logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

PIAP planuje nowe przedsięwzięcia

  PR 22.10.2018, przeczytano 219 razy
ilustracjastrzałka
Zarząd PIAP

Nowy Zarząd PIAP spotkał się 11 października br. w Łodzi, żeby omówić plany na swoją kadencję, a więc najbliższe dwa lata. Wśród wytyczonych celów najważniejsze będą wzmożone działania lobbingowe w celu podniesienia limitów kwotowych na upominki reklamowe oraz realizacja filmu promocyjnego. Oczywiście lista zadań i działań Izby jest długa, co zwiastuje bardzo aktywną i pracowitą kadencję.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/piap-planuje-nowe-przedsiewziecia,379820,artykul.html

Na spotkaniu pojawił się nowy Zarząd, w składzie: Edyta Lisowska - Prezes PIAP, Anna Roszczak - Wiceprezes PIAP, Jacek Kozłowski - Wiceprezes PIAP, Członkowie Zarządu: Magdalena Humeńczuk, Beata Dobrowolska, Wojciech Wąsowski, Zbigniew Grzeszczuk oraz Katarzyna Wojniak - Dyrektor Biura Zarządu. Spotkanie było okazją do omówienia planów oraz kreatywnej, owocnej burzy mózgów.

PIAP wznawia działania lobbingowe

Izba od lat aktywnie słucha swoich członków, zbierając informację na temat uciążliwych przepisów prawa i blokad, które ograniczają lub uniemożliwiają im działalność. W swojej historii nie raz stawała w obronie firm członkowskich lobbując w ich imieniu. Szczególnie ważny dla branży jest temat podniesienia limitów kwotowych na nieodpłatne przekazanie prezentów osobom trzecim. Swoje wsparcie zapowiedziała Krajowa Izba Gospodarcza, dzięki pośrednictwu Pana Zbigniewa Grzeszczuka. Żeby po raz podjąć walkę o zmiany w przepisach, zostanie przygotowana petycja, pod którą będą zbierane podpisy podczas spotkań w KIG oraz targów branżowych, a także wśród członków Izby. Działania lobbingowe będą realizowane także w innych, oprócz KIG, instytucjach zarówno rządowych jak i pozarządowych. Zapewni to efekt synergii zarówno w działaniach lobbingowych, jak również wzajemnej promocji, wymiany logotypów czy udziału w wydarzeniach. Taka komasacja działań pozwoli po raz kolejny nagłośnić sprawę podniesienia limitów kwotowych na nieodpłatne przekazanie prezentów i dotrzeć do osób mając wpływ na jej rozwiązanie.

PIAP w oku kamery

Jednym z zadań Izby jest przygotowanie scenariusza filmu edukacyjno-promocyjnego, który będzie promował siłę upominku reklamowego podczas imprez targowych i nie tylko. Idea filmu zawiera także element edukacyjny, np. uświadamiający dlaczego warto zamawiać upominki reklamowe z wyprzedzeniem. Filmem będą mogły się również posługiwać agencje reklamowe w swojej działalności, w celu promowania skuteczności upominku reklamowego wśród klientów końcowych. Materiał filmowy będzie wykorzystywany także podczas targów oraz w social media. Premiera planowana jest już podczas najbliższych targów RemaDays w Warszawie.

Kontynuacja sprawdzonej strategii

PIAP widzi dużą potrzebę realizowania badań marketingowych, które pomagają firmom w podejmowaniu decyzji biznesowych. Ostatnie badania były realizowane przez Ipsos. Izba zapowiada kontynuację badań, rozważając ich formułę, żeby były jak najbardziej przydatne dla firm. Członkowie Zarządu ustalili także, że katalog PIAP 2019 będzie miał formę dwujęzyczną, będzie dystrybuowany w kraju i za granicą. Znajdzie się w nim szersza informacja na temat Izby a także przeprowadzonych badań. Kontynuowana będzie również tradycja Wieczoru Branżowego, spotkań regionalnych oraz wydawanie Gazety PIAP. Zarząd zamierza zintensyfikować działania marketingowe promujące upominek reklamowy i Członków PIAP poza naszą branżę, jednym z pomysłów jest realizacja spotu radiowego do klientów końcowych. Członkowie Zarządu rozmawiali także o powiększaniu pakietu korzyści dla Członków PIAP oraz pozyskiwaniu nowych firm Członkowskich.

Źródło: PIAP

www.piap-org.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
brak ikonki
,

Jeśli limity kwotowe na upominki, promocje zostaną podniesione, to warto rozejrzeć się np. na Rema Days jak i na co wykorzystać te środki.

avatar użytkownika
,

Dzielisz skórę na niedźwiedziu. "Podwyższenie limitów dla prezentów o małej wartości będzie możliwe, gdy wystąpią odpowiednie uwarunkowania." - takie jest stanowisko Ministerstwa Finansów.  

Najnowsze w tym dziale

Imagine Nation - Partner CxO Summit & Gala Partner Awards 2019
15 kwietnia br. w Hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi, odbyła się konferencja oraz gala wręczenia nagród Partner CxO Summit & Partner Awards 2019. Wśród uczestników znaleźli się klienci i partnerzy oraz przedstawiciele firm należących do rodziny Dell Technologies. Za kompleksową realizację wszystkich działań trzeci rok z rzędu odpowiadała agencja Imagine Nation.
Mikrofony Saramonic w ofercie Foxfoto
W ofercie Foxfoto pojawiły się mikrofony dedykowane do smartfonów i tabletów z dwoma różnymi złączami: Saramonic SmartMic+ UC - z wejściem USB-C i Saramonic SmartMic+ Di z wejściem Lightning oraz teleskopowa tyczka przeznaczona dla mikrofonów typu shotgun Saramonic Magic BoomPole.
Portal Alior Banku Zafirmowani.pl najciekawszą bankową innowacją
Alior Bank zwyciężył w konkursie Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń. Został doceniony za portal Zafirmowani.pl – nowatorski serwis internetowy skierowany do mikro i małych przedsiębiorstw. Portal zajął pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu w kategorii Najciekawsza innowacja dla banku. W imieniu Alior Banku nagrodę odebrał Maciej Surdyk, wiceprezes...
Krzysztof Iwański: Plakat dla Festiwalu Łódź Czterech Kultur 2019
Neon i bawełna,  kontrasty i faktury, wszystko to składające się na kulturową mozaikę współczesnego miasta – jest już plakat tegorocznej edycji Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Zaprojektował go Krzysztof Iwański, uznany artysta wizualny, eksperymentujący z typografią, specjalizujący się w plakacie. Sam festiwal odbędzie się we wrześniu pod hasłem Współistnienie.
Niezwykła kampania autorstwa Grey Group
Krajowa Izba Kominiarzy i przedstawiciele trzech religii - PRAWOSŁAWNEJ, KATOLICKIEJ i MUZUŁMAŃSKIEJ biorą udział w kampanii edukacyjnej  mającej na celu zmianę zachowania ludzi, tak by uchronić ich przed zatruciem tlenkiem węgla.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764