logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Ostrożnie z grafiką klejoną na siding!

   29.04.2003, przeczytano 5667 razy

Szkolny problem - jak przygotować w Corelu 8.0 i nakleić grafikę z folii samoprzylepnej na siding? Interesuje mnie głównie problem wypełnienia wgłębień w powierzchni sidingu i uniknięcia zniekształcenia grafiki.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ostroznie-z-grafika-klejona-na-siding%21,1606,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Nie znam żadnego łatwego, automatycznego sposobu. Osobiście naklejam grafikę na płaskie powierzchnie, rozcinam w szczelinach, a następnie uzupełniam przerwy paskami. Inny sposób to wklejanie się we wgłębienia. Sprawdza się w przypadku płytkich wnęk.

Modyfikacja grafiki na etapie projektowania kryje w sobie duże niebezpieczeństwo. Nie uwzględnia mianowicie niedokładności powstałych przy kładzeniu sidingu. Efekt może być żałosny. Na przykład błąd w określeniu szerokości szczeliny może się powiększać z każdą kolejną szczeliną.


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof WolskiKrzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Aby wielkość grafiki klejonej na sidingu czy też blasze trapezowej nie uległa zmianie w stosunku do projektu, należy wyciąć z folii pasek długości 100 cm, nakleić go na sidinglachę i zmierzyć długość otrzymanej linii. Pokaże ona o ile zmniejsza się grafika w kierunku przetłoczeń. Teraz wystarczy przed wycięciem rozciągnąć grafikę w tym kierunku o niezbędną wielkość i po naklejeniu folii będziemy mieli obrazek we właściwej skali. Omijamy w ten sposób problem nierównomierności wgłębień. Inną sprawą jest wklejanie folii w szczeliny - trzeba to wypróbować samemu, na sidingu zwykle lepiej jest naciąć folię ze względu na to, że "pracuje". Trzeba też zwrócić uwagę, że nie każdy obrazek ładnie wygląda na powierzchni z przetłoczeniami.

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764