logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ploter Anapurna FB2540i LED w firmie Meblik

  PR 11.09.2018, przeczytano 578 razy
ilustracjastrzałka

Meblik – jeden producentów mebli dla dzieci i młodzieży - to pierwszy w Polsce użytkownik płaskiego plotera Anapurna FB2540i LED firmy Agfa. Rozwiązanie, bazujące na energooszczędnej technologii UV LED, znacząco zwiększyło możliwości tego przedsiębiorstwa w zakresie wzbogacania produkowanego tu asortymentu o dodatkowe elementy kolorystyczne. Maszyna stanowi podstawę parku sprzętowego firmy Meblik w obszarze druku inkjetowego.  


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ploter-anapurna-fb2540i-led-w-firmie-meblik,37859,artykul.html

Potentat na rynku mebli dziecięcych i młodzieżowych

Meblik to firma założona w 2005 roku przez Stanisława Gierszewskiego i Andrzeja Zabłotnego (dwóch absolwentów Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu) z myślą o produkcji mebli dziecięcych, zdobionych wyszukanymi elementami grawerowanymi trójwymiarowo. Stopniowe wprowadzanie kolejnych kolekcji i stałe rozszerzanie asortymentu zaowocowało sukcesami rynkowymi i wyróżnieniami branżowymi, m.in. Złotymi Medalami i nagrodami „Wybór Konsumenta” Międzynarodowych Targów Poznańskich, prestiżową nagrodą „Najlepsze w Polsce” za unikalne wzornictwo, Laurem Konsumenta czy wyróżnieniem w konkursie Diament Meblarstwa. Jesienią 2009 roku produkcja firmy została przeniesiona do nowej hali w Topoli k. Chojnic, zaś dwa lata później – uzyskała ona certyfikat TÜV, potwierdzający bezpieczeństwo jej wyrobów.

Meblik, jak podaje firma, jest obecnie potentatem w branży mebli dziecięcych i młodzieżowych w Polsce. Dysponuje 25 własnymi salonami w różnych częściach kraju, ma też ok. 100 stoisk w sklepach, oferujących asortyment meblowy. Kolejnych 30 stoisk firma posiada w Europie, a poprzez licznych partnerów handlowych jej produkty dostępne są także na innych kontynentach.

Anapurna FB2540i LED wsparciem działu produkcji

Pięć lat temu park sprzętowy przedsiębiorstwa został wzbogacony o pierwszy w jej historii ploter drukujący w technice inkjet UV. Był on wykorzystywany jako urządzenie uzupełniające w zakresie dekorowania konstrukcji meblowych. Wraz z rosnącymi wymaganiami rynku, rozwojem (także w skali międzynarodowej) i pojawianiem się kolejnych, coraz bardziej niestandardowych kolekcji, w firmie pojawiła się potrzeba inwestycji w nowe, wydajne i zaawansowane rozwiązanie.

- W zasadzie byliśmy już zdecydowani na maszynę tego samego producenta, bazującą na dotychczas nam znanej technice inkjet UV  – mówi Dawid Pruski, członek zarządu i dyrektor produkcji w firmie Meblik – kiedy pojawił się u nas pan Adrian Życki z firmy Agfa, proponując rozważenie nowatorskiego plotera Anapurna FB2540i LED, wykorzystującego innowacyjną technologię utrwalania UV LED i będącego wówczas od niedawna na rynku. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej temu rozwiązaniu, tym bardziej że marka Agfa była nam bardzo dobrze znana, choć nie w kontekście branży poligraficznej. Po wstępnej prezentacji maszyny udaliśmy się na testy do jednego z polskich użytkowników maszyn z serii Anapurna (także bazującej na technologii UV LED), które wypadły bardzo pomyślnie. Finalnie zarówno od strony technologicznej i jakościowej samego sprzętu, prognozowanego całkowitego kosztu eksploatacji, jak też pod względem profesjonalizmu w rozmowach z nami i ofercie opieki posprzedażowej firma Agfa wypadła znacznie lepiej niż konkurencja i to jej ploter pomaga nam obecnie w codziennej produkcji.

Wysoka jakość, wszechstronność, optymalizacja produkcji

Tym samym Meblik stał się pierwszym polskim użytkownikiem urządzenia płaskiego Anapurna FB2540i LED. Ploter bazuje na energooszczędnej technologii UV LED (tradycyjne lampy rtęciowe zastąpiono tu promiennikami LED), co umożliwia obsługę np. mediów wrażliwych na wysokie temperatury. Drukuje w trybie jednoprzebiegowym w sześciu kolorach z dodatkową bielą (także w tzw. wariancie „kanapkowym”) z prędkością maksymalną 96 m2/h. Obsługuje zarówno media sztywne jak i giętkie (w arkuszach bądź brytach) o grubości do 4,5 cm i formacie do 2,54 x 1,54 m. Są one zadrukowywane na płaskim stole próżniowym, wyposażonym w dwie osobno kontrolowane strefy, z których każda składa się z czterech przełączanych komór.

- Rozwiązania zastosowane w tej maszynie pozwalają na bardzo elastyczną produkcję o wysokiej jakości – dodaje Lidia Czarnowska, projektant graficzny w firmie Meblik. – Po pierwsze, chociaż korzystamy głównie z trybu produkcyjnego, nie mamy żadnych zastrzeżeń do poziomu uzyskiwanej reprodukcji kolorystycznej. Bardzo cenimy sobie jakość krycia bielą podkładową. Po drugie drukujemy w nim zarówno elementy mebli, jak też realizowane we własnym zakresie – np. z myślą o kampaniach reklamowych czy stoiskach targowych – materiały reklamowe takie jak stendy, ekspozytory czy fragmenty konstrukcji wystawienniczych. Po trzecie, często zdarza się, że jednocześnie zadrukowywanych jest tu kilka elementów o różnych kształtach i formatach, w czym swój udział ma sterujące maszyną oprogramowanie Asanti Production 3.0. Oferuje ono m.in. możliwość określania własnych profili kolorystycznych pod nowe kolekcje mebli. Pozwala też zoptymalizować produkcję dzięki odpowiedniemu rozłożeniu elementów na stole. Co więcej, zapewnia zgodność kolorystyczną materiałów drukowanych w ploterze Anapurna z produkcją realizowaną w dotychczas użytkowanej maszynie i zaakceptowanymi wcześniej przez naszych partnerów wzorami kolorystycznymi.

