logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Paradyż Designers: podejmij wyzwanie z kolekcją Neve Creative by Maja Ganszyniec

  PR 23.01.2023, przeczytano 285 razy
ilustracjastrzałka

W konkursie Paradyż Designers liczy się kreatywność. Do 17 lutego architekci, projektanci oraz studenci mogą zaprezentować swój pomysł na ponadczasowe wnętrze i wygrać atrakcyjne nagrody. Wystarczy zaskoczyć jury twórczym zastosowaniem kolekcji płytek Neve Creative, opartej na prostocie, szlachetności formy i nowej definicji dekoracji.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/paradyz-designers%3A-podejmij-wyzwanie-z-kolekcja-neve-creative-by-maja-ganszyniec,398724,artykul.html

Stworzona przez Maję Ganszyniec i Studio Ganszyniec kolekcja płytek Neve Creative łączy stylistykę lat 60. XX wieku ze współczesnym wzornictwem. W odpowiedzi na potrzeby teraźniejszości, takie jak indywidualizm i zrównoważone podejście do projektowania pozwala kreować niebanalne i ponadczasowe wnętrza, które przez lata pobudzają wyobraźnię i zaspokajają estetyczne oczekiwania. Jednocześnie zachwyca designem, dzięki nowatorskiemu spojrzeniu na dekoracje.

- Punktem wyjścia do stworzenia kolekcji Neve Creative była redefinicja dekoracji, które w tradycyjnym ujęciu wnętrz, rządziły się dotąd ściśle określonymi zasadami. Był to sztywny schemat, w którym pomieszczenia miały swoją funkcję, a dekoracja z definicji była dodatkiem do spokojnej, stonowanej całości. Współczesne podejście do projektowania wnętrz podlega zmianom i wpływom trendów społecznych. Coraz trudniej więc zdecydować się na „ten” jeden, ponadczasowy motyw, z którym będziemy żyć przez lata, aż do kolejnego remontu. Wnętrza są teraz swobodne, płynne, dekoracje ścian i podłóg tworzą przyjazne tło w otwartej przestrzeni dla pozostałych elementów mobilnych – mebli, dodatków – wyjaśnia Maja Ganszyniec.

Małe formaty, wielkie możliwości

Koncept kolekcji Neve Creative by Maja Ganszyniec bazuje na połączeniu czterech aspektów: formatów (19,8x19,8, 9,8x9,8, 9,8x19,8 cm), struktur, kolorów i światła. Fundamentem kolekcji jest mały biały kwadrat, który dał impuls dla jej modułowej geometrii. Wraz z paletą naturalnych kolorów oraz zróżnicowanymi strukturami pozwala tworzyć zindywidualizowane rozwiązania. Kolorystyka kolekcji zbudowana jest na dwóch filarach: Basic w kolorach bianco, beige, light grys, grys, nero, a także Trend - kolory blush, green, blue oraz terakota, dark green i dark blue. Cały set jest kompatybilny kolorystycznie, a modułowość kolekcji pozwala na dowolne łączenie poszczególnych elementów. W efekcie każdy może urządzić wnętrze zgodnie ze swoją własną wizją.

Narzędzie dla projektantów

Wszystko to sprawia, że kolekcja Neve Creative to narzędzie dla projektantów, które daje możliwość niegraniczonej twórczej zabawy. Na jej efekty w postaci niebanalnych projektów konkursowych liczą jurorzy.

Mniej, skromniej, a jednocześnie więcej możliwości dla architektów – mówi o kolekcji Neve Creative Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Prezeska Stowarzyszenia Architektów Polskich, architektka. – Jest niesamowicie kreatywna, możemy z niej budować jak z klocków. Do dyspozycji mamy całą gamę kolorów i faktur, którymi możemy się bawić, tworząc zarazem coś ponadczasowego.

Bogactwo subtelnych detali, synergia barw, modułowość, prostota i funkcjonalność, to cechy kolekcji Neve Creative, które pozwolą uczestnikom konkursu Paradyż Designers zaprezentować swój twórczy potencjał.

- Ta kolekcja ma gigantyczny atut: nie jest projektem zamkniętym, dlatego daje duże pole do popisu dla architektów – podkreśla Paweł Sokół, Prezes Stowarzyszenia Architektów Wnętrz, architekt wnętrz. - Wszystko zależy od tego jak będziemy ją interpretować. Z uwagi na mały format, można w ciekawy sposób wykorzystać fugi, które z powrotem wracają do łask i uzyskać kontrast pomiędzy płytką a fugą. Ważnym elementem podkreślającym i dopełniającym tę kolekcję jest także światło.

Pokaż swój pomysł na wnętrze

W konkursie Paradyż Designers mogą wziąć udział profesjonaliści wykonujący zawód architekta, architekta wnętrz, projektanta, dekoratora wnętrz oraz studenci wyższych uczelni na kierunku związanym z architekturą, czy też architekturą wnętrz. Każdy uczestnik może zgłosić nieograniczoną liczbę prac. Uczestnicy konkursu będą walczyć o nagrody o łącznej wartości 110 tys. zł. Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.paradyz.com/konkurs. Zgłoszenia należy przysłać do 17 lutego 2023 roku. Prace konkursowe oceni dziewięcioosobowe jury pod przewodnictwem projektantki Mai Ganszyniec, a wyniki zostaną ogłoszone 9 marca 2023 roku.

Źródło: Ceramika Paradyż

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

IAB Polska partnerem konkursu Genius Universitatis 2023
Wystartowała XI edycja najbardziej oczekiwanego konkursu marketingowego dla uczelni, który ma pokazać ich najlepsze reklamowe działania. IAB Polska po raz kolejny jest partnerem konkursu, w którego kapitule zasiada nasza przedstawicielka - Ewa Opach, dyrektor ds. edukacji i certyfikacji, IAB Polska.
Paradyż Designers: spotkanie z Rossaną Orlandi oraz Giovanną Castiglioni w Mediolanie
Wyjazd do Mediolanu i warsztaty z legendą designu Rossaną Orlandi oraz spotkanie z Giovanną, córką włoskiego mistrza wzornictwa Achille Castiglioniego czekają na autorów wyróżnionych projektów w konkursie Paradyż Designers. Prace konkursowe można przesyłać jeszcze do 17 lutego 2023.
Nabór do konkursu dyplomów FNC rozpoczęty
Dyplomy FNC to zestawienie najlepszych prac dyplomowych absolwentów uczelni artystyczno-projektowych organizowane przez FONT nie czcionka.
Nikon zdobywa trzy nagrody w plebiscycie Fotopolis
Nikon ma przyjemność poinformować, że w plebiscycie Fotopolis na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2022 roku, zdobył, aż trzy nagrody. Miejsce pierwsze w kategorii „Zaawansowany obiektyw roku” firma otrzymała za Nikon NIKKOR Z 400 mm f/4.5 VR S. Na drugiej pozycji w kategorii „Amatorski aparat roku” znalazł się Nikon Z 30, z kolei ostatnie miejsce...
Laureaci trzeciego etapu konkursu Tubądzin Design Awards w kategorii Cultureform
CultureFORM to kategoria specjalna konkursu Tubądzin Design Awards, która daje projektantom możliwość odniesienia się w swoich pracach do dziedzictwa kulturowego i historycznego. Międzynarodowe jury rozstrzygnęło jej trzeci etap. Wyłonieni twórcy reprezentują bardzo wysoki poziom, a ich prace przecierają szlaki w świecie designu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764