logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Onet polskim liderem video branded content

  PR 04.10.2019, przeczytano 414 razy

Podczas konferencji Business Insider Trends Festival Sabina Lipska, dyrektor video Ringier Axel Springer zaprezentowała szeroką ofertę programową wideo, która wpisuje się w najnowsze światowe trendy komunikacji marketingowej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/onet-polskim-liderem-video-branded-content,384213,artykul.html

– Oferta wideo Onetu to oczywiście nowości programowe, ale też przede wszystkim odpowiedź na rosnący trend video branded content. W taki sposób podchodzimy do kreowania oferty komunikacji dla naszych klientów B2B. Formułę spotkań programowych dzielimy na dwie części: jesienną – działania poświęcone wymianie wiedzy między profesjonalistami oraz – wiosenną, kiedy szeroko prezentujemy ofertę programową – mówi Sabina Lipska, dyrektor video w Ringier Axel Springer Polska.

– To, co stanowi o wyjątkowości oferty wideo Onetu, to nasza gotowość na realizację każdej potrzeby komunikacyjnej naszych klientów. Realizujemy projekty kompleksowo – od koncepcji kreatywnej, która stanowi odpowiedź idealnie dopasowaną do oczekiwań klienta, poprzez produkcję, po działania dystrybucyjne i promocyjne. Wykorzystujemy tu siłę i zasięg naszej grupy mediowej – Ringier Axel Springer Polska, dzięki czemu docieramy do 70 proc. internautów w Polsce– mówi Magdalena Milewska, video project director w Ringier Axel Springer Polska.

Podczas konferencji Business Insider Trends Festival, rozmawiając o rosnącej sile wideo w komunikacji content marketingowej, zaprezentowano trzy nowości obecne w jesiennej ofercie programowej Onetu: „Čerstve Žarty”, „Lagom. Prosto ze Szwecji”oraz „Zielone gwiazdy”.

Čerstve Žarty”, który miał premierę 26 września, to rozrywkowy polsko-czeski show realizowany we współpracy z Carlsberg Polska i marką Zatec. Program prowadzony przez Piotra Kędzierskiego i pochodzącego z Czech Robina Lipo jest spotkaniem kultury polskiej i czeskiej, które przeniesiono do przestrzeni baru ze stand-upem. Zabawne wystąpienia w barze „Čerstvych Žartów” przygotowały znane i lubiane gwiazdy polskiej sceny stand-upowej: Michał Kempa, Dariusz Gadowski, Maciej Adamczyk i Tomasz Nowaczyk. Stand-uperzy wielokrotnie zaskakują prowadzących i widzów pokazując obie nacje w krzywym zwierciadle satyry. „Čerstve Žarty” to program video branded content umożliwiający pokazanie świata i „ducha” marki Zatec. Program nawiązuje do czeskiego humoru, tak lubianego i cenionego przez Polaków, przybliża czeski styl bycia, pełen tzw. „czeskiego spokoiku”, luźniejszego podejścia do życia, patrzenia z przymrużeniem oka na siebie i otaczający nas świat.

Kolejne części 12-odcinkowej serii będzie można oglądać w Onecie w czwartki o godzinie 20:00.

Lagom. Prosto ze Szwecji” zadebiutował w Onecie 1 października. To cykl reportaży realizowany we współpracy ze szwedzką marką Electrolux. W programie prezentowane są domy i mieszkania, które oddają szwedzką filozofię lagom– sztukę życia w równowadze, w zgodzie z naturą, unikanie skrajności, docenianie tego co się ma, umiarkowanie, która przekłada się również na projektowanie wnętrz. Bohaterami serii są Polki i Polacy, którzy wprowadzili tę filozofię do swoich domów. Każdy z pięciu odcinków serii to historia domu, urządzonego w szwedzkim stylu. Od bohaterów dowiadujemy się za co cenią szwedzki styl, co jest dla nich ważne podczas urządzania domu, jak lubą spędzać w nich czas.

Na kolejne premiery 5-odcinkowej serii będzie można oglądać we wtorki o godzinie 14:00.

Program „Zielone gwiazdy” rusza 12 października. Jest to quiz o tematyce ekologicznej, w której znane i lubiane gwiazdy sprawdzają swoją wiedzę na temat ekologii oraz wyliczają wytwarzany przez siebie ślad węglowy. Program prowadzi Michał Piróg – powszechnie znany ze swoich działań na rzecz ochrony środowiska. Piróg zaprosił do udziału w programie m. in. Kayah, Grażynę Wolszczak, Monikę Mrozowską, Dominikę Gwit. Nad całością merytorycznie czuwał Robert Szaj – astrofizyk i aktywista ekologiczny. Seria „Zielone gwiazdy” powstała we współpracy z BNP Paribas, który niedawno uruchomił szeroko zakrojoną kampanię na rzecz ochrony środowiska.

Niezmiennie w ofercie wideo Onetu znajdują się popularne wśród internautów programy: obchodzący trzecie urodziny Onet Rano, magazyn kulturalny Rezerwacja, pasmo publicystyczne Opinie, uwielbiana przez kibiców Misja futbol, magazyn parentingowy Domowe pole minowe oraz program motoryzacyjny Auto Świat Go i inne.

Źródło: Ringier Axel Springer Polska

www.ringieraxelspringer.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Doradztwo Mediowe i Hrlink z pomocą w czasach kryzysu
Bezpłatne konsultacje reklamowe oferowane przez Doradztwo Mediowe oraz wyjątkowa akcja #HRwspiera prowadzona przez HRlink - to przykłady wybranych działań spółek z Grupy Agora, które mają na celu wsparcie przedsiębiorców oraz pracowników, odczuwających skutki obecnego kryzysu związanego z pandemią.
Walka z epidemią „koronawirusowych” fake newsów
W ostatnich miesiącach słowo „koronawirus” odmienione zostało przez wszystkie przypadki. Wokół tematu epidemii narasta też niebezpieczne zjawisko fake newsów. By ochronić się przed samym wirusem, jak i przed niesprawdzonymi informacjami na jego temat, warto lepiej poznać swojego wroga. Pomogą w tym otwarte, bezpłatne webinary „Biologia molekularna...
Portal edukacyjny abcalkoholu.pl z pierwszym internetowym kompendium wiedzy o piwie bezalkoholowym
Dostarczać konsumentom wiedzę z wiarygodnych źródeł, propagować pozytywne wzorce i pomagać w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji w zakresie spożywania alkoholu – takie cele przyświecają twórcom serwisu www.abcalkoholu.pl. Portal został właśnie wzbogacony o pierwsze tego typu w Polsce kompendium wiedzy o...
Maria Peltz-Orlińska i Sylwia Kupracz dołączają do Wirtualnej Polski
Sylwia Kupracz 1 czerwca obejmie stanowisko dyrektor operacyjnej pionu Publishing Product. Będzie m.in. współpracować z zespołem zakupu i rozliczania kontentu oraz wspierać działania rozwojowe wewnątrz pionu. Od 1 lipca stanowisko dyrektora departamentu Stylu Życia zajmie Maria Peltz-Orlińska, która będzie zarządzać m.in. obszarami lifestyle, zdrowie i parenting,...
Określenie “fake news” to buzzword ostatnich miesięcy. Pandemia COVID-19 po raz kolejny przypomniała nam o mrocznej stronie ludzkiej natury. Czy na pewno ludzkiej? Za pomysł odpowiedzialny jest co prawda człowiek, ale za tworzenie i dystrybucję… Sztuczna inteligencja. Jak twierdzą naukowcy z Carnegie Mellon University, prawie połowa wszystkich kont...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764