logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Pierwsza instalacja Efi Pro 32r w drukarni i agencji reklamowej Dar

  PR 10.10.2019, przeczytano 272 razy
ilustracjastrzałka

EFI Pro 32r - pierwszy w Polsce, a drugi w Europie wielkoformatowy ploter drukujący czołowego producenta drukarek przemysłowych pracuje w STUDIO DAR w Bielsku-Białej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pierwsza-instalacja-efi-pro-32r-w-drukarni-i-agencji-reklamowej-dar,384301,artykul.html

Wysokonakładowy ploter marki EFI Pro 32r to zdecydowanie najbardziej wszechstronna drukarka w swojej klasie. Oferuje wysokiej jakości wydruki w nowoczesnej technologii LED-UV. Maszyna drukuje w szerokości 320 cm w niespotykanej jakości i trwałości wydruków.

O instalacji i użytkowaniu drukarki EFI i branży wielkoformatowej rozmawiamy z właścicielem drukarni i agencji STUDIO DAR, Panem Bartoszem Przybyła.

ilustracjastrzałka

Czym zajmuje się Państwa firma?

Bartosz Przybyła: - Drukarnia DAR z siedzibą w Bielsku-Białej to firma zajmująca się szeroko pojętą produkcją materiałów reklamowych. Zaczynając od projektu, po druk i montaż oraz instalację. Nasza działalność obejmuje drukowanie wielkoformatowe na sztywnych i elastycznych materiałach. Nasi klienci to agencje reklamowe, sieci detaliczne i franczyzowe działające nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju. Naszą filozofią jest całkowite zadowolenie naszych klientów i dostarczanie jakościowych produktów na czas, dlatego zwiększając konkurencyjność w segmencie wielkoformatowym zdecydowaliśmy się na zakup plotera EFI Pro 32r.

Jaki posiadacie Państwo park maszynowy?

- W parku maszynowym posiadamy kilka ploterów drukujących w bardzo wysokich rozdzielczościach, plotery płaskie LED-UV, plotery rolowe LED-UV oraz plotery eko-solwentowe. Wszystkie wydruki wymagają działań postprodukcyjnych, dlatego naszą drukarnię wspomagają także urządzenia frezujące, plotery tnąco-bigujące, laminujące, zgrzewające oraz duża ilość sprzętu wykańczającego, bez którego duża drukarnia nie poradzi sobie ze zleceniami. Staramy się sprostać wszystkim wymaganiom, które przynoszą do nas obsługiwane zlecenia, jesteśmy elastyczni oraz oferujemy duży wachlarz usług.

Dlaczego zdecydowaliście się Państwo na rozbudowę istniejącego parku maszynowego o produkcyjne urządzenie drukujące LED-UV 3.20 m?

- Teraz drukujemy szybciej i bardziej ekologicznie, wykraczając poza możliwości większości firm drukarskich, gdyż spektrum obsługiwanych nośników jest ogromne. Wysoka przepustowość produkcji jaką gwarantuje EFI oraz duży rozmiar mediów, na których drukujemy oznacza krótszy czas realizacji. Maszyna drukuje do 5 warstw w jednym przejściu, produkując przy tym żywe kolory o dużej gęstości. Technologia UltraDrop umożliwia także drukowanie tekstów w wysokiej rozdzielczość nawet przy dużych prędkościach produkcji. Nowa maszyna pozwala nam osiągnąć wymaganą jakość kolorów przy pierwszym uruchomieniu. Nie musimy wykonywać wielu prób, korekt kolorów, a to spora oszczędność materiału.  Urządzenie pozwala także na wykonywanie większej ilości zleceń dla naszych partnerów, takich jak agencje reklamowe i eventowe, domy mediowe, mniejsze drukarnie, których serdecznie zapraszamy do współpracy. Niebywale ważny jest dla nas aspekt ekologiczny, a zaletą EFI jest energooszczędność, ponieważ utwardzanie wydruków odbywa się za pomocą lamp LED. Ponadto, proces „utwardzania zimnym światłem” wpływa korzystnie na materiały. Nie są one nagrzewane do wysokich temperatur w celu odparowania wody i substancji lotnych, dzięki czemu materiały nie są rozciągnięte, a kolorystyka zawsze pozostaje taka sama, niezależnie od kolejności druku brytów, a poza tym zużycie energii jest mniejsze o 70%. Dużą zaletą jest elastyczny i nowoczesny tusz zapewniający nam certyfikowane wydruki, pożądane do aplikacji wewnątrz budynków, szpitali, instytucji.

Dlaczego zdecydowaliście się Państwo na urządzenie marki EFI?

- EFI Pro 32r to duża inwestycja, ale jesteśmy pewni, że jakość i szybkość maszyny będzie oznaczać, że będziemy mieć przewagę nad naszymi konkurentami , co naszym zdaniem doprowadzi do wzrostu sprzedaży w tych sektorach, w których już działamy. Prawdopodobnie będziemy w stanie rozszerzyć nasz geograficzny obszar wpływów i podjąć się nowych krajowych oraz międzynarodowych kampanii marketingowych.

