logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Papira firmy Stora Enso w finale konkursu Sustainability Awards 2022

  PR 29.06.2022, przeczytano 379 razy
ilustracja

Magazyn Packaging Europe podał listę finalistów tegorocznego konkursu Sustainability Awards, organizowanego przez to wydawnictwo. Produkowana przez Stora Enso pianka Papira znalazła się wśród produktów wyróżnionych w kategorii „Odnawialność”, obejmującej rozwiązania będące przed wprowadzeniem ich do sprzedaży. Zwycięzcy w tej kategorii zostaną nagrodzeni 22 listopada br. w Amsterdamie.   


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/papira-firmy-stora-enso-w-finale-konkursu-sustainability-awards-2022,396433,artykul.html

Jak podkreśla organizator konkursu, generowane odpady opakowaniowe, zmiana klimatu i kryzys środowiskowy wymagają niezwłocznej, wspólnej reakcji ze strony całej społeczności skupionej wokół segmentu dóbr konsumpcyjnych. Nagroda Sustainability Award uwzględnia wdrażanie najlepszych praktyk w firmie, zwraca uwagę na kluczowe kwestie związane z działalnością badawczo-rozwojową i wyróżnia najbardziej innowacyjne, proekologiczne rozwiązania. W tym roku w ramach konkursu pojawiło się pięć nowych kategorii przedsprzedażowych, uwzględniających najważniejsze, nowo powstałe i innowacyjne rozwiązania, które pojawią się na rynku w wersjach komercyjnych w niedługim czasie. Z myślą o produktach, które już są dostępne, również stworzono dwie nowe kategorie: „Klimat” i „Odnawialność”.

Z kolei Stora Enso podkreśla, że jej podejście do kwestii innowacyjności to suma potencjału firmy i materiałów odnawialnych stosowanych w realizowanej przez nią produkcji. co pozwala oddziaływać na zmiany w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości. Nordycki koncern wskazuje przy tym trendy, które wpływają na jego klientów oraz konsumentów końcowych, zaś w procesach wytwórczych coraz częściej stosuje zaawansowane rozwiązania, uniezależniające go od materiałów bazujących na surowcach kopalnych. Papira jest jedną z tego rodzaju innowacji.

Jest to naturalny, bazujący na biosurowcach i odzyskiwalny materiał, idealny – zdaniem producenta – w kontekście zastosowań opakowaniowych, gdzie istotne są aspekty ochrony i zabezpieczenia znajdującego się w środku produktu. Papira to wykonany z włókien celulozowych materiał piankowy – jest przy tym lekki, absorbuje wstrząsy oraz uderzenia. Stora Enso anonsuje go jako atrakcyjną alternatywę dla pianek wykonanych z surowców kopalnych. Skierowana jest do właścicieli marek, którzy oczekują, że opakowania na ich produkty będą cechowały odnawialność, biodegradowalność i 100% odzyskiwalność, a także możliwość przetwarzania w istniejących strumieniach do recyklingu odpadów papierowych i kartonowych.

Jak podaje Stora Enso, materiał ten znajduje się wciąż w fazie pilotażowej i nie jest dostępny w wersji komercyjnej. W certyfikowanym laboratorium ISTA trwają obecnie jego testy w kontekście różnych zastosowań opakowaniowych. Ambicją producenta pozostaje stworzenie z pianki Papira nowego standardu produktu w zakresie opakowań ochronnych, będącego trwałym, a zarazem proekologicznym rozwiązaniem.

Packaging Europe to firma medialna, specjalizująca się w segmencie FMCG. Poza działalnością dziennikarsko-wydawniczą (obejmującą różne formy multimedialne), jest inicjatorem takich projektów jak Sustainable Packaging Summit czy konkurs Sustainability Awards. Jest partnerem AIPIA (Active and Intelligent Packaging Industry Association) w kontekście działań i dyskusji wokół tzw. opakowań inteligentnych.

Źródło: Stora Enso Polska Sp. z o.o.

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Adam Zindulski – założyciel firmy Zinart odchodzi na emeryturę
Z początkiem lipca br. w firmie Zinart, obchodzącej w tym roku 30-lecie działalności w branży poligraficznej, zaszły strategiczne zmiany. Adam Zindulski - jej założyciel i do niedawna prezes zarządu przeszedł na emeryturę, przekazując stery przedsiębiorstwa młodszym kolegom – Pawłowi Trzeciakowi (nowemu prezesowi) oraz Grzegorzowi Śleziakowi i Jackowi Moziole,...
Wyniki finansowe Stora Enso za 2. kwartał 2022
Stora Enso poinformowała o wynikach finansowych za 1. kwartał br. oraz za całe pierwsze półrocze 2022 r. W ujęciu rok do roku koncern odnotował w nim wzrosty: przychodów ze sprzedaży o 18% (wyniosły one 3,054 mld euro), zysku operacyjnego EBIT o 39% (który zamknął się kwotą 505 mln euro) oraz zysku operacyjnego IFRS do 399 mln euro. Przychody ze sprzedaży w 1. półroczu 2022...
Drukexpress.pl wycina na ploterze Sinajet
Grafmasz zainstalował kolejny ploter Sinajet, tym razem w formacie arkusza 720x500 mm. Wdrożenie nastąpiło w Drukexpress.pl - wrocławskiej drukarni internetowej, która specjalizuje się w druku cyfrowym. Firma obecna jest na rynku poligraficznym od maja 2004.
DTG/DTF: webinar wakacyjny Polyprint
Akonda Tex po raz kolejny zaprasza na webinar, dotyczący rozwinięcia biznesu o zadruk odzieży DTG/DTF z Polyprint. W najbliższy czwartek 11.08 o godzinie 12.00, tym razem w wakacyjnej atmosferze i wakacyjnym anturażu będzie można dowiedzieć się wszystkiego o druku DTG i DTF, co można produkować przy wykorzystaniu tych rozwiązań oraz czego potrzeba, żeby rozpocząć...
Firma Koenig & Bauer uniezależnia się od gazu pochodzącego z rurociągów
W obliczu grożącego niedoboru gazu firma Koenig & Bauer w ostatnich miesiącach pracowała intensywnie nad uniezależnieniem się od gazu pochodzącego z rurociągów. Dzięki temu od końca lipca 2022 roku gaz technologiczny, który wcześniej był niezbędny do prowadzenia procesów produkcyjnych, może zostać całkowicie zastąpiony. W największych zakładach...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764