logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

PKN Orlen rozpoczyna rebranding zagranicznych stacji

  PR 11.10.2019, przeczytano 440 razy
ilustracjastrzałka
PAP/S. Leszczyński

- PKN Orlen zdecydował się na rebranding swoich zagranicznych stacji benzynowych. Za trzy lata stacje paliw w Niemczech, Czechach i na Słowacji będą działały pod polską marką - poinformował na Kongresie 590 Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pkn-orlen-rozpoczyna-rebranding-zagranicznych-stacji,384316,artykul.html

W październiku rozpocznie się kampania wizerunkowa łącząca markę Orlen z markami zagranicznych stacji benzynowych, których właścicielem jest Grupa Orlen. Już wkrótce na niemieckich stacjach funkcjonujących pod nazwą Star oraz czeskich i słowackich stacjach z szyldem Benzina, obok ich dotychczasowego brandu pojawi się także logo PKN Orlen. Połączone logotypy będą pojawiały się między innymi na dystrybutorach, pylonach cenowych oraz na ekranach wewnątrz stacji.

- Ostatnio mocno inwestujemy w rozpoznawalność naszej firmy – nie tylko na rynku polskim, ale też na rynku zewnętrznym. Podjęliśmy ważną i odważną decyzję. Już od tego roku zaczynamy co-branding na wszystkich naszych stacjach poza granicami kraju. W następnym kroku, jeśli analizy wykażą opłacalność takiej inwestycji, w przeciągu trzech lat nie wykluczamy ich rebrandingu – powiedział Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Jak podkreślił, do tego zadania PKN Orlen przygotowywał się przez dwa lata, m.in. zwiększając swoje zaangażowanie w branżę sportową.

- Dzięki inwestycjom w sport rośnie rozpoznawalność marki, a my w ostatnim czasie zwiększyliśmy inwestycje w sport o 100 proc. – wskazał.

- Naczelną zasadą, jaka przyświeca nam w procesie rebrandingu jest to, żeby nie stracić ani jednego klienta na naszych czeskich, słowackich i niemieckich stacjach - podkreśliła Patrycja Klarecka, członek Zarządu PKN Orlen ds. sprzedaży detalicznej. - Chcielibyśmy do cenionych przez klientów cech tych zagranicznych stacji dodać to, co niesie ze sobą Orlen - nowoczesność, dynamizm, innowacje. Liczymy na to, że dzięki połączeniu tych wartości będziemy w stanie globalnie lepiej konkurować niż w chwili obecnej – dodała.

Tomasz Wiatrak, prezes Unipetrolu z Grupy Orlen zwracał uwagę na potencjał czeskiego i słowackiego rynku.

- Jakość obsługi klienta, jakość stacji, jakość produktów to jest to, co pozwala nam budować siłę Orlenu za granicą i coś, co pozwala nam osiągać naprawdę bardzo dobre wyniki - ocenił. - W ostatnich latach wprowadziliśmy w Czechach znane w Polsce paliwa Verva i Effecta, w wyniku czego sprzedaż paliw wzrosła o 93 proc. Na blisko 300 stacjach paliw działają koncepty gastronomiczne Stop Cafe. Efekt? Wzrost sprzedaży w sklepach o 98 proc. i wzrost sprzedaży gastronomicznej o 308 proc. – wyliczał.

Waldemar Bogusch, prezes Orlen Deutschland podkreślał z kolei, że firma myśli o dalszej ekspansji na rynku niemieckim.

- Naszym celem strategicznym jest ekspansja na południe Niemiec. Dzięki wielu inwestycjom, które w tym kierunku będziemy prowadzić, mamy nadzieję, że i tam będziemy wkrótce bardziej rozpoznawalni - powiedział.

PKN Orlen ma obecnie ponad 2800 stacji benzynowych w Europie – 1779 w Polsce, 585 w Niemczech, 413 w Czechach, 25 na Litwie i 8 na Słowacji. Proces rebrandingu wszystkich stacji Grupy PKN Orlen ma kosztować kilkadziesiąt milionów złotych.

Źródło: Centrum Prasowe PAP

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Ploterowe Dni Otwarte Atrium w Warszawie już 27 maja
W maju i czerwcu Atrium Centrum Ploterowe oraz IKONOS zapraszają na Dni Otwarte, organizowane we wszystkich polskich oddziałach firmy. Uczestnicy, będą mogli zobaczyć m.in. kilka najciekawszych urządzeń do druku wielkoformatowego firmy Mutoh.
Szkolenie online: Projektowanie w NX do druku 3D z żywic fotopolimerowych
CadXpert oraz GM System zapraszają na ostatnie szkolenie online z cyklu "Projektowanie w NX do druku 3D". Webinarium odbędzie się 27 maja o godz. 11 i będzie poświęcone zagadnieniom modelowania do druku z żywic fotopolimerowych.
Sieć sklepów ALDI wraz z agencją Scholz&Friends Warszawa uruchomiła ogólnopolską akcję „Doceniam, dziękuję!”, której celem jest wsparcie lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, pracowników sklepów, listonoszy, kurierów i wszystkich tych, którzy stoją na pierwszej linii walki z koronawirusem.
OSM Piątnica rozstrzygnęła przetarg na digitalową obsługę mediową swoich produktów. Do długoterminowej współpracy wybrano agencję mediową Starcom, która od maja odpowiadać będzie za działania digital dla wszystkich kategorii produktowych OSM Piątnica.
Branża targowa chce ruszyć w połowie sierpnia
Już w lutym zaczęto odwoływać imprezy targowe w całej Europie. Od dwóch miesięcy branża stoi. Związane z nią firmy mają praktycznie takie same szanse uzyskania pomocy jak przedstawiciele innych działów gospodarki, mniej dotkniętych skutkami pandemii lub mających możliwość przynajmniej częściowej aktywności poprzez pracę zdalną. – Chcielibyśmy prosić...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764