logo
WIADOMOŚCI

Pierwsze instalacje maszyn Box Plus 2 z oferty Avargraf

Mateusz Zawiślak  PR 14.05.2018, przeczytano 420 razy
ilustracjastrzałka

Pierwsze kompaktowe składarko-sklejarki Box Plus 2 firmy APR Solutions rozpoczęły niedawno pracę w rodzimych zakładach poligraficznych. Jedna z nich została zainstalowana w firmie Pozytyw z Warszawy. Te innowacyjne urządzenia są przeznaczone do składania i sklejania pudełek liniowych oraz pudełek z dnem automatycznym, teczek prostych lub z kieszeniami na dokumenty, kopert kurierskich, kopert na płyty CD/DVD, a także (z opcjonalnym wyposażeniem) do insertowania kart, próbek produktów  oraz nakładania taśmy dwustronnej. Maszyny te mogą także służyć do produkcji teczek, kopert oraz innych wyrobów o powiększonej pojemności po zastosowaniu specjalnych narzędzi tworzących system 3D. Instalacje we wspominanych drukarniach rozpoczęły serię wdrożeń urządzeń włoskiej firmy APR Solutions w polskich zakładach poligraficznych. Jak informuje Avargraf, kolejne procesy sprzedażowe są bowiem w toku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pierwsze-instalacje-maszyn-box-plus-2-z-oferty-avargraf,36470,artykul.html

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wprowadzone do naszej oferty stosunkowo niedawno urządzenia APR Solutions, zdobywają uznanie użytkowników z Polski – mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf. - Wdrożenia maszyn Box Plus 2 - po naszej obecności na imprezach branżowych, a także po Dniach Otwartych zorganizowanych przez naszą firmę, gdzie można było je przetestować - to dowód zainteresowania dużymi możliwościami produkcyjnymi tych maszyn oraz ich elastyczną konfiguracją. Tym bardziej cieszy nas fakt, że kolejne drukarnie wykazują zainteresowanie ich zakupem.  Mamy jednocześnie nadzieję, że będzie ono rosło, choćby ze względu na szereg korzyści, jakie dzięki wdrożeniu rozwiązań APR Solutions mogą uzyskać ich użytkownicy.

Grzegorz Kalmus - współwłaściciel drukarni Pozytyw podkreśla przede wszystkim kompaktowość urządzenia: - W firmie takiej jak nasza każdy metr kwadratowy ma znaczenie, dlatego niewielkie gabaryty maszyny były dla nas ważne przy wyborze tego właśnie rozwiązania.

Pozytyw istnieje od 1996 roku. Realizuje prace poligraficzne i reklamowe w zakresie projektowania graficznego, przygotowania do druku i drukowania szeroko pojętego akcydensu i opakowań. Firma posiada w swoim parku sprzętowym maszyny offsetowe oraz cyfrowe, a także plotery wielkoformatowe. Wszystko po to, by móc kompleksowo obsługiwać klientów, głównie z Warszawy i okolic.

- Dokładamy wszelkich starań, aby produkt trafiający do rąk klientów całkowicie spełniał ich oczekiwania. Realizowane u nas prace cechuje wysoka jakość; staramy się je wykonywać w krótkim czasie i w rozsądnej cenie, stąd wiele inwestycji, które mają nam umożliwiać realizację tych założeń – dodaje Grzegorz Kalmus.

Składarko-sklejarka Box-Plus 2 jest jednym z takich zakupów.

- Zależało nam przede wszystkim na usprawnieniu produkcji. Poszukiwaliśmy już od jakiegoś czasu urządzenia, które automatycznie aplikowałoby taśmę dwustronną na plakatach czy teczkach – mówi współwłaściciel drukarni Pozytyw. - Rozmawialiśmy z kilkoma dostawcami, jednak dopiero urządzenie z oferty Avargraf zainteresowało nas ze względu na szereg innych możliwości jakie oferuje. Oprócz aplikowania taśmy dwustronnej, maszyna ta składa i zagina, więc jest o wiele bardziej wszechstronna niż konkurencyjne rozwiązania. Znaliśmy wcześniej również jej dostawcę, firmę Avargraf, z którą współpracujemy od lat, więc nasz wybór okazał się prosty. Nie zawiodła nas też jakość jaką urządzenie oferuje, tak więc jesteśmy zadowoleni z tego zakupu. Dużym atutem firmy APR pozostaje to, że jest ona młodym i elastycznym producentem, dzięki czemu może dopasować konkretne rozwiązanie pod nasze potrzeby.

