logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Platforma Odfreelancera.pl już na rynku polskim

  PR 25.08.2021, przeczytano 226 razy
ilustracja
Paweł Rak

Pandemia sprawiła, że na polskim rynku znacząco zwiększa się liczba freelancerów, co zainspirowało Pawła Raka z Chorzowa do stworzenia nowej platformy internetowej OdFreelancera.pl. Serwis istnieje dopiero od kwietnia tego roku, ale już zdążył wzbudzić spore zainteresowanie. Głównym celem projektu jest gromadzenie ofert pracy dla freelancerów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/platforma-odfreelancera.pl-juz-na-rynku-polskim,392745,artykul.html

Freelancer na polskim rynku pracy

Freelancing to dla jednych sposób rozwoju drogi zawodowej bez szefa, bez korporacji i limitu urlopu. Dla innych to wręcz styl życia. Sposób na to, aby spełniać się zawodowo, a przy tym czerpać z życia pełnymi garściami.

Według portalu Money.pl liczba freelancerów w Polsce zwiększyła się z roku na rok o 7 %. Jak wiadomo pandemia COVID 19 dla niektórych branż była bardzo ciężka, ale freelancerzy wyszli z tego obronną ręką, wręcz zwiększył się popyt na ich usługi.

Początkujący freelancer ogłasza się głównie w social mediach, gdzie często przy jednym ogłoszeniu jest mnóstwo odpowiedzi.

- Wtedy warto zadbać o portfolio, bo to wizytówka, która będzie mówiła za freelancera – mówi Paweł Rak. - Nasz portal odfreelancera.pl stwarza możliwości pokazania swoich najlepszych prac, co w przypadku wolnych zawodów jest niezbędne. Gdy starasz się pracę na etat, przechodzisz przez skomplikowany proces rekrutacyjny, którego jednym z elementów jest rozmowa kwalifikacyjna. Freelancerzy niezbyt często odbywają takie rozmowy. Zdecydowanie częściej, potencjalni zleceniodawcy weryfikują ich dotychczasowe osiągnięcia, właśnie przeglądając przesłane portfolio.

Platforma, która gromadzi freelancerów

OdFreelancera.pl to platforma, która jest skierowana dla przedsiębiorców i freelancerów. Jej zadaniem jest zdobywanie dla przedsiębiorców odpowiednich freelancerów, którzy wykonają ich projekty. Największą grupę freelancerów można spotkać w branży IT- zdradza założyciel platformy.

- Bardzo dużym uznaniem na rynku polskim cieszą się też marketingowcy, copywriterzy oraz tłumacze. Gdy klient chce sprawdzić ofertę naszych freelancerów, nie musi się rejestrować, proces rejestracji można zacząć dopiero po wybraniu swojego freelancera.  Do tego ani przedsiębiorca, ani freelancer nie ponosi żadnych kosztów z zakładaniem konta na naszej platformie internetowej.

Platforma Odfreelancera.pl pozwala też na wyszukanie zleceniobiorcy po kategorii zlecenia oraz przy określeniu budżetu, którym dysponujemy. Na stronie OdFreelancera.pl mamy też możliwość zostawiania ocen zarówno przedsiębiorców, jak i freelancerów.

Plusy korzystania z platformy odfreelancera.pl

- Nasza platforma powstała jako  miejsce, gdzie bezpieczeństwo transakcji jest priorytetem – wyjaśnia Paweł Rak. - Wynikało to z obserwacji. Podczas powstawania platformy sprawdziliśmy, jakie potrzeby mają zarówno freelancerzy jak i przedsiębiorcy korzystający z ich usług. Okazało się, że jednym z największych problemów jest terminowość - zarówno wykonania zadania, jak i zapłaty. Rozwiązaliśmy ten problem w taki sposób, że klient umawiający się z freelancerem jeszcze przed rozpoczęciem prac nad zleconym zadaniem wpłaca umówioną kwotę na konto platformy, gdzie pieniądze czekają bezpiecznie na zakończenie zadania. Freelancer ma pewność, że po zakończonym zadaniu dostanie zapłatę za swoją pracę w terminie do dwóch tygodni po zakończeniu zadania. Klient natomiast ma pewność, że jego zlecenie zostanie wykonane w terminie oraz ma zapewnioną gwarancję ewentualnych poprawek zgodnie z umową. Udostępniliśmy komunikator wewnątrz naszej platformy który pozwala na łączenie się klientów i freelancerów.

Serdecznie zapraszamy na sprawdzenie platformy zarówno przedsiębiorców, jak i freelancerów, przejrzenie ofert oraz zakładanie profili.
 

Źródło: OdFreelancera.pl

www.odfreelancera.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W środę, 1 lutego wystartowała Akademia Biznesu money.pl. To nowa platforma z eksperckimi treściami podzielonymi na ścieżki tematyczne, które obejmują: zarządzanie, prawo, technologie oraz rynek e-commerce. W ramach Akademii organizowane będą też m.in. warsztaty, webinary i autorskie konferencje dla zainteresowanych tematami związanymi z rozwojem biznesu, kariery czy...
W TVN Warner Bros. Discovery 2022 rok obfitował w inicjatywy zewnętrzne i wewnętrzne z zakresu DEI (Diversity, Equity & Inclusion). Jednym z najważniejszych wydarzeń w tym obszarze w minionym roku było podpisanie przez TVN Karty Różnorodności Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a jej zwieńczeniem wygrana w konkursie Nagrody Karty Różnorodności przyznana za projekt...
Plan działania opublikowany przez IAB Tech Lab obejmuje wszystkie pięć filarów zainteresowań organizacji: prywatność konsumentów, adresowalność i technologie zwiększające prywatność (PETs), zaawansowaną telewizję, łańcuch dostaw reklamy programmatic oraz pomiar cross-media.
Telewizja Polska S.A. 31 stycznia 2023 roku podpisała umowę ze spółką Emitel S.A., operatorem technicznym naziemnej infrastruktury nadawczej, na usługę transmisji sygnału multipleksu szóstego. Umowa została zawarta na cztery lata i wchodzi w życie 1 lutego 2023 roku. MUX-6 od 1 lutego zastąpił działający do tej pory multipleks testowy naziemnej telewizji...
Nowa oferta programowa stacji TVN
Wraz z wiosną nadchodzi nowa oferta programowa stacji TVN, której przyświeca idea dostarczania widzom wielowymiarowej rozrywki. Obecna ramówka jest odpowiedzią na potrzeby publiczności oraz dynamiczne zmiany rynku, a także realizacją obietnicy kontentu na najwyższym poziomie. Na antenie TVN pojawią się nowości, ale nie zabraknie również kontynuacji znanych i...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764