logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Onet polskim liderem video branded content

  PR 04.10.2019, przeczytano 216 razy

Podczas konferencji Business Insider Trends Festival Sabina Lipska, dyrektor video Ringier Axel Springer zaprezentowała szeroką ofertę programową wideo, która wpisuje się w najnowsze światowe trendy komunikacji marketingowej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/onet-polskim-liderem-video-branded-content,384213,artykul.html

– Oferta wideo Onetu to oczywiście nowości programowe, ale też przede wszystkim odpowiedź na rosnący trend video branded content. W taki sposób podchodzimy do kreowania oferty komunikacji dla naszych klientów B2B. Formułę spotkań programowych dzielimy na dwie części: jesienną – działania poświęcone wymianie wiedzy między profesjonalistami oraz – wiosenną, kiedy szeroko prezentujemy ofertę programową – mówi Sabina Lipska, dyrektor video w Ringier Axel Springer Polska.

– To, co stanowi o wyjątkowości oferty wideo Onetu, to nasza gotowość na realizację każdej potrzeby komunikacyjnej naszych klientów. Realizujemy projekty kompleksowo – od koncepcji kreatywnej, która stanowi odpowiedź idealnie dopasowaną do oczekiwań klienta, poprzez produkcję, po działania dystrybucyjne i promocyjne. Wykorzystujemy tu siłę i zasięg naszej grupy mediowej – Ringier Axel Springer Polska, dzięki czemu docieramy do 70 proc. internautów w Polsce– mówi Magdalena Milewska, video project director w Ringier Axel Springer Polska.

Podczas konferencji Business Insider Trends Festival, rozmawiając o rosnącej sile wideo w komunikacji content marketingowej, zaprezentowano trzy nowości obecne w jesiennej ofercie programowej Onetu: „Čerstve Žarty”, „Lagom. Prosto ze Szwecji”oraz „Zielone gwiazdy”.

Čerstve Žarty”, który miał premierę 26 września, to rozrywkowy polsko-czeski show realizowany we współpracy z Carlsberg Polska i marką Zatec. Program prowadzony przez Piotra Kędzierskiego i pochodzącego z Czech Robina Lipo jest spotkaniem kultury polskiej i czeskiej, które przeniesiono do przestrzeni baru ze stand-upem. Zabawne wystąpienia w barze „Čerstvych Žartów” przygotowały znane i lubiane gwiazdy polskiej sceny stand-upowej: Michał Kempa, Dariusz Gadowski, Maciej Adamczyk i Tomasz Nowaczyk. Stand-uperzy wielokrotnie zaskakują prowadzących i widzów pokazując obie nacje w krzywym zwierciadle satyry. „Čerstve Žarty” to program video branded content umożliwiający pokazanie świata i „ducha” marki Zatec. Program nawiązuje do czeskiego humoru, tak lubianego i cenionego przez Polaków, przybliża czeski styl bycia, pełen tzw. „czeskiego spokoiku”, luźniejszego podejścia do życia, patrzenia z przymrużeniem oka na siebie i otaczający nas świat.

Kolejne części 12-odcinkowej serii będzie można oglądać w Onecie w czwartki o godzinie 20:00.

Lagom. Prosto ze Szwecji” zadebiutował w Onecie 1 października. To cykl reportaży realizowany we współpracy ze szwedzką marką Electrolux. W programie prezentowane są domy i mieszkania, które oddają szwedzką filozofię lagom– sztukę życia w równowadze, w zgodzie z naturą, unikanie skrajności, docenianie tego co się ma, umiarkowanie, która przekłada się również na projektowanie wnętrz. Bohaterami serii są Polki i Polacy, którzy wprowadzili tę filozofię do swoich domów. Każdy z pięciu odcinków serii to historia domu, urządzonego w szwedzkim stylu. Od bohaterów dowiadujemy się za co cenią szwedzki styl, co jest dla nich ważne podczas urządzania domu, jak lubą spędzać w nich czas.

Na kolejne premiery 5-odcinkowej serii będzie można oglądać we wtorki o godzinie 14:00.

Program „Zielone gwiazdy” rusza 12 października. Jest to quiz o tematyce ekologicznej, w której znane i lubiane gwiazdy sprawdzają swoją wiedzę na temat ekologii oraz wyliczają wytwarzany przez siebie ślad węglowy. Program prowadzi Michał Piróg – powszechnie znany ze swoich działań na rzecz ochrony środowiska. Piróg zaprosił do udziału w programie m. in. Kayah, Grażynę Wolszczak, Monikę Mrozowską, Dominikę Gwit. Nad całością merytorycznie czuwał Robert Szaj – astrofizyk i aktywista ekologiczny. Seria „Zielone gwiazdy” powstała we współpracy z BNP Paribas, który niedawno uruchomił szeroko zakrojoną kampanię na rzecz ochrony środowiska.

Niezmiennie w ofercie wideo Onetu znajdują się popularne wśród internautów programy: obchodzący trzecie urodziny Onet Rano, magazyn kulturalny Rezerwacja, pasmo publicystyczne Opinie, uwielbiana przez kibiców Misja futbol, magazyn parentingowy Domowe pole minowe oraz program motoryzacyjny Auto Świat Go i inne.

Źródło: Ringier Axel Springer Polska

www.ringieraxelspringer.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

TVP podpisała umowę z firmą Talpa i stała się właścicielem praw do trzech kolejnych sezonów „The Voice”
„Patrol Tatry” – nowy serial w Fokus TV
FOKUS TV wyemituje nowy serial dokumentalny „PATROL TATRY”, który powstał we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Produkcję oglądać będzie można od 12 października, co sobotę, o godz. 21.00.
„Jesteś największym kibicem swojego dziecka!” – nowy serwis Ringier Axel Springer Polska i Nationale-Nederlanden
„Jesteś największym kibicem swojego dziecka!” to najnowszy serwis poruszający tematykę aktywnego ojcostwa. Pod adresem www.najwiekszykibic.onet.pl znajdą się materiały redakcyjne o budowaniu relacji z dzieckiem oraz o roli ojca w wychowaniu dzieci.
Ich życie jest całkowicie inne od tego, które znamy na co dzień. Bohaterowie nowego programu Discovery Channel świadomie wybrali funkcjonowanie poza cywilizacją. Żyją blisko natury, często nie mają dostępu do telefonu, prądu, a nawet bieżącej wody. Pierwszy odcinek nowego cyklu „Poza cywilizacją” na antenie już od 20 października.
Śledztwo Pisma - pierwszy podcastowy serial reporterski dostępny też na Tokfm.pl i w aplikacji Tok FM
18 października 2019 r. swoją premierę w internecie miało “Śledztwo Pisma” - wyjątkowy projekt audio w postaci 6-odcinkowego reporterskiego serialu podcastowego. "Śledztwo Pisma" prowadzi Mirosław Wlekły, jeden z najlepszych polskich reporterów prasowych i książkowych. Pierwszy odcinek serialu można już odsłuchać m.in. na stronie sledztwopisma.pl...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764