logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Pierwsze obiektywy makro z serii Z

  PR 02.06.2021, przeczytano 303 razy
ilustracja
NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S

Firma Nikon wprowadza dziś do swojej oferty dwa pierwsze obiektywy makro z rodziny Nikon Z. Imponująco lekki NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S to profesjonalny obiektyw makro z serii S, który zapewnia niezwykle realistyczną głębię i szczegółowość. NIKKOR Z MC 50mm f/2.8 to kompaktowy, lekki i uniwersalny obiektyw, idealny dla początkujących fotografów mikroświata, chcących uchwycić wyraziste zbliżenia.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pierwsze-obiektywy-makro-z-serii-z,391729,artykul.html

Dzięki skali odwzorowania 1:1, perfekcyjnemu ustawianiu ostrości i znakomitej jakości odwzorowania, profesjonalny obiektyw NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S jest mistrzem zdjęć w rozmiarze rzeczywistym. Kąt widzenia średniego teleobiektywu, zoptymalizowany do fotografowania i filmowania w trybie makro, sprawia, że obiektyw doskonale sprawdza się przy wykonywaniu szczegółowych portretów, zapewniając niesamowitą ostrość, kontrast i piękny efekt bokeh. Sterowanie jest precyzyjne i uniwersalne, a fotografowie mogą odwrócić kierunek ustawiania ostrości obrotem pierścienia obiektywu, co jest zaletą podczas pracy w mieszanym środowisku produkcyjnym.

Nowy NIKKOR Z MC 50mm f/2.8 to wspaniały obiektyw uniwersalny, który potrafi wydobyć piękno nawet najzwyczajniejszych obiektów. Od apetycznych zdjęć żywności po najlepsze zdjęcia kwiatów, fotografowie mogą z łatwością wykonywać bardzo ostre zdjęcia makro w rozmiarze rzeczywistym (1: 1) oraz imponujące zbliżenia małych obiektów i szczegółów. Ustawianie ostrości jest szybkie i precyzyjne, nawet gdy przód tego obiektywu makro znajduje się zaledwie 5,6 cm od obiektu! Ponadto, klasyczna ogniskowa 50 mm i naturalna perspektywa pozwalają na fotografowanie wszystkiego, od portretów po sceny uliczne.

ilustracjastrzałka

NIKKOR Z MC 50mm f/2.8

Dirk Jasper, Product Manager w firmie Nikon Europe, powiedział: - Długo oczekiwany obiektyw makro o ogniskowej 105 mm pozwala na wykonywanie zdumiewająco pięknych zdjęć makro przy użyciu systemu Z. Stanowi idealny wybór zarówno dla profesjonalistów, jak i entuzjastów makrofotografii. Jego mniejszy i tańszy brat również ma wiele zalet: nowy obiektyw makro o ogniskowej 50 mm jest idealny dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z prawdziwą makrofotografią. Spełni on też oczekiwania tych, którzy po prostu potrzebują wszechstronnego obiektywu 50 mm, pozwalającego na wykonywanie także niesamowitych zbliżeń.

#CreateYourLight: praktyczne doświadczenie z obiektywem NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S

Donna Crous, europejska ambasador marki Nikon specjalizująca się w fotografii kulinarnej powiedziała: - miałam szczęście, że mogłam pracować z nowym obiektywem makro NIKKOR Z 105 mm podczas wykonywania zdjęć na potrzeby kampanii „Create Your Light” firmy Nikon. Byłam absolutnie zachwycona jakością wykonywanych zdjęć, szczególnie w słabym świetle. Zdecydowanie jest to obiektyw niezbędny dla każdego fotografa kulinarnego, ceniącego małą głębię ostrości, szybkość ustawiania ostrości i piękny efekt bokeh – ponieważ wszyscy uwielbiamy kuliste rozmycie punktowych źródeł światła!

Podsumowanie najważniejszych cech: NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S

 • Profesjonalny średni teleobiektyw makro f/2.8: seria S to nowy wymiar jakości układu optycznego. Płynnie pracujący, bezgłośny wielosilnikowy AF.
 • Realistyczne zdjęcia o niezwykłej głębi: mocowanie Z o dużej średnicy oraz dziewięciolamelkowa przysłona o otworze względnym f/2,8 gwarantują idealny, naturalny efekt rozmycia tła.
 • Szybkie, perfekcyjne ustawianie ostrości: ostrość jest znakomita zarówno z bliska, jak i w nieskończoności. Dzięki radykalnemu zredukowaniu dyspersji chromatycznej na brzegach obiektów, system AF znajduje ostrość z niesamowitą szybkością i dokładnością.
 • Przepiękny kontrast: Powłoka przeciwodblaskowa ARNEO i powłoka nanokrystaliczna, opracowane przez firmę Nikon, skutecznie redukują flarę i refleksy. Wbudowana w obiektyw funkcja redukcji drgań współpracuje z funkcją VR wbudowaną w aparat zapewniając stabilność obrazu podczas fotografowania z ręki, nawet w słabym świetle.  
 • Niezrównana precyzja ujęć w zbliżeniu: minimalna odległość zdjęciowa wynosi zaledwie 0,29 m, a ogranicznik zakresu ustawiania ostrości umożliwia szybkie ustawianie ostrości w zakresie 0,29–0,50 m. W trybie ręcznego ustawiania ostrości (MF) można dostosować zakres obrotu pierścienia ustawiania ostrości do indywidualnych wymagań.
 • Filmowanie makro: docenisz cichą pracę AF oraz płynne, stabilne sterowanie przysłoną. Efekt „oddychania” obiektywu został praktycznie wyeliminowany, dzięki czemu podczas ustawiania ostrości nie występują zauważalne zmiany kąta widzenia.
 • Wszechstronność obiektywu firmy Nikon: w tym obiektywie można odwrócić kierunek ustawiania ostrości obrotem pierścienia¹. Ponadto, na obiektyw można nakręcać te same filtry 62 mm, które są stosowane z cenionym obiektywem AF-S Micro-NIKKOR 105 mm.
 • Skonstruowany z myślą o pracy: uszczelnienie ruchomych części tubusu oraz mocowania obiektywu zapewnia ochronę przed kurzem i wilgocią. Powłoka fluorowa firmy Nikon chroni przed wodą, pyłem i brudem².

