logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Optymalizacja przemysłowego cięcia tkanin za pomocą plotera laserowego

  PR 20.07.2021, przeczytano 838 razy
ilustracjastrzałka

Podczas przetwarzania tkanin dużym wyzwaniem pozostaje ich optymalne wykorzystanie przy jednoczesnej, minimalnej ilości odpadów. Oprócz optymalnego osadzania wzorów na tkaninie, chodzi też o to, by nie przesadzić z produkcją. Ale aby to osiągnąć, trzeba najpierw pokonać kilka przeszkód. Wyzwanie polega na znalezieniu sposobu na zoptymalizowanie całego przepływu pracy. Obejmuje to również proces cięcia, w którym do wyboru są opcje typu pre- lub post-cut, wielowarstwowe lub jednowarstwowe cięcie oraz wybór cięcia ręcznego lub za pomocą plotera laserowego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/optymalizacja-przemyslowego-ciecia-tkanin-za-pomoca-plotera-laserowego,392348,artykul.html

Oszczędzaj koszty i ratuj planetę

Łatwo jest powiązać optymalizację tkanin z gospodarką obiegową. Odnosi się to do systemu mającego na celu eliminację marnotrawstwa i ciągłe wykorzystywanie zasobów. Coraz więcej przedsiębiorstw stara się przyczynić do wsparcia gospodarki obiegowej, aby zapewnić swoim produktom i materiałom dłuższą żywotność. Ma to pozytywny wpływ na ekosystem i pozwala uniknąć eksploatacji środowiska naturalnego. Jednocześnie, optymalizacja wykorzystania tekstyliów ma pozytywny wpływ na wydajność firmy i ogólny wzrost gospodarczy.

Sposoby przyczynienia się do tego bardziej zrównoważonego sposobu produkcji zaczynają się od oceny całego przepływu pracy. Na przykład, jeśli korzystasz z przepływu pracy dla odzieży sportowej z funkcją pre-cut, jak być może wiesz, oznacza to, że części, z których będzie wykonana koszulka sportowa, są cięte przed nałożeniem projektu nadruku. Istnieje prawdopodobieństwo, że wytnie się w ten sposób zbyt wiele elementów. A takie elementy, jako że nie ma dla nich odbiorcy, łatwo kończą na śmietniku.

Dlatego niekonwencjonalne metody optymalizacji stosowane w procesie cięcia mogą przynieść potrzebną zmianę. Można rozważyć opcję post-cut dzięki urządzeniu laserowemu Summa, które najpierw przygotowuje projekt druku i kalandrowanie, a następnie laserowe cięcie materiału. Dzięki temu koszty produkcji zostaną automatycznie zminimalizowane, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości produktów i zmniejszeniu ilości odpadów tkanin.

Harmonijne łączenie sprzętu i oprogramowania

Ponieważ każdy centymetr kwadratowy tkaniny liczy się nie tylko dla firmy, ale i dla środowiska, jasne jest, że korzystne jest ustanowienie wydajnego przepływu pracy. Po dokonaniu oceny bieżącego przepływu pracy można wskazać wąskie gardła i rozpoznać obszary krytyczne, które należy zoptymalizować.

Dobry przepływ produkcji wymaga płynnej koordynacji pomiędzy sprzętem i oprogramowaniem. Dlatego inwestowanie w wydajne oprogramowanie jest bardziej koniecznością niż luksusem. Dobre oprogramowanie pomaga wdrożyć efektywne metody osadzania na etapie projektowania i zmniejsza ryzyko błędu ludzkiego dzięki dobrze zorganizowanemu interfejsowi i wstępnym ustawieniom procesu. Weźmy na przykład plotery nożowe z płaskim stołem serii F, które są idealnie dopasowane do własnego oprogramowania GoProduce firmy Summa.

Ponadto, inteligentne pozycjonowanie znaczników i precyzyjne obliczenia zużycia dla różnych rodzajów odzieży pomagają znacznie zmniejszyć ilość odpadów tkanin. Krótko mówiąc, niezbędne jest wdrożenie metod oszczędzania tkanin na różnych etapach procesu produkcyjnego.

Źródło: Integart Sp. z o.o.

www.dobreplotery.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Na co e-sklepy powinny zwracać uwagę, by zyskać klienta
Polska gospodarka po pandemii koronawirusa zdecydowanie odżyła, dzięki czemu możemy swobodnie wybierać między różnymi formami robienia zakupów. Miało to także wpływ na sam przebieg sposobu w jaki ich dokonujemy. Dziś możemy robić je tak, jak jest nam w danym momencie najwygodniej – stacjonarnie lub cyfrowo. Według raportu „Omni-commerce. Kupuję...
Od 100 tys. do 1,8 mln - jak Intenson rozwinął swój sklep internetowy
Intenson SA (wcześniej: Intenson Europe), jeden z liderów polskiej branży superfoods, zwiększa przychody z kanału online. W I kw. 2022 wyniosły one już 1,8 mln zł1, w porównaniu z 888 tys. rok wcześniej i 109 tys. zł w 2020, w tym samym okresie. Michał Lasocki, prezes spółki, opowiada o szczegółach.
Find Your way! Blank Studio o wayfindingu
Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś, dlaczego w jednych budynkach czujesz się lepiej niż w innych? Dlaczego jedna przestrzeń pozwala Ci robić zakupy z dużo większą przyjemnością, a pobyt w innej niemal zawsze wiąże się ze stresem? Być może znasz też sytuację, gdy bardzo się spieszysz, a na terenie wielkopowierzchniowego parkingu nie potrafisz...
Nie jest łatwo być szefem w 2022. Pracodawcy znajdują się między młotem a kowadłem. Wysoka inflacja przy niskim bezrobociu podnosi oczekiwania finansowe pracowników. Powszechne zmęczenie pandemią i stres związany z niepewną sytuacją geopolityczną przekładają się na obniżoną motywację. Tymczasem zaangażowanie i kreatywność pracowników to klucz do sukcesu...
Doram design przechodzi rebranding z Rio Creativo
Doram design to polska manufaktura, w której powstają wysokiej jakości, ręcznie wykończone meble ogrodowe. Od 2002 roku oferuje swoim klientom luksusowy wypoczynek, kładąc nacisk na indywidualne wymagania każdego z nich. Meble Doram design można znaleźć zarówno w luksusowych hotelach, jak i w prywatnych ogrodach. Ważną grupą odbiorców są także architekci...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764