WIADOMOŚCI

Partnerzy firmy System P na targach Labelexpo Europe 2017

Mateusz Zawiślak  PR 06.10.2017, przeczytano 627 razy
ilustracjastrzałka
Partnerzy firmy System P na targach Labelexpo Europe 2017

Wśród kilkuset wystawców zakończonych niedawno targów Labelexpo Europe 2017 byli m.in. producenci zaawansowanych rozwiązań dla branży opakowaniowej i etykietowej, reprezentowani w naszym kraju przez System P. W gronie tym znalazły się następujące firmy: AVT, DCM Usimeca, Lesko Engineering, MPS oraz Rietstack. W ich ofercie targowej znalazły się zarówno zupełnie nowe, jak też znane i sprawdzone rozwiązania, wykorzystywane z powodzeniem przez drukarnie wąskowstęgowe we wszystkich regionach świata.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/partnerzy-firmy-system-p-na-targach-labelexpo-europe-2017,34009,artykul.html

Pierwsza z firm reprezentowanych przez System P w naszym kraju – AVT (Advanced Vision Technologies) wykorzystała targi do zaprezentowania pełnego, zintegrowanego workflow produkcyjnego, uwzględniającego – poza systemami inspekcji izraelskiego producenta – także rozwiązania oferowane przez X-Rite i Esko (należące podobnie jak AVT do koncernu Danaher). Brukselska wystawa była też miejscem kilku premier ze strony AVT. Firma pokazała m.in. nowy system inspekcji Helios D, dedykowany produkcji realizowanej w technologii cyfrowej; SpectraLab – działające w trybie inline rozwiązanie do pomiarów kolorystycznych w produkcji etykietowej i wąskowstęgowej; nowe rozwiązania z obszaru workflow i automatyzacji produkcji, w tym moduł Automated Inspection Setup i działającą w „chmurze” platformę iCenter. Jeden z systemów inspekcyjnych AVT był też wykorzystany w ramach przestrzeni specjalnej targów – Automation Arena. Z kolei wśród obecnych na stoisku urządzeń znalazła się przewijarka HI 440 polskiej firmy Lesko Engineering (której dystrybutorem w naszym kraju jest System P), wyposażona w system inspekcji AVT.

Inne urządzenia z oferty Lesko Engineering, m.in. te znane z kilkuset instalacji zrealizowanych w skali całego świata, znalazły się na stoisku, na którym obecny był również jej partner technologiczny – firma Rietstack (także reprezentowana w Polsce przez System P).

- Warto podkreślić, że tegoroczna edycja Labelexpo Europe była pierwszą, na jakiej firma Lesko Engineering wystąpiła pod własną marką. To ważne wydarzenie w kontekście jej promowania poza Polską, gdzie urządzenia i technologia tego polskiego producenta są bardzo dobrze znane, ale sama marka wciąż potrzebuje wzmocnienia w świadomości klientów zagranicznych. Targi w Brukseli były ku temu świetną okazją – mówi Piotr Skłodowski, właściciel System P.

Wśród rozwiązań zaprezentowanych przez Lesko Engineering znalazły się: linia konwertująca CL 440, przeznaczona do wydajnej produkcji etykiet lub uszlachetniania i wykańczania etykiet zadrukowanych cyfrowo; przewijarka RLS o szerokości wstęgi 440 mm (przeznaczona do pracy z zadrukowanymi oraz czystymi materiałami z prędkością masymalną 250 m/min.); sztancerka-arkuszarka RLS 280G, zintegrowana z modułem inkjetowym Trojan 3 (obsługująca wstęgę o szerokości 280 mm, pozwalająca na przewijanie, sztancowanie i cięcie na arkusze); oraz kompaktowa, płaska przewijarka stołowa TT 250.

Firma Rietstack pokazała z kolei maszynę z serii IRS do przetwarzania etykiet w trybie rola/arkusz, umożliwiającą ich wykrawanie na wskroś bądź cięcie na arkusze. Rozwiązanie powstało w kooperacji z Lesko Engineering i jest przeznaczone do przetwarzania szerokiej gamy podłoży wymagających sztancowania w registrze, które finalnie mają zostać ułożone w stosy. Po odstawieniu stackera odbiorczego maszyna może być wykorzystywana jako przewijarka sztancująca. Poza sprzedażą we własnym zakresie, Rietstack dostarcza swoje rozwiązania – na bazie umów OEM – do producentów maszyn rolowych, np. firmy MPS – kolejnego partnera System P obecnego na targach Labelexpo Europe 2017.

ilustracjastrzałka

Na stoisku tego holenderskiego producenta prezentowane były dwie maszyny wąskowstęgowe – fleksograficzna EF430 i hybrydowa EF Symjet, wykorzystujące promowany podczas targów przez MPS system „Talk to me”. Rozwiązanie to pozwala na włączenie maszyny w obieg informatyczny drukarni.

- Z jednej strony do urządzenia wprowadzane są dane z systemu MIS, z drugiej zaś – po zrealizowaniu zlecenia, do tego samego oprogramowania przekazywane są (w formie raportu) informacje na temat produkcji – tłumaczy Piotr Skłodowski. – W rezultacie użytkownik ma osiągnąć wyższą wydajność działań i zachować konkurencyjność na rynku.

Poza stoiskiem MPS, maszyna EF430 pracowała także w ramach przestrzeni  specjalnej Automation Arena, stanowiąc część kompletnego cyklu wytwórczego etykiet, uwzględniającego wszystkie jego etapy – od prepressu do wykończenia i uszlachetnienia gotowego produktu. Był to powstały pod auspicjami organizatora targów wydzielony obszar, w którym zgromadzono innowacyjne, kompatybilne ze sobą rozwiązania różnych producentów, zgodne z koncepcją „Przemysłu 4.0”.

ilustracjastrzałka

Najważniejszym nowym rozwiązaniem w ofercie DCM Usimeca – kolejnego partnera System P obecnego na brukselskich targach – była nowa modułowa maszyna do klejenia shrink sleeve’ów – Sleeve 3, wykorzystująca wspólny moduł do formowania i klejenia rękawa o wysokim poziomie automatyzacji. Zgodnie z założeniem producenta wprowadzane niebawem do sprzedaży urządzenie może być łatwo rozbudowane o zespoły automatycznego odwijaka i nawijaka – wraz ze wzrostem wymagań jego klientów.

ilustracjastrzałka

Poza nim na stoisku obecne były także dwa inne rozwiązania, znane już z oferty tej francuskiej firmy – Babycat 4 (do przewijania i kontroli etykiet shrink sleeve i materiałów opakowaniowych) oraz Sleevecut 4 (do cięcia na użytki i perforacji etykiet shrink sleeve).

Zdaniem Piotra Skłodowskiego tegoroczna edycja Labelexpo Europe była bardzo licznie odwiedzana przez klientów z Polski: - W halach dało się na każdym kroku słyszeć nasz język, co najlepiej odzwierciedlało wysoką frekwencję rodzimych przedstawicieli drukarń, specjalizujących się w produkcji wąskowstęgowej. W efekcie wszystkie dni targowe mieliśmy pełne spotkań zarówno z obecnymi, jak też potencjalnymi klientami rozwiązań oferowanych przez naszych partnerów. Labelexpo stało się okazją do zaprezentowania zarówno już znanych, jak i zupełnie nowych produktów z ich portfolio, co zaowocowało wieloma rozmowami handlowymi. Na efekty tych spotkań zapewne przyjdzie nam nieco poczekać, ale ich ilość i jakość pozwalają z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Źródło: System P

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

R E K L A M A

Komentarze

 
niedziela 18.02.2018, 174 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone