logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Pierwsze kroki w branży laserowej

  PR 12.10.2021, przeczytano 1226 razy
ilustracja

Maszyna laserowa jest niezwykle uniwersalnym narzędziem, umożliwiającym cięcie i grawerowanie takich materiałów jak drewno, pleksi, laminaty czy papier. Jej wykorzystanie stwarza więc szereg możliwości i otwiera biznes na bardzo różne rynki. Personalizacja butelek i kubków termicznych, gadżety reklamowe, dekoracje ślubne, takie jak winietki lub toppery do tortów, czy produkcja tabliczek znamionowych - to Ty decydujesz do jakiej branży skierujesz swoje usługi i jakie aplikacje zaoferujesz swoim klientom.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pierwsze-kroki-w-branzy-laserowej,393346,artykul.html

- Znajdź niszę, w której będziesz poruszać się swobodnie i produkt, z którym będziesz się identyfikować. Jeśli polubisz oferowane przez siebie produkty, łatwiej będzie Ci je wypromować i rozwijać ofertę – radzi Bartosz Kuczma, ekspert technologii laserowej w firmie Trotec.

Systemy z oferty Trotec to proste w obsłudze urządzenia, które nie wymagają specjalistycznego wykształcenia ani znajomości programów graficznych. Co więcej do rozpoczęcia produkcji nie jest potrzebna przemysłowa hala produkcyjna. Wystarczy pomieszczenie, które zmieści maszynę oraz dedykowane urządzenie wyciągowe z filtrem, które wyłapie drobne pozostałości po obróbce laserowej.

Klasa urządzenia a jakość tworzonych produktów

Choć zakup maszyny laserowej może wydawać się dużą inwestycją na start działalności, to przy dobrym pomyśle i pozyskaniu grona stałych klientów zamortyzuje swoje koszty. Wysokiej klasy maszyna laserowa umożliwia szybszą realizację zamówień, rzadsze przestoje w produkcji oraz tworzenie przedmiotów najwyższej jakości, dzięki czemu niweluje ryzyko utraty zamówień z powodu niewystarczająco zaawansowanej technologii.

Podczas zakładania firmy należy także pamiętać o kosztach związanych z eksploatacją urządzenia. W przypadku urządzenia laserowego do obróbki materiałów wykorzystywana jest wiązka skupionego światła, dlatego narzędzie nie zużywa się.

ilustracjastrzałka

Zaufany partner w biznesie

Samotna wędrówka po biznesowym świecie nie jest łatwa, ale co ważniejsze – nie jest konieczna.

- Decydując się na zakup maszyny laserowej Trotec, klient może oczekiwać, że przeprowadzimy go przez cały proces. Od dobrania odpowiedniej maszyny, po jej instalację i szkolenie z obsługi. – mówi Bartosz Kuczma. Na tym jednak nie koniec. Lokalny serwis, magazyn części zamiennych i wsparcie merytoryczne ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w branży to czynniki, które minimalizują ryzyko ewentualnych przestojów w produkcji.

6 kroków, które pomogą Ci założyć firmę w branży laserowej

Chociaż oryginalny pomysł to duży krok w kierunku własnej działalności i stanowi dobry początek, jednak sam w sobie nie wystarczy, by Twoja firma odniosła sukces na rynku. Oferowany produkt jest tylko jednym ze składników przepisu na sukces. Pozostałe to m.in. marketing, dobry biznesplan i finansowanie.

ilustracjastrzałka

W bezpłatnym ebooku firmy Trotec zostały opisane wszystkie niezbędne kroki, które należy podjąć przed założeniem firmy w branży grawerskiej. Ebook można pobrać TUTAJ.

Źródło: Trotec Laser Polska

www.troteclaser.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Technologia i logistyka zmieniają zwyczaje zakupowe klientów e-commerce
„Jedyną stałą w życiu jest zmiana.” Te słowa greckiego filozofa Heraklita z Efezu doskonale pasują do przeobrażeń zachodzących w zwyczajach zakupowych konsumentów w świecie e-commerce. Coraz większa oferta e-sklepów, rozwój technologii, nowatorskie formy prezentacji produktów, rozbudowane systemy bezpiecznych płatności, zaawansowane systemy...
Nowa zielona rzeczywistość: trendy na 2024
Globalny rynek potrzebuje zmian. Dotychczasowe podejście do zrównoważonego rozwoju, będące konsekwencją strategii sprzedaży czy zmian w prawie, już nie wystarcza. Konsumenci potrzebują marek, którym mogą zaufać, z których działaniami się utożsamiają i tych, które przejmują inicjatywę.
Skąd nadejdą kryzysy wizerunkowe w 2024 roku?
Kolejny rok z rzędu utrzymuje się wysoki poziom obaw kryzysowych wśród managerów, dyrektorów ds. komunikacji oraz rzeczników kluczowych polskich firm i instytucji. Przygotowywany na podstawie ich opinii wskaźnik Kryzysometr, tworzony przez agencję Alert Media Communications, wyniósł w tym roku 55%, notując symboliczny spadek o 2 punkty procentowe. Na czele listy potencjalnych...
Q4/2023 - najnowsze zmiany w algorytmach wyszukiwarki Google
Ostatni kwartał roku 2023 zaowocował wieloma aktualizacjami wyszukiwarki Google, w tym dwoma „core updates”, które w największym stopniu wpływają na działanie algorytmów odpowiadających za wybór treści prezentowanych w wyszukiwarce:
Kreacja prokreacji, czyli jak reklamować rozmnażanie
Kryzys demograficzny w Polsce pogłębia się z każdym rokiem. W 2022 r. liczba urodzeń spadła do poziomu 305 tysięcy (o 27 tysięcy mniej niż w roku poprzedzającym).[1] W okresie styczeń-wrzesień br. tempo spadku urodzeń po raz pierwszy jest dwucyfrowe (11%).[2]  Współczynnik dzietności w 2022 r. wyniósł 1,26 a więc znacznie poniżej zastępowalności pokoleń. Na tle Europy...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764