logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Opinia o urządzeniu FA-26: Wkraczanie w przyszłość jeszcze nigdy nie wyglądało tak obiecująco

  PR 01.07.2022, przeczytano 1018 razy
ilustracjastrzałka

Maszyna FA-26 firmy Nilpeter jest wynikiem połączenia nowej technologii z przyjaznym dla użytkownika designem, dzięki czemu powstało efektywne centrum obróbcze, które minimalizuje czasy przestojów i ilości odpadów, oferując jednocześnie maksymalną wydajność. Przejrzyste, zrównoważone rozwiązanie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/opinia-o-urzadzeniu-fa-26%3A-wkraczanie-w-przyszlosc-jeszcze-nigdy-nie-wygladalo-tak-obiecujaco,396461,artykul.html

Wraz z postępem technologicznym producenci maszyn są zobowiązani do wprowadzania do swoich produktów najnowszych i najdoskonalszych rozwiązań, tak, aby pozostać konkurencyjnymi w świecie druku wstęgowego inline. Firma Nilpeter wsłuchiwała się w to, jakiej technologii oczekują jej klienci. Dowiedzieliśmy się, że największe wyzwanie stanowi dla nich zwiększenie różnorodności asortymentu, skrócenie długości serii, a także przejście z podłoży wrażliwych i papierowych na folie bez podłoża.

Wiedząc, że najszybciej rozwijającym się segmentem rynku jest segment opakowań elastycznych, firma Nilpeter przystąpiła do pracy nad stworzeniem najlepszego narzędzia do wytwarzania tego typu produktów inline; tak, aby w pełni odpowiadało ono potrzebom klientów. Urządzenie FA-26 firmy Nilpeter jest wynikiem połączenia nowej technologii z przyjaznym dla użytkownika designem, dzięki czemu powstało efektywne centrum obróbcze, które minimalizuje czasy przestojów i ilości odpadów, oferując jednocześnie maksymalną wydajność. Przejrzyste, zrównoważone rozwiązanie.

Urządzenie FA-26 oferuje ciekawe opcje dla każdego segmentu produkcji - opakowania elastyczne i etykiety o wartości dodanej. Wszystko w linii, z aniloksem typu sleeve i rolką płytową. Solidna budowa urządzenia, niewielkie rozmiary i pozioma konstrukcja gwarantują optymalne utrzymanie registra i stałą, wysoką jakość druku dla wszystkich prędkości pracy. Maszyna FA-26, zaprojektowana z myślą o druku za pomocą farb wodnych i rozpuszczalnikowych, także z wykorzystaniem technologii UV, LED i procesów E-beam, stanowi doskonałe narzędzie dla firm zajmujących się zarówno nisko- jak wysokonakładową produkcją opakowań elastycznych.

Informacje w skrócie

Udana konstrukcja opiera się na solidnych podstawach. Sztywna rama stalowa wykonana z jednego elementu gwarantuje, że inwestycja naszych klientów będzie bardzo trwała. Głowica drukująca typu landscape zapewnia doskonałą jakość druku i umożliwia szybkie przezbrajanie urządzenia.

Komory farbowe z regulacją temperatury utrzymują temperaturę farb w przypadku długich przebiegów z dużą prędkością, co zapewnia stałą gęstość druku. Ponadto FA-26 oferuje sprawdzone rozwiązania w zakresie suszenia farb wodnych, rozpuszczalnikowych, UV, LED i E-beam, wszelkich powłok i klejów.

Ergonomika urządzenia FA-26 gwarantuje bezpieczne środowisko pracy, ponieważ każda funkcja maszyny jest dostępna w oparciu o wykonywanie ruchów "do pasa", a laminacja w linii produkcyjnej umożliwia ładowanie ciężkich rolek laminatu z poziomu podłogi. Dwustronny druk rolowy (przód/tył) jest realizowany wyłącznie za pomocą stacji drukujących z odwracaniem, co eliminuje konieczność stosowania belek odwracających. Dostępne są również różne opcje z zakresu wykrawania. Przyjazna dla operatora konstrukcja urządzenia umożliwia automatyczne odwijanie i nawijanie, jak również wykorzystanie standardowego dla firmy Nilpeter rozwiązania produkcyjnego rola-rola.

Od czasu wprowadzenia

Od momentu wprowadzenia na rynek urządzenie FA-26 zaskakuje klientów. Dzięki dużym prędkościom pracy, wiodącym w branży funkcjom szybkiej zmiany zleceń i technologii zapisywania/wywoływania zleceń, prędkość pracy maszyny jest maksymalizowana, a ilość odpadów minimalizowana. Klienci firmy Nilpeter odkryli technologię sleeve in-the-round (ITR), która pozwala im pracować z prędkością 820 fpm (250 m/min), eliminując podnoszenie płyt przy mniejszych rozmiarach powtórzeń. Sleeve ITR znacznie ograniczają również ilość odpadów - przy zmianie zleceń jest ona regularnie ograniczana do 1-1/2 długości wstęgi w maszynie, niezależnie od rodzaju podłoża.

