logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Orion Znakowanie Towarów stawia na technologię Mark Andy

  PR 10.06.2020, przeczytano 745 razy
ilustracjastrzałka
Marek Dziewanowski - prezes zarządu Orion Znakowanie Towarów przy nowo uruchomionej maszynie Evolution Series firmy Mark Andy Fot. Orion Znakowanie Towarów

Firma Orion Znakowanie Towarów to jeden z pierwszych w Polsce użytkowników nowej maszyny fleksograficznej z oferty Mark Andy – Evolution Series. Zakontraktowana tuż po ubiegłorocznych targach Labelexpo Europe (podczas których miała swoją światową premierę), rozpoczęła pracę we wrocławskiej drukarni w pierwszej połowie maja br., zastępując wysłużone urządzenie innego producenta. Maszyna znacząco zwiększyła potencjał produkcyjny firmy Orion w zakresie jej podstawowego asortymentu jakim są wielokolorowe etykiety na bazie różnych podłoży. Obie strony wskazują, że – pomimo ogólnoświatowej pandemii – dostawa Evolution Series, jej montaż i wdrożenie odbyły się sprawnie i zgodnie z ustalonym terminem.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/orion-znakowanie-towarow-stawia-na-technologie-mark-andy,387374,artykul.html

- Kontynuujemy tym samym naszą owocną współpracę z firmą Mark Andy – mówi Marek Dziewanowski, prezes zarządu Orion Znakowanie Towarów. – Jest to już trzecie w ciągu zaledwie czterech lat urządzenie tego amerykańskiego producenta w naszej firmie. Inwestycja jest kolejnym, naturalnym etapem modernizacji naszego parku sprzętowego. Maszyna zastąpiła wysłużone rozwiązanie innego dostawcy, znacząco zwiększając nasz potencjał w zakresie produkcji etykiet, także tych wysoko uszlachetnionych.

Firma Orion Znakowanie Towarów działa od 2000 roku, od początku specjalizując się w produkcji etykiet i współpracując przede wszystkim z firmami z rynku dóbr szybko zbywalnych.

Dostarczona w maju br. maszyna obsługuje wstęgę o szerokości zadruku 440 mm i pracuje z prędkością maksymalną 230 m/min., a na jej wyposażenie składają się m.in.: odwijak/nawijak, osiem stacji druku fleksograficznego (bazujących na technologii serwo) z chłodzonymi cylindrami dociskowymi, preregister i autoregister, system zmiany długości druku na maszynie – VariPrint, system odwracania wstęgi, moduł koronowania, stacja do tłoczenia folią na zimno, stacja laminowania, system utrwalania UV, dwie sztance (w tym QCDC z nowym nawijakiem ażuru) oraz kamera do inspekcji zadrukowanej wstęgi. Maszyna posiada również funkcję umożliwiającą produkcję etykiet typu peel-off.

- Evolution, która bazuje na platformie druku znanej z modelu Performance Series P7, jaki użytkujemy od 2017 roku, stanowi dla drugiej z wymienionych maszyn znaczące odciążenie – mówi Marek Dziewanowski. – Tym samym możemy w obu urządzeniach realizować jednocześnie tę samą produkcję bądź używać ich zamiennie. Uzyskaliśmy więc odpowiednią równowagę w obłożeniu wszystkich trzech maszyn Mark Andy – w naszym planie produkcyjnym uwzględniamy też bowiem hybrydową Digital Series HD.

Ta ostatnia rozpoczęła pracę w firmie Orion Znakowanie Towarów w 2. połowie ub.r., pozwalając na realizację niskonakładowych etykiet o wysokim stopniu uszlachetnienia. Marek Dziewanowski zapewnia, że urządzenie spełniło pokładane w nim oczekiwania:

- Digital Series HD pracuje w systemie 3-zmianowym i jest obłożona w bardzo dużym stopniu, nawet w obecnej, nieco trudniejszej sytuacji rynkowej. Mamy bowiem świadomość, że pandemia uderzyła nie tylko w naszych klientów z różnych branż, ale też w konsumentów, a więc osoby do których docierają finalne produkty z drukowanymi u nas etykietami. Elastyczność biznesu, jaką uzyskaliśmy dzięki posiadaniu technologii konwencjonalnej i cyfrowej, stała się tu dużą przewagą i pozwoliła ze względnym spokojem podejść do zaplanowanej od wielu miesięcy inwestycji w Evolution Series.

