logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Philips i telewizja wysokiej rozdzielczosci (HDTV) w Europie

  PR 13.06.2006, przeczytano 1137 razy
ilustracjastrzałka
Philips

Zgodnie z rozpoczętą w 2005 współpracą z partnerami takimi jak: Premiere, UPC, CANAL+ i British Telecom w zakresie emisji programów w formacie High Definition (HDTV), Philips rozpoczyna proces testowania HDTV w Niemczech, Austrii, Holandii, Francji oraz Wielkiej Brytanii we współpracy z wyżej wymienionymi firmami.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/philips-i-telewizja-wysokiej-rozdzielczosci-%28hdtv%29-w-europie,4085,artykul.html

Philips rozpoczął już proces dostarczania nowych odbiorników HDTV do swojego pierwszego partnera HDTV - Premiere - niemieckiego operatora płatnej telewizji, oferującego swoim abonentom w Niemczech i Austrii pierwszą w Europie usługę regularnej transmisji programów w formacie HDTV.

Po ogłoszeniu we wrześniu 2005 partnerstwa Philips oraz Premiere, w październiku przyszła kolej na porozumienia w zakresie HDTV z kolejnymi trzema wiodącymi europejskimi operatorami telewizyjnymi – francuskim CANAL+, holenderską telewizją kablową UPC oraz brytyjskim gigantem telekomunikacyjnym BT.

Partnerstwo Philips i CANAL+ zostało zawarte w celu rozwoju gamy usług i produktów mających na celu wprowadzenie HDTV na rynek francuski. Pierwszym efektem tej współpracy będzie odbiornik HD MediaSat+, który umożliwi odczyt zawartości HD emitowanej przez CANAL+ i będzie wprowadzony na rynek w drugim kwartale 2006 roku. Następnym krokiem będzie wprowadzenie HD MediaSat+ PVR, który umożliwi klientom CANAL+ nagrywanie HDTV.

Emisja HDTV będzie również możliwa w Holandii, jako wynik współpracy Philips z UPC, największym w Europie operatorem telewizji kablowej. Philips umożliwi odbiór sygnału HDTV abonentom UPC w drugiej połowie 2006 roku, kiedy na rynek wprowadzony zostanie odbiornik HDTV DCR7000 Euro-DOCSIS.

Współpraca Philips z BT w zakresie dostawy odbiornika dla wiodącego dostawcy usług telekomunikacyjnych w Wielkiej Brytanii, udostępni unikatowy zakres usług dla jego abonentów, włączając w to video-on-demand, ‘catch up’ TV, serwisy interaktywne oraz oczywiście HDTV. Odbiornik będzie dostępny w trzecim kwartale 2006 roku.

Rozwój oraz zapoczątkowanie faz testowych odbiorników HDTV zwiększa wkład Philips w adaptację nowego formatu telewizyjnego na grunt europejski. Ponadto, Philips przekazuje rynkowi wiedzę i buduje świadomość korzyści płynących z HDTV oraz technologii, które umożliwią wdrożenie emisji HDTV w życie. Równolegle z odbiornikami set-top box, Philips nieustannie rozwija produkty HD-ready, na które składają się płaskie telewizory Flat TV, systemy rozrywki domowej, cyfrowe nagrywarki oraz pozostałe produkty dostępne w sklepach, a także rozwiązania półprzewodnikowe.

Philips również kontynuuje rozwój programu partnerstwa w ramach HDTV poprzez umacnianie relacji z pojedynczymi stacjami telewizyjnymi oraz operatorami, za pośrednictwem których stanie się możliwe dostarczenie klientom w Europie nieznanych wcześniej doznań i wrażeń płynących z oglądania HDTV.

Źródło: Philips

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Programy informacyjne TVP na podium. „Pytanie na śniadanie” zyskuje widzów
W poniedziałek, 8 lipca programy informacyjne Telewizji Polskiej – „19.30” i „Teleexpress” znalazły się wśród najliczniej oglądanych tytułów dnia. W lipcu rośnie widownia „Pytania na śniadanie” nadawanego codziennego rano w Dwójce. W TOP10 programów dnia aż 6 pozycji należało do TVP.
TVP zawiadamia Prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa
Telewizja Polska Spółka Akcyjna w likwidacji informuje, że w dniu 8 lipca 2024 roku złożyła do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym, oszustwa oraz fałszerstwa faktur przez byłą dyrektor TVP i inne osoby pełniące funkcje kierownicze oraz współpracujące z TVP S.A. w likwidacji.
Podcast „WojewódzkiKędzierski” w wakacyjnej odsłonie
W najbliższy poniedziałek 15 lipca o godzinie 20:00 na stronie głównej Onetu, w Onet Audio, na kanale YouTube „WojewódzkiKędzierski” oraz na popularnych platformach podcastowych ruszy specjalne wakacyjne wydanie podcastu „WojewódzkiKędzierski”. Prowadzący Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski przenieśli swoje studio podcastowe do...
Wakacyjny program „Onet Wakacje”
Od lipca br. na stronie głównej Onetu można oglądać nowy program „Onet Wakacje” z Karoliną Walczowską w roli prowadzącej. Program jest emitowany w każdy piątek o godz. 12.00 na Onet.pl i jest częścią cyklu redakcyjnego „Onet Wakacje”, który przez całe wakacje pojawia się na stronie głównej Onetu.
Mediapanel za czerwiec 2024
Poniżej prezentujemy szczegółowe zagregowane miesięczne dane pochodzące z badania internetu: rankingi wydawców oraz aplikacji. Prezentujemy również zestawienie audytowanych playerów audio i wideo – ich wyniki pokazujemy w agregacji do grup mediowych, biorących udział w badaniu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764