logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Onet rusza z akcją pomocy dla ludności Jemenu #helpyemen

  PR 16.08.2019, przeczytano 265 razy

Onet dołącza do akcji ratowania ludności cywilnej – ofiar konfliktu w Jemenie. Wraz z partnerami akcji: organizacją UNICEF, Polską Akcją Humanitarną oraz Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, Onet wspiera zbiórkę pieniędzy na walkę z kryzysem humanitarnym w Jemenie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/onet-rusza-z-akcja-pomocy-dla-ludnosci-jemenu-helpyemen,383612,artykul.html

8 sierpnia Onet uruchomi stronę, która będzie dedykowana akcji #helpyemen. Pod adresem www.helpyemen.onet.pl będzie można znaleźć cykl materiałów redakcyjnych poświęconych sytuacji w Jemenie, a także namiary na strony internetowe partnerów akcji, za pośrednictwem których można dokonać wpłaty. Gośćmi Bartosza Węglarczyka 8 sierpnia w programie „Onet Rano”, będą partnerzy Onetu – przedstawiciele organizacji humanitarnych, którzy opowiedzą o sytuacji w Jemenie i o tym, jak można pomóc ofiarom konfliktu.

- Kryzys jemeński jest najgorszą w tej chwili katastrofą humanitarną na świecie. Nasza pomoc, choćby drobna, ratuje tam życie kobiet i dzieci. Dlatego Onet w tę akcję się włącza i dlatego proszę Państwa o przekazanie choćby symbolicznej kwoty dla naszych Partnerów – mówi Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onet.pl.

Jemen zamieszkuje niemal 30 milionów ludzi, 22 miliony potrzebuje pomocy humanitarnej lub ochrony, 17,8 mln osób nie je na co dzień nawet jednego pełnego posiłku, 16 mln nie ma dostępu do zdatnej do picia wody i urządzeń sanitarnych, a 16,4 mln nie otrzymuje odpowiedniej opieki zdrowotnej.

Problemy Jemenu rozpoczęły się w 2011 roku, kiedy upadły dyktatorskie rządy prezydenta Alego Abd Allaha Salaha.  Nowym prezydentem został Abd Rabbuh Mansur Hadi. Ofensywa szyickich bojówek ruchu Huti w styczniu 2015 doprowadziła do obalenia jego rządów. W lutym rebelianci przejęli władzę. Na czele Rady Rewolucyjnej stanął Muhammad Ali al-Husi. Społeczność międzynarodowa uznała, że samozwańczy szyicki rząd Jemenu jest nielegalny. W marcu 2015 r. koalicja pod przywództwem Arabii Saudyjskiej rozpoczęła tam zbrojną interwencję. W czasie wojny domowej w Jemenie nawet 85 tysięcy dzieci mogło umrzeć z niedożywienia. Taką liczbę podała międzynarodowa organizacja humanitarna Save the Children, jednak dane są szacunkowe, gdyż nie ma statystyk zgonów z powodu głodu i chorób.

Źródło: Ringier Axel Springer Polska

www.ringieraxelspringer.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

SalesTube, agencja one stop shop dla e-commerce (Group One), została pierwszą firmą w CEE i jedną z 12 na świecie z certyfikatem Google Marketing Platform Surveys. Wyróżnienie potwierdza najwyższe kompetencje agencji zarówno w zakresie Google Marketing Platform jak i w obszarze analityczno-badawczym.
Zdaje się, że Google prowadzi walkę z wiatrakami. Android, czyli system mobilny giganta z Kalifornii jest najpopularniejszym oprogramowaniem na świecie. Na ten system powstają miliony aplikacji, a wśród nich znajdą się takie, które nie tylko są niebezpieczne dla urządzeń, ale przede wszystkim dla danych użytkowników. W 2019 roku Google zablokowało ponad 790...
Cathy Ibal z CNN International Commercial awansuje na stanowisko Senior Vice President na region EMEA
Cathy Ibal z CNN International Commercial (CNNIC) objęła stanowisko Senior Vice President na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) i będzie odpowiedzialna za komercyjną współpracę stacji z kluczowymi partnerami. Z siedziby w Paryżu będzie raportowała prezesowi CNNIC, Raniemu Raadowi.
Wyniki badania Gemius/PBI za styczeń 2020
Poniżej prezentujemy Państwu najnowsze wyniki badania Gemius/PBI. Tabele prezentują zarówno rankingi wydawców internetowych, zestawienie najpopularniejszych domen oraz aplikacji mobilnych.
Yieldbird pracuje nad systemem sprzedaży powierzchni reklamowych
Zespół firmy Yieldbird z Grupy Agora pracuje nad stworzeniem rozwiązania, które pomoże właścicielom serwisów internetowych w poprawie efektywności zarządzania posiadaną przez nich powierzchnią reklamową. Spółka otrzymała na działania związane z tym innowacyjnym projektem grant w wysokości 3,6 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu „Inteligentny...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764