logo
WIADOMOŚCI

Pierwsza w Polsce instalacja linii zbierająco-szyjącej Hohner HSB 9.000

Mateusz Zawiślak  PR 13.12.2016, przeczytano 633 razy
ilustracjastrzałka
Pierwsza w Polsce instalacja linii zbierająco-szyjącej Hohner HSB 9.000

Zainstalowana w listopadzie br. roku w drukarni Beltrani z Krakowa linia zbierająco - szyjąca Hohner HSB 9.000 to nie tylko premierowa w Polsce, ale również jedna z pierwszych na świecie instalacja tego modelu, wprowadzonego na rynek podczas tegorocznych targów drupa.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pierwsza-w-polsce-instalacja-linii-zbierajaco-szyjacej-hohner-hsb-9.000,30827,artykul.html

Drukarnia Beltrani powstała w 2007 roku i od początku realizuje prace z zakresu szeroko pojętego akcydensu. Obecnie wykonuje produkty poligraficzne, bazujące na technologii druku offsetowego z dowolną obróbką introligatorską. Specjalizuje się w drukowaniu plakatów, ulotek, papierów firmowych, folderów, broszur, katalogów, książek i czasopism dla klientów zarówno z kraju jak i z zagranicy. Kilka lat temu firma postawiła na intensywny rozwój wykorzystując do tego m.in. fundusze europejskie. Zakupiła nowe maszyny drukujące, system CtP oraz wiele urządzeń introligatorskich różnych producentów, co pozwoliło jej na zwiększenie wydajności i konkurencyjności. Na tym jednak nie poprzestała. Jedną z jej ostatnich inwestycji jest prezentowana po raz pierwszy na targach drupa 2016 linia zbierająco-szyjąca Hohner HSB 9.000. Po gilotynie Perfecta 78 Eco Line, którą mieliśmy przyjemność niedawno sprzedać, to już kolejna polska instalacja urządzeń prezentowanych po raz pierwszy na tegorocznej drupie – mówi Sławomir Kugaudo. – To dowód, że polskie drukarnie poszukują najbardziej innowacyjnych rozwiązań czołowych producentów, co bardzo nas cieszy. Tym bardziej, że wiele z nich mogą znaleźć w naszej ofercie.

Zakupiona przez drukarnię Beltrani linia Hohner HSB 9.000 to – jak podkreśla dostawca – idealne rozwiązanie dla firm poszukujących wszechstronnej maszyny do oprawy zeszytowej średnich i dużych nakładów. To również przyjazne dla operatora rozwiązanie - wszystkie nastawy odbywają się tu bez użycia narzędzi, co pozwala zaoszczędzić czas, a co za tym idzie - zwiększyć efektywność produkcji broszur. Jej wydajność sięga 9.000 broszur na godzinę.

