logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Panasonic zaprezentował nową generację projektorów laserowych DLP

  PR 02.02.2023, przeczytano 275 razy
ilustracja

Firma Panasonic Connect Europe zaprezentowała nową generację projektorów laserowych DLP z serii PT-REQ12 (4K) i PT-REZ12 (WUXGA), zaprojektowanych z myślą o zapewnieniu nowych możliwości i uproszczeniu pracy w branży rozrywki opartej na lokalizacji. Dzięki jasności do 12 000 lm, rozdzielczości 4K i projekcji 240 Hz[1] przy minimalnym opóźnieniu, dwie nowe serie są idealne do muzeów, immersyjnych atrakcji oraz tymczasowych instalacji na scenach.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/panasonic-zaprezentowal-nowa-generacje-projektorow-laserowych-dlp,398850,artykul.html

Jako pierwszy 1-chipowy projektor DLP z Quad Pixel Drive i 2-osiową technologią przesuwania pikseli firmy Panasonic, seria REQ12 odtwarza autentyczne obrazy w rozdzielczości 4K, które są głębokie, wyraźne i szczegółowe. Obsługuje projekcję 240 Hz, zapewniając płynne wyświetlanie obrazów z minimalną latencją 6 ms[2] lub mniejszą. Dostępny jako opcja Real-Time Tracking Projection Mapping System ET-SWR10 umożliwiający projekcje na szybko poruszających się obiektach i interaktywne wzbogacenie aplikacji oraz występów scenicznych.

Zoptymalizowane obiektywy poprawiają kontrast natywny, a udoskonalony kontrast dynamiczny z nowym obwodem analizy scen lepiej rozpoznaje jasne i ciemne obszary obrazu, aby ożywić każdą prezentację. Użytkownicy mogą teraz odłączyć dopasowanie poziomu czerni od dopasowania geometrycznego, aby zmniejszyć nierówności na poziomie czerni poza obszarem wyświetlania obrazu. Możliwe jest również dostosowanie kształtu czarnego obramowania do krzywizny ekranu  (przy użyciu maksymalnie 17 punktów kontrolnych), aby zapewnić całkowicie płynną projekcję na wielu ekranach.

Bezproblemowa praca, zwiększone możliwości rozbudowy

Aby uprościć konfigurację, obie serie mają dodatkowe funkcje, interfejsy i opcje zapewniające płynniejszą pracę. Nowa linia obiektywów o minimalnym współczynniku rzutu 0,308:1 i maksymalnym współczynniku rzutu 3,38:1 oferuje teraz zasilaną peryferyjnie regulację ostrości[3] za pomocą pilota. Zwiększony zakres regulacji przesunięcia obiektywu ułatwia ustawienie w różnych przestrzeniach.

Aby dostosować, skalować i rozszerzyć łączność projektora, gniazdo Intel SDM integruje zewnętrzne karty. Obejmuje to możliwość dodania płytki zaciskowej DIGITAL LINK, płytki zaciskowej 12G-SDI oraz płytki odbiornika Wireless Presentation System PressIT.

Dodatkowa funkcjonalność wpływająca na łatwość użytkowania obejmuje możliwość zapisywania preferowanych wzorców testowych w projektorze i kalibracji bez połączenia ze źródłem. Wstępnie aktywowane zestawy aktualizacyjne dla Geometry Manager Pro mogą dodatkowo rozszerzyć funkcjonalność oprogramowania i zautomatyzować mieszanie krawędzi oraz kalibrację za pomocą kamery, oszczędzając czas i pracę na miejscu.

Zaprojektowany z myślą o niezawodnej i bezobsługowej pracy

Są to pierwsze 1-chipowe projektory DLP wyposażone w hermetycznie zamknięte silniki optyczne z chłodzeniem cieczą, które umożliwiają 20 000 godzin bezobsługowej projekcji. Stylowa nowa konstrukcja obudowy jest zarówno kompaktowa, jak i lekka - projektory ważą zaledwie 26 kg bez obiektywu, co ułatwia ich instalację. Aby zapobiec przerwom podczas pokazu, wejście zapasowe przełącza się na sygnał wtórny bez wygaszania ekranu, jeśli główny jest zakłócony. Multi Laser Drive Engine zapobiega utracie jasności w mało prawdopodobnym przypadku awarii diody.

Seria PT-REQ12 z modelami 8000lm, 10000lm i 12000lm będzie dostępna w połowie roku 2023. Seria PT-REZ12 z modelami 8000lm, 10000lm i 12000lm będzie dostępna w trzecim kwartale 2023.

Źródło: Panasonic

www.panasonic.com

Dodatkowe informacje:

[1] Tylko seria REQ12 ma 4K i 240 Hz, podczas wyświetlana zawartość 240 Hz rozdzielczość to FHD.
[2] Tylko dla sygnałów 1980x1080, bez regulacji geometrycznych. Obowiązują inne ograniczenia.
[3] Wszystkie obiektywy z wyjątkiem C1S600 i C1T700.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Awans w Extrahut – Patrycja Kołodziejczyk na czele działu UX Research
Patrycja Kołodziejczyk stanęła na czele nowo utworzonego działu UX Research agencji ExtraHut. Nadzoruje ona projektowanie, moderowanie i merytoryczną realizację badań z użytkownikami.
Change Serviceplan i Media Republic drugi rok z rzędu realizują kampanię dla Śmietany Łaciatej
Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie po raz kolejny powierzyła agencjom Change Serviceplan i Media Republic (obydwie należą do Group One) realizację trwającej cały rok kampanii “Śmietana na 100%” marki Śmietan Łaciatych. Obie spółki współpracują z marką Mlekpol od 4 lat.
Chapter1 z kampanią „Traw beton, krzew zieleń” dla grupy Kolektyw Aktywne Miasto
Projekt „Pracownia Aktywności Lokalnej — Kolektyw Aktywne Miasto”, wsparty zostanie kampanią „Traw beton, krzew zieleń”, przygotowaną przez agencję Chapter1. Kampania toczyć się będzie przez cały 2023 rok i zakończy się w I kwartale 2024 roku. Odwoływać się będzie do lokalności i nawiązywać do gwary poznańskiej. Projekt finansowany jest przez...
Porsche w ramach kampanii „Napędzani marzeniami” zorganizowało największe polskie zawody w cold water surfingu
Największe polskie zawody w cold water surfingu odbyły się 5 marca na jednym z najsłynniejszych spotów surfingowych w Polsce, we Władysławowie. Ich dokładny termin zależał od warunków pogodowych nad polskim morzem. Do informowania o dacie startu wykorzystano 3-stopniowy system alertów: żółty (szykuj się, fale są coraz bliżej), zielony...
Ponad połowa osób, które wzięły udział w ankiecie przeprowadzonej przez agencję badawczą Stem/Mark na zlecenie Kiwi.com, planuje swoje podróże z dużym wyprzedzeniem, i co druga z nich czerpie radość już na etapie samego planowania. Nawet fakt, że czasem muszą wyjść ze swojej strefy komfortu ma na nich korzystny wpływ i sprawia, że czują się szczęśliwi....
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764