logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Pierwsza instalacja CAL-one mini

  PR 25.10.2021, przeczytano 339 razy
ilustracjastrzałka

Pierwsza instalacja premierowego półautomatu do klejenia kalendarzy trójdzielnych CAL-one mini odbyła się z początkiem października w dębickiej Drukarni Millenium.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pierwsza-instalacja-cal-one-mini,393517,artykul.html

Drukarnia Millenium swoją działalność rozpoczęła w 1999 roku od produkcji offsetowej. Lata zaangażowania w pracę pozwoliły w 2016 roku rozpocząć inwestycję związaną z działem Fleksografii. Zakres działania drukarni rozszerzył się o produkty z zakresu farmacji, kosmetologii, jak również firm z branży FMCG. Wówczas też firma wprowadziła system zarządzania jakością zgodnie z normami ISO 9001:2015, oraz uzyskała Certyfikat HACCP. Obecnie Drukarnia Millenium jest certyfikowanym dostawcą zadrukowanej folii do blistrów, co daje możliwość oferowania usług na najwyższym poziomie a także dostosowania oferty handlowej szytej na miarę każdego Klienta. Na bardzo dynamicznie rozwijającym się rynku usług drukarskich Millenium ma do zaoferowania najnowsze trendy związane z rynkiem reklamowym w zakresie druku offsetowego, połączonego z rynkiem opakowań.

Zainstalowany w Dębicy CAL-one mini to półautomat przyspieszający produkcję kalendarzy trójdzielnych, z realną wydajnością pracowników pozwala na zrobienie ponad 300 sztuk na godzinę. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom (220 x120cm) CAL-one jest doskonałym rozwiązaniem dla drukarni, których introligatornie mają ograniczoną powierzchnię produkcyjną.

CAL-one mini wyposażony jest w podajnik automatyczny, pozwalający umieścić 8-centymetrowy stos blatów. W żądanych miejscach na blaty aplikowany jest klej poprzez dysze natryskowe – w zależności od wersji: klej dyspersyjny lub hot-melt (hot-melt daje możliwość doklejania główki). Regulowane prowadnice pozwalają na precyzyjne, ręczne wklejenie kalendariów (i ewentualnie główki) – w powtarzalny i stabilny sposób. Po sklejeniu kalendarze są delikatnie odkładane na windę pozwalającą pomieścić ponad 20cm gotowych produktów.

CAL-one mini to urządzenie skonstruowane na bazie doświadczeń z wielu lat wdrożeń pełnego automatu CAL-one 1000 wyposażonego w automatyczne podawanie blatów, kalendariów i główek, klejącego z prędkością ponad 1000 kalendarzy na godzinę. Obie maszyny produkowane są w Polsce, co w obecnych czasach staje się coraz bardziej istotne - W czasach ograniczeń w dostępności części czy transportu morskiego produkcja w Polsce daje możliwie największą elastyczność i dostępność maszyn czy części zamiennych – przekonuje Dominik Szulim, współwłaściciel firmy Akonda.

Właściciele Drukarni Millenium, Mateusz i Rafał Kasperek nie kryją zadowolenia - CAL-one mini praktycznie czterokrotnie przyspieszył realizację kalendarzy i wyraźnie obniżył jednostkowy koszt ich produkcji. Możemy realizować wysokiej jakości produkcję w przewidywalny sposób, nie obawiając się o pojawiające się coraz częściej problemy z brakiem dostępności pracowników. Co do takiej inwestycji nie mieliśmy żadnych wątpliwości.

Dominik Szulim zapewnia - CAL-one mini świetnie komponuje się w środowisku druku offsetowego jak i cyfrowego. Przykładowo, możliwości wykorzystania nowoczesnego druku cyfrowego i uszlachetniania – złocenia bez matryc czy wycinania nieregularnych kształtów bez wykrojników - pozwalają produkować bardzo ciekawe i atrakcyjne kalendarze, budując przewagi konkurencyjne naszych klientów na rynku. CAL-one mini jest doskonałym rozwiązaniem dla małych i średnich nakładów - ze spokojem i chyba dumą, mogę powiedzieć, że przyczyniamy się do rozwoju tego segmentu rynku.

Źródło: AKONDA s.c.

www.akonda.pl


brak ikonki
+ +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Akonda Tex na Fast Textile
Po raz pierwszy na targach Fast Textile swoją ofertę zaprezentuje firma Akonda Tex, będąca autoryzowanym dystrybutorem drukarek d-t-g Aeoon i Polyprint, drukarek rolowych do druku pigmentowego GoTx oraz specjalistycznych systemów do przygotowania i wykańczania tekstyliów pod pigmentowy druk cyfrowy - Pikto Digital.
Przedstawiciele polskich drukarń akcydensowych z wizytą w firmie Koenig & Bauer
19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym reprezentujących segment akcydensowy. Główną atrakcją spotkania, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej...
Kolbus RD115S – nowa sztanca rotacyjna z drukiem fleksograficznym już w ofercie firmy Introzap
Firma Introzap – wyłączny przedstawiciel marki Kolbus w Polsce – sukcesywnie wzbogaca swoją ofertę o kolejne rozwiązania dedykowane produkcji opakowań. Jej oferta w tym zakresie została rozszerzona o sztancę rotacyjną RD115S, która może zostać wyposażona w nawet osiem zespołów drukujących w technice fleksograficznej. To innowacyjne rozwiązanie,...
Drukarnia Graphic House i stół montażu okładek Grafmasz GC480 PRO
Drukarnia Graphic House to firma mieszcząca się w woj. zachodniopomorskim z wieloletnią tradycją, która powstała w roku 1990. Wówczas jedyny pracownikiem a zarazem właścicielem firmy był Pan Krzysztof Rykała, który do dziś, obecnie wspólnie z Panem Dominikiem Rykałą, nadzoruje swoją firmę. Obecnie załoga firmy jest znacznie bardziej rozbudowana, co...
Api Folie Polska na 10. konferencji „Bezpieczne Opakowanie”
Firma API Folie Polska znalazła się już po raz kolejny wśród partnerów i sponsorów konferencji „Bezpieczne Opakowanie”, organizowanej przez miesięczniki Poligrafika i Opakowanie. Podczas jubileuszowej, 10. edycji tego wydarzenia, odbywającego się w Józefowie k. Warszawy w dniach 18-19 listopada br., Katarzyna Kozińska – dyrektor...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764