Kompleksowa opieka firmy Agfa

Jak zapewniają przedstawiciele firmy Meblik, „przesiadka” z technologii UV na UV LED odbyła się tu bardzo płynnie i wprowadziła wiele udogodnień, zauważalnych już od pierwszego dnia eksploatacji.

- Ploter Anapurna od początku sprawuje się bezawaryjnie i bezproblemowo – podkreśla Dawid Pruski. – Warto zaznaczyć bardzo duże zaangażowanie pracowników firmy Agfa, zarówno w osobie pana Adriana Życkiego jako naszego opiekuna handlowego, jak też przedstawicieli jej serwisu, którzy pomagali i wciąż pomagają nam w poznawaniu wszechstronności i elastyczności tego rozwiązania.

Lidia Czarnowska dodaje: - Maszyna jest wydajna i drukuje z wysoką jakością, a zastosowana w niej technologia UV LED generuje dodatkowe oszczędności nie tylko ekonomiczne, ale także czasowe. Urządzenie nie wymaga bowiem rozgrzewania ani schładzania, co jest bardzo istotne przy sporej ilości przezbrojeń, jakie wykonujemy podczas każdej zmiany. Cenimy sobie także fakt, że jej konserwacja (np. mycie) jest bardzo prosta i bezproblemowa, co do minimum skraca czas przestoju. Życzylibyśmy sobie, aby każde użytkowane przez nas urządzenie sprawowało się tak dobrze i było dostarczane przez tak profesjonalną firmę jak Agfa.

Ważnym elementem całego rozwiązania są też wbudowane moduły UPS, które zabezpieczają ciągłość produkcji na wypadek problemów z dostawą energii.

Adrian Życki, regionalny szef sprzedaży w polskim dziale inkjetowym Agfa, podsumowuje: - Cieszymy się, że to właśnie Meblik – firma spoza tradycyjnie obsługiwanego przez nas segmentu poligraficzno-reklamowego, stała się pierwszym w Polsce użytkownikiem plotera płaskiego Anapurna FB2540i LED i zaufała nam jako nowemu partnerowi biznesowemu. Z jej dotychczasowych doświadczeń wynika, że maszyna znacząco usprawniła produkcję realizowaną z zastosowaniem technologii UV LED. Jako dostawca plotera dokładamy wszelkich starań, by inwestycja ta – zgodnie z założeniami kierownictwa firmy Meblik – stanowiła niezawodną i bezawaryjną podstawę jej parku maszynowego w części związanej z nanoszeniem koloru na elementy mebli oraz przy produkcji materiałów reklamowych, wykorzystywanych przez nią we własnym zakresie przy różnych okazjach.

Źródło: Agfa NV

www.agfa-polska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Katalog „123... polskie plakaty, które warto znać” na papierze Antalis
W czerwcu br. Warszawa gościła European Design Festival. Interesującym elementem imprezy była zorganizowana przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) w Wilanowie wystawa plakatów, otwierająca wydarzenie. Towarzyszyła jej publikacja – katalog plakatów – wydrukowana na papierze sprzedawanym przez Antalis.
Oki Europe: nowy pakiet oprogramowania Sendys Explorer
OKI Europe Ltd ogłosiła uruchomienie nowego pakietu oprogramowania SENDYS Explorer. Kompletne oprogramowanie, dostępne wyłącznie dla OKI, pozwala użytkownikom z dowolnej branży i organizacji na pełniejsze wykorzystanie możliwości drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych OKI. Od firm po handel detaliczny, organizacje opieki zdrowotnej i inne przedsiębiorstwa – wszyscy użytkownicy...
Urządzenie sztancujące Optima-K 106 w firmie RD
Wchodząca w skład Technopol Group drukarnia offsetowa RD Sp. z o.o. z Krotoszyna stała się pierwszym polskim użytkownikiem w pełni zautomatyzowanego urządzenia sztancującego Optima-K 106 marki Koenig & Bauer Iberica. Maszyna, pracująca tu od kilkunastu miesięcy, znacząco – jak podkreśla Rafał Czwojdziński, właściciel przedsiębiorstwa – zwiększyła jego potencjał...
Drukarnia Printma z nową foliarką Matrix
Drukarnia Printma to drukarnia cyfrowa z 15-letnim doświadczeniem w branży poligraficznej. Obecnie działa pod nową marką i w nowej lokalizacji, będąc kontynuacją Drukarni Bema Graphics s.c. W ostatnim czasie park maszynowy poszerzył się o foliarkę z dociskiem pneumatycznym MATRIX 530P angielskiego producenta VIVID LAMINATING. Urządzenie dostarczył i wdrożył wyłączny polski...
Wizytówki w technologii Multiloft dostępne w Chroma.pl
Wizytówki nadal stanowią istotny element budowania marki i renomy firmy. Mimo rozwoju komunikacji elektronicznej to one są potwierdzeniem osobistej relacji i zaproszeniem do komunikacji biznesowej. Dlatego ważny jest ich design i jakość wykonania. Można je podkreślić za pomocą technologii Multiloft, dostępnej w drukarni internetowej Chroma.pl.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764