logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Papier syntetyczny Synaps – w zgodzie ze środowiskiem

  PR 31.03.2020, przeczytano 172 razy
ilustracja

Synaps, mimo że jest papierem syntetycznym, w procesie produkcji oraz w czasie użytkowania wywiera minimalny wpływ na środowisko naturalne. Jest to produkt 100% PET, więc poddaje się recyclingowi.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/papier-syntetyczny-synaps-%E2%80%93-w-zgodzie-ze-srodowiskiem,386352,artykul.html

Synaps to produkt o eleganckim wyglądzie i aksamitnej powierzchni, zapewniający wyjątkową jakość wydruków, przy jednoczesnej dużej odporności na rozdarcia, wodę, chemikalia, promienie UV. Wykazuje dużą wytrzymałość bez potrzeby laminacji. Jest kompatybilny z większością technologii drukarskich. Świetnie sprawdza się w procesach introligatorskich i uszlachetniania.

Synaps został wyprodukowany całkowicie bez użycia produktów gospodarki leśnej. Do jego wytworzenia stosowane są wyłącznie materiały syntetyczne. 100% odpadów powstałych podczas produkcji jest ponownie wykorzystywanych. Woda używana w procesie wytwarzania i recyclingu Synapsa jest w 100% oczyszczana za pomocą naturalnego procesu mikrobiologicznego. Po oczyszczeniu woda jest ponownie wykorzystywana w procesie produkcyjnym.

Synaps jest papierem syntetycznym wytworzonym w 100% z PET. Nie zawiera PVC, ani plastyfikatorów, co oznacza bardziej przyjazny dla środowiska proces produkcji i brak toksycznych gazów podczas spalania. Podczas produkcji i recyclingu Synapsa nie powstają odpady chemiczne. Zakład produkcyjny Agfa, w którym produkowany jest Synaps, otrzymał certyfikat systemu zarządzania środowiskiem ISO 14001.

Igepa Polska oferuje trzy rodzaje tego papieru syntetycznego:

  • Synaps XM – przeznaczony do druku laserowego suchotonerowego,
  • Synaps OM – dedykowany do druku offsetowego oraz HP Indigo,
  • Synaps OM AP/AR – papiery samoprzylepne z klejami usuwalnym i permanentnym, do druku offsetowego i HP Indigo.

Igepa Polska jest wyłącznym dystrybutorem tego produktu w naszym kraju.

Źródło: Igepa Polska Sp. z o.o.

www.igepa.pl


avatar użytkownika
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: IGEPA

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Suzuki reklamuje specjalną wersję motocykli Travel Pack
Motocykle w specjalnej wersji Travel Pack  są wyposażone w dodatkowe akcesoria zwiększające użyteczność i komfort podróżowania. Komunikację nowej edycji motocykli przygotowała agencja CU Communication Unlimited.
Urządzenia Lenovo z odłączanym ekranem
Pamiętacie czasy, kiedy urządzenia pełniły jedną funkcję, w jednym miejscu i dla jednego użytkownika? Minęły już bezpowrotnie. Świat zmienia się dynamicznie, inteligentne technologie zagościły na dobre w naszym życiu, a wielozadaniowość stała się normą. Dzięki urządzeniom przenośnym mamy stałą łączność ze światem zarówno w podróży do innego miasta,...
Nowa strona internetowa Adamedu
Adamed, firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, we współpracy z e-point S.A., uruchomiła nowoczesny, międzynarodowy serwis internetowy – dostępny aż w 10 wersjach językowych. Portal odpowiada na najnowsze trendy w projektowaniu stron www oraz potrzeby prowadzenia biznesu.
Energizer w nowej promocji z Tidal
Na lato 2020 firma Energizer przygotowała nową promocję konsumencką typu instant win w partnerstwie z serwisem TIDAL. Akcja potrwa do końca sierpnia. Za kampanię w social mediach odpowiada agencja Plej.
Opus B przygotował kolejną kampanię dla Hortex
Wystartowała najnowsza kampania napojów Hortex. Za strategię i koncepcję działań odpowiada zespół Opus B.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764