logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Perforator Renz Autopunch 360 Digital w drukarni Colours Factory

  PR 14.05.2019, przeczytano 179 razy
ilustracjastrzałka

W marcu firma Grafmasz – wyłączny i bezpośredni dystrybutor marki RENZ na polskim rynku – przeprowadziła instalację automatycznego perforatora RENZ AUTOPUNCH 360 DIGITAL.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/perforator-renz-autopunch-360-digital-w-drukarni-colours-factory,382429,artykul.html

Colours Factory to drukarnia oferująca kompleksowe usługi zarówno w zakresie druku (druk offsetowy, cyfrowy, solventowy, UV, lateksowy) jak i obróbki introligatorskiej w oparciu o najnowocześniejsze maszyny poligraficzne na świecie. Należy ona do najszybciej rozwijających się drukarń w Polsce. Obecna powierzchnia produkcyjna, magazynowa i handlowa drukarni to 16 000 m2.

W 2018 roku w tej samej drukarni pracę rozpoczęło  urządzenie do perforacji i oprawy RENZ INLINE 500 dzięki któremu  dobowe moce produkcyjne drukarni w zakresie tego typu opraw wzrosły o 300%. Z uwagi na dalszy wzrost ilości zamówień pojawiła się dodatkowa  potrzeba inwestycji w urządzenie do oprawy spiralnej - tym razem  dedykowane do perforacji bloków pod produkcję notesów. Po analizie dostępnych na rynku rozwiązań drukarnia ponownie zdecydowała się na zakup rozwiązania z oferty firmy RENZ oferowanego na polskim rynku przez Grafmasz.

Autopunch 360 digital to w pełni automatyczne urządzenie umożliwiające szybką obróbkę bardzo różnorodnych materiałów. Dwupółkowy podajnik typu pater noster umożliwia pracę urządzenia bez zatrzymania – po pobraniu arkuszy z pierwszej półki urządzenie automatycznie rozpoczyna pobieranie arkuszy z drugiej półki, w między czasie operator ma czas na załadowanie kolejnych arkuszy na nieaktywną w danym momencie półkę. Urządzenie może perforować nawet do 120 bloków o grubości do 2,4 mm na minutę. Wszystkie ustawienia wykonywane są za pomocą dotykowego programatora dzięki czemu czas potrzebny na zmianę ustawień urządzenia pod nowe zlecenie zajmuje zaledwie około 3 minut. Opatentowany system pobierania arkuszy typu „Two finger” umożliwia pobieranie zestawów arkuszy w skład których wchodzą arkusze o różnych grubościach. Po perforacji arkusze rotują wokół specjalnego bębna dzięki czemu zachowana jest odpowiednia sekwencja stron na stacji odbiorczej.

- Po bardzo udanym, rekordowym, zeszłorocznym sezonie kalendarzowym naturalnym ruchem z naszej strony była decyzja o zakupie kolejnego urządzenia zwiększającego nasze moce produkcyjne w zakresie oprawy spiralnej – mówi Marek Kruszka dyrektor ds. technologii i rozwoju w Colours Factory. - Dzięki inwestycji w Autopuncha jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom bezkonkurencyjny czas realizacji zamówień nie tylko na kalendarze ścienne, ale  również w zakresie produkcji notesów i oprawianych w spiralę pozycji książkowych gdzie bloki są grube, w związku z czym kluczowa jest w ich wypadku jeszcze szybsza perforacja.

Źródło: Grafmasz

www.grafmasz.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

XLII PK: Drukowanie wielkoformatowe techniką cyfrową
Drukowanie wielkoformatowe techniką cyfrową to temat kolejnych, XLII Poligraficznych Konfrontacji rozpoczynających się 23 maja. Omówione zostaną m.in. wady i zalety technik druku wielkoformatowego, media oraz farby stosowane w maszynach wielkoformatowych.
Agfa na targach Fespa 2019: Podsumowanie
Sukcesem zakończył się udział firmy Agfa w targach Fespa 2019, odbywających się w dniach 14-17 maja br. w Monachium. Zaprezentowała na nich dwa wielkoformatowe plotery – Jeti Tauro H3300 LED  i Anapurna H3200i LED. Jej stoisko, jak podaje firma, odwiedziły tysiące gości z całego świata, w tym wielu przedstawicieli polskich drukarń i firm produkcyjnych na co dzień...
„Print for Good” – Kodak i Colours Factory w dobrej sprawie
Do programu „Print for Good”, jaki ponad dwa lata temu zapoczątkowała firma Kodak ,w ubiegłym roku dołączył jej polski oddział wraz ze swoim klientem - drukarnią Colours Factory. Efektem tej współpracy była produkcja zeszytów szkolnych, które zostały następnie przekazane (za pośrednictwem fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie) potrzebującym dzieciom na Ukrainie i w...
Inwestycje firmy Orapac w maszyny sztancujące Iberica
Jedna z fińskich firm specjalizujących się w produkcji pudełek w celu zwiększenia swojej wydajności produkcyjnej niedawno zakończyła proces inwestycji o wartości ponad 4 mln. euro.
European Digital Press Association nagradza ploter Jeti Tauro H3300 LED
Podczas trwających właśnie targów Fespa 2019 wręczone zostały doroczne nagrody EDP Award, przyznawane przez European Digital Press Association (EDP) – europejskie stowarzyszenie magazynów branżowych, dedykowanych technologiom cyfrowym. Wśród systemów wielko- i superwielkoformatowych, w kategorii „Najlepszy ploter płaski/hybrydowy o wydajności powyżej 250 m2/h” zwyciężyła...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764