logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Oprogramowanie aparatów Nikon Z7 i Nikon Z6 w wersji 2.0

  PR 17.05.2019, przeczytano 147 razy
ilustracjastrzałka
Przykładowe zdjęcie z użyciem autofokusa z detekcją oka (tylko do celów ilustracyjnych)

Nikon ogłosił dziś udostępnienie wersji 2.0 oprogramowania, które zwiększy możliwości pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych Nikon Z 7 i Nikon Z 6. Nowe oprogramowanie wprowadza funkcję autofokusa z detekcją oka, rozszerza zakres detekcji AF w słabym świetle oraz dodaje możliwość śledzenia AE w trybie wyzwalania migawki seryjnym szybkim (rozszerzonym).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/oprogramowanie-aparatow-nikon-z7-i-nikon-z6-w-wersji-2.0,382499,artykul.html

Poniżej opisano główne funkcje wprowadzane przez aktualizację w celu rozszerzenia możliwości ekspresji wizualnej.

Autofokus (AF) z detekcją oka w trybie zdjęć

Nowa funkcja autofokus z detekcją oka automatycznie wykrywa ludzkie oczy i ustawia na nich ostrość w trybie automatycznego wyboru pola AF (AF-S, AF-C). W przypadku wykrycia oczu wielu osób, można użyć wybieraka wielofunkcyjnego lub wybieraka dodatkowego i wybrać oko, na które ma zostać ustawiona ostrość. Można to zrobić także patrząc przez wizjer elektroniczny. Po zrobieniu zdjęcia można łatwo sprawdzić, czy obraz jest ostry, naciskając przycisk „OK” w celu powiększenia oka, na które miała zostać ustawiona ostrość.

Rozszerzony zakres detekcji AF w słabym świetle

Nowe oprogramowanie dodatkowo zwiększa szybkość autofokusa podczas fotografowania i filmowania scen w ciemności lub w słabym świetle. Oprogramowanie rozszerza zakres detekcji AF* z wartości −1 EV do wartości −2 EV w aparacie Z7 oraz z wartości −2 EV do wartości −3,5 EV w aparacie Z6. Kiedy funkcja AF przy małej jasności (a11) w modelu Z6 jest włączona, dostępny zakres detekcji AF* zostanie rozszerzony** z −4 EV do −6 EV, co pozwoli korzystać z autofokusa, kiedy jest jeszcze ciemniej.

Śledzenie ekspozycji automatycznej (AE) w trybie wyzwalania migawki seryjnym szybkim (rozszerzonym)

Do tej pory ekspozycja była blokowana na pierwszym zdjęciu w serii szybkich zdjęć seryjnych. Jednak oprogramowanie w wersji 2.0 dodaje obsługę śledzenia AE w trybie wyzwalania migawki seryjnym szybkim (rozszerzonym), umożliwiając aparatom śledzenie ekspozycji podobnie jak w przypadku ostrości (śledzenie AF). Dzięki temu wszystkie zdjęcia zrobione w serii szybkich zdjęć seryjnych są nie tylko ostre, ale również optymalnie naświetlone także wtedy, gdy podczas rejestrowania serii zmienia się jasność sceny.

  • Nowe oprogramowanie można pobrać bezpłatnie z centrum pobierania firmy Nikon TUTAJ

Źródło: NIKON Corporation

www.nikon.pl

Dodatkowe informacje:

* W przypadku zdjęcia w trybie AF-S, ISO 100, obiektyw f/2,0, temp. 20°C
** Zakres detekcji AF przy słabym świetle nie przekracza −4 EV w modelu Z7

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

30. urodziny marki DKNY: kampania z udziałem Halsey i The Martinez Brothers
Jesień 2019 r. to pora 30. urodzin marki DKNY i jej podejścia do stylu. Zamiast spoglądać w przeszłość nowa kampania marki skupia się na tu i teraz, wykorzystując intensywne, wyraźne portrety rodzimych nowojorczyków Halsey i The Martinez Brothers. Fotografie wykonała Amy Troost, a stylistą był Carlos Nazario.
Historie, które uskrzydlają w kampanii promującej dawstwo szpiku
Po sukcesie kampanii edukacyjnej „Vs Życie” portal NOIZZ i Fundacja DKMS kontynuują współpracę, której celem jest popularyzowanie idei dawstwa szpiku. Nowa odsłona kampanii #niesamowiteuczucie oparta jest na historiach Dawców szpiku, którzy dali szansę na życie chorym, potrzebującym przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. W ramach akcji „To #niesamowiteuczucie...
Nowa rola CMO wymaga wsparcia technologicznego z obszaru zbierania i analizowania danych o kliencie końcowym.
Android 10: Nowy wygląd, nowe logo
W ciągu ostatniej dekady otwarta platforma Android umożliwiła rozwijającej się społeczności producentów i deweloperów, dotarcie ze swoimi urządzeniami i aplikacjami do użytkowników na całym świecie. Nasz system dostępny jest między innymi na telefonach, tabletach, zegarkach, telewizorach i w samochodach - łącznie na ponad 2,5 miliarda różnych urządzeń. Chcemy mieć...
Samsung: matryca światłoczuła 108 Mp do smartfonów
Firma Samsung Electronics zaprezentowała 108-megapikselową (Mp) matrycę światłoczułą Samsung ISOCELL Bright HMX, która jako pierwsza w branży przekracza granicę 100 milionów pikseli. To najnowsze rozwiązanie sprawia, że Samsung może poszerzyć ofertę matryc światłoczułych o wielkości piksela wynoszącej 0,8 μm z niedawno przedstawionej wersji o ultrawysokiej rozdzielczości...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764