logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Perfetti Van Melle z marką Mentos wspiera esport

  PR 03.11.2021, przeczytano 585 razy
ilustracja

Firma Perfetti Van Melle Polska wraz ze swoją flagową marką Mentos po raz pierwszy angażuje się w strategiczne wspieranie esportu. Współpraca marki ze środowiskiem gamingowym związana będzie z rozrastającą się polską profesjonalną sceną esportowej gry Valorant i oparta na dwóch filarach: serii turniejów BeChampions, której Mentos został Głównym Sponsorem, a także sponsoringu tytularnego Valorantowej dywizji zespołu Anonymo – najpopularniejszej organizacji esportowej w Polsce.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/perfetti-van-melle-z-marka-mentos-wspiera-esport,393646,artykul.html

Sercem marki Mentos jest świeżość, czego wyrazem jest aktualna komunikacja pod hasłem YES TO FRESH, co idealnie wpisuje się we wsparcie świeżego tytułu esportowego – gry Valorant. Przewiduje się, że w roku 2022 gra ze stajni Riot Games, wydawcy niezwykle popularnej  League of Legends, będzie bić rekordy popularności już nie tylko w Ameryce Północnej, ale także w Europie. Mentos wspólnie z serią BeChampions mają ambicje zostać pionierami Valoranta w Polsce i promować ten tytuł na rodzimym podwórku. Współpracę z zespołem Anonymo  odzwierciedlają ogromne ambicje tego młodego składu, który chce wypracować pozycję najlepszej drużyny w kraju.

– Współpraca Mentos z najlepszym w kraju zespołem Valorant oraz oficjalną serią mistrzowską wspieraną przez dewelopera gry, to strategiczny krok w kierunku zaistnienia marki w świecie esportu.Gaming jest w tej chwili jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków z bardzo zaangażowaną społecznością konsumentów, którzy będą mogli na nowo odkryć markę Mentos – to właśnie budowanie pozytywnego wizerunku naszej flagowej marki wśród młodych konsumentów jest głównym celem tej współpracy – powiedział Michał Bonecki, dyrektor marketingu Perfetti Van Melle Polska.

Zaangażowanie Mentos w esport niesie za sobą również korzyści dla samej społeczności fanów Valoranta. Seria BeChampions dzięki sponsorowi zwiększyła pulę nagród o 10 000 PLN i będzie udostępniać więcej materiałów dotyczących mistrzostw dla społeczności. Zespół Anonymo z kolei wprowadzi na swoje kanały SoMe serię contentową o zawodnikach oraz konkurs na ambasadora dywizji Valorant – zwycięzca dołączy do grona influencerów organizacji.

Za współpracę Mentosa z podmiotami odpowiada agencja Havas Media, która mocno rozwija swoje kompetencje gamingowe w ramach komórki Socialyse, natomiast realizację i aktywacje sponsoringowe koordynuje agencja Teamplay przy współpracy z organizatorem zawodów agencją CFA.

Źródło: Havas Media Group

www.havasmedia.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Rusza kampania reklamowa marki Tarczyński na Litwie
5 grudnia marka Tarczyński rozpoczyna intensywną kampanię reklamową na Litwie. Celem jest promocja kabanosów z linii Tarczyński Exclusive. Działania o ogólnokrajowym zasięgu obejmą główne stacje telewizyjne, reklamę online, media społecznościowe oraz dodatkowe ekspozycje w sklepach. Wybór rynku litewskiego nie jest przypadkowy. Firma Tarczyński obecna jest tam już od kilku...
„Wszystkiego najlepszego. Z Piątnicy, no bo skąd” – świąteczna kampania OSM Piątnica
OSM Piątnica startuje z wizerunkową kampanią świąteczną. W dniach od 1 do 20 grudnia w największych stacjach telewizyjnych emitowana będzie bożonarodzeniowa reklama Piątnicy. W spocie powraca sympatyczna babcia Eugenia z życzeniami - „Wszystkiego najlepszego. Z Piątnicy, no bo skąd!”.
Dzięki wykorzystaniu zróżnicowanych kanałów komunikacyjnych Żabka ze swoim przekazem o upraszczaniu codzienności i korzyściach z tego płynących trafia do milionów konsumentów. Tylko w pierwszym miesiącu od uruchomienia silna kampania 360 „Uwolnij swój czas” pozwoliła dotrzeć do różnych grup konsumenckich –...
Polscy artyści tworzą serię limitowanych kart podarunkowych dla Amazon.pl
Z okazji zbliżających się świąt polscy artyści, Andrzej Mleczko, Ptaszek Staszek i Nieładnie Rysuje, przygotowali grafiki do serii limitowanych kart podarunkowych dostępnych na Amazon.pl.
Serdecznie zapraszamy na konferencję organizowaną przez Radę Reklamy, poświęconą najważniejszym, aktualnym tematom, które kształtują rynek etycznej reklamy w Polsce. To pierwsza konferencja w Polsce, która podejmuje m.in. temat greenwashingu w reklamie i nieuczciwej reklamy środowiskowej. IAB Polska jest partnerem instytucjonalnym wydarzenia.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764