logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Optymalizacja przemysłowego cięcia tkanin za pomocą plotera laserowego

  PR 20.07.2021, przeczytano 217 razy
ilustracjastrzałka

Podczas przetwarzania tkanin dużym wyzwaniem pozostaje ich optymalne wykorzystanie przy jednoczesnej, minimalnej ilości odpadów. Oprócz optymalnego osadzania wzorów na tkaninie, chodzi też o to, by nie przesadzić z produkcją. Ale aby to osiągnąć, trzeba najpierw pokonać kilka przeszkód. Wyzwanie polega na znalezieniu sposobu na zoptymalizowanie całego przepływu pracy. Obejmuje to również proces cięcia, w którym do wyboru są opcje typu pre- lub post-cut, wielowarstwowe lub jednowarstwowe cięcie oraz wybór cięcia ręcznego lub za pomocą plotera laserowego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/optymalizacja-przemyslowego-ciecia-tkanin-za-pomoca-plotera-laserowego,392348,artykul.html

Oszczędzaj koszty i ratuj planetę

Łatwo jest powiązać optymalizację tkanin z gospodarką obiegową. Odnosi się to do systemu mającego na celu eliminację marnotrawstwa i ciągłe wykorzystywanie zasobów. Coraz więcej przedsiębiorstw stara się przyczynić do wsparcia gospodarki obiegowej, aby zapewnić swoim produktom i materiałom dłuższą żywotność. Ma to pozytywny wpływ na ekosystem i pozwala uniknąć eksploatacji środowiska naturalnego. Jednocześnie, optymalizacja wykorzystania tekstyliów ma pozytywny wpływ na wydajność firmy i ogólny wzrost gospodarczy.

Sposoby przyczynienia się do tego bardziej zrównoważonego sposobu produkcji zaczynają się od oceny całego przepływu pracy. Na przykład, jeśli korzystasz z przepływu pracy dla odzieży sportowej z funkcją pre-cut, jak być może wiesz, oznacza to, że części, z których będzie wykonana koszulka sportowa, są cięte przed nałożeniem projektu nadruku. Istnieje prawdopodobieństwo, że wytnie się w ten sposób zbyt wiele elementów. A takie elementy, jako że nie ma dla nich odbiorcy, łatwo kończą na śmietniku.

Dlatego niekonwencjonalne metody optymalizacji stosowane w procesie cięcia mogą przynieść potrzebną zmianę. Można rozważyć opcję post-cut dzięki urządzeniu laserowemu Summa, które najpierw przygotowuje projekt druku i kalandrowanie, a następnie laserowe cięcie materiału. Dzięki temu koszty produkcji zostaną automatycznie zminimalizowane, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości produktów i zmniejszeniu ilości odpadów tkanin.

Harmonijne łączenie sprzętu i oprogramowania

Ponieważ każdy centymetr kwadratowy tkaniny liczy się nie tylko dla firmy, ale i dla środowiska, jasne jest, że korzystne jest ustanowienie wydajnego przepływu pracy. Po dokonaniu oceny bieżącego przepływu pracy można wskazać wąskie gardła i rozpoznać obszary krytyczne, które należy zoptymalizować.

Dobry przepływ produkcji wymaga płynnej koordynacji pomiędzy sprzętem i oprogramowaniem. Dlatego inwestowanie w wydajne oprogramowanie jest bardziej koniecznością niż luksusem. Dobre oprogramowanie pomaga wdrożyć efektywne metody osadzania na etapie projektowania i zmniejsza ryzyko błędu ludzkiego dzięki dobrze zorganizowanemu interfejsowi i wstępnym ustawieniom procesu. Weźmy na przykład plotery nożowe z płaskim stołem serii F, które są idealnie dopasowane do własnego oprogramowania GoProduce firmy Summa.

Ponadto, inteligentne pozycjonowanie znaczników i precyzyjne obliczenia zużycia dla różnych rodzajów odzieży pomagają znacznie zmniejszyć ilość odpadów tkanin. Krótko mówiąc, niezbędne jest wdrożenie metod oszczędzania tkanin na różnych etapach procesu produkcyjnego.

Źródło: Integart Sp. z o.o.

www.dobreplotery.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Mbank po raz drugi partnerem MFF Nowe Horyzonty
Bezkompromisowe, artystyczne kino czeka na gości 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu. mBank po raz drugi jest partnerem Festiwalu i zaprasza wszystkich pasjonatów dziesiątej muzy na prawdziwą ucztę pod hasłem „więcej nowych horyzontów”.
Samsung The Wall o przekątnej 1000” trafia do globalnej sprzedaży
Samsung wprowadził właśnie na globalny rynek modułowy telewizor The Wall o nazwie IWA. Nowa technologia przetwarzania AI, zwiększona częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz i wszechstronne możliwości instalacji sprawiają, że najnowszy The Wall po raz kolejny wyznacza standardy dla technologii wyświetlania. Ogromny ekran o przekątnej 1000” zapewnia nieograniczoną...
Nowe wyzwania, którym musiały w pandemii stawić czoła działy marketingu, sprawiły, że znacząco wzrósł poziom zaufania do nich. Z drugiej edycji badania liderów marketingu w Polsce „CMO Survey 2021” przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte Digital we współpracy z HRK oraz Stowarzyszeniem Komunikacji Marketingowej SAR wynika...
Roland DG ogłasza wprowadzenie nowych ploterów tnących do winylu GR2-640/540 64” i 54”
Seria CAMM-1 jest w stanie szybko i równo wyciąć prawie każdy kształt z szerokiej gamy arkuszy i folii, od cienkich samochodowych folii okiennych i folii termotransferowych do grubych arkuszy odblaskowych i szablonów do piaskowania. Zastosowania obejmują szyldy, samochodowe folie okienne, oklejanie pojazdów, odzież sportową i wiele innych.
Wyjazdowe stroje Borussii Dortmund na sezon 2021/2022
PUMA prezentuje stroje wyjazdowe Borussii Dortmund na sezon 2021/2022. W ramach specjalnej niespodzianki PUMA i Fundacja BVB "leuchte auf" pokazały nową koszulkę wyjazdową dzieciom z Nordstadtligi w Dortmundzie.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764