logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Platige Image i Dobro z prestiżowymi nagrodami

  PR 01.12.2021, przeczytano 497 razy
ilustracjastrzałka
Platige Image na gali wręczenia nagród KTR fot. Bartosz Bajerski

W trakcie zeszłotygodniowej gali shots Awards EMEA 2021 cinematic Platige Image, zapowiadający grę Resident Evil Village zdobył Bronze Award w kategorii AD: Animacja 3D. Produkcje Platige nominowane były łącznie w dwóch kategoriach, dwie produkcje rywalizowały w kategorii Animacja 3D, a jedna w kategorii VFX. Platige po raz trzeci z rzędu otrzymał tytuł studio postprodukcyjne roku w konkursie KTR i Innovation 2021 oraz pierwszy raz tytuł studia projektowego roku. Kreatywne studio DOBRO zajęło drugie miejsce w kategorii dom produkcyjny roku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/platige-image-i-dobro-z-prestizowymi-nagrodami,393952,artykul.html

Shots AWARDS EMEA

Resident Evil Village to animacja, która zdobyła Bronze Award w tegorocznym rozdaniu prestiżowych shots AWARDS EMEA 2021 w kategorii AD: Animacja 3D. Materiał został stworzony dla legendarnego studia Capcom, producenta i wydawcy takich hitów jak Street Fighter czy Devil May Cry. Cinematik stanowi filmowy wstęp, a zarazem zakończenie najnowszej gry z serii Resident Evil. Dzięki zaufaniu i otwartości klienta animacja powstała w całości w studio Platige Image – począwszy od wstępnej koncepcji, scenariusza, poprzez projekt postaci, oprawę graficzną oraz wszystkie etapy animacji, łącznie z finalną warstwą audio. W tegorocznej edycji shots Awards EMEA 2021 Platige Image otrzymało również nominację w kategorii AD: Animacja 3D za SK-II STUDIO - część antologii przedstawiającej historię sześciu wyjątkowych medalistek z różnych dyscyplin sportowych. Projektem nominowanym w kategorii Ad of the Year: VFX był zwiastun do gry The Medium.

KTR i Innovation 2021

Platige Image i DOBRO dołączyło do grona laureatów tegorocznej edycji nagród KTR i Innovation 2021. Platige po raz trzeci z rzędu otrzymał tytuł studia postprodukcyjnego roku w konkursie, a także po raz pierwszy miano studia projektowego roku. W sumie Platige Image odebrało 18 mieczy, w tym 7 złotych. DOBRO zajęło drugie miejsce w kategorii dom produkcyjny roku. Ponadto DOBRO w trakcie gali KTR i Innovation 2021 odebrało aż 12 mieczy, w tym jeden złoty, a Sebastian Pańczyk został uhonorowany nagrodą KTR Hall of Fame.

- W tym roku w konkursie KTR i Innovation 2021 zajęło drugie miejsce w kategorii dom produkcyjny roku. Jest to dla nas duże wyróżnienie. Cieszymy się z docenienia naszej wizji, stawiamy na pierwszym miejscu na siłę kreacji oraz kreatywną realizację projektów, które są przygotowywane na najwyższym poziomie. - powiedziała Ewa Brzózka, CEO DOBRO.

- Zakończenie tego roku dla studia Platige Image jest szczególnie udane. Nasz cinematic do gry Resident Evil Village został nagrodzony na gali shots Awards EMEA 2021, wydarzeniu które wyróżnia najbardziej inspirujące prace kreatywne z całej Europy. Dużym sukcesem jest również  zdobycie po raz trzeci z kolei tytułu studia postprodukcyjnego roku, a także po raz pierwszy tytuł studia projektowego roku na gali KTR i Innovation 2021. - powiedział Karol Żbikowski, CEO Platige Image.

Źródło: Platige Image, DOBRO

www.platige.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Konkurs „Roca One Design Challenge” już 15 października
Wielkimi krokami zbliża się IV edycja organizowanego przez firmę Roca konkursu „Roca One Day Design Challenge”. W tym roku odbędzie się on 15 października, w formule online. Na młodych projektantów i architektów czeka wyjątkowe wyzwanie zaprojektowania innowacyjnych produktów do przestrzeni łazienkowej oraz atrakcyjne nagrody. Szczegóły zadania...
Startuje 5-ta edycja konkursu animacji reklamowej Timecode Akcja Animacja
4 października ruszyła piąta edycja konkursu TIMECODE AKCJA ANIMACJA, którego celem jest umożliwienie zaistnienia w branży kreatywnej zdolnym twórcom i twórczyniom animacji reklamowej. Konkurs odbywa się pod hasłem CSR, a jego organizatorem jest dom produkcyjny Timecode Film Production.
100 tys. zł trafi do ilustratorki książki dla dzieci wybranej w konkursie Piórko
Sieć sklepów Biedronka już po raz ósmy zorganizowała konkurs „Piórko” na najlepszą książkę dla dzieci. Rysunki do zwycięskiej książki o żabie Brerep wykona Silvia Pizzati, debiutująca ilustratorka, do której trafiła właśnie nagroda 100 tys. zł. Wydawnictwo za kilka tygodni trafi na sklepowe półki. Piórko to jedna z najważniejszych inicjatyw Biedronki promujących...
„Pierwsza pomoc ludzkości” nagrodzona w konkursie Golden Drum
"Pierwsza Pomoc Ludzkości" zrealizowana przez VMLY&R dla BNP Paribas Bank Polska oraz Polskiego Czerwonego Krzyża została nagrodzona dwiema statuetkami w konkursie Golden Drum.
World Photography Organisation ogłosiła skład jury konkursu Sony World Photography Awards 2023, nowe nagrody oraz daty wystaw. W konkursie pojawi się nowa nagroda w wysokości 5000 dolarów USA za wsparcie środowiskowych Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Zorganizowana zostanie także indywidualna wystawa prac Fotografa Roku.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764