logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ploter :Jeti 1224 UV HDC i system :Apogee Suite 8.0 na targach Poligrafia 2013

  PR 29.04.2013, przeczytano 1100 razy
ilustracjastrzałka

Agfa Graphics tradycyjnie już znajdzie się wśród wystawców tegorocznych targów Poligrafia 2013, jakie odbywać się będą w Poznaniu w dniach 21-24 maja. Na 150 metrowym stoisku przez cały okres trwania wystawy odbywać się będą pokazy wielkoformatowego plotera :Jeti 1224 UV HDC. Duży akcent zostanie też położony na najnowszą wersję pakietu :Apogee Suite 8.0, w tym na stanowiący jego integralną część sklep internetowy :Apogee StoreFront. Z tymi oraz pozostałymi rozwiązaniami Agfa Graphics będzie można zapoznać się odwiedzając stoisko firmy (nr 159) zlokalizowane w pawilonie 5.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ploter-%3Ajeti-1224-uv-hdc-i-system-%3Aapogee-suite-8.0-na-targach-poligrafia-2013,18587,artykul.html

Targi Poligrafia w Poznaniu to tradycyjnie miejsce prezentacji nowych rozwiązań, jakie pojawiają się w ofercie dostawców dla branży poligraficznej. Wiele z nich, mających swoją premierę na targach drupa 2012, zostanie tu zaprezentowanych po raz pierwszy szerokiej publiczności z naszego kraju.

Tak będzie choćby w przypadku pakietu :Apogee Suite 8.0, w skład którego wchodzi m.in. zupełna nowość: sklep internetowy :Apogee StoreFront. Jest to interaktywny serwis typu web-to-print, pozwalający na przetwarzanie informacji „w chmurze”. Umożliwia on tworzenie sklepów internetowych, oferujących produkty zarówno drukowane jak i niedrukowane. Przez cały okres trwania targów na stoisku firmy będą trwały prezentacje tego oprogramowania.

Mówi Krzysztof Sadziński, presales & product manager w polskim oddziale Agfa Graphics: „Z uwagi na pokazywany również podczas targów ploter :Jeti 1224 UV HDC skupimy się na demonstracji możliwości zastosowania :Apogee StoreFront do zamawiania produktów, które można wydrukować w technologii inkjet. Uczestnicy pokazów będą mogli poznać m.in. funkcje personalizacji w edytorze StoreFront i optymalizacji wydruku z użyciem modułu do elektronicznego montażu :Apogee Impose”.

Prezentacje oprogramowania będą też uwzględniać wszystkie pozostałe elementy składające się na pakiet :Apogee Suite 8, tj. :Apogee Prepress, :Apogee WebApproval i :Apogee Color. Tu także – jak zapowiada Krzysztof Sadziński – firma skoncentruje się na nowych funkcjach i modułach, m.in. wsparciu :Apogee Impose dla druku zwojowego, systemie zarządzania barwą CMS, wirtualizacji czy współpracy :Apogee z 64-bitowym systemem Windows.

Ciekawostką będzie z pewnością oferowana przez Agfa Graphics specjalna folia SelectJet, która – przy zastosowaniu w ploterach takich jak Epson Pro x900 – może służyć jako materiał do przygotowania formy sitodrukowej.

Klientów Agfa Graphics z sektora druku wielkoformatowego zainteresuje z pewnością ploter :Jeti 1224 UV HDC. Był on pierwszym systemem produkcyjnego druku inkjetowego wprowadzonym na polski rynek przez Agfa Graphics po przejęciu przez nią marki :Jeti. W trybie płaskim umożliwia on zadrukowywanie każdego płaskiego podłoża o grubości do 5 cm i formacie maksymalnym 249 x 127 cm. W opcjonalnym trybie „z roli na rolę” obsługuje zwoje z materiałem o szerokości do 2,49 m, ważące nawet 110 kg.

Standardowo ploter drukuje w trybie CMYK z dodatkową bielą, która służy jako kolor kryjący lub podkładowy. Co ciekawe, zarówno przy druku płaskim jak i „z roli na rolę”, oferuje on taką samą wydajność (do 94 m2/h w trybie ekspresowym), pracując z rozdzielczością 480x1200 dpi. Ploter cechuje wysoka oszczędność w zużyciu dedykowanych mu atramentów :Anuvia HD. Dzięki ich recepturze uzyskano wysokie nasycenie barw, a innowacyjne głowice Ricoh Gen4 nanoszą krople o wielkości zaledwie 7 pikolitrów. W efekcie 1l atramentu wystarcza do zadrukowania ponad 140 m2 podłoża.

