logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Pionierski rozwój - druk cyfrowy na elastycznych i rozciągliwych foliach

  PR 27.11.2020, przeczytano 543 razy
ilustracjastrzałka

Koenig & Bauer rozpoczyna współpracę na rzecz dalszego rozwoju RotaJET


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pionierski-rozwoj---druk-cyfrowy-na-elastycznych-i-rozciagliwych-foliach,389358,artykul.html

Dzięki nowej maszynie do druku cyfrowego na elastycznej i rozciągliwej folii, Koenig & Bauer umacnia swoją strategiczną koncentrację na rozwijającym się rynku opakowań. Maszyna, która jest rozwijana w oparciu o RotaJET, ma już w przyszłym roku przejść do produkcji drukowanych cyfrowo, elastycznych i rozciągliwych folii. - Nasz RotaJET został bardzo dobrze przyjęty na rynku druku papierowego i dekoracyjnego. Teraz chcemy pójść o krok dalej z drukowaniem cyfrowym na folii, z jednym z najwybitniejszych graczy na świecie w tej dziedzinie - mówi Christoph Müller, członek zarządu Koenig & Bauer.

Maszyna będzie miała maksymalną szerokość wstęgi 1.380 mm i będzie mogła drukować folie o grubości od 0,12 do 0,3 mm po obu stronach. - Koenig & Bauer jest uważany za ekologicznego pioniera przemysłowego druku cyfrowego o wysokiej wydajności - wraz z naszym partnerem, nową maszyną i farbami wodnymi, będziemy promować zrównoważony rozwój i zmieniać rynek poprzez cyfrowy druk elastycznych i rozciągliwych folii - kontynuuje Christoph Müller.

Specjalne farby, takie jak biały lub metaliczny, mogą być następnie drukowane przy użyciu procesu druku cyfrowego

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com/pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wdrożenie bezprocesowych płyt Agfa Eclipse w drukarni Kandrup
Duńska drukarnia Kandrup była jednym z pierwszych europejskich użytkowników nowych bezprocesowych płyt Eclipse firmy Agfa. Już wkrótce po wdrożeniu odnotowała liczne korzyści związane z wykorzystywaniem tych proekologicznych materiałów eksploatacyjnych w codziennej produkcji: większą czystość maszyny drukującej, wysoki kontrast obrazu czy odporność płyt...
API Folie Polska podsumowuje udany dla firmy rok 2020
Zmiany właścicielskie, modyfikacja portfolio, przejęcie kompleksowej obsługi rynku niemieckiego, nowe inwestycje sprzętowe, kolejne wdrożenia i pozyskani klienci z Polski oraz z zagranicy – to najkrótsze podsumowanie działalności polskiego oddziału API Foilmakers w minionym roku. Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska przyznaje, że był on dla...
Współpraca Digiprint i HP PWP
Na koniec 2020r. firma Digiprint oraz HP nawiązały współpracę w zakresie prowadzenia sprzedaży segmentu maszyn HP Page Wide. Tym samym, uzupełnione zostało portfolio maszyn cyfrowych Digiprint o wysokowydajne rolowe maszyny inkjetowe.
Konkurs na okładkę w technologii 3D Touch: wyniki
21 grudnia 2020 r. drukarnia Totem.com.pl oraz firma Konica Minolta ogłosiły wyniki Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch. Spośród setki nadesłanych projektów wybrano 8, ich autorzy otrzymali nagrody w łącznej kwocie 15 tys. złotych.
Canon: 2021 rokiem personalizacji, dekoracji wnętrz i digitalizacji dokumentów
Zmiana systemu pracy, postępująca personalizacja druku i coraz większy nacisk na intuicyjność urządzeń. To według ekspertów Canon Polska trendy i wyzwania, jakich w 2021 roku należy spodziewać się w branży druku. W prognozach mówi się też o dobrej sytuacji rynku dekoracji wnętrz, która będzie miała spory wpływ na kondycję polskiej poligrafii.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764