Orion Znakowanie Towarów to jedna z kilku polskich drukarń, jakie użytkują obecnie tę maszynę, ale też jedna z pierwszych, które podjęły decyzję o jej zakupie.

- Zapadła ona podczas wizyty klienta na naszym stoisku na targach Labelexpo Europe – mówi Łukasz Chruśliński, Sales Manager w firmie Mark Andy Poland. – Już wówczas sygnalizowaliśmy, ż kilku polskich menedżerów z branży poligraficznej było pod wrażeniem funkcjonalności i elastyczności, jaką oferuje ten model. Jednym z nich był pan Marek Dziewanowski i bardzo nas cieszy, że ustalony wówczas plan działania został z sukcesem sfinalizowany w maju tego roku.

Wówczas to maszyna Evolution Series rozpoczęła pracę we wrocławskiej drukarni, a jej dostawa, montaż i rozruch – co podkreślają obie strony – zostały przeprowadzone sprawnie i zgodnie z ustalonym harmonogramem.

- Staramy się, także w obecnych czasach różnych obostrzeń, dotrzymywać ustaleń związanych z zakontraktowanymi maszynami, oczywiście przy zachowaniu wszelkich procedur i norm narzuconych nam przez prawo i wewnętrzne zasady funkcjonowania danej drukarni – mówi Łukasz Chruśliński.

Przemysław Polkowski, dyrektor Mark Andy Poland, podsumowuje:

- Wdrożenie w firmie Orion Znakowanie Towarów to już kolejny sfinalizowany kontrakt z klientem z Polski, przeprowadzony w niełatwym dla obu stron okresie. Tym bardziej dziękujemy panu Markowi Dziewanowskiemu za zaufanie, jakim nas obdarzył jako dostawcę, ale też strategicznego partnera w zakresie realizowanej w jego zakładzie produkcji. Zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na nas ciąży w kontekście trzech maszyn Mark Andy, decydujących o sprawnej i terminowej produkcji etykiet, w jakiej specjalizuje się Orion Znakowanie Towarów. Mamy jednocześnie nadzieję, że Evolution Series – podobnie jak wcześniej dostarczone tu modele P7 i Digital Series HD – okaże się kolejnym, znaczącym wzmocnieniem parku sprzętowego tej wrocławskiej drukarni.

Źródło: Mark Andy Poland Sp. z o.o.

www.markandy.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Heidelberg Speedmaster XL 106: rekord Fort Dearborn w liczbie wykonanych odbitek
Fort Dearborn, amerykańska firma specjalizująca się w produkcji etykiet i opakowań, mająca dwadzieścia zakładów w całym kraju, wykonała w 2020 roku prawie 82 miliony odbitek na swoim Heidelbergu Speedmaster XL 106 -8+L. Ten rekord związany był m.in. ze zwiększonym zapotrzebowaniem rynku na etykiety i opakowania na produkty spożywcze podczas pandemii COVID-19.
Podczas internetowych targów virtual.drupa (odbywających się w dniach 20-23 kwietnia br.) Konica Minolta, we współpracy ze swoimi partnerami i klientami, zademonstruje szereg rozwiązań ze swojego bogatego portfolio. Obecność firmy na tym wirtualnym wydarzeniu, przebiegająca pod hasłem „Rethinking possibilites”, będzie uwzględniać takie obszary jej...
Mark Andy organizuje kolejne branżowe webinaria dla studentów z całego świata
Tradycją stały się już organizowane przez Mark Andy spotkania dla studentów. W tym roku będą one miały charakter webinariów, kolejnych już organizowanych przez tę firmę. Skierowane są do studiujących z całego świata, kształcących się na kierunkach związanych z branżą poligraficzną i pokrewnymi. Odbędą się one w dwóch terminach. Z myślą o...
DrTusz.pl zachęca swoich klientów do włączenia się w akcję “Drzewo na zamówienie”. W dniach od 12 do 25 kwietnia 2021 r. każde zamówienie w sklepie DrTusz, to jedna sadzonka drzewa, które firma posadzi podczas finału w Nadleśnictwie Waliły - oficjalnego partnera wydarzenia.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764