logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ploter :Jeti 1224 UV HDC i system :Apogee Suite 8.0 na targach Poligrafia 2013

  PR 29.04.2013, przeczytano 1079 razy
ilustracjastrzałka

Agfa Graphics tradycyjnie już znajdzie się wśród wystawców tegorocznych targów Poligrafia 2013, jakie odbywać się będą w Poznaniu w dniach 21-24 maja. Na 150 metrowym stoisku przez cały okres trwania wystawy odbywać się będą pokazy wielkoformatowego plotera :Jeti 1224 UV HDC. Duży akcent zostanie też położony na najnowszą wersję pakietu :Apogee Suite 8.0, w tym na stanowiący jego integralną część sklep internetowy :Apogee StoreFront. Z tymi oraz pozostałymi rozwiązaniami Agfa Graphics będzie można zapoznać się odwiedzając stoisko firmy (nr 159) zlokalizowane w pawilonie 5.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ploter-%3Ajeti-1224-uv-hdc-i-system-%3Aapogee-suite-8.0-na-targach-poligrafia-2013,18587,artykul.html

Targi Poligrafia w Poznaniu to tradycyjnie miejsce prezentacji nowych rozwiązań, jakie pojawiają się w ofercie dostawców dla branży poligraficznej. Wiele z nich, mających swoją premierę na targach drupa 2012, zostanie tu zaprezentowanych po raz pierwszy szerokiej publiczności z naszego kraju.

Tak będzie choćby w przypadku pakietu :Apogee Suite 8.0, w skład którego wchodzi m.in. zupełna nowość: sklep internetowy :Apogee StoreFront. Jest to interaktywny serwis typu web-to-print, pozwalający na przetwarzanie informacji „w chmurze”. Umożliwia on tworzenie sklepów internetowych, oferujących produkty zarówno drukowane jak i niedrukowane. Przez cały okres trwania targów na stoisku firmy będą trwały prezentacje tego oprogramowania.

Mówi Krzysztof Sadziński, presales & product manager w polskim oddziale Agfa Graphics: „Z uwagi na pokazywany również podczas targów ploter :Jeti 1224 UV HDC skupimy się na demonstracji możliwości zastosowania :Apogee StoreFront do zamawiania produktów, które można wydrukować w technologii inkjet. Uczestnicy pokazów będą mogli poznać m.in. funkcje personalizacji w edytorze StoreFront i optymalizacji wydruku z użyciem modułu do elektronicznego montażu :Apogee Impose”.

Prezentacje oprogramowania będą też uwzględniać wszystkie pozostałe elementy składające się na pakiet :Apogee Suite 8, tj. :Apogee Prepress, :Apogee WebApproval i :Apogee Color. Tu także – jak zapowiada Krzysztof Sadziński – firma skoncentruje się na nowych funkcjach i modułach, m.in. wsparciu :Apogee Impose dla druku zwojowego, systemie zarządzania barwą CMS, wirtualizacji czy współpracy :Apogee z 64-bitowym systemem Windows.

Ciekawostką będzie z pewnością oferowana przez Agfa Graphics specjalna folia SelectJet, która – przy zastosowaniu w ploterach takich jak Epson Pro x900 – może służyć jako materiał do przygotowania formy sitodrukowej.

Klientów Agfa Graphics z sektora druku wielkoformatowego zainteresuje z pewnością ploter :Jeti 1224 UV HDC. Był on pierwszym systemem produkcyjnego druku inkjetowego wprowadzonym na polski rynek przez Agfa Graphics po przejęciu przez nią marki :Jeti. W trybie płaskim umożliwia on zadrukowywanie każdego płaskiego podłoża o grubości do 5 cm i formacie maksymalnym 249 x 127 cm. W opcjonalnym trybie „z roli na rolę” obsługuje zwoje z materiałem o szerokości do 2,49 m, ważące nawet 110 kg.

Standardowo ploter drukuje w trybie CMYK z dodatkową bielą, która służy jako kolor kryjący lub podkładowy. Co ciekawe, zarówno przy druku płaskim jak i „z roli na rolę”, oferuje on taką samą wydajność (do 94 m2/h w trybie ekspresowym), pracując z rozdzielczością 480x1200 dpi. Ploter cechuje wysoka oszczędność w zużyciu dedykowanych mu atramentów :Anuvia HD. Dzięki ich recepturze uzyskano wysokie nasycenie barw, a innowacyjne głowice Ricoh Gen4 nanoszą krople o wielkości zaledwie 7 pikolitrów. W efekcie 1l atramentu wystarcza do zadrukowania ponad 140 m2 podłoża.

