logo
WIADOMOŚCI

Pangaea Alliance wkracza w nowy etap

Mateusz Zawiślak  PR 08.11.2017, przeczytano 408 razy

Stery projektu Pangaea, porozumienia na rzecz reklamy cyfrowej, przechodzą w ręce nowego lidera. Reklamodawcy zyskają dzięki temu nowy potencjał technologiczny i możliwości w zakresie przetwarzania danych, co ułatwi im dotarcie do najbardziej prestiżowych odbiorców, których liczba może przekraczać 200 mln miesięcznie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pangaea-alliance-wkracza-w-nowy-etap,34415,artykul.html

CNN International Commercial ma przejąć role lidera projektu. Inicjatywa Pangaea Alliance została zapoczątkowana wiosną 2015 roku przez brytyjski dziennik „The Guardian”, po czym w ramach współpracy programowej przyłączył się do niej szereg najbardziej prestiżowych marek medialnych na świecie. Koncern CNN był od samego początku zaangażowany w tworzenie projektu Pangaea, natomiast teraz będzie odgrywać w nim bardziej aktywną rolę, wnosząc swoją wiedzę w dziedzinie programmatic marketing i technologii przetwarzania danych.

Dyrektor Generalny Fiona McKinnon, Dyrektor Sprzedaży Martin Bojtos i zespół Pangaea Alliance będą pracować w oddziale CNN w Londynie i ściśle współdziałać z Robem Bradleyem, Wiceprezesem CNNIC ds. Strategii i Przychodów z Reklamy Cyfrowej, zespołem CNNIC ds. technologii cyfrowych i pozostałymi partnerami sojuszu Pangaea.  

Wybrano również partnera technicznego inicjatywy, firmę AppNexus, która dostarczy samoobsługowe rozwiązanie, pozwalające markom i agencjom na dotarcie do wyselekcjonowanego grona zamożnych odbiorców Pangaea za pomocą jednego zakupionego produktu programistycznego. Korzyści dla klientów oznaczają lepszą personalizację przekazu i możliwość uzyskania danych o profilu odbiorców, z którymi reklamodawcy komunikują się za pośrednictwem powierzchni reklamowej Pangaea. Będzie to możliwe dzięki nowatorskim rozwiązaniom technologicznym, takim jak udostępnianie modelu server i header bidding wszystkim członkom porozumienia.  

W przyszłości Pangaea planuje rozwinięcie nowej platformy handlowej w oparciu o reklamę cyfrową w ramach prowadzonego przez Dennis Publishing Projektu Arete, który otrzymał w tym roku finansowanie z Google Digital News Initiative.

Pangaea Alliance oferuje reklamodawcom dostęp do grona 200 mln odbiorców takich mediów, jak CNN International, The Guardian, Reuters czy Mansueto Ventures, a także użytkowników stron The Week, Alphr i IT Pro, należących do Dennis Publishing. Projekt adresowany jest do grupy docelowej rekrutującej się spośród najzamożniejszych użytkowników - zarobki prawie 40% z nich przekraczają 250 000 £ rocznie. Reklamodawcy zyskają możliwość kontaktu z nimi w prestiżowym i bezpiecznym dla ich marek otoczeniu. Do tej pory Pangaea Alliance zrealizowała kampanie dla ponad 30 000 reklamodawców z wynikami przekraczającymi średnie wartości typowe dla branży (wskaźnik viewability na poziomie 65%).

- Z radością przejmujemy rolę lidera w kolejnym etapie rozwoju projektu Pangaea Alliance. Będziemy współpracować z naszymi partnerami nad opracowaniem zaawansowanych rozwiązań w zakresie technologii cyfrowych i przetwarzania danych, umożliwiających reklamodawcom dotarcie do szerokiej grupy konsumentów -
powiedział Rani Raad, Prezes CNN International Commercial. - Pangaea to sprawdzony przykład współpracy wydawców, w efekcie której następuje poszerzenie istniejącej oferty w zakresie reklamy cyfrowej, a reklamodawcy zyskują nowe sposoby skutecznej komunikacji z odbiorcami. Zwiększenie zaangażowania CNN w projekt Pangaea łączy się bezpośrednio z naszą cyfrową strategią komercyjną, umożliwiającą łączenie rozwiązań opartych na analizie danych z najwyższą jakością treści medialnych. Cieszymy się na współpracę z Guardianem i pozostałymi partnerami, w wyniku której nasz sojusz będzie stawać się coraz silniejszy.  

Daniel Spears, Dyrektor ds. Reklamy Programatycznej, Guardian News & Media, powiedział: - Guardian z dumą staje na czele przedsięwzięć integrujących koncerny medialne w formie innowacyjnych projektów partnerskich. Byliśmy inicjatorami projektu, którego celem było stworzenie kanału łatwego dostępu do powierzchni reklamowej w renomowanych mediach o dużym zasięgu. Wraz z członkami sojuszu stworzyliśmy model roboczy, który przynosi korzyści wydawcy i reklamodawcom. Oczekujemy dalszej udanej współpracy z CNN i pozostałymi partnerami Pangaea.
 
- Celem AppNexus jest wsparcie wydawców w monetyzacji treści. Wizję tę realizujemy, pomagając reklamodawcom w dotarciu do odbiorców przez kierowanie do nich spersonalizowanego i angażującego przekazu reklamowego - powiedział Nigel Gilbert, Wiceprezes AppNexus ds. Rozwoju Strategicznego. - Z entuzjazmem oczekujemy na rozpoczęcie kolejnego etapu współpracy z Pangaea. Wielu wiodących wydawców internetowych będzie mogło monetyzować swojej najwyższej klasy dziennikarstwo, zapewniając reklamodawcom prestiżowe i bezpieczne dla ich marek otoczenie.

Źródło: CNN International Commercial

www.commercial.cnn.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Znamy najchętniej odwiedzane przez internautów strony serwisów premium z filmami na żądanie. Stawkę otwierają VOD.pl, CDA Premium oraz sekcja wideo portalu WP.
Zwieger sponsoruje kolejny sezon „Doradcy smaku”
Garnki, noże i patelnie marki Zwieger towarzyszą Robertowi Sowie podczas gotowania w najnowszym sezonie programu „Doradca smaku” w telewizji TVN. Sprzęt firmy pojawi się we wszystkich odcinkach serii, emitowanych w paśmie wieczornym tuż przed jednym z najpopularniejszych polskich seriali.
Wczoraj minęło dokładnie 115 dni od wejścia w życie RODO (ang. GDPR). Od tego czasu do Urzędu Ochrony Danych Osobowych wpłynęło ponad 2 tys. skarg. Dla porównania, w całym 2017 roku było ich ok. 3 tys. Nawet obywatele krajów, które nie należą do Unii Europejskiej chętnie korzystają z możliwości, jakie daje nowe rozporządzenie. W Wielkiej Brytanii,...
Renault-Nissan-Mitsubishi i Google ogłosiły partnerstwo technologiczne, które ma na celu wykorzystanie systemu operacyjnego Android w pojazdach sprzedawanych przez największy na świecie sojusz motoryzacyjny. Inteligentne systemy informacyjno-rozrywkowe i przyjazne użytkownikom aplikacje trafią do wielu modeli pojazdów już od 2021 roku.
Yield Riser – międzynarodowy ekspert w dziedzinie optymalizacji przychodów z reklamy w Internecie – zaprezentuje się na największych w Południowej Ameryce targach technologicznych Futurecom. Wydarzenie odbędzie się pomiędzy 15 a 18 października w brazylijskim Sao Paulo.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone