logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Pionierski rozwój - druk cyfrowy na elastycznych i rozciągliwych foliach

  PR 27.11.2020, przeczytano 584 razy
ilustracjastrzałka

Koenig & Bauer rozpoczyna współpracę na rzecz dalszego rozwoju RotaJET


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pionierski-rozwoj---druk-cyfrowy-na-elastycznych-i-rozciagliwych-foliach,389358,artykul.html

Dzięki nowej maszynie do druku cyfrowego na elastycznej i rozciągliwej folii, Koenig & Bauer umacnia swoją strategiczną koncentrację na rozwijającym się rynku opakowań. Maszyna, która jest rozwijana w oparciu o RotaJET, ma już w przyszłym roku przejść do produkcji drukowanych cyfrowo, elastycznych i rozciągliwych folii. - Nasz RotaJET został bardzo dobrze przyjęty na rynku druku papierowego i dekoracyjnego. Teraz chcemy pójść o krok dalej z drukowaniem cyfrowym na folii, z jednym z najwybitniejszych graczy na świecie w tej dziedzinie - mówi Christoph Müller, członek zarządu Koenig & Bauer.

Maszyna będzie miała maksymalną szerokość wstęgi 1.380 mm i będzie mogła drukować folie o grubości od 0,12 do 0,3 mm po obu stronach. - Koenig & Bauer jest uważany za ekologicznego pioniera przemysłowego druku cyfrowego o wysokiej wydajności - wraz z naszym partnerem, nową maszyną i farbami wodnymi, będziemy promować zrównoważony rozwój i zmieniać rynek poprzez cyfrowy druk elastycznych i rozciągliwych folii - kontynuuje Christoph Müller.

Specjalne farby, takie jak biały lub metaliczny, mogą być następnie drukowane przy użyciu procesu druku cyfrowego

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com/pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Heidelberg Speedmaster XL 106: rekord Fort Dearborn w liczbie wykonanych odbitek
Fort Dearborn, amerykańska firma specjalizująca się w produkcji etykiet i opakowań, mająca dwadzieścia zakładów w całym kraju, wykonała w 2020 roku prawie 82 miliony odbitek na swoim Heidelbergu Speedmaster XL 106 -8+L. Ten rekord związany był m.in. ze zwiększonym zapotrzebowaniem rynku na etykiety i opakowania na produkty spożywcze podczas pandemii COVID-19.
Podczas internetowych targów virtual.drupa (odbywających się w dniach 20-23 kwietnia br.) Konica Minolta, we współpracy ze swoimi partnerami i klientami, zademonstruje szereg rozwiązań ze swojego bogatego portfolio. Obecność firmy na tym wirtualnym wydarzeniu, przebiegająca pod hasłem „Rethinking possibilites”, będzie uwzględniać takie obszary jej...
Mark Andy organizuje kolejne branżowe webinaria dla studentów z całego świata
Tradycją stały się już organizowane przez Mark Andy spotkania dla studentów. W tym roku będą one miały charakter webinariów, kolejnych już organizowanych przez tę firmę. Skierowane są do studiujących z całego świata, kształcących się na kierunkach związanych z branżą poligraficzną i pokrewnymi. Odbędą się one w dwóch terminach. Z myślą o...
DrTusz.pl zachęca swoich klientów do włączenia się w akcję “Drzewo na zamówienie”. W dniach od 12 do 25 kwietnia 2021 r. każde zamówienie w sklepie DrTusz, to jedna sadzonka drzewa, które firma posadzi podczas finału w Nadleśnictwie Waliły - oficjalnego partnera wydarzenia.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764