logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Papaya New Directors - 10 edycja konkursu dla młodych twórców

  PR 06.02.2023, przeczytano 578 razy
ilustracjastrzałka

Rusza dziesiąta edycja konkursu dla młodych twórców i twórczyń Papaya New Directors, do tej pory znanego jako Papaya Young Directors. Przez 9 lat konkurs połączony z programem mentoringowym ewoluował do całorocznej, międzynarodowej inicjatywy, stając się jednym z najważniejszych tego typu projektów branżowych w kraju.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/papaya-new-directors---10-edycja-konkursu-dla-mlodych-tworcow,398886,artykul.html

- W 9 edycjach programu wzięło udział ponad 12 tys. młodych twórców, którzy wysyłali i  realizowali swoje pomysły dla 50 topowych marek. Dziś wielu z nich rozwija swój talent w branży kreatywnej lub realizuje się reżysersko. Właśnie ze względu na nich, w tej edycji zmieniamy nieco zasady gry. Doceniamy tych, którzy wytrwale i konsekwentnie dążą do celu, rozwijając swój potencjał w krótkich formach, teledyskach czy contencie brandowanym - mówi Kacper Sawicki, szef Papaya Films.

Do udziału w tej edycji konkursu i realizacji filmów dla znanych marek- partnerów projektu, zostaną zaproszeni twórcy i twórczynie, którzy swoje pierwsze kroki w świecie filmu mają już za sobą, ale jeszcze nie rozwinęli w pełni skrzydeł. Konkurs da im możliwość pokazania swojego potencjału i sprawdzenia się w nowych dla nich formach.

Nie oznacza to, że Papaya New Directors zamyka się na nowe talenty. Nadal każdy młody adept lub adeptka sztuki filmowej może wziąć w nim udział nadsyłając swoje prace i tym samym mieć szansę na realizację filmów dla marek partnerskich. Jeśli nadesłane prace spodobają się jury konkursu, ich autor lub autorka zostaną zaproszeni do przedstawienia pomysłu na scenariusz na zadany temat. O wyborze osoby, która zrealizuje film zadecyduje przedstawiciel marki (partnera). O produkcję filmów zadba zespół producencki Papaya Films.

Zarówno filmy zaproszonych do konkursu twórców jak i tych, którzy sami się do niego zgłosili, będą realizowane na zasadach komercyjnych.

- Ostatnie miesiące spędziliśmy na rozmowach z marketerami zastanawiając się nad kierunkiem rozwoju programu. Nowa formuła konkursu jest więc odpowiedzią dobrze skrojoną do ich potrzeb. To również odpowiedź na zmieniającą się rzeczywistość: nadprodukcję treści i zalew szybkiego, powtarzalnego contentu. Wracamy do wielkich idei i poszerzamy spektrum treści o kolejne gatunki. To wszystko odzwierciedla już dzisiaj zmieniona nazwa projektu. – dodaje Sawicki.

Wszystkie prace stworzone w ramach Papaya New Directors będą miały szansę powalczyć o wyróżnienie podczas finałowej gali wieńczącej konkurs, która odbędzie się pod koniec 2023 roku.

Źródło: Papaya Films

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Znamy zwycięzców 11. edycji Genius Universitatis
Już 11. edycja. Aż 35 uczestników – uczelni i wydziałów. W sumie 103 prace przesłane do 8 różnych kategorii. Ale tylko jeden (1!), ale jakże ambitny cel wszystkich tych wysiłków: zaprezentować uczelnię/wydział/instytut/katedrę jako miejsce wymarzone dla kandydatów na studia na rok akademicki 2022/2023. Przedstawiamy laureatów konkursu...
Sony World Photography Awards 2023: ogłoszono zwycięzców konkursu otwartego
Na konkurs Sony World Photography Awards 2023 napłynęło łącznie ponad 415 tysięcy fotografii z przeszło 200 krajów i terytoriów, z czego na konkurs otwarty przypada ponad 200 tysięcy zgłoszeń. Zwycięzcy otrzymają cyfrowy sprzęt fotograficzny Sony, będą także współzawodniczyć o tytuł Fotografa Roku w konkursie otwartym i o nagrodę w wysokości 5000...
Konkurs na projekt i wykonanie muralu Zbigniewa Wodeckiego
Opolska trasa „Muzycznych murali” wzbogaci się o nowe dzieło przedstawiające Zbigniewa Wodeckiego, jednego z najważniejszych artystów związanych z Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu. A okazja ku temu jest szczególna, ponieważ opolski festiwal obchodzi w tym roku Jubileusz 60-lecia.
Poznaliśmy zwycięzców drugiej edycji konkursu Paradyż Designers
Prestiżowy konkurs dla architektów i projektantów wnętrz organizowany przez Ceramikę Paradyż dobiegł końca. Jury pod przewodnictwem Mai Ganszyniec wybrało najlepsze prace prezentujące indywidualne koncepcje współczesnego wnętrza oceniając m.in. kreatywne wykorzystanie kolorów i struktur oraz twórcze podejście do małych formatów.
Jawor-Parkiet Design Awards - 5. edycja konkursu dla architektów
Jawor-Parkiet, polski producent podłóg drewnianych ponownie zaprasza architektów, profesjonalistów, studentów i młodych projektantów wnętrz, pracownie architektoniczne oraz wszystkich przedstawicieli branży projektowej do udziału w kreatywnym konkursie na najlepszy projekt wnętrza z zastosowaniem podłóg z oferty marki.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764