logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Paprochy i brud podczas klejenia apli

   12.03.2003, przeczytano 7143 razy

Jak nakleić aplę, żeby nie dostały się pod nią małe drobinki paprochów? Oczywiście naklejam na mokro i stopniowo zrywam silikon (małymi partiami), a mimo to paproszki się przyklejają jak nie do folii, to do podkładu - mimo przemywania go benzyną ekstrakcyjną.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/paprochy-i-brud-podczas-klejenia-apli,1524,artykul.html

ODPOWIEDŹ:Problem znany aż za nadto, ale nie wiem jak sobie z nim poradzić. Przede wszystkim trzeba zbadać co to za paproszki. Jeśli papierowe, to najczęściej przyczyną jest niestaranne cięcie papieru. Jeśli to jednak piach, to w otoczeniu jest po prostu brudno. Dokuczliwe są również włókna i włosy. Tu przyczyną są najczęściej niewłaściwe szmaty, które pylą. Jeśli nic nie podpowiedziałem to poproszę o więcej szczegółów opisujących w jakich warunkach Pan klei.
I jeszcze jedno. Zastanowił mnie opis naklejania przez Pana folii. Dlaczego odkleja Pan papier po kawałku? W ten sposób podczas odklejania folia elektryzuje się bardziej niż gdyby została odklejona od papieru i zmoczona na całej powierzchni. Najważniejsza zasada: "im więcej wody, tym lepiej". Silnym strumieniem wody można dodatkowo zmyć paprochy przyklejone do kleju. Wyjątkiem są tu włoski pochodzące ze szmat.


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof Wolski



Krzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Zgadzam się z Panem Krzysztofem w 100%.
Jeżeli są dwie osoby do klejenia to super efektem jest również odklejanie papieru od folii w powietrzu. Kładąc folię na stole i zrywając folię ściągamy cały kurz ze stołu i okolic.

avatar użytkownika
,

Witam,

A może po prostu biały stół i przecierać?
Kleimy na sucho i nie ma wększych problemów - woda tylko przeszkadza (no dobrze - czasami się przyda).

Pozdrawiam,
  

,

Inną uciążliwą przyczyną powstawania paprochów mogą być muszki tzw. owocówki. Pierwszą czynnością jaką powinniśmy zrobić to odnaleść źródło wylęgania się muszek. Może to być zarówno dawno nieopróżniany kosz na śmieci jak i zapomniana ogryzka pod stołem czy biurkiem. :-)  

avatar użytkownika
,

Mhm - pamiętam klejenie tła na pewnych oświetlonych witrynach, podczas letniego wieczoru. Łapią się nie tylko owocówki, ale i całkiem spore okazy. Ale na to nie ma rady chyba...

Pozdrawiam.
  

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764