logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Onet rusza z akcją pomocy dla ludności Jemenu #helpyemen

  PR 16.08.2019, przeczytano 204 razy

Onet dołącza do akcji ratowania ludności cywilnej – ofiar konfliktu w Jemenie. Wraz z partnerami akcji: organizacją UNICEF, Polską Akcją Humanitarną oraz Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, Onet wspiera zbiórkę pieniędzy na walkę z kryzysem humanitarnym w Jemenie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/onet-rusza-z-akcja-pomocy-dla-ludnosci-jemenu-helpyemen,383612,artykul.html

8 sierpnia Onet uruchomi stronę, która będzie dedykowana akcji #helpyemen. Pod adresem www.helpyemen.onet.pl będzie można znaleźć cykl materiałów redakcyjnych poświęconych sytuacji w Jemenie, a także namiary na strony internetowe partnerów akcji, za pośrednictwem których można dokonać wpłaty. Gośćmi Bartosza Węglarczyka 8 sierpnia w programie „Onet Rano”, będą partnerzy Onetu – przedstawiciele organizacji humanitarnych, którzy opowiedzą o sytuacji w Jemenie i o tym, jak można pomóc ofiarom konfliktu.

- Kryzys jemeński jest najgorszą w tej chwili katastrofą humanitarną na świecie. Nasza pomoc, choćby drobna, ratuje tam życie kobiet i dzieci. Dlatego Onet w tę akcję się włącza i dlatego proszę Państwa o przekazanie choćby symbolicznej kwoty dla naszych Partnerów – mówi Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onet.pl.

Jemen zamieszkuje niemal 30 milionów ludzi, 22 miliony potrzebuje pomocy humanitarnej lub ochrony, 17,8 mln osób nie je na co dzień nawet jednego pełnego posiłku, 16 mln nie ma dostępu do zdatnej do picia wody i urządzeń sanitarnych, a 16,4 mln nie otrzymuje odpowiedniej opieki zdrowotnej.

Problemy Jemenu rozpoczęły się w 2011 roku, kiedy upadły dyktatorskie rządy prezydenta Alego Abd Allaha Salaha.  Nowym prezydentem został Abd Rabbuh Mansur Hadi. Ofensywa szyickich bojówek ruchu Huti w styczniu 2015 doprowadziła do obalenia jego rządów. W lutym rebelianci przejęli władzę. Na czele Rady Rewolucyjnej stanął Muhammad Ali al-Husi. Społeczność międzynarodowa uznała, że samozwańczy szyicki rząd Jemenu jest nielegalny. W marcu 2015 r. koalicja pod przywództwem Arabii Saudyjskiej rozpoczęła tam zbrojną interwencję. W czasie wojny domowej w Jemenie nawet 85 tysięcy dzieci mogło umrzeć z niedożywienia. Taką liczbę podała międzynarodowa organizacja humanitarna Save the Children, jednak dane są szacunkowe, gdyż nie ma statystyk zgonów z powodu głodu i chorób.

Źródło: Ringier Axel Springer Polska

www.ringieraxelspringer.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dwa nowe formaty reklamowe na Tiktoku już od października
TikTok poinformował o wprowadzeniu dwóch nowych formatów reklamowych, które od października będą dostępne na polskim rynku. Według wydawcy gwarantują one nawet 1,6 mln wyświetleń w ciągu jednego dnia.
Wystartowała platforma dietetyczna „Jesz co lubisz”
„Jesz co lubisz” to kompleksowe narzędzie online, na które składają się: spersonalizowany jadłospis z przepisami, stała opieka dietetyków klinicznych i sportowych oraz monitoring aktywności fizycznej.
„Czar Par” – kultowy program lat 90. powraca do TVP2
Już w najbliższy piątek, 20 września o godz. 20:40, po 23 latach przerwy TVP2 zaprasza widzów na premierowy odcinek show „Czar Par”. Program w nowej, dynamicznej i zaskakującej odsłonie poprowadzą Maciej Kurzajewski i Izabella Krzan, a na fotelach jurorów zasiądą znane i lubiane małżeństwa: Katarzyna Cichopek z Marcinem Hakielem, oraz Dorota Chotecka z...
Według najnowszych wyników badania Gemius/PBI za sierpień, serwisy Ringier Axel Springer Polska z obszaru Styl Życia – Onet Kobieta, Ofeminin, Plejada, Medonet – odwiedziło w sierpniu 11,46 mln użytkowników, co łącznie dało im pierwszą pozycję wśród serwisów lifestylowych w kraju.
Cyfrowy Polsat i Telewizja Polsat przeprowadzą testy możliwości usług technologii hybrydowych w ramach telewizji naziemnej. Zostaną również przeprowadzone testy techniczne mające na celu zwiększenie zasięgu MUX4.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764