logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Perfecta 115 TS - nowa krajarka jednonożowa

  PR 03.04.2009, przeczytano 6633 razy
ilustracjastrzałka

Odwiedzający stoisko firmy Avargraf (nr 80 w pawilonie 5) podczas odbywających się w Poznaniu w dniach 21-24 kwietnia br. targów Poligrafia 2009 będą mogli zapoznać się z możliwościami nowej krajarki jednonożowej Perfecta 115 TS. Znajdzie się ona wśród wielu nowości, jakie można będzie zobaczyć na stoisku tego dostawcy maszyn i urządzeń poligraficznych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/perfecta-115-ts---nowa-krajarka-jednonozowa,8740,artykul.html

Perfecta 115 TS to maszyna wyposażona w najbardziej innowacyjne sterowanie TS z barwnym monitorem dotykowym typu „touch screen”. Wszystkie funkcje służące do jej obsługi zostały zintegrowane w monitorze, co pozwoliło na całkowite wyeliminowanie dodatkowej, płaskiej klawiatury umieszczonej na przednim panelu obsługowym urządzenia. Dotyczy to również regulacji siły docisku tłoka, która może być sterowana automatycznie za pomocą programu cięcia. Nowo zastosowany monitor posiada przekątną powiększoną do 19” przy formacie 16:10 i bardzo przejrzystą, przyjazną w obsłudze strukturę rozmieszczenia treści (symboli – ikon) z podziałem na bloki tematyczne dla obsługi zespołów poszczególnych funkcji oraz pełną wizualizacją procesu cięcia. W urządzeniu istnieje możliwość pracy na trzech poziomach obsługi: 0 – praca bez funkcji programowania; UC – praca z programem, lecz ze zredukowanym zakresem funkcji; TS – praca z programem, w tym z wizualizacją procesu cięcia i z kompletnym zakresem funkcji.

Stosując dodatkowe oprogramowanie Cuttronic, można przekazywać do sterowania krajarki pliki w formacie CIP, bez konieczności stosowania pośrednich komponentów (dodatkowego komputera). Przekazywanie danych - w zależności od wersji - może odbywać się przy pomocy pamięci typu „pendrive”, połączenia Ethernet lub bezprzewodowo.


Maszyna posiada napęd siodła za pomocą silnika serwo. Napęd ten posiada zintegrowany czujnik odczytu aktualnego położenia i hamulec. Jest sterowany bezpośrednio z komputera maszyny i nie wymaga zastosowania oddzielnych komponentów takich jak falownik czy sprzęgło. Takie uproszczenie konstrukcji powoduje dużo wyższą niezawodność urządzenia, a napęd serwo znacznie większą szybkość posuwu siodła i jego dokładniejsze pozycjonowanie w położeniu do cięcia.

Maszyna dostarczana jest ze sterowaniem TS oraz wspomnianym barwnym monitorem dotykowym; oprogramowaniem Cuttronic do pracy z systemem CIP; stołem środkowym z pokryciem nierdzewnym i podmuchem; dwoma stołami bocznymi o wymiarach 620 x 820 mm, z dodatkowymi kątami przekazującymi i z pokryciem nierdzewnym oraz podmuchem; miękką gumą magnetyczna na blachę pod belkę dociskową (stosowana przy cięciu delikatnych materiałów) oraz pojemnikiem na ścinki. Krajarkę Perfecta 115 TS można zamówić również z bogatym wyposażeniem dodatkowym, w ramach którego jednymi z ciekawszych opcji są: siodło obrotowo-uchylne, systemy do automatycznego odprowadzania ścinek, przystosowanie do pracy w ramach zautomatyzowanej linii do cięcia (w tym możliwość automatycznego doprowadzania wsadu do tylnej części krajarki), różne rozmiary stołów bocznych z podmuchem, a także wiele jeszcze innych, o których można będzie dowiedzieć się odwiedzając stoisko Avargraf podczas targów Poligrafia.

Wszyscy nasi pracownicy będą do Państwa dyspozycji, chętnie udzielą odpowiedzi na dodatkowe pytania dotyczące prezentowanych przez nas maszyn, dlatego zachęcam do obejrzenia urządzeń na żywo oraz kontaktu z nami przez cały okres trwania imprezy - mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf Sp. z o.o.

