logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Pierwsza w Europie maszyna fleksograficzna Mark Andy P9E w drukarni Berkshire Labels

  PR 23.01.2020, przeczytano 504 razy
ilustracjastrzałka
Przy pierwszej w Europie maszynie P9E stoją Paul MacDonald - Sales Manager Mark Andy UK & Ireland i Paul Roscoe - dyrektor zarządzający Berkshire Labels

Brytyjska drukarnia Berkshire Labels, specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości etykiet (również typu shrink sleeve), stała się pierwszym w Europie użytkownikiem nowej  maszyny fleksograficznej Mark Andy – Performance Series P9E. Urządzenie, obsługujące wstęgę o szerokości 17 cali (430 mm) pracuje obecnie w zakładzie Berkshire w Hungerford (ok. 100 km od Londynu) i jest piątym rozwiązaniem Mark Andy zakupionym przez to przedsiębiorstwo (m.in. obok 17-calowej maszyny P7 zainstalowanej tu w 2017 roku). Model P9E to jeden z najnowszych „członków” rodziny Performance Series, zaprojektowany z myślą o specjalistycznych zastosowaniach z udziałem podłoży foliowych, jak również do zadrukowywania i przetwarzania tradycyjnych etykiet.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pierwsza-w-europie-maszyna-fleksograficzna-mark-andy-p9e-w-drukarni-berkshire--labels,385443,artykul.html

Berkshire to drukarnia znana z implementowania rozwiązań technologicznych z najwyższej półki. Zakup maszyny P9E to część jej najnowszego planu inwestycyjnego. Paul Roscoe, dyrektor zarządzający firmy mówi:

- Po pierwsze zdecydowaliśmy, że szerokość wstęgi 430 mm jest najlepsza z punktu widzenia realizowanych przez nas zleceń. Ponieważ zakupiona w 2017 roku maszyna P7 była już w pełni obłożona pracami, stało się jasnym, że musimy w niedługim czasie zakupić kolejną. P9E to znaczący krok naprzód, choćby za sprawą niezależnego, sterowanego serwomotorem wałka aniloksowego. Jest on większy jeśli chodzi o rozmiar (średnicę), więc porusza się z prędkością o połowę mniejszą niż wcześniejsze maszyny. To daje nam większą elastyczność i pozwala uzyskać wyższą wydajność przy zastosowaniu każdego z obsługiwanych przez P9E podłoży.

Jak podkreśla Paul Roscoe, P9E – będąca flagowym produktem Mark Andy w obszarze fleksografii, jest o prawie 30% szybsza od modelu P7, co czyni ją wysoce wydajnym rozwiązaniem produkcyjnym. Pierwotnie została zakupiona z myślą o realizacji prac z zakresu shrink sleeve, które stanowią coraz większy udział w całej produkcji Berkshire; obecnie jednak wykonywane w niej są bardzo różne zlecenia. Jak podaje drukarnia, udział podłoży papierowych i foliowych w jej produkcji jest niemal równy, przy czym zamówienia na te drugie wykazują większą tendencję wzrostową. Firma posiada również bogate wyposażenie sprzętowe w zakresie druku cyfrowego i dalszej obróbki. Jednak to fleksografia wciąż jest dominującą technologią, przekładającą się na 60% całego biznesu Berkshire.

- Zrealizowaliśmy w ostatnim czasie znaczące inwestycje w rozwiązania Esko do cyfrowej przygotowalni; wdrożyliśmy też platformę CERM, która „spina” ze sobą wszystkie urządzenia. Wszystkie prace realizujemy w standardzie high-definition, więc – w zależności od dostępności sprzętu – każdą z nich operator może przekierować na maszynę fleksograficzną bądź cyfrową – mówi Paul Roscoe. Podkreśla przy tym, że część klientów wskazuje, w jakiej technologii ich praca ma zostać wykonana. Jednak większość nie przywiązuje do tego wagi, a wielu – zdaniem dyrektora zarządzającego Berkshire – miałoby problem z odróżnieniem wydruków realizowanych w poszczególnych urządzeniach. Naszym celem było osiągnięcie identycznej jakości w druku, niezależnie od rodzaju sprzętu wykorzystywanego do danego zlecenia. Dzięki temu możemy z powodzeniem wspierać mniejszych klientów, dopiero rozpoczynających działalność, takich jak mikrobrowary czy producenci rzemieślniczych wyrobów spożywczych. Rośniemy razem z nimi i obserwujemy jak stają się znaczącymi graczami rynkowymi – mamy zatem do czynienia z obustronnym sukcesem – mówi Paul Roscoe.

Zakupiona przez Berkshire maszyna P9E to model wyposażony w osiem zespołów drukujących w technice fleksograficznej UV, stację do koronowania i czyszczenia wstęgi, laminatora, systemu delam/relam, modułu odwracania wstęgi (dedykowanego etykietom typu peel/reseal) oraz pełnego pakietu do obsługi folii, w skład którego wchodzą chłodzone cylindry dociskowe i system kontroli napięcia wstęgi, istotny zwłaszcza przy materiałach o niskiej gramaturze. Dodatkowo zainstalowana została tu opracowana przez Mark Andy stacja sztancowania QCDC z nowym nawijakiem ażuru. Po uruchomieniu maszyny, Berkshire – dotychczas pracująca w trybie 24/7 – była w stanie przejść na dwuzmianowy tryb dzienny, w którym wykorzystywane są obie wysokowydajne maszyny Mark Andy – P9E i P7. Co więcej, firma zyskała też wolne moce produkcyjne.

- Bardzo szybko dostrzegliśmy zalety wynikające z posiadania dwóch maszyn Performance Series. Idealnym rozwiązaniem byłaby oczywiście flota składająca się wyłącznie z modelu P9E. Jednak nawet obecny zestaw daje nam większą kontrolę i umożliwia lepsze zaplanowanie produkcji. Łatwiejsza stała się również rutynowa konserwacja sprzętu produkcyjnego – wyjaśnia Paul Roscoe. Jak dodaje, przed pojawieniem się w drukarni modelu P9E, maszyna P7 drukowała miesięcznie ponad 1,3 mln metrów bieżących różnego typu podłoży.

Paul Roscoe podkreśla, że kierowana przez niego firma od zawsze stawia na inwestowanie, zarówno w technologię, jak i w ludzi pracujących w Berkshire. Dyrektor zarządzający ma też bardzo klarowny obraz tego, w jakim kierunku drukarnia powinna się rozwijać:

- Chcemy, aby wszyscy nasi pracownicy byli zaangażowani w codzienne funkcjonowanie firmy, dlatego przeznaczamy spore środki finansowe na szkolenia i rozwój osobisty. Mamy przyjemność zatrudniać najbardziej wykwalifikowanych i utalentowanych ludzi w tej branży, a o naszej firmie – poza inwestycjami w szkolenia – równie wiele mówi to, jak czują się przychodząc codziennie do pracy zatrudnieni tu ludzie. Wszystko to pomaga nam w budowaniu i cementowaniu długoterminowych relacji z klientami, które są fundamentalne dla naszego dalszego rozwoju.

Obecnie Berkshire zatrudnia 90 osób i rocznie generuje obroty przekraczające 11 mln funtów. Jak podkreśla Paul Roscoe, firma jest bardzo dobrze przygotowana w kontekście dalszego wzrostu, również w kontekście realizowanej przez nią polityki zrównoważonego rozwoju:

- Wdrożyliśmy szereg proekologicznych rozwiązań, alternatywnych dla tradycyjnych etykiet i tulei shrink sleeve. Zostały one bardzo dobrze przyjęte przez klientów, którzy coraz częściej na nie się decydują. Ich zastosowanie wiąże się wprawdzie z nieco wyższą ceną, ale te różnice zostaną zniwelowane wraz ze wzrostem zapotrzebowania, a co za tym idzie – realizowanego przez nas wolumenu. Co więcej, nie każdy z klientów traktuje cenę jednostkową jako najważniejsze kryterium przy zamawianiu zlecenia.

Berkshire Labels to wciąż rodzinne przedsiębiorstwo, założone niemal 40 lat temu. W związku z nieustannym rozwojem, firma dokupiła niedawno budynki przylegające do jej siedziby w Hungeford. Berkshire posiada liczne akredytacje i certyfikaty rynkowe oraz branżowe, m.in. BRC/IOP, ISO, FSC oraz PEFC.  

Źródło: Mark Andy Poland Sp. z o.o.

www.markandy.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Amagraf podsumowuje targi Remadays Warsaw 2020
Firma Amagraf przygotowała na targi RemaDays Warsaw aż trzy premierowe w Polsce pokazy nowych maszyn. Pierwsza z nich to wielkoformatowy ploter płaski LED-UV firmy Mutoh. Druga to XpertJet 1641SR -  jeden z najnowszych ploterów  żywicznych/eko-solwentowych firmy Mutoh. Ostatnia z premier to ploter tnący z udoskonalonej serii - Graphtec CE7000-160. Na stoisku zorganizowano...
Agfa podsumowuje targi Remadays Warsaw 2020
Codzienne pokazy płaskiego plotera Anapurna FB2540i LED z zastosowaniem różnych podłoży sztywnych; prezentacja licznych próbek, zrealizowanych na ploterach wielkoformatowych Agfa i składających się na wystrój stoiska; setki spotkań biznesowych z klientami firmy z segmentu druku wielkoformatowego i cyfrowego prepressu – to najkrótsze podsumowanie jej...
Granpak po raz trzeci inwestuje w technologię drukowania Koenig & Bauer
W drukarni Granpak z Andrychowa od niedawna pracuje nowa, pełnoformatowa arkuszowa maszyna offsetowa Rapida 106-6+L. To trzecie już rozwiązanie marki Koenig & Bauer dostarczone na przestrzeni ostatnich kilku lat do tego prężnie rozwijającego się przedsiębiorstwa. Maszyna stanowi część projektu inwestycyjnego firmy Granpak, realizowanego pod nazwą  „Innowacyjne...
Ruszyła sprzedaż urządzenia Accurio Press C12000/C14000
Konica Minolta oficjalnie wprowadza do sprzedaży swoje nowe, premierowe rozwiązanie do produkcji wysokonakładowej - model Accurio C14000. Od 14 lutego można – kontaktując się z polskimi oddziałami firmy – uzyskać szczegółowe informacje na temat tej maszyny. Jak podkreśla jej producent, bogate możliwości urządzenia pozwalają na zwiększenie wydajności i satysfakcji...
Ruszają zapisy na sprzedaż akcji BSC Drukarnia Opakowań w wezwaniu
Od 12 lutego inwestorzy mogą składać zapisy na sprzedaż akcji BSC Drukarnia Opakowań w wezwaniu ogłoszonym przez A&R Carton i Colorpack. Spółki te są częścią grupy AR Packaging, jednej z wiodących firm z branży opakowań w Europie, która zamierza zwiększyć zaangażowanie w akcjonariacie BSC Drukarnia Opakowań z obecnych 60,82% do 100%. Zapisy przyjmowane są...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764