logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Partnerzy firmy System P na targach Labelexpo Europe 2013

  PR 04.09.2013, przeczytano 3307 razy
ilustracjastrzałka
Urządzenie Sleeve 4 Nonstop firmy DCM Usimeca do klejenia etykiet typu shrink sleeve

W dniach 24-27 września w Brukseli odbywać się będą targi Labelexpo Europe 2013, najważniejsza w tym roku impreza branżowa dedykowana produkcji opakowań i etykiet w technologii wąskowstęgowej. Wśród setek prezentowanych na niej rozwiązań znajdzie się oferta m.in. takich producentów jak Advanced Vision Technology (AVT), DCM Usimeca czy Lesko Engineering, reprezentowanych w Polsce przez firmę System P.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/partnerzy-firmy-system-p-na-targach--labelexpo-europe-2013,19590,artykul.html

 „Labelexpo Europe to targi, na których obecność firm związanych z rynkiem wąskiej wstęgi jest niemal obowiązkowa – mówi Piotr Skłodowski, właściciel System P. –  Dotyczy to zarówno dostawców rozwiązań i materiałów, jak też ich użytkowników. Rynek opakowań i etykiet produkowanych w tej technologii jest wciąż w fazie wzrostu, a targi w Brukseli to znakomita okazja do zapoznania się z ostatnimi nowościami z tego obszaru. Tym bardziej miło mi zakomunikować, że każda z reprezentowanych przez System P firm pokaże podczas tej wystawy nowe rozwiązania”.

Firma AVT (nr 6H60) będzie na targach prezentować kolejne, dedykowane moduły wchodzące w skład jej flagowego produktu – kompleksowego systemu inspekcji wstęgi PrintVision/Helios II. Po raz pierwszy zaprezentowany zostanie ZeroSet –zautomatyzowany workflow do inspekcji, będący rezultatem ścisłej współpracy izraelskiego producenta z firmą Esko. Rozwiązanie to zostało stworzone z myślą o firmach oczekujących systemu kontroli zleceń niskonakładowych, realizowanych m.in. w technologii druku cyfrowego. AVT zaprezentuje w Brukseli również wchodzące  w skład systemu PrintVision/Helios II nowej generacji oprogramowanie PrintFlow 2.0, wyposażone w udoskonalony interfejs użytkownika oraz oferujące większe możliwości w zakresie zarządzania produkcją.
Poza tym systemy inspekcyjne firmy AVT będą obecne na stoiskach jej partnerów technologicznych – producentów maszyn drukujących (m.in. Gidue i Nilpeter) oraz przewijarek (m.in. Rotocontrol, Prati, Lesko, Brotech). Będą na nich prezentowane systemy kompletnej kontroli jakości PrintVision/Helios II w różnych konfiguracjach.

Na stoisku francuskiej firmy DCM Usimeca (nr 11R90) zwiedzający będą mogli zapoznać się z kilkoma maszynami, wśród których znajdzie się światowa premiera – urządzenie Sleeve 4 Nonstop do klejenia etykiet typu shrink sleeve, wyposażone w odwijaki i nawijak pracujące w trybie nonstop. Oferuje ono wydajność 500 m/min., pozwalając na obsługę klejonej wstęgi o szerokości z zakresu 100-800 mm (szerokość klejonego sleeve 50-400 mm). Maszyna pozwala na zastosowanie różnych materiałów klejonych (PVC, PET, OPS, PLA) o grubości od 20 do 100 mikronów. Wyposażona jest m.in. w system perforacji wzdłużnej z dwoma kołami perforacyjnymi, lampę UV do wizualizacji nakładanego rozpuszczalnika, narzędzia do formowania rękawa o szerokości z zakresu 50-400 mm oraz własny, stworzony przez DCM system automatycznej kontroli szerokości klejonego sleeve.

Inne prezentowane przez DCM urządzenia to: Sleevecut – maszyna do cięcia i perforacji etykiet shrink sleeve (obsługująca wstęgę o szerokości maksymalnej 300 mm z prędkością 400 cięć/min.); Babycat – maszyna do przewijania i kontroli sklejonych etykiet shrink sleeve (pracująca z wydajnością 300 m/min., obsługująca wstęgę o szerokości 300 mm) oraz Serval – wąskowstęgowa bobiniarka z jednostronnie podpartym odwijakiem i nawijakiem. Pracuje ona standardowo z prędkością 500 m/min., obsługując różnego rodzaju media o maksymalnej szerokości 680 mm, m.in. folie o grubości od 10 do 800 mikronów czy papiery samoprzylepne o gramaturze od 30 g/m2.

Po raz piąty na targach Labelexpo Europe swoją ofertę zaprezentuje polska firma Lesko Engineering, specjalizująca się w produkcji maszyn do konfekcjonowania i konwertowania. Będą one obecne na stoisku Grafotronic (nr 11P85) – pod tą marką handlową rozwiązania Lesko są bowiem oferowane przez jej szwedzkiego partnera handlowego – firmę Wasberger. Goście targowi będą mogli zobaczyć podczas pracy urządzenia z trzech podstawowych linii maszyn produkowanych przez Lesko. Pierwsza seria – RLS – będzie reprezentowana przez modele: RLS 280 – wyposażony w zespół wykrojnika rotacyjnego z nawijakiem semi turret oraz automatycznym odcinaniem rozcinanego materiału, przeznaczony do produkcji czystych etykiet i konfekcjonowania zadrukowanego materiału; RLS 280 – z dwoma zespołami flekso UV, sztancą rotacyjną do produkcji etykiet czystych i zadrukowanych oraz konfekcjonowania materiału oraz RLS 380 – z dwupozycyjną sztancą rotacyjną oraz dwoma nawijakami z napędem serwo.

Seria maszyn do konwertowania CL380 będzie reprezentowana przez model wyposażony w dwa zespoły flekso UV, wieżę laminującą, podwójną stację wykrojnikową z systemem sztancowania offline oraz nawijakiem semi turret. Po raz pierwszy maszyna ta zostanie pokazana w wersji ze zintegrowaną, czterokolorową głowicą drukującą o maksymalnej prędkości 80 m/min.

Na stoisku Grafotronic będą też prezentowane dwie maszyny serii HI (Horizontal Inspection) do inspekcji i kontroli jakości konfekcjonowanego materiału. Pierwsza z nich – model HI330 – będzie wyposażona w system 100% inspekcji firmy Nikka.
Druga zostanie wyposażona w system pełnej inspekcji Helios II firmy AVT. Warto podkreślić, że będzie to pierwsza tego typu integracja rozwiązania AVT w maszynie z serii HI.

Pomocnicze urządzenia dla drukarń etykietowych, produkowane przez Lesko i oferowane przez Wasberger pod marką Wastech, będą obecne na osobnym stoisku nr 11P82. Tu pokazane zostaną: stołowa, pozioma przewijarka TT250 pozwalająca na obsługę wstęgi o szerokości 250 mm, przeznaczona do naprawy wadliwie nawiniętych rolek; wprowadzona niedawno do sprzedaży pionowa przewijarka stołowa VVT250 oraz FTT250 – pomocnicze, pracujące offline urządzenie do składania etykiet z perforacją poprzeczną w stosy.

Jak widać, program oferowany przez naszych dostawców jest bogaty – mówi Piotr Skłodowski – i pełen nowości, zarówno w obszarze urządzeń jak i systemów automatyzujących, usprawniających i kontrolujących jakość produkcji. Wiemy, że do Brukseli wybierają się licznie przedstawiciele polskich drukarń opakowaniowych i etykietowych, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do odwiedzania stoisk naszych partnerów handlowych”.

Źródło: System P

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brother Hoshizaki: platynowy certyfikat RBA dla fabryki w Japonii
Firma Brother Industries, Ltd. ogłosiła, że jej fabryka Hoshizaki (zlokalizowana w Minami-ku, Nagoya) otrzymała certyfikat Platinum, najwyższą ocenę w audycie Validated Assessment Program (VAP), który ocenia zgodność z Kodeksem Postępowania Responsible Business Alliance (RBA). Jest to czwarty zakład produkcyjny w Grupie Brother, który otrzymał certyfikat RBA i...
Jaka jest przyszłość sitodruku? API.PL w wizytą w Portugalii
W kwietniu API.PL miało przyjemność wspólnie z partnerami – ROQ International i Avient Corporation- organizować wydarzenie "Z Tradycją w Przyszłość". Zaproszono klientów związanych z sitodrukiem do Portugalii, by wspólnie przekonać się, jaka jest przyszłość tej techniki druku na tekstyliach. Podczas trzydniowego wydarzenia zaprezentowano...
Sztanca B2, system iSaddle Senshi - Duplo na targach drupa 2024
Firma Duplo, podczas zbliżających się targów drupa w Düsseldorfie, zaprezentuje nowe rozwiązania w swojej ofercie. Znajdą się wśród nich innowacyjna sztanca w formacie B2+ i rewolucyjny – jak zapewnia producent - system broszurujący iSaddle Senshi. Te i wiele innych urządzeń do wykańczania można będzie zobaczyć na stoisku A31 w hali nr 6.
Mark Andy: Open House w zakładzie Kingfisher Labels
Brytyjska drukarnia Kingfisher Labels po raz pierwszy w swojej historii zorganizowała spotkanie w formule Open House. Ponad 100 gości przybyło do jej nowego zakładu produkcyjnego w Bristol, by wziąć udział w prezentacji najnowszych rozwiązań technologicznych wdrożonych przez tę firmę. W centrum uwagi gości Kingfisher Labels znalazła się m.in. cyfrowa maszyna hybrydowa Mark Andy...
Należąca do Stora Enso celulozownia Skutskär (zlokalizowana we wschodniej części Szwecji) specjalizuje się w wytwarzaniu celulozy higienicznej, przeznaczonej do produkcji różnego rodzaju wyrobów higieny osobistej (także chłonnych np. pieluch). Firma podkreśla, że znajdują tu zastosowanie wszystkie elementy drzew. Zakład w Skutskär ma za sobą długą drogę...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764