Jakie znaczenie ma dostawca w procesie sprzedażowym i posprzedażowym?

- Dostawca stanął na wysokości zadania i świetnie zaprezentował nam sprzęt oraz jego funkcje bezpośrednio w fabryce EFI gdzie maszyna jest budowana. Pozwoliło nam to podjąć słuszną decyzję o zakupie urządzenia wysokiej klasy. Instalacja i szkolenie były pierwszorzędne. Skoncentrowaliśmy się na tych obszarach wdrażania, które są kluczem do sukcesu i zapewniają płynne przejście do produkcji. Chcieliśmy się uczyć i zostać ekspertami w zakresie najnowszych technologii. Atrium Centrum Ploterowe zapewniło doskonałe szkolenie z aplikacji w zakresie białego tuszu, aplikacji wielowarstwowych, zagnieżdżania, drukowania i cięcia w celu zapewnienia maksymalnej wydajności. Naprawdę podoba nam się sposób, w jaki szkolenie to wkomponowało się w produkcję na żywo w prawdziwych zleceniach, w których uczestniczył zarówno nasz zespół produkcyjny oraz sprzedażowy.

Jakie są Państwa plany na przyszłość?

- Współpracujemy z fantastycznymi klientami, którzy ciągle rzucają nam nowe wyzwania, aby wspólnie tworzyć coś innego, coś wyjątkowego. Jest to bardzo inspirujące. Chcemy skupić się na tym, aby wszystkie produkty zarówno te standardowe, jak i produkty premium odznaczały się wysoką jakością i były wytwarzane do 48h. Dlatego w przyszłości będziemy poszerzać zakres usług pomocniczych, ukierunkowanych na doradztwo i logistykę. Podstawą tego musi być zapewnienie bezbłędnej produkcji oraz technologia na czele której stoi EFI.

ilustracjastrzałka

O EFI Pro 32r

EFI Pro 32r stanowi platformę przeznaczoną do druku na materiałach elastycznych w szerokości do 320 cm i ciężarze do 200 kg w prędkości maksymalnej do 207 m²/h. Wyjątkową cechą maszyny jest możliwość druku na 2 rolach 160-centymetrowych obok siebie. Osiem głowic Ricoh Gen-5 z kroplą 7 pL z technologią UltraDrop i rozdzielczością do 1200 dpi umożliwia osiągnięcie fotograficznej jakości druku, drobnej czcionki i nasyconych kolorów.

Technologia LED-UV pozwala na druk na materiałach "klasycznych" jak i na materiałach wrażliwych na wysoką temperaturę i o różnej elastyczności. Wydruki są gotowe do użycia bezpośrednio po wydrukowaniu.

Druk kolorem białym można realizować w kilku trybach: tylko kolor biały, biały poddruk, biały nadruk, aplikacje 2-stronne (kolor-biały-kolor). Druk atramentem białym nie spowalnia wydajności urządzenia.

Szereg dodatkowych modułów, takich jak Manual Backlit, Automatic Blockout, trymer rozcinający wydruki w osi Y czy też moduł wykrywający zmarszczki i podwinięcia materiału, pozwalają na jeszcze większy poziom automatyzacji.

Na koniec warto dodać, że model Pro 32r pracuje pod kontrolą najwyższej klasy oprogramowania EFI Fiery proServer Core.

Źródło: Atrium Centrum Ploterowe

www.atrium.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nowa odsłona kampanii Nutricia
W poniedziałek 21 października rusza nowa odsłona kampanii dla kaszek BoboVita PORCJA ZBÓŻ, której koncepcję kreatywną opracowała agencja Havas Warsaw. Kampania swoim zasięgiem obejmie telewizję oraz internet, w tym media społecznościowe.
PKN ORLEN został Oficjalnym Partnerem Ekstraklasy. W ramach współpracy w sezonie 2019/2020 marka będzie promowana na stadionach oraz podczas transmisji meczów już od najbliższej, 12. kolejki rozgrywek.
Kampania teaserowa „Idealiści” promuje czwartą edycję Open Eyes Economy Summit
Agencja Eskadra startuje z oryginalną kampanią outdoorową „Idealiści”, która promuje międzynarodowy kongres ekonomii wartości – Open Eyes Economy Summit. Nowe billboardy, citylighty i cityscrolle są odpowiedzią na kontrowersyjne hasła sprzed tygodnia.
ICE z nową strategią komunikacji od Hand Made
Centrum Kongresowe ICE Kraków odświeża strategię komunikacji, którą będzie wdrażać w latach 2020-2025. Twórcą kompleksowej koncepcji jest krakowska agencja reklamowa Hand Made, która dostarczyła zwycięską ideę i wizję kolejnych pięciu lat dla tego niezwykłego miejsca na mapie Krakowa.
Wraz z rozpoczęciem sezonu jesienno-zimowego ruszyła kolejna odsłona akcji Nikon „Natychmiastowy Rabat”, dzięki której przy zakupie aparatu z obiektywem zaoszczędzić można nawet do 1720 zł. Promocja obejmuje szeroką gamę produktów marki, w tym lustrzanki cyfrowe, bezlusterkowce i obiektywy Nikkor.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764