logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Performance Series P7 siódmą maszyną Mark Andy w Herzog Etiketten

  PR 11.10.2023, przeczytano 539 razy
ilustracjastrzałka
Manuel Maier, Andre Herzog, Timo Donati i Rolf Herzog przy nowo zakupionej maszynie Mark Andy

Herzog Etiketten z Rohrbach w Niemczech po raz siódmy już w swojej historii zaufała firmie Mark Andy i zdecydowała się wdrożyć jej kolejne rozwiązanie. Tym razem do bogatego parku sprzętowego tej rodzinnej drukarni dołączyła maszyna fleksograficzna Mark Andy Performance Series P7.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/performance-series-p7-siodma-maszyna-mark-andy-w-herzog-etiketten,401689,artykul.html

Herzog Etiketten została założona w 1924 roku i przez lata zajmowała się drukowaniem lokalnych gazet. Po II wojnie światowej zmieniła nieco swój profil i zajęła się produkcją etykiet i plakatów. Jednym z jej największych klientów była wówczas niemiecka poczta - Deutsche Post. Od 1974 roku Herzog Etiketten zarządza Rolf Herzog – przedstawiciel trzeciego już pokolenia właścicieli. Jako osoba wykształcona w dziedzinie ekonomii i marketingu, postanowił w początkach swojego zarządzania firmą skoncentrować się na produkcji formularzy biznesowych. Kiedy jednak ten rynek w zasadzie przestał istnieć, zdecydował się na poprowadzenie jej w kierunku produkcji etykiet samoprzylepnych.

Zmiana profilu działalności drukarni doprowadziła go – podczas targów Labelexpo w 1989 roku – do kontaktu z firmą Mark Andy. Rozmowa z Dieterem Huckiem, ówczesnym szefem Mark Andy Europe, przekonała go do zakupu pierwszego rozwiązania z oferty tego producenta, które stało się rozwiązaniem pozwalającym na rozpoczęcie działalności Herzog Etiketten na rynku etykietowym. Była nim 10-calowa, czterokolorowa maszyna fleksograficzna Mark Andy 2200. Od tego czasu drukarnia zainstalowała w sumie siedem maszyn tego producenta, w tym hybrydową, bazującą na technologii tonerowej – Digital Pro 3 oraz najnowszą – fleksograficzną Performance Series P7, oferującą modułową konstrukcję i wykorzystującą serwonapędy oraz umożliwiającą drukowanie, a także wykańczanie i konfekcjonowanie etykiet.

W 1999 roku Herzog Etiketten przeniosła się do nowego obiektu o powierzchni 2000 m2. Obecnie firma zatrudnia 30 osób. Zbiegło się to ze zmianami w drukarni - po modelu 4150 i dwóch LP3000 drukarnia zainstalowała tam maszynę Performance Series P5 (w 2016 roku) i wreszcie najnowszą – Performance Series P7. Dwie ostatnie z wymienionych zostały wyposażone w systemy suszenia LED/UV, przy czym w modelu P5 miała miejsce konwersja z tradycyjnych lamp rtęciowych.

Obecnie Herzog Etiketten współpracuje przede wszystkim z lokalnymi producentami wina z południowo-zachodnich Niemiec (Palatynatu), z którymi Rolf Herzog nawiązał w ostatnich latach silne relacje biznesowe. Wysokiej jakości zlecenia, jakie realizuje dla nich drukarnia, stawiają równie wysokie wymagania przed wykorzystywanymi tu maszynami, zwłaszcza w przypadku niektórych rodzajów etykiet preferowanych przez producentów wina. Nowa Performance Series P7 to sześciokolorowy model 13-calowy (o szerokości wstęgi 330 mm), wyposażony m.in. w urządzenie do tłoczenia i zdobienia folią na gorąco Pantec Rhino E, które pozwala na realizację bogato uszlachetnionych etykiet. Umożliwia uzyskiwanie różnorodnych efektów wprowadzających w nich wartość dodaną, m.in. poprzez aplikowanie folii metalizowanej, tłoczenie, stosowanie foli teksturowanej, mikro i nano wytłaczanie oraz tworzenie efektów soczekowych. System Pantec okazał się – jak podkreśla kierownictwo drukarni – doskonałym uzupełnieniem bogatych możliwości produkcyjnych maszyny Mark Andy.

Wdrożenie w 2019 r. modelu Digital Pro 3 oznaczało dla Herzog Etiketten odejście od realizowania prac wyłącznie w technice fleksograficznej. Zakupiona z myślą o nakładach od 1000 do 5000 etykiet, oparta na technice tonerowej maszyna (pracująca z prędkością maksymalną 23 m/min.) była pierwszą tego typu zainstalowaną w Niemczech. „Dla drukarni fleksograficznej wdrożenie technologii cyfrowej i nowego sposobu myślenia i działania okazało się pewnym wyzwaniem. Jednak widzimy korzyści, jakie oferuje to rozwiązanie w obsłudze np. wielu wersji etykiet realizowanych w krótkich seriach, co tym samym zwalnia nasze moce produkcyjne na maszynach fleksograficznych" - mówi André Herzog, syn Rolfa, który jest przedstawicielem kolejnego pokolenia, zaangażowanego w działalność Herzog Etiketten.

ilustracjastrzałka

Chociaż branża winna jest kluczową dla działalności firmy, obsługuje ona klientów również z sektorów: motoryzacyjnego, spożywczego i innych. Rolf Herzog chce rozszerzać grupę zleceniodawców, zapewniając tym samym większe możliwości rozwoju dla całego biznesu. Nowa maszyna Mark Andy Performance Series P7 wspiera drukarnię w tym procesie. „Firma Mark Andy, także w osobie Dietera Hucka, dała mi przez te wszystkie lata wiele cennych rad. W dużej mierze sukces, jaki odnieśliśmy zawdzięczam temu, że uważnie słuchałem tego, co mówił ówczesny szef Mark Andy Europe. Herzog Etiketten została zbudowana w dużej mierze wokół technologii jednego producenta maszyn – firmy Mark Andy - i jak się okazuje był to dla nas właściwy wybór" – podkreśla Rolf Herzog.

Timo Donati, Sales Manager Mark Andy, podsumowuje: „Siedem maszyn Mark Andy od 1994 roku to niezwykły wyczyn dla rodzinnej firmy, jaką jest Herzog Etiketten i cieszymy się wspólnie z jej sukcesu rynkowego. Mamy również satysfakcję z faktu, że możemy być częścią jej rozwoju i na każdym etapie zaspokajać jej potrzeby w kontekście najnowszych rozwiązań technologicznych".

Źródło: Mark Andy Poland

www.markandy.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sublimacja od podstaw w Api.pl: relacja ze szkolenia
10 kwietnia br. odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu Akademii Technologii Zdobienia 2.0, czyli szkolenia organizowanego przez API.PL od 4 lat – tym razem w nowej, ulepszonej formule i z poszerzonym materiałem.
Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764