Jednym z narzędzi stosowanych przez firmę Nilpeter w celu przezwyciężenia globalnego niedoboru siły roboczej jest stosowanie systemów o stuprocentowej inspekcji - każdy dotychczasowy model FA-26 został dostarczony z takim systemem kontroli jakości.

Firma Nilpeter rozumie, że potrzeby klientów w zakresie gotowych produktów będą się zmieniać w miarę zdobywania przez nich nowych rynków. Jeśli tylko wolna przestrzeń nie stanowi ograniczenia, urządzenie FA-26 może zostać łatwo rozbudowane do dowolnej konfiguracji, która spełni wszelkie potrzeby. Modułowa konstrukcja pozwala na rozszerzanie możliwości maszyny w miarę pojawiania się nowych potrzeb.

System obróbki po druku w linii produkcyjnej firmy Nilpeter pozwala na obsługę szerokiego zakresu podłoży, takich jak PP, PE, PET i folia aluminiowa.

 • Zespół wykrawający umożliwiający szybką zmianę zleceń
 • Zespół wklęsłodrukowy do farb metalicznych, powierzchni kryjących i powłok
 • System Nilscreen przeznaczony do efektów specjalnych, alfabetu Braille'a i nieprzezroczystej bieli

Rozwiązania już stosowane w maszynach FA-26 na całym świecie

 • Konstrukcje z folii laminowanej w technologii inline z farbami LED
 • Kleje utwardzane z wykorzystaniem technologii e-beam do produkcji opakowań elastycznych
 • Spajane wyroby papierowe z farbami wodnymi dla przemysłu spożywczego
 • Folie powlekane z farbami wodnymi
 • Folie termokurczliwe z farbami UV, LED oraz wodnymi
 • Etykiety owijane do napojów

ilustracjastrzałka

Rozwiązania zaprojektowane z myślą o kolejnych modelach FA-26

 • Suszenie farb rozpuszczalnikowych
 • Laminowanie klejem rozpuszczalnikowym w linii
 • Laminowanie w linii non-stop
 • Rozwiązania dla stacji wykrawającej do etykiet i pokrywek typu peel & reseal
 • Rozwiązania dla stacji wykrawającej okienka
 • Rozwiązanie dla stacji arkuszy umożliwiające dostarczanie gotowych produktów do automatycznej układarki
 • Rozwiązanie do cięcia i układania w stos o zmiennej długości dla dużych arkuszy

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days: druk cyfrowy i CI Flexo
Podczas eventu Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days możliwe było zapoznanie się z nową generacją technologii druku dekoracyjnego opakowań oraz technologią fleksograficzną CI. Zaprezentowano w pracy najnowszą i najmłodszą maszynę CI flekso, której produkcja odbywa się w Wuerzburgu. Ponad 150 gości wzięło udział w wydarzeniu w Customer...
N Smith & Co użytkownikiem maszyny Agfa Onset X3 HS
Agfa poinformowała o zainstalowaniu w firmie N Smith & Co, specjalizującej się w produkcji z zastosowaniem podłoży kartonowych, pierwszej na rynku brytyjskim, w pełni zautomatyzowanej wersji maszyny drukującej Onset H3 HS.
RemaDays 2024: rozwiązania Sun Chemical na stoisku firmy Atler
Atler to polski przedstawiciel wielu globalnych marek z segmentu cyfrowego druku wielkoformatowego. Jego oferta obejmuje m.in. atramenty Sun Chemical, dedykowane produkcji w różnych technologiach: solwentowej, UV czy sublimacyjnej. Rozwiązania te były wspólnie promowane przez obie firmy podczas odbywających się niedawno targów RemaDays Warsaw 2024. Stoisko firmy Atler było jednym z...
Ellco Etikett instaluje maszynę Mark Andy Digital Series HD
Ellco Etikett – znacząca i niezależna drukarnia etykietowa z Norwegii - zainstalowała w swoim zakładzie w Gjelleråsen (k. Oslo) nową maszynę drukującą Mark Andy Digital Series HD. To hybrydowe rozwiązanie, uwzględniające techniki fleksograficzną i inkjetową, zastąpiło tu dwa urządzenia tonerowe, zapewniając – jak podkreśla kierownictwo firmy –...
Remadays 2024: automatyzacja w roli głównej na stoisku Duplo
Automatyzacja stała się motywem przewodnim prezentacji Duplo podczas targów RemaDays Warsaw 2024. Okazało się bowiem, że klienci poszukują obecnie tego typu rozwiązań. Z kolei firma Duplo ma w tej kwestii bardzo wiele do zaoferowania. Od lat dostarcza bowiem maszyny automatyzujące działy introligatorskie drukarń. Jej sprzęt wspiera również produkcję w firmach...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764