logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Pierwsza maszyna ADAST 847lz z zespołem lakierującym w Polsce

  PR 31.05.2007, przeczytano 1351 razy
ilustracjastrzałka

Drukarnia Arsdruk z Warszawy na swoje 18-letnie urodziny zakupiła czterokolorową maszynę offsetową Adast 847lz. Jest to już druga maszyna czterokolorowa w drukarni. Dostawcą jest firma Avimex.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pierwsza-maszyna-adast-847lz-z-zespolem-lakierujacym-w-polsce,5642,artykul.html

Nowa maszyna umożliwia druk w formacie B-2, przystosowana jest do zadrukowywania papierów do 0,5 mm grubości, maksymalnej powierzchni zadruku 508 x 735 mm i prędkości drukowania 12 tys. odbitek na godzinę. System nawilżania alkoholowego ADAMATIC z DOSER MIX2 umożlwia bardzo dokładne nawilżenie płyt offsetowych, co skutkuje wyższą jakością druku, czystością kolorów i wyostrzeniem punktu rastrowego.

Maszyna wyposażona jest w zespół lakierowania lakierami dyspersyjnymi pełnymi lub wybranych powierzchni z suszeniem IR – źródłem gorącego powietrza – schładzaniem – wyciągiem oparów.

Sterowanie maszyną odbywa się za pomocą ciekłokrystalicznego, kolorowego 15-calowego wyświetlacza dotykowego. Pozwala on zarządzać m.in. nawilżaniem, załączaniem układu farbowego i wodnego, suszeniem, registrami oraz wyborem jednostek drukujących.

System centralnego sterowania AdaControl 3.odczytujący pliki Cip3/Cip4 wygenerowane w trakcie naświetlania płyt CTP (Highwater Pyton) zwiększa stopień zautomatyzowania maszyny i powtarzalność wydruków oraz znacząco poprawia wydajność.

Źródło: Arsdruk


avatar użytkownika
?

Tekst opublikował użytkownik: antczak

(Arsdruk)

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Agfa: rozwiązania inkjetowe na targach Printing United 2022
Podczas targów Printing United, jakie odbędą się w dniach 19-21 października br. w Las Vegas Convention Center, firma Agfa zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania technologiczne, dedykowane zadrukowywaniu opakowań, tekstyliów i systemów Sign & Display w technice inkjetowej. Po raz pierwszy na jej stoisku (nr C8130) znajdzie się maszyna Inca Onset X3 HS – to efekt przejęcia Inca...
Coraz bogatsza oferta Digiprint dla producentów etykiet
Digiprint, polski dystrybutor cyfrowych rozwiązań dla poligrafii, nie zwalnia tempa i poszerza portfolio produktów o rozwiązania topowych światowych producentów.
Efektywność energetyczna dla branży poligraficznej
Koenig & Bauer wprowadza na rynek dedykowane dla branży rozwiązanie przeznaczone do całościowego zarządzania energią.
Podczas niedawno zakończonych, odbywających się w Chicago targów Labelexpo Americas 2022, firma Sun Chemical (występująca tam pod hasłem „Siła etykiety”) po raz kolejny starała się udowodnić, że „siła” w rozumieniu „znaczenia” i „oddziaływania” etykiet na obecnym, niełatwym rynku może zależeć w dużej mierze od...
Stora Enso i Huhtamaki wprowadzają działający na skalę przemysłową program recyklingu kubków papierowych w Europie
Huhtamaki i Stora Enso łączą siły w projekcie The Cup Collective – nowej inicjatywie związanej z recyklingiem kubków papierowych na skalę przemysłową. Celem programu, będącego pierwszym tego rodzaju w Europie, jest recykling i pozyskiwanie wartości dodanej z używanych kubków papierowych. Na początek zostanie on wdrożony w regionie Beneluksu. Twórcy programu The Cup...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764