logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Pierwsi dziennikarze firmowi w Polsce

  PR 06.12.2019, przeczytano 159 razy
ilustracjastrzałka

Tytuł dziennikarza prasowego oraz legitymacje prasowe przyznał swoim pracownikom koncern farmaceutyczny Gedeon Richter Polska, wydawca magazynu firmowego „Richter Life”. Otrzymali je członkowie zespołu redakcyjnego, którzy tworzą magazyn dla pracowników ukazujący się od ponad 8 lat.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pierwsi-dziennikarze-firmowi-w-polsce,385004,artykul.html

Po raz pierwszy w Polsce, wydawca prasy firmowej przyznał swoim pracownikom legitymację prasową, która potwierdza fakt wykonywania pracy dziennikarza firmowego. Aż siedemnaście osób otrzymało legitymacje dziennikarskie. Są to pracownicy Działu Public Relations, a także specjaliści i eksperci z różnych obszarów spółki, m. in. laboratoriów, produkcji, HR czy logistyki. Od wielu lat piszą teksty, robią zdjęcia i tworzą infografiki, które są publikowane w magazynie „Richter Life” i w intranecie firmowym. Ostatnio, przez 2 lata z rzędu, magazyn zdobył złoto w konkursie magazynów firmowych Content Marketing Awards.

– Inwestujemy w naszych dziennikarzy. To grupa liderów opinii, bardzo ważna w komunikacji wewnętrznej. Ich warsztat i magazyn, który tworzą były już kilkukrotnie nagradzane. Zdajemy jednak sobie sprawę, że zdobywanie i utrzymanie uwagi czytelników magazynu firmowego jest coraz trudniejsze. Dlatego cały czas podnosimy poziom publikacji, a tytułem dziennikarza firmowego podkreślamy wagę pracy redakcyjnej naszych pracowników. Rzetelna informacja, na której nam zależy, to wartość i atut w komunikacji każdej firmy – powiedziała Aneta Grzegorzewska, Dyrektor ds. Korporacyjnych i Relacji Zewnętrznych

– W Europie Zachodniej zawód dziennikarza firmowego jest uznany od wielu lat i figuruje w oficjalnej klasyfikacji zawodów. Na uczelniach można wybrać specjalizację „Dziennikarstwo firmowe”, można też studiować ten kierunek na studiach podyplomowych.  W Polsce dziennikarze firmowi są niedoceniani, choć są jednym z filarów komunikacji firmowej. Z jednej strony, wykonują typową pracę dziennikarza, która polega na zbieraniu, hierarchizacji i przekazywaniu informacji oraz opinii swoim czytelnikom. Z drugiej strony, wykonują zadania z zakresu komunikacji firmowej, jakie nakłada na nich organizacja – mówi Krzysztof Urbanowicz, ekspert z zakresu dziennikarstwa, komunikacji i marketingu, który opracował specjalny program szkoleniowy dla dziennikarzy firmowych z Gedeon Richter.

Program szkoleń pod nazwą „Jak pisać, by być czytanym” składał się z serii szkoleń z zakresu nowoczesnych technik pisania informacji, technik pisania krótko i zwięźle oraz dynamicznych gatunków dziennikarstwa, jak wywiad i sylwetka. Umiejętności, które nabyli podczas szkoleń dziennikarze firmowi pomogą m. in. w komunikacji nowego systemu wartości, na którym opiera się kultura organizacyjna wdrażana przez Gedeon Richter.

Źródło: Gedeon Richter

www.gedeonrichter.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

24 stycznia wypada Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Zawody związane z mediami, takie jak redaktor czy dziennikarz to wyjątkowe profesje. Obowiązuje ich szczególny kodeks etyczny, mają też duży wpływ na kształtowanie opinii publicznej na istotne społecznie tematy. Co ciekawe, jak wynika z badań CBOS-u z 2019 roku, dziennikarze mogą cieszyć się 55 proc. poważaniem...
Tiktok w 2019 roku pokonał Facebooka i Massengera
Popularna wśród nastolatków aplikacja TikTok w 2019 roku została zainstalowana ponad 700 mln razy. Pod tym względem platforma wyprzedziła Massengera i Facebooka.
Apel kardio-torakochirurgów w sprawie dyskredytacji Tomasza Grodzkiego w mediach publicznych
Z wielkim niepokojem obserwujemy akcję dyskredytacji prof. Tomasza Grodzkiego, marszałka Senatu RP, prowadzoną przez publiczne środki masowego przekazu.
Promocyjna oferta Amazon Prime Video i Play
PLAY, operator sieci komórkowej, rozwija ofertę serwisów wideo, z których wygodnie mogą korzystać jego klienci. Nowym partnerem sieci jest Amazon Prime Video.
2020 rokiem Zbigniewa Wodeckiego w Kino Polska Muzyka
Kino Polska Muzyka ogłosiła 2020 rokiem Zbigniewa Wodeckiego. Największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego, premierowe na antenie stacji utwory artysty, wreszcie wyjątkowy koncert 1976. A Space Odyssey – to tylko niektóre z atrakcji kanału planowanych na 2020 rok. Patronem wydarzenia jest Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764