Mówi Maciej Baur, product manager Agfa Graphics: „:Jeti 1224 UV HDC to ploter przemysłowy, łączący szeroką paletę barw z wysoką wydajnością. Dzięki innowacyjnym głowicom pozwala na uzyskanie detali o wysokiej ostrości i wyrazistości zarówno jeśli chodzi o teksty jak i reprodukowane zdjęcia. Stąd jego szerokie możliwości wykorzystania do druków wewnętrznych i zewnętrznych – grafiki wystawienniczej, zabudowy typu POS, systemów oznaczeń, materiałów do podświetleń, druków soczewkowych, banerów, produktów ceramicznych, drewnianych itd.".

Poza własnym stoiskiem Agfa Graphics nie stroni od udziału w towarzyszących targom Poligrafia wydarzeniach branżowych. Maciej Baur, product manager w jej polskim oddziale, będzie jednym z prelegentów Konferencji Edukacyjnej, jaką drugiego dnia targów organizuje Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Tytuł jego referatu w naturalny sposób będzie nawiązywał do promowanych na stoisku rozwiązań: „Drukowanie atramentowe w wielkim formacie – technika i zastosowanie”.

Targi Poligrafia to jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń branżowych, na których chcemy promować naszą szeroką ofertę w zakresie cyfrowego prepressu i przemysłowego druku inkjetowego – mówi Michał Śliz, dyrektor zarządzający polskiego oddziału Agfa Graphics. – Mamy nadzieję, że demonstrowany na naszym stoisku podczas pokazów „na żywo” ploter :Jeti 1224 UV HDC spotka się z zainteresowaniem zwiedzających, a targi przyniosą nam kolejne kontrakty na wdrożenie zarówno tego modelu, jak też innych wielkoformatowych urządzeń UV z serii :Jeti oraz :Anapurna. Podobnie duże nadzieje wiążemy z prezentacjami najnowszej wersji pakietu :Apogee Suite 8.0. Na targach będzie można także uzyskać informacje na temat innych zaawansowanych rozwiązań dla cyfrowego prepressu, jakie mamy w ofercie, takich jak płyty offsetowe dla wszystkich technik naświetlania, w tym bezchemiczne, czy też różnorodne naświetlarki CtP. Serdecznie zapraszamy do Poznania i do odwiedzania naszego stoiska”.

Źródło: Agfa Graphics

www.agfa.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Z myślą o swoich klientach drukarnia internetowa Chroma.pl rozpoczęła wakacyjną promocję w  programie rabatowym. Wszyscy nowi i obecni uczestnicy programu uzyskają zwrot części wydatków za transakcje, bez względu na wysokość zamówienia.
Karton Stora Enso Cupforma Natura w opakowaniach lodów Carte d’Or
Jak informuje Stora Enso, w ostatnim czasie karton Cupforma Natura z jej oferty znalazł zastosowanie przy stworzeniu proekologicznego opakowania na lody marki Carte d’Or. Firma Unilever – ich producent – podjęła decyzję o jego wprowadzeniu na włoski rynek. Stora Enso podkreśla, że karton wykorzystany w opakowaniu powstaje w oparciu o odnawialne włókna (w związku z czym ma...
Automatyczne falcerki MB Bäuerle w ofercie Avargraf
Firma Avargraf - dostawca nowych i używanych maszyn, a także materiałów poligraficznych – po raz kolejny, odpowiadając na oczekiwania klientów, poszerzyła portfolio oferowanych urządzeń. Tym razem do jej oferty dołączyły automatyczne falcerki MB Bäuerle, a jeden z oferowanych modeli – prestigeFOLD NET 52/4 – znalazł niemal od razu pierwszego nabywcę w naszym kraju. Rozmowy...
Spółki Reprograf SA i Grafikus Systemy Graficzne Sp. z o.o. zakończyły proces fuzji, w wyniku której powstała nowa firma: Reprograf-Grafikus SA. Zdecydowany lider branży w całości oparty jest o polski kapitał.
Podczas targów Labelexpo Europe, odbywających się w Brukseli w dniach 24-27 września br., firma Sun Chemical zaprezentuje na swoim stoisku (nr E45 w pawilonie 5) kompleksowe portfolio rozwiązań skierowanych na rynek druku opakowań i etykiet w technologii wąskowstęgowej. Znajdzie się wśród nich m.in. pierwszy na rynku system koncentratów do produkcji farb fleksograficznych UV,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764