Podsumowanie najważniejszych cech: NIKKOR Z MC 50mm f/2.8

 • Wspaniałe zdjęcia makro: oznaczenia na tubusie obiektywu wyraźnie wskazują, czy zdjęcia są wykonywane przy skali odwzorowania 1: 4, 1: 2 lub 1: 1 (rozmiar rzeczywisty).
 • Rewelacyjny do codziennego fotografowania: klasyczna ogniskowa 50 mm i naturalna perspektywa pozwalają na fotografowanie wszystkiego, od portretów po sceny uliczne.
 • Wyjątkowa ostrość ujęć w zbliżeniu: minimalna odległość zdjęciowa wynosząca zaledwie 0,16 m (od płaszczyzny matrycy) pozwala uzyskać doskonałą ostrość, nawet gdy przód tego obiektywu makro znajduje się zaledwie 5,6 cm od obiektu! Wbudowana w aparat funkcja redukcji drgań (VR) gwarantuje stabilność obrazu.
 • Uwydatnij fotografowany obiekt: doskonała konstrukcja optyczna i dziewięciolamelkowa przysłona o otworze względnym f/2,8 zapewniają piękny efekt bokeh.
 • Ogranicznik zakresu ustawiania ostrości: przełącznik zakresu ustawiania ostrości pozwala na przyspieszenie ustawiania ostrość na obiektach znajdujących się w odległości od 0,16 do 0,30 m.
 • Kompaktowy i lekki: obiektyw jest łatwy w obsłudze i zapewnia znakomite wyważenie aparatów z serii Z, zarówno pełnoklatkowych, jak i formatu DX.
 • 75 mm przy kadrowaniu w formacie DX: gdy obiektyw jest używany z aparatem bezlusterkowym z serii Z formatu DX, zapewnia kąt widzenia odpowiadający ogniskowej 75 mm. Doskonały do portretów lub mocniejszego kadrowania małych obiektów podczas wykonywania zdjęć makro.
 • Precyzyjne, łatwe sterowanie: bezgłośnym pierścieniem sterującym można ustawiać przysłonę, czułość ISO i inne parametry. Ponadto, obiektyw umożliwia błyskawiczne przełączanie między ręcznym ustawianiem ostrości a autofokusem.
 • Powłoka ochronna: Fluorowa powłoka firmy Nikon chroni przednią soczewkę obiektywu i ułatwia czyszczenie jej powierzchni. To idealne, gdy kreatywnie fotografujesz na zewnątrz.

Źródło: NIKON

www.nikon.pl

Dodatkowe informacje:

¹ W przypadku używania z aparatami z serii Z firmy Nikon wprowadzonymi do sprzedaży w październiku 2020 r. lub nowszymi.
² Nie gwarantuje się odporności obiektywu na pył i zachlapanie we wszystkich sytuacjach oraz we wszystkich warunkach.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Hochland: akcja edukacyjna dla rodziców i dzieci dotyczącą gier wideo
Według badania IQS Game Story 2 w Polsce aż 87% nastolatków w wieku 12-18 lat gra w gry minimum raz w tygodniu. Nie brakuje dowodów na to, że ta forma rozrywki może mieć pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Konieczna jest do tego jednak odpowiednia edukacja młodych graczy oraz ich rodziców. Właśnie do nich jest skierowana akcja edukacyjna organizowana przez...
Badanie przeprowadzone przez BravoKupony, platformę sprzedażową oferującą kody rabatowe i kupony przeanalizował kraje OECD w ramach badania Smart Shopper Index, który porównuje rozsądne zachowania konsumenckie oraz wydatki mieszkańców poszczególnych krajów EOCD. Polska została sklasyfikowana na samym końcu rankingu.
Moliera 2: artystyczny mural zrealizowany w centrum Krakowa
Historyczne kamienice, Katedra Wawelska czy balon widokowy - w lipcu br. w ścisłym centrum Krakowa zaprezentowany został najnowszy, wielkoformatowy mural Moliera 2  z użyciem architektonicznej iluzji. Wyjątkowe malowidło ścienne o powierzchni blisko 170 m2 stworzone zostało ręcznie przez grupę artystów, a prace nad nim trwały 110 godzin. Co najważniejsze, doskonale...
Inspiracje produktowe na platformie ESB
Każdego tygodnia na łamach ESB Online publikowanych jest około 50 nowych inspiracji produktowych, które wyświetlają się na stronie głównej.
Wyjazdowe stroje Manchesteru City na sezon 2021/2022
PUMA zaprezentowała dziś komplet wyjazdowy Manchesteru City na sezon 2021/22. Stroje zostały wyprodukowane w specjalnym procesie produkcyjnym, ograniczającym wykorzystanie wody Dope Dye, aby zwrócić uwagę na problem nadmiernego jej zużywania. Stworzone w ten sposób koszulki, stanowią hołd dla globalnej inicjatywy charytatywnej klubu, Cityzens Giving, która...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764