logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

OOH jak gorąco: kreatywne wykorzystanie zmieniającej się pogody

  PR 23.07.2019, przeczytano 1014 razy
ilustracjastrzałka

Cyfrowy OOH to nie tylko umieszczanie statycznej grafiki na cyfrowym ekranie, ale medium o ogromnym potencjale marketingowym. DOOH ma wyjątkową zaletę, jaką jest możliwość aktualizowania w czasie rzeczywistym, zgodnie ze zmieniającymi się parametrami. Chcąc, aby przekaz był bardziej trafny, reklamodawcy mogą wykorzystać wiele danych, takich jak: lokalizacja, data, pora dnia, wydarzenia czy pogoda. Ostatnia z wymienionych możliwości jest jedną z najczęściej wybieranych w sezonie letnim.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ooh-jak-goraco%3A-kreatywne-wykorzystanie-zmieniajacej-sie-pogody,383333,artykul.html

Sektory, które najchętniej wykorzystują dostosowywanie komunikatów do aktualnej pogody to branża spożywcza i gastronomiczna. W końcu, kto w upalne dni nie ma ochoty na orzeźwienie w postaci lemoniady, pysznego deseru lub piwa?

Mieszkańcy Liverpoolu w tym sezonie mieli okazję obejrzeć reklamę OREO wyświetlaną w oparciu o pomiar temperatury i zmieniającą się pogodę. Kiedy na niebie zaświeciło słońce, na ekranach Clear Channel ukazywały się spoty promujące lody tej marki. Taki sposób uruchomienia kampanii pozwolił reklamodawcy nie tylko podnieść jej skuteczność w sposobie dotarcia do odbiorcy, ale także zmniejszyć koszty związane z wyświetlaniem reklamy w momencie, kiedy warunki na zewnątrz były niekorzystne.  

Kolejną firmą, która wykorzystała zmieniającą się pogodę w kampanii DOOH był McDonald’s. Znana sieć restauracji szybkiej obsługi, z okazji zbliżającego się lata, uruchomiła kampanię promującą dwa orzeźwiające napoje: „Strawberry Lemonade” i „Millionaire's Frappe”. Emisja spotów następowała w momencie, kiedy temperatura wzrosła powyżej 22 stopni Celsjusza. Jeśli temperatura przekroczyła 25 stopni, na ekranach pojawiała się nowa odsłona, która zawierała dodatkową informację z nazwą miasta oraz z aktualnym odczytem temperatury.

ilustracjastrzałka

Inną kampanią podpowiadającą, czym ugasić pragnienie w upalne dni była reklama piwa San Miguel, która kierowała odbiorców do najbliższego punktu sprzedaży. Przekaz był wyświetlany na ekranach znajdujących się w pobliżu sklepów spożywczych i pubów, które mają w swojej ofercie piwo tej marki. Dynamiczna kampania stworzona przez Pablo London była wyświetlana tylko wtedy, gdy temperatura wzrosła powyżej 18 stopni Celsjusza.

Badania przeprowadzone przez Liveposter wykazały, że wyświetlanie kontekstowych treści jest o 49% bardziej skuteczne od statycznej reklamy OOH. Rotacja różnymi komunikatami w obrębie jednej kampanii pozwala na uniknięcie zjawiska „Display blindness”, które występuje w momencie, kiedy spodziewający się nieciekawych spotów obserwatorzy nie zwracają uwagi na reklamę.

Źródło: MyLED

Dodatkowe informacje:

Autor: Diana Polska – Marketing & PR Manager w MyLED
Na podstawie: https://liveposter.com/dynamicdifference/

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zacięta (i kosztowna) walka o subskrybentów
Coraz więcej firm decyduje się na oferowanie swoich produktów i usług w modelu subskrypcyjnym. W 2026 r. globalna wartość tego rynku osiągnie poziom ponad 12 mld dolarów. Na tak dużym i konkurencyjnym rynku kluczowe jest nie tylko pozyskanie klientów, ale ich utrzymanie.
Firmowe jajeczko – przeżytek? Alternatywne sposoby świętowania w biznesie
Zacieśnianiu współpracy z pracownikami i partnerami od zawsze pomagały świąteczne spotkania. W kalendarzach managerów namieszała jednak pandemia, która wstrzymała mnóstwo spotkań i uroczystości, a na tradycyjne „jajeczka” czy „śledziki” patrzymy coraz częściej jak na relikty przeszłości. Jak zorganizować Wielkanoc w firmie z...
9 razy więcej konwersji następuje, jeśli firma skontaktuje się z prospektem w ciągu zaledwie 5 minut od zapytania. Co jednak, jeśli do bazy trafiło ponad 1000 zapytań w krótkim czasie, a na każdy lead, pracownik musi przeznaczyć ok. 7 minut? Wówczas do analizy takiej bazy potrzeba min. 7 000 minut, czyli trzy tygodnie pracy. Przedsiębiorstwo zawsze może zatrudnić...
Algorytmy, sztuczna inteligencja, ciągłe rotowanie kanałami sprzedażowymi i wymyślanie koło na nowo. Praca marketingowca w 2023 roku to ciągłe stąpanie po cienkiej linii. Bo choć w reklamy internetowe klikamy coraz chętniej i sieć jest dla nas miejscem sprawdzania opinii i robienia zakupów, to nadal łatwo jest nas – odbiorców – zirytować niepotrzebnym...
Według prognoz Statista, światowe wydatki na reklamy mobilne do 2024 roku mogą osiągnąć nawet 400 mld USD. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność i dostępność urządzeń mobilnych, a także niebotyczne ilości pobieranych gier na świecie każdego dnia (55 mld[1] w samym 2021 roku) to właśnie środowisko mobile gamingowe wydaje się idealną przestrzenią dla marek, by...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764