logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Perforator Renz Autopunch 360 Digital w drukarni Colours Factory

  PR 14.05.2019, przeczytano 240 razy
ilustracjastrzałka

W marcu firma Grafmasz – wyłączny i bezpośredni dystrybutor marki RENZ na polskim rynku – przeprowadziła instalację automatycznego perforatora RENZ AUTOPUNCH 360 DIGITAL.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/perforator-renz-autopunch-360-digital-w-drukarni-colours-factory,382429,artykul.html

Colours Factory to drukarnia oferująca kompleksowe usługi zarówno w zakresie druku (druk offsetowy, cyfrowy, solventowy, UV, lateksowy) jak i obróbki introligatorskiej w oparciu o najnowocześniejsze maszyny poligraficzne na świecie. Należy ona do najszybciej rozwijających się drukarń w Polsce. Obecna powierzchnia produkcyjna, magazynowa i handlowa drukarni to 16 000 m2.

W 2018 roku w tej samej drukarni pracę rozpoczęło  urządzenie do perforacji i oprawy RENZ INLINE 500 dzięki któremu  dobowe moce produkcyjne drukarni w zakresie tego typu opraw wzrosły o 300%. Z uwagi na dalszy wzrost ilości zamówień pojawiła się dodatkowa  potrzeba inwestycji w urządzenie do oprawy spiralnej - tym razem  dedykowane do perforacji bloków pod produkcję notesów. Po analizie dostępnych na rynku rozwiązań drukarnia ponownie zdecydowała się na zakup rozwiązania z oferty firmy RENZ oferowanego na polskim rynku przez Grafmasz.

Autopunch 360 digital to w pełni automatyczne urządzenie umożliwiające szybką obróbkę bardzo różnorodnych materiałów. Dwupółkowy podajnik typu pater noster umożliwia pracę urządzenia bez zatrzymania – po pobraniu arkuszy z pierwszej półki urządzenie automatycznie rozpoczyna pobieranie arkuszy z drugiej półki, w między czasie operator ma czas na załadowanie kolejnych arkuszy na nieaktywną w danym momencie półkę. Urządzenie może perforować nawet do 120 bloków o grubości do 2,4 mm na minutę. Wszystkie ustawienia wykonywane są za pomocą dotykowego programatora dzięki czemu czas potrzebny na zmianę ustawień urządzenia pod nowe zlecenie zajmuje zaledwie około 3 minut. Opatentowany system pobierania arkuszy typu „Two finger” umożliwia pobieranie zestawów arkuszy w skład których wchodzą arkusze o różnych grubościach. Po perforacji arkusze rotują wokół specjalnego bębna dzięki czemu zachowana jest odpowiednia sekwencja stron na stacji odbiorczej.

- Po bardzo udanym, rekordowym, zeszłorocznym sezonie kalendarzowym naturalnym ruchem z naszej strony była decyzja o zakupie kolejnego urządzenia zwiększającego nasze moce produkcyjne w zakresie oprawy spiralnej – mówi Marek Kruszka dyrektor ds. technologii i rozwoju w Colours Factory. - Dzięki inwestycji w Autopuncha jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom bezkonkurencyjny czas realizacji zamówień nie tylko na kalendarze ścienne, ale  również w zakresie produkcji notesów i oprawianych w spiralę pozycji książkowych gdzie bloki są grube, w związku z czym kluczowa jest w ich wypadku jeszcze szybsza perforacja.

Źródło: Grafmasz

www.grafmasz.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Katalog „123... polskie plakaty, które warto znać” na papierze Antalis
W czerwcu br. Warszawa gościła European Design Festival. Interesującym elementem imprezy była zorganizowana przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) w Wilanowie wystawa plakatów, otwierająca wydarzenie. Towarzyszyła jej publikacja – katalog plakatów – wydrukowana na papierze sprzedawanym przez Antalis.
Oki Europe: nowy pakiet oprogramowania Sendys Explorer
OKI Europe Ltd ogłosiła uruchomienie nowego pakietu oprogramowania SENDYS Explorer. Kompletne oprogramowanie, dostępne wyłącznie dla OKI, pozwala użytkownikom z dowolnej branży i organizacji na pełniejsze wykorzystanie możliwości drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych OKI. Od firm po handel detaliczny, organizacje opieki zdrowotnej i inne przedsiębiorstwa – wszyscy użytkownicy...
Urządzenie sztancujące Optima-K 106 w firmie RD
Wchodząca w skład Technopol Group drukarnia offsetowa RD Sp. z o.o. z Krotoszyna stała się pierwszym polskim użytkownikiem w pełni zautomatyzowanego urządzenia sztancującego Optima-K 106 marki Koenig & Bauer Iberica. Maszyna, pracująca tu od kilkunastu miesięcy, znacząco – jak podkreśla Rafał Czwojdziński, właściciel przedsiębiorstwa – zwiększyła jego potencjał...
Drukarnia Printma z nową foliarką Matrix
Drukarnia Printma to drukarnia cyfrowa z 15-letnim doświadczeniem w branży poligraficznej. Obecnie działa pod nową marką i w nowej lokalizacji, będąc kontynuacją Drukarni Bema Graphics s.c. W ostatnim czasie park maszynowy poszerzył się o foliarkę z dociskiem pneumatycznym MATRIX 530P angielskiego producenta VIVID LAMINATING. Urządzenie dostarczył i wdrożył wyłączny polski...
Wizytówki w technologii Multiloft dostępne w Chroma.pl
Wizytówki nadal stanowią istotny element budowania marki i renomy firmy. Mimo rozwoju komunikacji elektronicznej to one są potwierdzeniem osobistej relacji i zaproszeniem do komunikacji biznesowej. Dlatego ważny jest ich design i jakość wykonania. Można je podkreślić za pomocą technologii Multiloft, dostępnej w drukarni internetowej Chroma.pl.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764