logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Platige Image nominowane do Animago Award 2019

  PR 18.09.2019, przeczytano 369 razy
ilustracja

Studio Platige Image zostało nominowane w kategorii Najlepszy cinematik do gry wideo (Best Game Cinematic) w ramach Animago Awards 2019 za trailer Metro Exodus: Artyom's Nightmare.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/platige-image-nominowane-do-animago-award-2019,384002,artykul.html

Trailer autorstwa Platige wprowadza w zróżnicowany świat i bogatą historię najnowszej odsłony serii gier Metro. Widz wraz z Artyomem otrzymuje wizję wydarzeń, które nadejdą podczas jego postapokaliptycznej odysei.

Metro Exodus, wyprodukowane przez 4A Games i wydane przez Deep Silver, stanowi część uniwersum Metro, obejmującego serię bestsellerowych książek, literackich spin-offów i cyfrowych adaptacji. Zespół Platige jest szczególnie dumny ze swojego dzieła, które spotkało się ze znakomitym odbiorem ze strony fanów serii, a teraz także ze strony jury Animago.

- Animago to jedna z najważniejszych konferencji branży grafiki i animacji. To także jedna z niewielu imprez, podczas której specjalną kategorie zadedykowano cinematikom. Nasza obecność w trójce wyróżnionych prac z roku 2019 to ogromny zaszczyt i przywilej - mówi Tomek Suwalski, reżyser.

- To dla nas wszystkich powód do dumy. Pomimo tego, że w napisach końcowych jesteśmy porozdzielani i każdy z nas miał inny wkład, to i tak efekt końcowy jest naszym wspólnym dziełem. Dlatego chciałabym podziękować każdemu z osobna i wszystkim razem za dialog twórczy, zaangażowanie, profesjonalizm i efektywną współpracę. W dobrej ekipie siła - mówi producentka Daria Zienowicz.

Platige Image to polskie studio produkcji i postprodukcji. Specjalizuje się w grafice komputerowej, animacji 3D i efektach wizualnych na potrzeby filmu, rozrywki i reklamy. Produkuje masowe imprezy i realizuje design na potrzeby transmisji na żywo dla studiów telewizyjnych z użyciem technologii Vizrt. Jest szczególnie cenione za cinematiki tworzone dla znanych na całym świecie studiów produkujących gry wideo.

Zespół składa się z ponad 200 profesjonalistów z branży kreacji: reżyserów, reżyserów kreatywnych, grafików, animatorów i producentów. W ciągu ponad 20 lat działalności studio zostało uhonorowane licznymi nagrodami i wyróżnieniami, m.in. BAFTA, EFA, Goya i SIGGRAPH. Było również nominowane do Oscarów, Złotej Palmy Festiwali Filmowego w Cannes oraz Złotego Lwa Festiwalu Filmowego w Wenecji.Image

Źródło: Platige Image

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Agencja Węc PR nagrała swój Hot16challenge2
Akcja hot16challenge2 cieszy się dużą popularnością wśród polskich internautów.  W społeczną inicjatywę zaangażowali się celebryci i politycy, a nawet znane brandy. Nominacje dotarły również do branży kreatywnej. Specjaliści z agencji WĘC PR podjęli rękawicę i zarapowali, by wesprzeć medyków w walce z koronawirusem.
Kampania społeczna marki Ambition
Czas izolacji, ograniczenie kontaktów z bliskimi, niepewna przyszłość to nowa rzeczywistość, z którą w ostatnich miesiącach przyszło nam się zmierzyć. Wszechobecne zakazy bezpośrednio przemodelowały nasz dotychczasowy sposób życia, jednak to, co naprawdę ważne powinno pozostać niezmienne. Marka Ambition, w swojej nowej kampanii zachęca odbiorców do podtrzymania wiary w...
Nowe przenośne projektory LCD Panasonic
Firma Panasonic ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek dwóch ekonomicznych serii projektorów LCD, które wyróżniają się niewiarygodnie długim cyklem eksploatacji przy jej jednoczesnym niskim całkowitym koszcie. Główne zalety produktów to wysoka jakość i duży kontrast wyświetlanych obrazów. Nowe serie, które doskonale nadają się...
Aplikacje Photo Gallery i AiFoto debiutują w nowych wersjach. Producent gruntownie przemodelował interfejs i dodał szereg nowych funkcji. Mają one sprawić, że organizacja, przeglądanie i udostępnianie zdjęć będą prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.
Agencja marketingu zintegrowanego Communication Unlimited jest odpowiedzialna za stworzenie strategii komunikacji firmy, doradztwo komunikacyjne, zarządzanie relacjami z mediami.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764