logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Plotek.pl z nową wicenaczelną i szefową newsroomu

  PR 13.01.2022, przeczytano 126 razy
ilustracja
Magdalena Walma

W styczniu 2022 r. nastąpiły zmiany w zespole serwisu show-biznesowego Plotek.pl. Magdalena Walma została zastępczynią redaktor naczelnej, a obowiązki szefowej newsroomu przejęła Karolina Bodura.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/plotek.pl-z-nowa-wicenaczelna-i-szefowa-newsroomu,394370,artykul.html

Magdalena Walma jako wicenaczelna Plotek.pl będzie m.in. dbać o rozwój serwisu poprzez działania związane ze sprzedażą i poszerzaniem zasięgu. Jednocześnie nadal będzie pracować z dziennikarzami Plotek.pl nad publikowanymi treściami.  

- Dzięki serwisowi Plotek.pl chciałabym odczarować przekonanie, że czytanie lekkich treści o gwiazdach i celebrytach jest wstydliwe. Lekkość nie oznacza braku jakości - nawet gdy bohaterowie naszych tekstów popełniają gafy czy błędy, można o nich napisać bez hejtu i pokazać szerszą perspektywę - mówi Magdalena Walma.

Z kolei Karolina Bodura, która przez ostatnie dwa lata była wydawczynią serwisu i zajmowała się też jego obecnością w mediach społecznościowych, została szefową newsroomu Plotek.pl. W nowej roli będzie współodpowiadać za realizację celów zasięgowych serwisu i akcji specjalnych, a także organizację pracy wydawców i redaktorów.  

– Fakt, że Magdalena Walma i Karolina Bodura wywodzą sięz zespołu Plotek.pl, sprawia, że obie doskonale znają serwis. To doświadczone redaktorki, które wiele razy miały okazję zaprezentować swoje umiejętności czy pomysły. To m.in. dzięki ich pracy i zaangażowaniu Plotek.pl w ostatnich miesiącach notował doskonałe wyniki i jest obecnie jednym z największych serwisów show-biznesowych w Polsce. Jestem pewna, że z ich pomocą Plotek.pl będzie miał nie tylko coraz większe zasięgi, ale i coraz więcej wartościowych treści – komentuje zmianę Justyna Michalska, redaktor naczelna serwisu Plotek.pl.

Magdalena Walma jest związana z serwisami rozrywkowymi Gazeta.pl od 2014 r., a od 2018 r. pracuje w redakcji Plotek.pl - była m.in. redaktorką, wydawczynią i specjalistką redakcyjną ds. SEO. Na początku pracy w mediach działała jako niezależna autorka. Studiowała socjologię na Uniwersytecie Warszawskim.

Karolina Bodura współpracuje z redakcją Plotek.pl od 2019 r. Do tej pory była wydawczynią serwisu i prowadziła działania redakcji w mediach społecznościowych, w tym zwłaszcza na Facebooku. Wcześniejsze doświadczenie zdobywała w agencjach reklamowych na stanowisku social media manager. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie SWPS.

W redakcji zostało też utworzone stanowisko koordynatora ds. wideo. Objął je Robert Głowacki. Będzie odpowiadał m.in. za tworzenie nowych formatów wideo i rozwój kontentu dedykowanego platformom typu Tik-Tok czy YouTube.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Radia słucha codziennie ponad 20 mln Polaków – podsumowanie słuchalności w 2021 roku
W 2021 roku utrzymał się bardzo wysoki zasięg dzienny radia, które pozostaje jednym z najpopularniejszych wśród Polaków mediów. Codziennie gromadzi ponad 20 milionów słuchaczy, każdego tygodnia jest to już 26,6 mln osób.
Cyfrowy gigant dołącza do Aleph Group jako udziałowiec i wesprze rozwój nowej platformy edukacyjnej tego koncernu. Dzięki temu ruchowi firma Httpool, która jest częścią Aleph Group, wzmacnia swoje strategiczne partnerstwo z Twitterem.
Nowy prezes i zmiany w 4fun Media
Grupa kapitałowa 4fun media, której głównym aktywem jest działająca w rosnącym w dwucyfrowym tempie segmencie Digital-out-of- Home (DOOH) spółka Screen Network, wyznacza nowe kierunki rozwoju i planuje zmianę nazwy. Na funkcję prezesa 4fun Media został powołany dotychczasowy Przewodniczący Rady Nadzorczej 4fun Media S.A., Wojciech Bieńkowski. Zarząd zwołał...
AMS wygrywa przetarg na obsługę wiat przystankowych w Tychach
W wiatach przystankowych kolejnego śląskiego miasta pojawią się citylighty AMS. To efekt wygranego przetargu.
Gazeta.pl od dawna wyznacza trendy w rozwoju form wideo na polskim rynku online. Od 18 stycznia 2022 r. na stronie głównej portalu oraz w serwisie Kobieta.Gazeta.pl prezentowany będzie nowy program „GwiazDom”, w którym znane osoby zaproszą widzów do swoich domów. Program poprowadzi dziennikarka Kobieta.Gazeta.pl Agnieszka Matracka.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764