logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Optymalizacja przemysłowego cięcia tkanin za pomocą plotera laserowego

  PR 20.07.2021, przeczytano 901 razy
ilustracjastrzałka

Podczas przetwarzania tkanin dużym wyzwaniem pozostaje ich optymalne wykorzystanie przy jednoczesnej, minimalnej ilości odpadów. Oprócz optymalnego osadzania wzorów na tkaninie, chodzi też o to, by nie przesadzić z produkcją. Ale aby to osiągnąć, trzeba najpierw pokonać kilka przeszkód. Wyzwanie polega na znalezieniu sposobu na zoptymalizowanie całego przepływu pracy. Obejmuje to również proces cięcia, w którym do wyboru są opcje typu pre- lub post-cut, wielowarstwowe lub jednowarstwowe cięcie oraz wybór cięcia ręcznego lub za pomocą plotera laserowego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/optymalizacja-przemyslowego-ciecia-tkanin-za-pomoca-plotera-laserowego,392348,artykul.html

Oszczędzaj koszty i ratuj planetę

Łatwo jest powiązać optymalizację tkanin z gospodarką obiegową. Odnosi się to do systemu mającego na celu eliminację marnotrawstwa i ciągłe wykorzystywanie zasobów. Coraz więcej przedsiębiorstw stara się przyczynić do wsparcia gospodarki obiegowej, aby zapewnić swoim produktom i materiałom dłuższą żywotność. Ma to pozytywny wpływ na ekosystem i pozwala uniknąć eksploatacji środowiska naturalnego. Jednocześnie, optymalizacja wykorzystania tekstyliów ma pozytywny wpływ na wydajność firmy i ogólny wzrost gospodarczy.

Sposoby przyczynienia się do tego bardziej zrównoważonego sposobu produkcji zaczynają się od oceny całego przepływu pracy. Na przykład, jeśli korzystasz z przepływu pracy dla odzieży sportowej z funkcją pre-cut, jak być może wiesz, oznacza to, że części, z których będzie wykonana koszulka sportowa, są cięte przed nałożeniem projektu nadruku. Istnieje prawdopodobieństwo, że wytnie się w ten sposób zbyt wiele elementów. A takie elementy, jako że nie ma dla nich odbiorcy, łatwo kończą na śmietniku.

Dlatego niekonwencjonalne metody optymalizacji stosowane w procesie cięcia mogą przynieść potrzebną zmianę. Można rozważyć opcję post-cut dzięki urządzeniu laserowemu Summa, które najpierw przygotowuje projekt druku i kalandrowanie, a następnie laserowe cięcie materiału. Dzięki temu koszty produkcji zostaną automatycznie zminimalizowane, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości produktów i zmniejszeniu ilości odpadów tkanin.

Harmonijne łączenie sprzętu i oprogramowania

Ponieważ każdy centymetr kwadratowy tkaniny liczy się nie tylko dla firmy, ale i dla środowiska, jasne jest, że korzystne jest ustanowienie wydajnego przepływu pracy. Po dokonaniu oceny bieżącego przepływu pracy można wskazać wąskie gardła i rozpoznać obszary krytyczne, które należy zoptymalizować.

Dobry przepływ produkcji wymaga płynnej koordynacji pomiędzy sprzętem i oprogramowaniem. Dlatego inwestowanie w wydajne oprogramowanie jest bardziej koniecznością niż luksusem. Dobre oprogramowanie pomaga wdrożyć efektywne metody osadzania na etapie projektowania i zmniejsza ryzyko błędu ludzkiego dzięki dobrze zorganizowanemu interfejsowi i wstępnym ustawieniom procesu. Weźmy na przykład plotery nożowe z płaskim stołem serii F, które są idealnie dopasowane do własnego oprogramowania GoProduce firmy Summa.

Ponadto, inteligentne pozycjonowanie znaczników i precyzyjne obliczenia zużycia dla różnych rodzajów odzieży pomagają znacznie zmniejszyć ilość odpadów tkanin. Krótko mówiąc, niezbędne jest wdrożenie metod oszczędzania tkanin na różnych etapach procesu produkcyjnego.

Źródło: Integart Sp. z o.o.

www.dobreplotery.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Algorytmy, sztuczna inteligencja, ciągłe rotowanie kanałami sprzedażowymi i wymyślanie koło na nowo. Praca marketingowca w 2023 roku to ciągłe stąpanie po cienkiej linii. Bo choć w reklamy internetowe klikamy coraz chętniej i sieć jest dla nas miejscem sprawdzania opinii i robienia zakupów, to nadal łatwo jest nas – odbiorców – zirytować niepotrzebnym...
Według prognoz Statista, światowe wydatki na reklamy mobilne do 2024 roku mogą osiągnąć nawet 400 mld USD. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność i dostępność urządzeń mobilnych, a także niebotyczne ilości pobieranych gier na świecie każdego dnia (55 mld[1] w samym 2021 roku) to właśnie środowisko mobile gamingowe wydaje się idealną przestrzenią dla marek, by...
POS - czym kuszą sklepy?
Dlaczego w sklepach stacjonarnych tak wiele spotykamy rozmaitych reklam, wysepek z produktami lub innych ekspozytorów produktów? Ponieważ właśnie tam rozgrywa się ostateczna bitwa o portfele klientów. A do tej walki coraz częściej zaprzęgana jest nowoczesna technologia.
AI: Czy copywriterzy będą musieli się przekwalifikować?
W jaki sposób tworzymy treści w Polsce? Według najnowszego badania platformy WhitePress, przeprowadzonego na ponad 500 SEO-wcach – nadal prym wiedzie samodzielne przygotowanie tekstów przez człowieka (76 proc.), choć specjaliści nie stronią również od korzystania z AI (42 proc). Czy proces ten będzie postępował i twórcy tekstów będą musieli się przekwalifikować? W czym...
Czym jest wzór przemysłowy i dlaczego warto go chronić?
Przedmiotem prawa własności przemysłowej są – oprócz m.in. znaków towarowych i patentów na wynalazki – również wzory przemysłowe. Czym jest wzór przemysłowy i dlaczego odgrywa tak ważną rolę w świecie mody i designu?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764