logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Pierwsze kroki w branży laserowej

  PR 12.10.2021, przeczytano 342 razy
ilustracja

Maszyna laserowa jest niezwykle uniwersalnym narzędziem, umożliwiającym cięcie i grawerowanie takich materiałów jak drewno, pleksi, laminaty czy papier. Jej wykorzystanie stwarza więc szereg możliwości i otwiera biznes na bardzo różne rynki. Personalizacja butelek i kubków termicznych, gadżety reklamowe, dekoracje ślubne, takie jak winietki lub toppery do tortów, czy produkcja tabliczek znamionowych - to Ty decydujesz do jakiej branży skierujesz swoje usługi i jakie aplikacje zaoferujesz swoim klientom.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pierwsze-kroki-w-branzy-laserowej,393346,artykul.html

- Znajdź niszę, w której będziesz poruszać się swobodnie i produkt, z którym będziesz się identyfikować. Jeśli polubisz oferowane przez siebie produkty, łatwiej będzie Ci je wypromować i rozwijać ofertę – radzi Bartosz Kuczma, ekspert technologii laserowej w firmie Trotec.

Systemy z oferty Trotec to proste w obsłudze urządzenia, które nie wymagają specjalistycznego wykształcenia ani znajomości programów graficznych. Co więcej do rozpoczęcia produkcji nie jest potrzebna przemysłowa hala produkcyjna. Wystarczy pomieszczenie, które zmieści maszynę oraz dedykowane urządzenie wyciągowe z filtrem, które wyłapie drobne pozostałości po obróbce laserowej.

Klasa urządzenia a jakość tworzonych produktów

Choć zakup maszyny laserowej może wydawać się dużą inwestycją na start działalności, to przy dobrym pomyśle i pozyskaniu grona stałych klientów zamortyzuje swoje koszty. Wysokiej klasy maszyna laserowa umożliwia szybszą realizację zamówień, rzadsze przestoje w produkcji oraz tworzenie przedmiotów najwyższej jakości, dzięki czemu niweluje ryzyko utraty zamówień z powodu niewystarczająco zaawansowanej technologii.

Podczas zakładania firmy należy także pamiętać o kosztach związanych z eksploatacją urządzenia. W przypadku urządzenia laserowego do obróbki materiałów wykorzystywana jest wiązka skupionego światła, dlatego narzędzie nie zużywa się.

ilustracjastrzałka

Zaufany partner w biznesie

Samotna wędrówka po biznesowym świecie nie jest łatwa, ale co ważniejsze – nie jest konieczna.

- Decydując się na zakup maszyny laserowej Trotec, klient może oczekiwać, że przeprowadzimy go przez cały proces. Od dobrania odpowiedniej maszyny, po jej instalację i szkolenie z obsługi. – mówi Bartosz Kuczma. Na tym jednak nie koniec. Lokalny serwis, magazyn części zamiennych i wsparcie merytoryczne ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w branży to czynniki, które minimalizują ryzyko ewentualnych przestojów w produkcji.

6 kroków, które pomogą Ci założyć firmę w branży laserowej

Chociaż oryginalny pomysł to duży krok w kierunku własnej działalności i stanowi dobry początek, jednak sam w sobie nie wystarczy, by Twoja firma odniosła sukces na rynku. Oferowany produkt jest tylko jednym ze składników przepisu na sukces. Pozostałe to m.in. marketing, dobry biznesplan i finansowanie.

ilustracjastrzałka

W bezpłatnym ebooku firmy Trotec zostały opisane wszystkie niezbędne kroki, które należy podjąć przed założeniem firmy w branży grawerskiej. Ebook można pobrać TUTAJ.

Źródło: Trotec Laser Polska

www.troteclaser.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Jak subskrypcyjny model biznesu zmienia rynek druku?
Zamiast posiadania – wypożyczenie i uzyskanie dostępu. Model, który od dawna znany jest głównie z branży szeroko pojętej rozrywki, staje się coraz bardziej popularny także w biznesie. ­– To dobry trend, bo wpisuje się również w zasady gospodarki obiegu zamkniętego – komentują eksperci Canon Polska.
Httpool z projektem na Black Friday
Httpool przygotowała projekt na okoliczność zbliżającego się tegorocznego Black Friday. Firma opracowała zbiór wytycznych dotyczących jak najbardziej efektywnego wykorzystania Twittera w działaniach marketingowych związanych z tym światowym dniem wielkich wyprzedaży i zakupowego szaleństwa.
Efektywna strategia sprzedaży oparta o narzędzia marketingu online
W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy w sieci pojawiło się 257 milionów nowych użytkowników. To oznacza 257 mln potencjalnych klientów. Internet nie tylko udostępnił firmom nowe kanały sprzedaży, ale przede wszystkim umożliwił prowadzenie nowych form komunikowania z potencjalnymi klientami. Efektywna strategia sprzedaży oparta jest obecnie głównie o...
Jak wybrać ploter dla projektanta?
Ogromne ilości dokumentacji technicznej to problem każdego biura projektowego. Aby zdążyć z realizacją projektu w terminie, projektanci potrzebują dziś urządzeń, które wyręczą ich w zadaniach związanych z drukiem. Lafrentz Polska, jeden z liderów polskiej branży inżynieryjnej, postawił na ploter wielkoformatowy ColorWave 3500 od Canon.
Czy w planie strategicznym firm z sektora IT jest miejsce marketing online?
Jak pokazują dane firmy analitycznej Gartner, wartość światowego rynku IT w 2019 roku wynosiła ponad 2,4 bln dolarów. W latach 2012-19 rosła o 3,4% rocznie. A epidemia wcale nie spowolniła tego trendu. Sektor IT wciąż nie jest nasycony produktami i usługami, które wspierają pracę lub codzienne funkcjonowanie firm. Nie oznacza to jednak braku konkurencji w branży....
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764