Obok krajarki jednonożowej Perfecta 115 TS podczas targów Poligrafia 2009 na stoisku firmy Avargraf znajdzie się wiele innych nowości. Wśród nich linia do pakowania wydawnictw Entrance, złamywarki firmy GUK, linia do oprawy broszurowej z szyciem drutem przez grzbiet - Hohner HSB 8000, półautomatyczna maszyna do wykonywania okładek w oprawie twardej PräziCase EC-3. Ponadto na stoisku firmy Avargraf można będzie zobaczyć urządzenie do odwracania stosu – model RD 1000 PA/R+S firmy Rachner, maszynę do nanoszenia kleju PRÄZICOAT typ 500, prasę do książek oprawionych w okładkę sztywną i do wypalania rowków Präform HHS 21, maszynę do zawieszania bloków książkowych w okładkę sztywną - model Präleg HHS 1805 oraz urządzenia firmy CP Bourg: klejarkę BB 3002 (PUR), a także linię do broszur szytych drutem składającą się ze zbieraczki BSTd+, automatu BDF (łączącego w jednym module funkcje zszywania, złamywania i obcinania) oraz sztaplarki TDT.

Avargraf zaprezentuje także bigówkę PIT STOP Speed firmy Bacciottini, skorowidzarkę firmy Tränklein, systemy nawilżania hal firmy Merlin, półautomat do kaszerowania firmy Lamina - model SA 1110, narzędzia do złamywarek Tech-ni-Fold firmy Uwe Reimold, maszyny firmy James Burn International: EB 5000 – elektryczne urządzenie do zamykania spirali i P 5000 - maszynę do wycinania otworów oraz automatyczną maszynę do laminowania na gorąco PrintLam B2 firmy Tauler.

Źródło: Avargraf

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso podsumowuje 2022 rok: najwyższy zysk operacyjny EBIT od ponad 20 lat
31 stycznia odbyła się konferencja dla inwestorów i mediów, podczas której kierownictwo Stora Enso poinformowało o wynikach finansowych grupy za 4. kwartał oraz cały rok 2022. Jak podkreślała Annica Bresky – CEO koncernu, firma osiągnęła w nim najlepszy roczny rezultat finansowy od 22 lat. Jej przychody ze sprzedaży wyniosły w ub.r. 11,86 mld euro, co...
OKI Europe nawiązuje współpracę z Kernow Coatings i Baker Materials
Firma OKI Europe Limited nawiązała strategiczną współpracę partnerską z firmami Kernow Coatings i Baker Materials w celu dalszego rozwoju i zaspokojenia potrzeb klientów w zakresie specjalistycznych nośników do drukowania wytrzymałych etykiet do różnych zastosowań.
Zaproszenie na Durst Wallpaper VIP Event
LFP Industrial Solutions zaprasza na wydarzenie poświęcone drukowi tapet, które odbędzie w Brixen, siedzibie producenta Durst w dniach 8-9.03.2023. Event, który potrwa dwa dni jest idealną sposobnością dla przedstawicieli drukarń poszukujących innowacyjnych i konkurencyjnych rozwiązań w zakresie druku i konfekcjonowania tapet.
Esto. Tektura w cyfrowym wymiarze
W niełatwych dla całej branży poligraficznej czasach, niezwykle ważne dla każdej drukarni jest nie tylko zachowanie czy też zwiększenie produktywności, lecz także ciągły rozwój, chociażby poprzez rozbudowę swojego parku maszynowego. Niestety obecnie inwestycje w nowe rozwiązania technologiczne mogą okazać się pod względem finansowym prawdziwym wyzwaniem. W tej sytuacji...
Colordynamics inwestuje w dwa hybrydowe plotery drukujące Agfa Jeti H3300 UHS LED z myślą o bardziej wydajnej produkcji materiałów POP/POS
Północnoamerykańska drukarnia wielkoformatowa zwiększyła prędkość realizowanej produkcji o 250% dzięki niedawnej inwestycji w dwa wysokowydajne, hybrydowe plotery inkjetowe firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 UHS LED. Jak zapewnia jej kierownictwo, za sprawą tej inwestycji firma chce pozyskać kolejne zlecenia z rynku POP/POS, oferując swoim obecnym i potencjalnym klientom z...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764