logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Papier syntetyczny Synaps – w zgodzie ze środowiskiem

  PR 31.03.2020, przeczytano 689 razy
ilustracja

Synaps, mimo że jest papierem syntetycznym, w procesie produkcji oraz w czasie użytkowania wywiera minimalny wpływ na środowisko naturalne. Jest to produkt 100% PET, więc poddaje się recyclingowi.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/papier-syntetyczny-synaps-%E2%80%93-w-zgodzie-ze-srodowiskiem,386352,artykul.html

Synaps to produkt o eleganckim wyglądzie i aksamitnej powierzchni, zapewniający wyjątkową jakość wydruków, przy jednoczesnej dużej odporności na rozdarcia, wodę, chemikalia, promienie UV. Wykazuje dużą wytrzymałość bez potrzeby laminacji. Jest kompatybilny z większością technologii drukarskich. Świetnie sprawdza się w procesach introligatorskich i uszlachetniania.

Synaps został wyprodukowany całkowicie bez użycia produktów gospodarki leśnej. Do jego wytworzenia stosowane są wyłącznie materiały syntetyczne. 100% odpadów powstałych podczas produkcji jest ponownie wykorzystywanych. Woda używana w procesie wytwarzania i recyclingu Synapsa jest w 100% oczyszczana za pomocą naturalnego procesu mikrobiologicznego. Po oczyszczeniu woda jest ponownie wykorzystywana w procesie produkcyjnym.

Synaps jest papierem syntetycznym wytworzonym w 100% z PET. Nie zawiera PVC, ani plastyfikatorów, co oznacza bardziej przyjazny dla środowiska proces produkcji i brak toksycznych gazów podczas spalania. Podczas produkcji i recyclingu Synapsa nie powstają odpady chemiczne. Zakład produkcyjny Agfa, w którym produkowany jest Synaps, otrzymał certyfikat systemu zarządzania środowiskiem ISO 14001.

Igepa Polska oferuje trzy rodzaje tego papieru syntetycznego:

  • Synaps XM – przeznaczony do druku laserowego suchotonerowego,
  • Synaps OM – dedykowany do druku offsetowego oraz HP Indigo,
  • Synaps OM AP/AR – papiery samoprzylepne z klejami usuwalnym i permanentnym, do druku offsetowego i HP Indigo.

Igepa Polska jest wyłącznym dystrybutorem tego produktu w naszym kraju.

Źródło: Igepa Polska Sp. z o.o.

www.igepa.pl


avatar użytkownika
+ + + +

Tekst opublikował użytkownik: IGEPA

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nikon: uniwersalny superzoom Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR
Nikon wprowadza do sprzedaży nowy obiektyw zmiennoogniskowy z serii Z – NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR. Dzięki kompaktowym wymiarom, małej masie i aż 14,2-krotności zooma jest on niezwykle uniwersalny i wygodny do w codziennym użytkowaniu z korpusem Nikon Z. Obiektyw sprawdzi się różnorodnych warunkach, zależnych od inspiracji: od rozległych krajobrazów, poprzez klimatyczną...
Przyszłość druku już tu jest - podsumowanie DTF Trendy 2024
W dniach 19-21 marca br. w API.PL odbyły się 3 dniowe spotkania DTF TRENDY 2024. Zorganizowano je, aby pokazać, jak technologia DTF się rozwija i jakie nowe rozwiązania pojawiają się na rynku. 
Zmiany w zarządzie ECCO Network
Globalna sieć agencji public relations Ecco Network, reprezentowana w Polsce przez - On Board Think Kong (OBTK) powiększa zarząd.
Uwagę w sklepach przyciągają dziś cyfrowe kioski
W dobie rosnącej cyfryzacji zakupów, najnowszy raport firmy doradczo-technologicznej Future Mind rzuca światło na znaczące różnice w percepcji konsumentów na temat technologii sklepowych. Wzbudzające niegdyś zdumienie kasy samoobsługowe stały się naturalnym elementem polskiego retailu, a konsumenci nie postrzegają ich już jako innowacji czy nowinki. Obecnie niewiadomą dla wielu...
Fundacja Bądź rozpoczęła kampanię 1,5 proc. podatku
W tym tygodniu rozpoczęła się kampania Fundacji Małgosi Braunek Bądź zachęcająca do przekazywania 1,5 proc. podatku na jej działania statutowe. Kampanię wspiera seria spotów reklamowych w których udział wzięli m. in. Jakub Żulczyk oraz Wojciech Eichelberger.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764