Mówi Maciej Baur, product manager Agfa Graphics: „:Jeti 1224 UV HDC to ploter przemysłowy, łączący szeroką paletę barw z wysoką wydajnością. Dzięki innowacyjnym głowicom pozwala na uzyskanie detali o wysokiej ostrości i wyrazistości zarówno jeśli chodzi o teksty jak i reprodukowane zdjęcia. Stąd jego szerokie możliwości wykorzystania do druków wewnętrznych i zewnętrznych – grafiki wystawienniczej, zabudowy typu POS, systemów oznaczeń, materiałów do podświetleń, druków soczewkowych, banerów, produktów ceramicznych, drewnianych itd.".

Poza własnym stoiskiem Agfa Graphics nie stroni od udziału w towarzyszących targom Poligrafia wydarzeniach branżowych. Maciej Baur, product manager w jej polskim oddziale, będzie jednym z prelegentów Konferencji Edukacyjnej, jaką drugiego dnia targów organizuje Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Tytuł jego referatu w naturalny sposób będzie nawiązywał do promowanych na stoisku rozwiązań: „Drukowanie atramentowe w wielkim formacie – technika i zastosowanie”.

Targi Poligrafia to jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń branżowych, na których chcemy promować naszą szeroką ofertę w zakresie cyfrowego prepressu i przemysłowego druku inkjetowego – mówi Michał Śliz, dyrektor zarządzający polskiego oddziału Agfa Graphics. – Mamy nadzieję, że demonstrowany na naszym stoisku podczas pokazów „na żywo” ploter :Jeti 1224 UV HDC spotka się z zainteresowaniem zwiedzających, a targi przyniosą nam kolejne kontrakty na wdrożenie zarówno tego modelu, jak też innych wielkoformatowych urządzeń UV z serii :Jeti oraz :Anapurna. Podobnie duże nadzieje wiążemy z prezentacjami najnowszej wersji pakietu :Apogee Suite 8.0. Na targach będzie można także uzyskać informacje na temat innych zaawansowanych rozwiązań dla cyfrowego prepressu, jakie mamy w ofercie, takich jak płyty offsetowe dla wszystkich technik naświetlania, w tym bezchemiczne, czy też różnorodne naświetlarki CtP. Serdecznie zapraszamy do Poznania i do odwiedzania naszego stoiska”.

Źródło: Agfa Graphics

www.agfa.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dobry sok w dobrym opakowaniu
Sokpol, producent soków, nektarów i napojów, jest pierwszą firmą na polskim rynku, która zdecydowała się wprowadzić do oferty produkt w opakowaniu pochodzenia roślinnego Tetra Pak. Kartony Tetra Pak w ponad 80% składają się z materiałów odnawialnych (pochodzenia stricte roślinnego) i są wyprodukowane z papieru (celulozy) wytworzonej z drewna z certyfikatem FSC. Także...
2-4 mld zł będą musiały przeznaczyć firmy z branży opakowań na dostosowanie się do zmian regulacyjnych związanych z promowaniem gospodarki obiegu zamkniętego, szacują analitycy Santander Bank Polska i SpotData. Wg przygotowanego przez nich raportu, łącznie rozwój branży do 2025 r. będzie wymagał inwestycji na poziomie ok. 20-25 mld zł.
Dzień Dystrybutora w firmie Sun Chemical
14 listopada br. firma Sun Chemical zorganizowała kolejne już spotkanie dla swoich dystrybutorów. Stały się one już tradycją tego producenta farb, a dla jego uczestników są możliwością pozyskania wiedzy na temat nowych produktów w jego ofercie, a także okazją do dobrej zabawy. Tym razem Sun Chemical zaprosił swoich gości na warszawski tor kartingowy, na...
Heidelberg oferuje 12 lat gwarancji na głowice laserowe
Wyjątkowo wysoka wytrzymałość głowic laserowych naświetlarek Suprasetter, ich niezawodność oraz najwyższa jakość obrazowania pozwala zaoferować ich użytkownikom program „Ultimate 12”. Jest to 12-letnia gwarancja na głowice naświetlarek CtP najnowszej generacji, zamówionych wraz z kontraktem na płyty i obsługą serwisową. Dowiedz się więcej. Simply...
25 lat Agfa w Polsce: wspomnienia i prezentacje planów
W tym roku mija 25-lecie polskiego oddziału firmy Agfa. Z tej okazji 28 listopada w warszawskim teatrze Capitol – z udziałem prawie 200 gości z kraju i zagranicy – odbyło się jubileuszowe spotkanie, podczas którego przypomniano najważniejsze wydarzenia w historii Agfa-Gevaert, również w kontekście działalności prowadzonej przez nią w naszym kraju. Nie zabrakło omówienia...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764