Zainstalowana w  drukarni Pozytyw składarko-sklejarka Box Plus-2 składa się z automatycznego podajnika strumieniowego podawania (Feeder Plus), dwóch zespołów wyposażonych w niezależne ruchome taśmy prowadzące (gdzie dzięki odpowiedniej konstrukcji maszyny instalowane są pistolety systemu klejowego oraz aplikator taśmy dwustronnej), systemu zginania (realizowanego poprzez specjalne prowadnice, na których zainstalowane są narzędzia składające do zaginania klapek oraz zamykania pudełek), a także stołu automatycznego wykładania wraz z systemem zbierania produktu. Maszyna wyposażona jest też w ruchomy elektropneumatyczny system Tipper Fold Plate umożliwiający złamywanie liniowe, kołowe transportowe narzędzia Bruco z kółkami o regulowanym docisku oraz system nakładania kleju topliwego typu hot melt z 3 pistoletami klejowymi. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą czytelnego 7-calowego ekranu dotykowego z intuicyjnym i przyjaznym operatorowi interfejsem graficznym.  

- Dzięki zakupowi tego urządzenia przyspieszyliśmy realizację wielu zleceń w naszej firmie, gdyż wcześniej klejenie odbywało się u nas ręcznie, teraz ten proces jest automatyczny. Poszerzyliśmy też nasze możliwości o kolejne produkty, które możemy obecnie zaoferować naszym klientom oraz pozyskać dzięki temu nowych zleceniodawców. Wcześniej prace o nakładach kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy realizowaliśmy przez kilka dni angażując przy nich kilka osób, teraz możemy wykonać je w kilka godzin. Automatyzacja zapewnia więc przyspieszenie naszej produkcji, dając również poczucie bezpieczeństwa na coraz trudniejszym – przede wszystkim z punktu widzenia pracodawcy - rynku pracy. Dlatego z pewnością każda rozwijająca się drukarnia będzie podążać w tym kierunku – podsumowuje Grzegorz Kalmus.

Źródło: Avargraf

www.avargraf.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

SISTRADE – Software Consulting, S.A., po raz pierwszy uczestniczy jako wystawca na targach CNR Ambalaj 2018. Targi odbędą się w Stambule w CNR EXPO Yesilköy, w dniach 5-8 września.
Sharp powiększa serę urządzeń do druku produkcyjnego
Dwa nowe kolorowe urządzenia Sharp MX-7090N i MX-8090N, przeznaczone do druku produkcyjnego, są już dostępne w sprzedaży. Obydwa modele odświeżają linię urządzeń Sharp, przeznaczonych dla segmentu wejściowego druku produkcyjnego, zapewniając jeszcze większą wydajność środowiska druku oraz łatwiejszą obsługę.
Stanowiska do kontoli kolorów CCS w ofercie Lettero
Stanowiska kontrolne CCS to komory świetlne zaprojektowane do pracy w pozycji stojącej, przeznaczone do kontroli barwy dokonywanej zwykle w hali produkcyjnej w procesie druku. Znajdują również zastosowanie: w procesie pre-press, laboratoriach, przemyśle tekstylnym, kosmetycznym, farbiarskim. Wszędzie gdzie potrzebna jest obiektywna ocena i porównanie kolorów.
Targi Taropak 2018 coraz bliżej
Rozpoczynamy odliczanie Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK, które rozpoczną się 1 października 2018 roku.
Stora Enso poinformowała o modernizacji zakładów produkcyjnych w Maxau (Niemcy). Polegać ona będzie na instalacji  nowej turbiny parowej z zamkniętym systemem chłodzenia oraz na stworzeniu dodatkowej powierzchni magazynowej z myślą o biomasie. Inwestycja kosztować będzie 25 mln euro; projekt ma rozpocząć się w 3. kwartale br., a zakończyć – w 2020 roku.
 
czwartek 16.08.2018, 142 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone