logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Portfolio: Platige Image stworzyło animację „Obyczaje przodków” w uniwersum Apex Legends

  PR 10.04.2020, przeczytano 430 razy
ilustracja

Na początku kwietnia miała miejsce premiera nowego odcinka animowanej serii Apex Legends - Opowieści z odludzia. „Obyczaje przodków” to drugi – po „Dziecięciu otchłani” – odcinek serii stworzony przez warszawskie studio Platige Image na zlecenie światowego giganta - Electronic Arts.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/portfolio%3A-platige-image-stworzylo-animacje-_obyczaje-przodkow_-w-uniwersum-apex-legends,386527,artykul.html

Powstający przez ponad pół roku odcinek to efekt pracy zespołu artystów Platige Image, odpowiedzialnych za wszystkie etapy produkcji: od shooting boardów,  przez przygotowanie animacji postaci, pracę kamery, aż po reżyserię i produkcję całości.

- Cieszę się, że udało nam się w krótkim czasie stworzyć zespół dla tak wielowarstwowego i wymagającego projektu. Nawet to, że prace nad „Obyczajami przodków” kończyliśmy działając zdalnie, nie miało wpływu na wysoką jakość produktu finalnego. Dziękuję całemu zespołowi za poświęcenie i ogromne zaangażowanie. – podkreśla Cezary Albiński, VFX Supervisor z Platige Image.

ilustracjastrzałka

Apex Legends to stworzona przez Electronic Arts gra komputerowa, która już po miesiącu od premiery przyciągnęła ponad 50 mln graczy. Współtworzona przez Platige Image animowana seria jest dopełnieniem uniwersum znanego z gier – odkrywa nowe fakty oraz pokazuje nieznane historie bohaterów. Aby zaspokoić oczekiwania graczy twórcy serii są zobligowani do dostarczania projektów na najwyższym poziomie, w oparciu o odpowiednie zaplecze technologiczne.

- Przygotowywanie tej produkcji pozwoliło nam na podjęcie współpracy z wieloma znakomitymi artystami z całego świata, zarówno jeśli chodzi o stronę artystyczną, jak i technologiczną. – dodaje Paulina Machalica, Animation Producer z Platige Image.

ilustracjastrzałka

Drzwi do współpracy Platige z EA otworzyły animacje "Paths of Hate" oraz stworzone dla serwisu Netflix  "Fish night"-  obie wyreżyserowane przez Damiana Nenowa. Był on również reżyserem pierwszego stworzonego przez Platige Image odcinka Opowieści z Odludzia zatytułowanego  „Dziecię otchłani”. Reżyser angażował się także w prace nad drugim epizodem przygotowywanym przez warszawskie studio.

- Współpraca między Electronic Arts a Platige Image była rewelacyjna. Jako scenarzysta szczególnie doceniam kunszt filmowy, który zespół Platige wniósł do całej historii. Trudno mi też wyobrazić sobie lepszego współreżysera niż Bartek Kik. Razem stworzyliśmy utrzymany w unikatowym stylu obraz, który został doceniony przez naszych fanów. Siłą napędową Apex Legends są postacie, dlatego jesteśmy wdzięczni Platige Image za tak wierne przekazanie ich historii. - powiedział Neel Upadhye, scenarzysta i reżyser z Respawn Entertainment.

ilustracjastrzałka

Premiera każdego odcinka Opowieści z odludzia jest dużym wydarzeniem dla fanów gry Apex Legends - w ciągu pierwszego dnia od ukazania się w serwisie YouTube „Obyczaje przodków” uzyskały ponad 3 mln wyświetleń, spotykając się z dużą liczbą pozytywnych komentarzy.

ilustracjastrzałka

Źródło: Platige Image

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Webinarium: Nowa edycja HP Latex serii R ‘2020
Seria drukarek HP Latex R powstała w odpowiedzi na pytanie: „co zrobić, żeby mogło być jeszcze lepiej?”. W firmie HP to pytanie nigdy nie jest zadawane jednorazowo. To gwarantuje ciągły rozwój produktów.
Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje plotery Mutoh w Gdańsku
5 czerwca będą miały miejsce kolejne „prawdziwe Dni Otwarte” firmy Atrium Centrum Ploterowe. Tym razem plotery Mutoh zaprezentują swoje możliwości w Trójmieście.
Aldi zaprasza „Galopem na Insta!”
Ruszył oficjalny profil ALDI na Instagramie. To kolejny kanał w Social Mediach, w którym sieć aktywnie komunikuje się ze swoimi klientami. „Galopem na Insta” to hasło zachęcające do odwiedzenia profilu ALDI, gdzie użytkownicy znajdą bieżące informacje o produktach i promocjach, a także inspiracje zakupowe. Unikatową cechą komunikacji marki ma być warstwa wizualna...
Platige Image zaprasza na livestream z Damianem Nenowem
W ramach przeglądu krótkometrażowych filmów animowanych Platige Originals: Long Story Shorts, Platige Image zaprasza na spotkanie z Damianem Nenowem, reżyserem, członkiem Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Spotkanie rozpocznie się w najbliższy czwartek, 4. czerwca o godzinie 18:00 na kanale YouTube Platige.
Nec uruchamia dedykowany portal webinarowy
NEC Display Solutions Europe uruchomił swój dedykowany portal webinarowy. To narzędzie edukacyjne oferuje ogromną ilość merytorycznych treści zarówno na żywo, jak i pobieranych na żądanie - obejmujących tematy produktowe, rynkowe oraz zagadnienia technologiczne. Portal ma za zadanie zapewnić transfer wiedzy i wgląd w rozwiązania, które będą najlepsze dla...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764