logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ostatnie dni do startu Gdynia Design Days

   18.06.2024, przeczytano 537 razy
ilustracja

Już 22 czerwca startuje festiwal GDD pod hasłem Gdynia-Zdrój. Co czeka nas w tym roku? Oto krótkie podsumowanie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ostatnie-dni-do-startu-gdynia-design-days,404677,artykul.html

kilkanaście wystaw

Nieodłącznym punktem na festiwalowej mapie są wystawy – nie inaczej będzie w tym roku. Część ekspozycji i instalacji zlokalizowanych jest w budynkach PPNT Gdynia, a część w centrum Gdyni, dzięki czemu festiwalowe aktywności można połączyć z letnim wypoczynkiem. Jakie tematy zostaną poruszone w tym roku? Pojawią się wątki dotyczące rozwiązań wystarczających, abyśmy byli szczęśliwi, wykorzystania dostępnych zasobów, odziewaniu wnętrz w tkaniny względem pór roku, redukcji śladu węglowego w branże architektonicznej, czego możemy się nauczyć od roślin, a także zobaczymy mebel miejski inspirowany wymianą międzypokoleniową i aplikacjami randkowymi. Nie zabraknie także wystaw poświęconych młodym projektantom.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

MANUBA kolekcja GDD

Od 22 czerwca dostępna będzie również tegoroczna kolekcja MANUBA, zainspirowana rytuałami, towarzyszącymi słowiańskiej Nocy Kupały. Święto przesilenia letniego to pretekst do wniesienia do kolekcji nieco magii, mistycyzmu oraz celebracji natury w pełnym rozkwicie. Kolekcja odnosi się do trzech symboli – ognia, wody i kwiatów. Odpowiadać będą im 3 produkty. Każdy wyprodukowany w krótkiej serii 30 egzemplarzy. Dostępne będą w pop-up store w budynku III w PPNT Gdynia oraz sklepie internetowym.

wykłady i dyskusje

W tym roku czeka nas intensywny program wykładów i dyskusji, które odbywać będą się w sali kinowej w PPNT Gdynia. Grono ekspertów, nie tylko świata projektowego, ale także wielu innych dziedzin, będzie poruszać między innymi takie tematy związane z uzdrawianiem przestrzeni. Pracownia Kuryłowicz & Associates na poniedziałek 24 czerwca zaplanowała interesujące spotkanie łączące krótkie wystąpienia z formą warsztatów. Ewa Klekot, Paulina Grabowska oraz Igor Łysiuk porozmawiają na temat briefu projektowego Uzdrowiska 2.0. Jak wyglądałoby takie Uzdrowisko w przyszłości? Nad tym można będzie się zastanowić podczas dyskusji 29 czerwca. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o ziemi jako o materiale, dzięki któremu można aranżować zdrowsze otoczenie naszego życia, możecie wybrać dyskusję Blisko ziemi. Rozmowa o projektowaniu, w której udział wezmą Karolina Ferenc, Malwina Gruszecka, Maja Skibińska, Anna Kieszkowska-Grudny, Piotr Pacanowski oraz Anna Zawadzka-Sobieraj. Wydarzenie odbędzie się 29 czerwca.

To oczywiście tylko niektóre zagadnienia, zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy przez panel Moje GDD.

wydarzenia towarzyszące

To jednak nie wszystko. Festiwalowi towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń towarzyszących, w ramach którego wiele interesujących propozycji mają partnerzy festiwalu. W tym roku na odwiedzających czekają także oprowadzania kuratorskie po każdej z wystaw. Daty i godziny znaleźć można w programie.

gadżety

W tym roku kontynuujemy ideę nieprodukowania fizycznych, zbędnych gadżetów. Chcemy jednak dać naszym uczestnikom coś wyjątkowego. W tym roku będzie to ponownie możliwość samodzielnego wykonania printu za pomocą sitodruku na przyniesionych przez siebie ubraniach i dodatkach. Wzory zostały przygotowane przez Adę Zielińską i Patryka Hardzieja. Rzeczy najlepiej, aby były w jasnych kolorach i umożliwiały wykonanie druku na równej powierzchni – materiał nie może mieć np. szwów. Skorzystać z tego wydarzenia można w dniach 23 – 30.06, w godzinach 16:00-19:00. To jednak nie wszystko. W tym roku będzie można uszyć swój gadżet ze starych materiałów promocyjnych GDD. Wydarzenie odbędzie się z pracownią krawiecką wy/twórcy, w budynku IV, 24.06, 27.06 oraz 28.06 w godzinach 15:00 – 18:00.

Źródło: Centrum Designu Gdynia

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przypomina, że zbliża się termin zakończenia naboru „Wzornictwo w MŚP” z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 (FEPW). W ramach działania można otrzymać środki na opracowaną strategię wzorniczą, która będzie przedmiotem wdrożenia innowacji w przedsiębiorstwie. Budżet naboru to 100 mln...
czołowi międzynarodowi eksperci i działacze w obszarze zdrowia publicznego wzywają do rezygnacji ze sponsoringu dużych imprez sportowych przez duże marki słodzonych napojów. Nowa kampania pt. "Kick Big Soda Out of Sport” („Pozbądźmy się dużych marek napojów z imprez sportowych”) zwraca uwagę na szkodliwość obecnego modelu współpracy...
Biuro Coca-Cola HBC w Warszawie projektu Bit Creative
Biuro firmy Coca-Cola HBC w warszawskim budynku Business Garden rozlokowane zostało na 3 piętrach o łącznej powierzchni 5,5 tys. mkw. Inwestorowi zależało by było ono nie tylko funkcjonalne i dopasowane do stylu pracy korporacji, ale też zaprojektowane zgodnie z brandbookiem firmy. Do współpracy przy projekcie wnętrza zaprosili więc architektów...
Projekt „Fokus na Allure” w kampanii Peugeot E-3008
Agencja Leo Burnett Warszawa na zlecenie marki Peugeot zrealizowała projekt wokół kampanii wprowadzającej na rynek nowego elektrycznego SUV-a typu fastback „Next-Level” – Peugeot E-3008. Innowacyjny model promuje wirtualna galeria, prezentująca wynik współpracy marki Peugeot z wybitnymi fotografami.
Marka Tygryski stawia na multibranding
W poszukiwaniu jeszcze bardziej atrakcyjnych rozwiązań dla swoich Klientów, marka Tygryski specjalnie dla sieci sklepów Lidl przygotowała coś wyjątkowego! W ramach akcji multibrandingu razem z Grupą JuraPark, Tygryski o smaku toffi i miód malina pojawiły się na sklepowych półkach w nowych, większych opakowaniach. Lecz to nie wszystko… W...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764