logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Pięć nagród Worldstar dla rozwiązań opakowaniowych firmy Stora Enso

  PR 24.01.2022, przeczytano 1490 razy
ilustracja
EcoFreshBox

Stora Enso otrzymała pięć nagród (w czterech różnych kategoriach) w najnowszej edycji konkursu WorldStar, organizowanego dorocznie przez Światową Organizację Opakowań. Jak podkreśla firma, wszystkie wyróżnione projekty opakowań są proekologiczne i zostały wykonane z odnawialnych materiałów bazujących na włóknach drzewnych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/piec-nagrod-worldstar-dla-rozwiazan-opakowaniowych-firmy-stora-enso,394499,artykul.html

EcoFreshBox nagrodzony w kategorii „Świeże owoce i warzywa”

Projekt opakowania, którego autorką jest Miia Vettenranta, to – jak podkreśla Stora Enso – prosty, ale przemyślany pojemnik, zastępujący analogiczne rozwiązania wykonane z tworzyw sztucznych, tym samym redukujący ich obecność w obiegu rynkowym. Rodzina produktów EcoFreshBox obejmuje kilka wariantów, o różnych rozmiarach i kształtach. Opakowanie może być wykorzystywane również do innych produktów spożywczych z segmentu owocowo-warzywnego, np. do przechowywania mini pomidorów czy pieczarek. Karton, z jakiego jest wykonane, umożliwia nanoszenie nadruku np. zdjęć czy logotypu producenta, wpływając na rozpoznawalność marki.

Opakowanie zbiorcze na kruche przedmioty

Jest to monomateriałowe opakowanie zbiorcze z tektury falistej do transportowania kruchych przedmiotów, którego autorem jest Juha Andersson. Jak podkreśla Stora Enso, jest ono przyjazne dla użytkownika, zarówno w kontekście pakowania jak i rozpakowywania, oraz łatwe w recyklingu. Występujący tu proces pakowania produktów jest zbliżony do wcześniej stosowanych, tradycyjnych metod. Producent dodaje, że projekt został zoptymalizowany z myślą o przedmiotach, które wymagają szczególnej ostrożności podczas transportu.

ilustracjastrzałka

Opakowanie na „inteligentną” lodówkę z nagrodą w kategorii „Inne”

Tzw. „inteligentna” lodówka, uwzględniająca szereg zewnętrznych urządzeń elektronicznych o wysokiej czułości, wymaga opakowania transportowego, które zapewni jej efektywną ochronę, a przy tym – jak podkreśla Stora Enso – będzie łatwe w użytkowaniu i w recyklingu. Standardowy projekt opakowania tego rodzaju uwzględnia wiele różnych materiałów, z jakich jest wykonane. Skandynawski producent stworzył w związku z tym rozwiązanie, które w 100% bazuje na materiałach odnawialnych. Proces pakowania i wyjmowania lodówki został tu zaplanowany tak, by wyeliminować wszelkiego typu narzędzia zewnętrzne. W skład całego rozwiązania wchodzi również dedykowana paleta ze zintegrowaną rampą załadowczą. Zwiększa ona – zdaniem producenta – ergonomię wszystkich procesów związanych z użytkowaniem opakowania w całym łańcuchu dostaw. Autorem projektu jest Outi Honkavaara.

ilustracjastrzałka

Funkcjonalne opakowanie na gadżety muzyczne nagrodzone w kategoriach „Zabawki” i „Elektronika”

Ģirts Lībeks jest autorem interaktywnego, innowacyjnego opakowania na Babbit – skierowany do dzieci odtwarzacz Spotify klasy hi-fi. Stora Enso podkreśla, że jest ono przykładem właściwego połączenia inżynierii i przemyślanego projektu, uwzględniającego zastosowanie proekologicznych materiałów. Tym samym – w ocenie producenta – powstało zintegrowane opakowanie, które angażuje uwagę dziecka, zapewnia bezpieczny transport znajdującego się w środku sprzętu i pozwala na jego wygodne przenoszenie, zachowując przy tym wysokie walory estetyczne.

ilustracjastrzałka

WorldStar – konkurs o uznanej marce

Międzynarodowy konkurs WorldStar to jedna z najważniejszych inicjatyw branżowych Światowej Organizacji Opakowań (WPO). Zgłoszone do niego projekty są oceniane przez krajowych przedstawicieli WPO i jednego reprezentanta International Packaging Press Organisation. Organizator podkreśla, że nagrodzone projekty muszą być ocenione jako wyjątkowe w kategorii, do jakiej zostały zgłoszone, a także uznane za lepsze od pozostałych pod względem ich zastosowania i innowacyjności.

Źródło: Stora Enso Polska Sp. z o.o.

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Renata Dobrucka prelegentem Packaging Innovations
W dniach 09-10 Października 2024 roku w EXPO Kraków odbędzie się 16. edycja Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – jednego z największych i najbardziej merytorycznych wydarzeń dla branży opakowań w Polsce dla producentów opakowań, etykiet, maszyn, komponentów, standów reklamowych, ale także usługodawców związanych z projektowaniem, badaniem opakowań,...
Canon podsumowuje targi drupa 2024. Kampania The Power to Move
Canon, globalny dostawca kompleksowych rozwiązań i usług w zakresie cyfrowego druku produkcyjnego, uznaje targi drupa 2024 za wydarzenie wyjątkowe pod względem zaangażowania klientów, skali dokonanych inwestycji i zainteresowania odwiedzających. Pomimo spadku liczby gości w porównaniu z edycją targów w 2016 r., obecni i potencjalni klienci tłumnie odwiedzali...
Chroma dumą prezentuje nowy program rabatowy skierowany do firm z branży reklamowej. Program "Rabat dla branży" to odpowiedź na potrzeby agencji marketingowych, drukarni, agencji reklamowych, wydawnictw, studiów graficznych i innych podmiotów związanych z reklamą. Weryfikacja odbywa się na podstawie kodów PKD, zapewniając, że oferty trafiają do...
Quad Europe podsumowuje targi Drupa 2024
Udział w tegorocznych targach Drupa stanowi znacznie więcej niż tylko okazję do poznania najnowszych produktów i usług. Jest to również wyjątkowa szansa na zanurzenie się w najnowsze trendy rynkowe oraz zrozumienie dynamicznie zmieniających się potrzeb naszej branży.
Mark Andy i Rotometal: strategiczne partnerstwo
Firma Mark Andy poinformowała o nawiązaniu strategicznej współpracy z polskim przedsiębiorstwem - Rotometal. Ten dynamicznie rozwijający się producent zaawansowanych narzędzi do drukowania, m.in. cylindrów i oprzyrządowania do nich, stał się tym samym certyfikowanym dostawcą Mark Andy w tym obszarze.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764