HSB 9.000 jest następcą znanej i cenionej przez użytkowników, beznarzędziowej linii zbierająco - szyjącej HSB 8.000. Nowa linia jest jednak – jak podaje producent - szybsza, łatwiejsza w obsłudze i oferuje więcej opcji w porównaniu z jej poprzednią wersją. Warto wspomnieć chociażby o kolorowym 7-calowym ekranie dotykowym z pełną grafiką oraz uproszczonym menu użytkownika, umożliwiającym obsługę za pomocą barwnych symboli graficznych, zamiast dotychczas stosowanych komunikatów tekstowych. Istotną cechą nowej linii jest również wprowadzenie bezprzewodowego, zdalnego sterowania maszyną. Posiada ona szeroki zakres formatów, a wprowadzenie nowych ergonomicznych nakładaków poziomych zapewnia jej zupełnie nowe możliwości. Jedną z nich jest instalacja z możliwością doboru rodzajów nakładaków (pionowychlub poziomych). Nad poprawnością nakładania czuwa tu układ fotokomórek. Taśmy podające ograniczają możliwość zarysowania bądź zdeformowania składek podczas ich podawania do maszyny. Stacja okładkowa w maszynie HSB 9.000 pracuje w układzie pionowym. W przeciwieństwie do stacji poziomych, może być załadowana większą ilością arkuszy, a każda sekcja może utrzymać stosy do wysokości 250 mm. Pokrycie łańcucha specjalną osłoną gwarantuje z kolei brak bezpośredniego styku papieru z łańcuchem, a co za tym idzie - brak możliwości zarysowania bądź innego uszkodzenia papieru. Wartościami urządzenia są też łatwe i beznarzędziowe nastawy, możliwość otwierania składek za pomocą specjalnych ssawek (ustawianych także beznarzędziowo) lub układu łapek, a także - możliwość beznarzędziowego przestawiania sekcji bigującej (big/kontr-big), wydłużona sekcja prowadząca produkt w trójnożu zapewniająca lepsze prowadzenie, a także łatwy dostęp do noży w trakcie ich wymiany. Sekcja szyjąca maszyny HSB 9.000 standardowo wyposażona jest w dwie głowice Universal 52/8S. Opcjonalnie można ją rozbudować do 4 głowic. Podawanie do trójnoża realizowane jest tu za pomocą układu łańcuchowo-rolkowego, co zabezpiecza broszury przed zarysowaniem czy innego rodzaju odkształceniem. Wszystkie ustawienia trójnoża wykonywane są bez potrzeby użycia żadnych narzędzi, a pracę noży zabezpiecza układ łożysk, co znacznie wydłuża ich żywotność, a dodatkowo gwarantuje wysoką dokładność cięcia. Opcjonalnie trójnóż można wyposażyć w dodatkowe narzędzia umożliwiające np. prace z podwójnym użytkiem. Unikalny moduł wykładający, zaprojektowany przez firmę Hohner, transportuje gotowe produkty w sposób szybki i precyzyjny. Użytkownik ma możliwość konfiguracji wykładania, które może być ustawione w linii prostej lub pod kątem 90°. Dodatkowo może on również wybierać pomiędzy rodzajami wykładania i np. zamiast standardowego wykładania taśmowego, istnieje możliwość wyposażenia maszyny w stacker.

Źródło: Avargraf

www.avargraf.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Heidelberg prezentuje nową cyfrową maszynę - Versafire EV
Heidelberg oferuje nowy cyfrowy system produkcyjny Versafire EV (elektrofotografia i wszechstronność), który umożliwia klientom kreatywne zastosowania i rozszerzanie modeli biznesowych.
12 kwietnia br. w hotelu Vienna House Andel’s w Łodzi odbędzie się kolejna edycja konferencji Meet Kodak Polska. Od 12 lat jest ona stałym elementem kalendarza wydarzeń dla branży poligraficznej w Polsce, gromadząc dziesiątki uczestników – przedstawicieli drukarń, zleceniodawców i agencji reklamowych. Również w tym roku firma Kodak Polska zapowiada ciekawy program merytoryczny tego spotkania, ...
Krzysztof Malec dołączył do zespołu ABC/Allied Pressroom Products Europe
Z początkiem marca br. struktury techniczno-handlowe ABC/Allied Pressroom Products Europe wzmocnił Krzysztof Malec, który objął w firmie stanowisko Sales Executive. Odpowiada za sprzedaż i wsparcie dla polskich klientów z segmentu druku offsetowego, zarówno arkuszowego jak i zwojowego.
Canon podczas Cutting Edge
W dniach 13-15 marca 2018 r. w ośrodku Customer Experience Center w Venlo w Holandii odbyła się druga edycja wydarzenia Cutting Edge, podczas którego zaprezentowane zostały najnowsze innowacje w zakresie rozwiązań do cyfrowego druku na papier cięty.
Accurio Press C3070/3080: Nowość Konica Minolta
Konica Minolta wprowadziła serię urządzeń Accurio Press C3070/3080 do kolorowego druku cyfrowego, przeznaczoną dla drukarni, centralnych działów reprograficznych (CRD), agencji reklamowych oraz wysokonakładowych środowisk biurowych. Nowe maszyny, wyposażone w wiele funkcji przeznaczonych do finishingu wydruków, są kompatybilne z debiutującym niedawno inteligentnym modułem zarządzania k...
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone