logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Opinia o urządzeniu FA-26: Wkraczanie w przyszłość jeszcze nigdy nie wyglądało tak obiecująco

  PR 01.07.2022, przeczytano 345 razy
ilustracjastrzałka

Maszyna FA-26 firmy Nilpeter jest wynikiem połączenia nowej technologii z przyjaznym dla użytkownika designem, dzięki czemu powstało efektywne centrum obróbcze, które minimalizuje czasy przestojów i ilości odpadów, oferując jednocześnie maksymalną wydajność. Przejrzyste, zrównoważone rozwiązanie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/opinia-o-urzadzeniu-fa-26%3A-wkraczanie-w-przyszlosc-jeszcze-nigdy-nie-wygladalo-tak-obiecujaco,396461,artykul.html

Wraz z postępem technologicznym producenci maszyn są zobowiązani do wprowadzania do swoich produktów najnowszych i najdoskonalszych rozwiązań, tak, aby pozostać konkurencyjnymi w świecie druku wstęgowego inline. Firma Nilpeter wsłuchiwała się w to, jakiej technologii oczekują jej klienci. Dowiedzieliśmy się, że największe wyzwanie stanowi dla nich zwiększenie różnorodności asortymentu, skrócenie długości serii, a także przejście z podłoży wrażliwych i papierowych na folie bez podłoża.

Wiedząc, że najszybciej rozwijającym się segmentem rynku jest segment opakowań elastycznych, firma Nilpeter przystąpiła do pracy nad stworzeniem najlepszego narzędzia do wytwarzania tego typu produktów inline; tak, aby w pełni odpowiadało ono potrzebom klientów. Urządzenie FA-26 firmy Nilpeter jest wynikiem połączenia nowej technologii z przyjaznym dla użytkownika designem, dzięki czemu powstało efektywne centrum obróbcze, które minimalizuje czasy przestojów i ilości odpadów, oferując jednocześnie maksymalną wydajność. Przejrzyste, zrównoważone rozwiązanie.

Urządzenie FA-26 oferuje ciekawe opcje dla każdego segmentu produkcji - opakowania elastyczne i etykiety o wartości dodanej. Wszystko w linii, z aniloksem typu sleeve i rolką płytową. Solidna budowa urządzenia, niewielkie rozmiary i pozioma konstrukcja gwarantują optymalne utrzymanie registra i stałą, wysoką jakość druku dla wszystkich prędkości pracy. Maszyna FA-26, zaprojektowana z myślą o druku za pomocą farb wodnych i rozpuszczalnikowych, także z wykorzystaniem technologii UV, LED i procesów E-beam, stanowi doskonałe narzędzie dla firm zajmujących się zarówno nisko- jak wysokonakładową produkcją opakowań elastycznych.

Informacje w skrócie

Udana konstrukcja opiera się na solidnych podstawach. Sztywna rama stalowa wykonana z jednego elementu gwarantuje, że inwestycja naszych klientów będzie bardzo trwała. Głowica drukująca typu landscape zapewnia doskonałą jakość druku i umożliwia szybkie przezbrajanie urządzenia.

Komory farbowe z regulacją temperatury utrzymują temperaturę farb w przypadku długich przebiegów z dużą prędkością, co zapewnia stałą gęstość druku. Ponadto FA-26 oferuje sprawdzone rozwiązania w zakresie suszenia farb wodnych, rozpuszczalnikowych, UV, LED i E-beam, wszelkich powłok i klejów.

Ergonomika urządzenia FA-26 gwarantuje bezpieczne środowisko pracy, ponieważ każda funkcja maszyny jest dostępna w oparciu o wykonywanie ruchów "do pasa", a laminacja w linii produkcyjnej umożliwia ładowanie ciężkich rolek laminatu z poziomu podłogi. Dwustronny druk rolowy (przód/tył) jest realizowany wyłącznie za pomocą stacji drukujących z odwracaniem, co eliminuje konieczność stosowania belek odwracających. Dostępne są również różne opcje z zakresu wykrawania. Przyjazna dla operatora konstrukcja urządzenia umożliwia automatyczne odwijanie i nawijanie, jak również wykorzystanie standardowego dla firmy Nilpeter rozwiązania produkcyjnego rola-rola.

Od czasu wprowadzenia

Od momentu wprowadzenia na rynek urządzenie FA-26 zaskakuje klientów. Dzięki dużym prędkościom pracy, wiodącym w branży funkcjom szybkiej zmiany zleceń i technologii zapisywania/wywoływania zleceń, prędkość pracy maszyny jest maksymalizowana, a ilość odpadów minimalizowana. Klienci firmy Nilpeter odkryli technologię sleeve in-the-round (ITR), która pozwala im pracować z prędkością 820 fpm (250 m/min), eliminując podnoszenie płyt przy mniejszych rozmiarach powtórzeń. Sleeve ITR znacznie ograniczają również ilość odpadów - przy zmianie zleceń jest ona regularnie ograniczana do 1-1/2 długości wstęgi w maszynie, niezależnie od rodzaju podłoża.

Jednym z narzędzi stosowanych przez firmę Nilpeter w celu przezwyciężenia globalnego niedoboru siły roboczej jest stosowanie systemów o stuprocentowej inspekcji - każdy dotychczasowy model FA-26 został dostarczony z takim systemem kontroli jakości.

Firma Nilpeter rozumie, że potrzeby klientów w zakresie gotowych produktów będą się zmieniać w miarę zdobywania przez nich nowych rynków. Jeśli tylko wolna przestrzeń nie stanowi ograniczenia, urządzenie FA-26 może zostać łatwo rozbudowane do dowolnej konfiguracji, która spełni wszelkie potrzeby. Modułowa konstrukcja pozwala na rozszerzanie możliwości maszyny w miarę pojawiania się nowych potrzeb.

System obróbki po druku w linii produkcyjnej firmy Nilpeter pozwala na obsługę szerokiego zakresu podłoży, takich jak PP, PE, PET i folia aluminiowa.

 • Zespół wykrawający umożliwiający szybką zmianę zleceń
 • Zespół wklęsłodrukowy do farb metalicznych, powierzchni kryjących i powłok
 • System Nilscreen przeznaczony do efektów specjalnych, alfabetu Braille'a i nieprzezroczystej bieli

Rozwiązania już stosowane w maszynach FA-26 na całym świecie

 • Konstrukcje z folii laminowanej w technologii inline z farbami LED
 • Kleje utwardzane z wykorzystaniem technologii e-beam do produkcji opakowań elastycznych
 • Spajane wyroby papierowe z farbami wodnymi dla przemysłu spożywczego
 • Folie powlekane z farbami wodnymi
 • Folie termokurczliwe z farbami UV, LED oraz wodnymi
 • Etykiety owijane do napojów

ilustracjastrzałka

Rozwiązania zaprojektowane z myślą o kolejnych modelach FA-26

 • Suszenie farb rozpuszczalnikowych
 • Laminowanie klejem rozpuszczalnikowym w linii
 • Laminowanie w linii non-stop
 • Rozwiązania dla stacji wykrawającej do etykiet i pokrywek typu peel & reseal
 • Rozwiązania dla stacji wykrawającej okienka
 • Rozwiązanie dla stacji arkuszy umożliwiające dostarczanie gotowych produktów do automatycznej układarki
 • Rozwiązanie do cięcia i układania w stos o zmiennej długości dla dużych arkuszy

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Hybrydowa maszyna Digital Series iQ w drukarni Pro Label
Północnoamerykańska drukarnia etykietowa Pro Label jest pierwszym na świecie użytkownikiem hybrydowej maszyny drukującej Mark Andy Digital Series iQ. To bazujące na platformie serwo Evolution Series, zostało zaprojektowane przez Mark Andy wspólnie z firmą Domino, będącą dostawcą znajdującego tu zastosowanie modułu inkjetowego N610i. Jak podkreślają partnerzy, w...
Stora Enso i Northvolt: prace nad baterią bazującą na drewnie
Stora Enso i Nortvolt powołały do życia spółkę joint-venture, by wspólnie stworzyć proekologiczne baterie wykonane z niekopalnego węgla (bazującego na ligninie), produkowanego z odnawialnego drewna pochodzącego ze skandynawskich upraw leśnych. Celem projektu jest opracowanie pierwszej na świecie, dostępnej na skalę przemysłową baterii, wyposażonej w anodę w...
Rapida 106 X w Drukarni Gutenberg z Linz
Drukarnia Gutenberg z Linz zainwestowała w przyszłość, kupując offsetową maszynę arkuszową Rapida 106 X. Tym samym firma nie tylko ustanowiła rekord, ale także znacznie zwiększyła wydajność produkcji własnej.
Firma Koenig & Bauer, producent maszyn drukujących oferujący najszersze portfolio produktów w branży, oraz firma Celmacch Group S.r.l., jeden z wiodących producentów maszyn fleksograficznych typu High Board Line oraz rotacyjnych maszyn sztancujących przeznaczonych do obróbki tektury falistej, podpisały umowę, która kładzie podwaliny pod wspólny...
Rotajet: Dysze 851.968 dla perfekcyjnego obrazu druku
Pudełka składane, opakowania elastyczne, dekory, książki i wiele innych: maszyna RotaJET może zadrukować wszystkie te materiały. Wysokowydajna maszyna do przemysłowego druku cyfrowego bazuje na modułowej platformie i może być wykorzystywana do szerokiego zakresu zastosowań. Urządzenie typu single-pass w imponujący sposób łączy tradycję i innowacyjność firmy Koenig...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764