logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Pięć nagród Worldstar dla rozwiązań opakowaniowych firmy Stora Enso

  PR 24.01.2022, przeczytano 352 razy
ilustracja
EcoFreshBox

Stora Enso otrzymała pięć nagród (w czterech różnych kategoriach) w najnowszej edycji konkursu WorldStar, organizowanego dorocznie przez Światową Organizację Opakowań. Jak podkreśla firma, wszystkie wyróżnione projekty opakowań są proekologiczne i zostały wykonane z odnawialnych materiałów bazujących na włóknach drzewnych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/piec-nagrod-worldstar-dla-rozwiazan-opakowaniowych-firmy-stora-enso,394499,artykul.html

EcoFreshBox nagrodzony w kategorii „Świeże owoce i warzywa”

Projekt opakowania, którego autorką jest Miia Vettenranta, to – jak podkreśla Stora Enso – prosty, ale przemyślany pojemnik, zastępujący analogiczne rozwiązania wykonane z tworzyw sztucznych, tym samym redukujący ich obecność w obiegu rynkowym. Rodzina produktów EcoFreshBox obejmuje kilka wariantów, o różnych rozmiarach i kształtach. Opakowanie może być wykorzystywane również do innych produktów spożywczych z segmentu owocowo-warzywnego, np. do przechowywania mini pomidorów czy pieczarek. Karton, z jakiego jest wykonane, umożliwia nanoszenie nadruku np. zdjęć czy logotypu producenta, wpływając na rozpoznawalność marki.

Opakowanie zbiorcze na kruche przedmioty

Jest to monomateriałowe opakowanie zbiorcze z tektury falistej do transportowania kruchych przedmiotów, którego autorem jest Juha Andersson. Jak podkreśla Stora Enso, jest ono przyjazne dla użytkownika, zarówno w kontekście pakowania jak i rozpakowywania, oraz łatwe w recyklingu. Występujący tu proces pakowania produktów jest zbliżony do wcześniej stosowanych, tradycyjnych metod. Producent dodaje, że projekt został zoptymalizowany z myślą o przedmiotach, które wymagają szczególnej ostrożności podczas transportu.

ilustracjastrzałka

Opakowanie na „inteligentną” lodówkę z nagrodą w kategorii „Inne”

Tzw. „inteligentna” lodówka, uwzględniająca szereg zewnętrznych urządzeń elektronicznych o wysokiej czułości, wymaga opakowania transportowego, które zapewni jej efektywną ochronę, a przy tym – jak podkreśla Stora Enso – będzie łatwe w użytkowaniu i w recyklingu. Standardowy projekt opakowania tego rodzaju uwzględnia wiele różnych materiałów, z jakich jest wykonane. Skandynawski producent stworzył w związku z tym rozwiązanie, które w 100% bazuje na materiałach odnawialnych. Proces pakowania i wyjmowania lodówki został tu zaplanowany tak, by wyeliminować wszelkiego typu narzędzia zewnętrzne. W skład całego rozwiązania wchodzi również dedykowana paleta ze zintegrowaną rampą załadowczą. Zwiększa ona – zdaniem producenta – ergonomię wszystkich procesów związanych z użytkowaniem opakowania w całym łańcuchu dostaw. Autorem projektu jest Outi Honkavaara.

ilustracjastrzałka

Funkcjonalne opakowanie na gadżety muzyczne nagrodzone w kategoriach „Zabawki” i „Elektronika”

Ģirts Lībeks jest autorem interaktywnego, innowacyjnego opakowania na Babbit – skierowany do dzieci odtwarzacz Spotify klasy hi-fi. Stora Enso podkreśla, że jest ono przykładem właściwego połączenia inżynierii i przemyślanego projektu, uwzględniającego zastosowanie proekologicznych materiałów. Tym samym – w ocenie producenta – powstało zintegrowane opakowanie, które angażuje uwagę dziecka, zapewnia bezpieczny transport znajdującego się w środku sprzętu i pozwala na jego wygodne przenoszenie, zachowując przy tym wysokie walory estetyczne.

ilustracjastrzałka

WorldStar – konkurs o uznanej marce

Międzynarodowy konkurs WorldStar to jedna z najważniejszych inicjatyw branżowych Światowej Organizacji Opakowań (WPO). Zgłoszone do niego projekty są oceniane przez krajowych przedstawicieli WPO i jednego reprezentanta International Packaging Press Organisation. Organizator podkreśla, że nagrodzone projekty muszą być ocenione jako wyjątkowe w kategorii, do jakiej zostały zgłoszone, a także uznane za lepsze od pozostałych pod względem ich zastosowania i innowacyjności.

Źródło: Stora Enso Polska Sp. z o.o.

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Agfa na targach Fespa 2022
Już za kilka dni w Berlinie rozpoczną się targi Fespa 2022, podczas których Agfa zaprezentuje szereg nowych opcji i udoskonaleń w swoich rozwiązaniach do druku inkjetowego. Światową premierę będzie tu miał m.in. ploter Jeti Tauro H3300 LED, wyposażony w opcję lakierowania. Firma zaprezentuje też liczne rozwiązania do zastosowań przemysłowych. Z jej ofertą będzie można...
Branża opakowań pod presją rosnących cen surowców
Polski sektor produkcji opakowań, w najbliższym czasie będzie musiał się zmierzyć z kilkoma wyzwaniami. Rosnące ceny energii i surowców oraz ich mniejsza dostępność spowodowana wojną na Ukrainie przekładają się na jeszcze wyższe koszty i dużą presję cenową. Według prognoz analityków Santander Bank Polska, przedstawionych w raporcie „Branża opakowań w...
Premiera nowej lakierówki wybiórczej w formacie B2 Duplo Dusense DDC-8000
Firma Duplo, podczas wydarzenia „Celebration of Print”, jakie odbywało się niedawno w Wielkiej Brytanii i dedykowane było dystrybutorom i klientom, zaprezentowała nowe urządzenie do lakierowania w formacie B2 - DuSense DDC-8000. Ta – jak podaje producent - prosta w obsłudze, w pełni zautomatyzowana i kompaktowa maszyna, daje możliwość lakierowania wybiórczego...
Sun Chemical poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty SunConnect – kolejnego modułu wzbogacającego pakiet SunColorBox. Nowe rozwiązanie jest skierowane do firm specjalizujących się w produkcji bazującej na tekturze falistej.
Przemysłowe DTG z Akonda Tex na Targach FESPA
Targi FESPA Global Print Expo od lat przyciągają zainteresowanych najnowszymi technikami i trendami w inkjetowym druku cyfrowym, ze szczególnym uwzględnieniem formatów reklamowych, gwarantując dostęp do wystawców z całego świata. Właśnie tam, w dniach 31.05-03.06 na stoiskach firm partnerskich, będą do Państwa dyspozycji przedstawiciele Akonda Tex.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764