logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Partnerzy firmy System P na targach Labelexpo 2015

  PR 11.09.2015, przeczytano 1646 razy
ilustracjastrzałka
Firma Rietstack zaprezentuje IRS 550 - urządzenie do wykrawania off-line w registrze zadrukowanych podłoży i układania w stosy wysztancowanych etykiet.

W dniach 29 września – 2 października br. w Brukseli odbędzie się kolejna edycja targów Labelexpo, dedykowanych produkcji opakowań i etykiet w technologii wąskowstęgowej. Wśród nich znajdą się także partnerzy handlowi firmy System P, reprezentującej w naszym kraju m.in. takie marki jak: AVT, DCM Usimeca, Lesko Engineering, Lundberg Tech, MPS czy Rietstack.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/partnerzy-firmy-system-p-na-targach--labelexpo-2015,25928,artykul.html

Pierwszy z wymienionych producentów – izraelska firma AVT – zaprezentuje na swoim stoisku (nr 9C05) całą paletę zaawansowanych systemów inspekcji druku, a także kontroli oraz utrzymania wysokiej jakości procesu poligraficznego. Na szczególną uwagę zasługuje targowa premiera – Helios S Turbo. Jest to system, którego zastosowanie ma zwiększyć wydajność całej linii produkcyjnej, m.in. za sprawą podniesienia prędkości inspekcji drukowanej lub konfekcjonowanej wstęgi. 

AVT zaprezentuje także nowe systemy proofingu pracujące w trybie offline, m.in. SolidProof – system 100% kontroli dedykowany dla produkcji szeroko – i wąskowstęgowej, jak również arkuszowej. Jest on dostępny także z opcjami sczytywania kodów kreskowych oraz napisów w języku Braille’a, co czyni go zgodnym z wymogami branży farmaceutycznej.

Z myślą o druku cyfrowym firma AVT zaprezentuje kolejną generację rozwiązania znanego pod nazwą ZeroSet, przeznaczonego do cyfrowych maszyn drukujących. Na brukselskich targach będzie ono prezentowane na stoiskach producentów maszyn cyfrowych, współpracujących w tym zakresie z AVT.

Podczas Labelexpo 2015 zostaną także zaprezentowane pierwsze rezultaty współpracy AVT z firmą Erhardt+Leimer (E+L), produkującą rozwiązania dla branży opakowań i etykiet. Wspólne portfolio produktów stworzonych przez obu dostawców będzie dostępne na stoiskach AVT, E+L oraz firm partnerskich.

Warto podkreślić, że systemy AVT można będzie zobaczyć także jako zintegrowane w ramach rozwiązań jej partnerów, m.in. w maszynie EF Neo firmy MPS.

Francuska firma DCM Usimeca (stoisko 5E26) zaprezentuje na targach Labelexpo 2015 rodzinę maszyn do klejenia i konfekcjonowania etykiet termokurczliwych o szerokości klejonego rękawa do 400 mm. W jej skład wchodzą: Sleeve 4 NonStop – maszyna do klejenia rękawa, Babycat 4 – urządzenie do przewijania i kontroli etykiet shrink sleeve i materiałów opakowaniowych; oraz Sleevecut 4 – urządzenie do cięcia na użytki i perforacji etykiet shrink sleeve.  


Na stoisku firmy DCM Usimeca prezentowana będzie m.in. maszyna do klejenia rękawa - Sleeve 4 Nonstop.

Na stoisku Grafotronic (nr 11A41) będą z kolei obecne rozwiązania wyprodukowane przez polską firmę Lesko Engineering. Nie zabraknie na nim premier, z których najważniejsza to w pełni modułowa linia do wykańczania wydruków cyfrowych – DCL, pracująca z prędkością do 180 m/min. W skład jej wyposażenia poza zespołem flekso wchodzi zespól sztancy rotacyjnej pracującej w trybie rotacyjnym i semirotacyjnym, aktywny bufor pozwalający na zmianę nawijanych rolek bez zatrzymania maszyny oraz nawijak semi turret. Każdy z modułów maszyny z serii DCL pracuje samodzielnie, zaś konstrukcja urządzenia pozwala na jego rozbudowę wraz z rosnącymi potrzebami użytkownika.


Na stoisku firmy Grafotronic znajdzie się m.in. premierowa linia do wykańczania wydruków cyfrowych - DCL, wyprodukowana przez Lesko Engineering.

Duńska firma Lundberg Tech (stoisko 11A30) zaprezentuje z kolei na targach m.in. nowej generacji urządzenie MatrixCutter 140 do odbioru ścinków bocznych i ażuru powstających w procesach drukowania opakowań i etykiet samoprzylepnych. Wchodzący w skład urządzenia granulator rozdrabnia odpad, który jest odbierany i zagęszczany w module WasteCompactor. Pozwala to znacząco zredukować koszty związane z odbiorem i utylizacją odpadów.

Ponadto w ofercie firmy Lundberg dostępne są centralne systemy odbioru odpadów, także z możliwością separacji. 


Firma Lundberg Tech pokaże na targach nowej generacji urządzenie MatrixCutter 140 do odbioru ścinków bocznych i ażuru powstających w procesach drukowania opakowań i etykiet samoprzylepnych.

Najważniejszą targową premierą firmy MPS (stoisko 11C20) będzie natomiast nowa maszyna fleksograficzna wyposażona w moduł inkjetowy EF SYMJET, umożliwiająca drukowanie w sześciu kolorach z opcją dodatkowej bieli. To hybrydowe rozwiązanie ma pomóc firmom produkującym opakowania i etykiety we właściwym wykorzystaniu potencjału tkwiącego w technologiach cyfrowej i konwencjonalnej. 

Poza tym MPS pokaże na swoim stoisku dwie inne maszyny drukujące: kolejną generację maszyny fleksograficznej EF Neo oraz maszynę do drukowania etykiet EB. W pierwszej z nich zastosowano zupełnie nową technologię serwomotorów, nowe oprogramowanie, udoskonalone systemy kontroli naprężenia wstęgi oraz większe panel kontrolny i ekran dotykowy. Maszyna ta jest wyposażona w nowy zespół wykrojnika rotacyjnego z automatyczną zmianą cylindrów magnetycznych, opracowany we współpracy z firmą Kocher & Beck. Z kolei maszyna EB, dedykowana do druku etykiet samoprzylepnych to - zdaniem producenta - optymalne rozwiązanie zarówno przy zleceniach nisko- jak i wysokonakładowych.


Wśród trzech nowości demonstrowanych przez firmę MPS znajdzie się maszyna fleksograficzna EF Neo z wbudowanym systemem wizyjnym PrescoNW stworzonym przez AVT.

Targi Labelexpo 2015 będą miejscem prezentacji efektów współpracy MPS z jej partnerami technologicznymi, m.in. firmami: GEW (wspólnie z którą powstał hybrydowy system suszenia UV/LED w maszynie EF Neo) oraz AVT (której system wizyjny PrescoNW służy do automatycznego ustawiania docisku form drukowych).

Kolejny partner handlowy System P – firma Rietstack (stoisko 11C12) zaprezentuje na targach IRS 550 – urządzenie do wykrawania off-line w registrze zadrukowanych podłoży i układania w stosy wysztancowanych etykiet np. typu IML, wet glue, cut & stack itp. Stworzona we współpracy z firmą Lesko Engineering linia produkcyjna po odstawieniu stackera może pracować jako klasyczna przewijarka, służąca do rozcinania i nawijania na role różnorodnych materiałów. 

Mówi Piotr Skłodowski, właściciel firmy System P: „Serdecznie zapraszamy na stoiska naszych partnerów handlowych obecnych na targach Labelexpo Europe 2015. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nich prezentacje spotkają się z zainteresowaniem przedstawicieli drukarń opakowaniowych i etykietowych z Polski, a w efekcie – zaowocują ich wdrożeniami w rodzimych zakładach poligraficznych”.

Źródło: System P

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Agfa na targach Fespa 2022
Już za kilka dni w Berlinie rozpoczną się targi Fespa 2022, podczas których Agfa zaprezentuje szereg nowych opcji i udoskonaleń w swoich rozwiązaniach do druku inkjetowego. Światową premierę będzie tu miał m.in. ploter Jeti Tauro H3300 LED, wyposażony w opcję lakierowania. Firma zaprezentuje też liczne rozwiązania do zastosowań przemysłowych. Z jej ofertą będzie można...
Branża opakowań pod presją rosnących cen surowców
Polski sektor produkcji opakowań, w najbliższym czasie będzie musiał się zmierzyć z kilkoma wyzwaniami. Rosnące ceny energii i surowców oraz ich mniejsza dostępność spowodowana wojną na Ukrainie przekładają się na jeszcze wyższe koszty i dużą presję cenową. Według prognoz analityków Santander Bank Polska, przedstawionych w raporcie „Branża opakowań w...
Premiera nowej lakierówki wybiórczej w formacie B2 Duplo Dusense DDC-8000
Firma Duplo, podczas wydarzenia „Celebration of Print”, jakie odbywało się niedawno w Wielkiej Brytanii i dedykowane było dystrybutorom i klientom, zaprezentowała nowe urządzenie do lakierowania w formacie B2 - DuSense DDC-8000. Ta – jak podaje producent - prosta w obsłudze, w pełni zautomatyzowana i kompaktowa maszyna, daje możliwość lakierowania wybiórczego...
Sun Chemical poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty SunConnect – kolejnego modułu wzbogacającego pakiet SunColorBox. Nowe rozwiązanie jest skierowane do firm specjalizujących się w produkcji bazującej na tekturze falistej.
Przemysłowe DTG z Akonda Tex na Targach FESPA
Targi FESPA Global Print Expo od lat przyciągają zainteresowanych najnowszymi technikami i trendami w inkjetowym druku cyfrowym, ze szczególnym uwzględnieniem formatów reklamowych, gwarantując dostęp do wystawców z całego świata. Właśnie tam, w dniach 31.05-03.06 na stoiskach firm partnerskich, będą do Państwa dyspozycji przedstawiciele Akonda Tex.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764