logo
WIADOMOŚCI

Ploter Anapurna FB2540i LED w firmie Meblik

Mateusz Zawiślak  PR 11.09.2018, przeczytano 397 razy
ilustracjastrzałka

Meblik – jeden producentów mebli dla dzieci i młodzieży - to pierwszy w Polsce użytkownik płaskiego plotera Anapurna FB2540i LED firmy Agfa. Rozwiązanie, bazujące na energooszczędnej technologii UV LED, znacząco zwiększyło możliwości tego przedsiębiorstwa w zakresie wzbogacania produkowanego tu asortymentu o dodatkowe elementy kolorystyczne. Maszyna stanowi podstawę parku sprzętowego firmy Meblik w obszarze druku inkjetowego.  


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ploter-anapurna-fb2540i-led-w-firmie-meblik,37859,artykul.html

Potentat na rynku mebli dziecięcych i młodzieżowych

Meblik to firma założona w 2005 roku przez Stanisława Gierszewskiego i Andrzeja Zabłotnego (dwóch absolwentów Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu) z myślą o produkcji mebli dziecięcych, zdobionych wyszukanymi elementami grawerowanymi trójwymiarowo. Stopniowe wprowadzanie kolejnych kolekcji i stałe rozszerzanie asortymentu zaowocowało sukcesami rynkowymi i wyróżnieniami branżowymi, m.in. Złotymi Medalami i nagrodami „Wybór Konsumenta” Międzynarodowych Targów Poznańskich, prestiżową nagrodą „Najlepsze w Polsce” za unikalne wzornictwo, Laurem Konsumenta czy wyróżnieniem w konkursie Diament Meblarstwa. Jesienią 2009 roku produkcja firmy została przeniesiona do nowej hali w Topoli k. Chojnic, zaś dwa lata później – uzyskała ona certyfikat TÜV, potwierdzający bezpieczeństwo jej wyrobów.

Meblik, jak podaje firma, jest obecnie potentatem w branży mebli dziecięcych i młodzieżowych w Polsce. Dysponuje 25 własnymi salonami w różnych częściach kraju, ma też ok. 100 stoisk w sklepach, oferujących asortyment meblowy. Kolejnych 30 stoisk firma posiada w Europie, a poprzez licznych partnerów handlowych jej produkty dostępne są także na innych kontynentach.

Anapurna FB2540i LED wsparciem działu produkcji

Pięć lat temu park sprzętowy przedsiębiorstwa został wzbogacony o pierwszy w jej historii ploter drukujący w technice inkjet UV. Był on wykorzystywany jako urządzenie uzupełniające w zakresie dekorowania konstrukcji meblowych. Wraz z rosnącymi wymaganiami rynku, rozwojem (także w skali międzynarodowej) i pojawianiem się kolejnych, coraz bardziej niestandardowych kolekcji, w firmie pojawiła się potrzeba inwestycji w nowe, wydajne i zaawansowane rozwiązanie.

- W zasadzie byliśmy już zdecydowani na maszynę tego samego producenta, bazującą na dotychczas nam znanej technice inkjet UV  – mówi Dawid Pruski, członek zarządu i dyrektor produkcji w firmie Meblik – kiedy pojawił się u nas pan Adrian Życki z firmy Agfa, proponując rozważenie nowatorskiego plotera Anapurna FB2540i LED, wykorzystującego innowacyjną technologię utrwalania UV LED i będącego wówczas od niedawna na rynku. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej temu rozwiązaniu, tym bardziej że marka Agfa była nam bardzo dobrze znana, choć nie w kontekście branży poligraficznej. Po wstępnej prezentacji maszyny udaliśmy się na testy do jednego z polskich użytkowników maszyn z serii Anapurna (także bazującej na technologii UV LED), które wypadły bardzo pomyślnie. Finalnie zarówno od strony technologicznej i jakościowej samego sprzętu, prognozowanego całkowitego kosztu eksploatacji, jak też pod względem profesjonalizmu w rozmowach z nami i ofercie opieki posprzedażowej firma Agfa wypadła znacznie lepiej niż konkurencja i to jej ploter pomaga nam obecnie w codziennej produkcji.

Wysoka jakość, wszechstronność, optymalizacja produkcji

Tym samym Meblik stał się pierwszym polskim użytkownikiem urządzenia płaskiego Anapurna FB2540i LED. Ploter bazuje na energooszczędnej technologii UV LED (tradycyjne lampy rtęciowe zastąpiono tu promiennikami LED), co umożliwia obsługę np. mediów wrażliwych na wysokie temperatury. Drukuje w trybie jednoprzebiegowym w sześciu kolorach z dodatkową bielą (także w tzw. wariancie „kanapkowym”) z prędkością maksymalną 96 m2/h. Obsługuje zarówno media sztywne jak i giętkie (w arkuszach bądź brytach) o grubości do 4,5 cm i formacie do 2,54 x 1,54 m. Są one zadrukowywane na płaskim stole próżniowym, wyposażonym w dwie osobno kontrolowane strefy, z których każda składa się z czterech przełączanych komór.

- Rozwiązania zastosowane w tej maszynie pozwalają na bardzo elastyczną produkcję o wysokiej jakości – dodaje Lidia Czarnowska, projektant graficzny w firmie Meblik. – Po pierwsze, chociaż korzystamy głównie z trybu produkcyjnego, nie mamy żadnych zastrzeżeń do poziomu uzyskiwanej reprodukcji kolorystycznej. Bardzo cenimy sobie jakość krycia bielą podkładową. Po drugie drukujemy w nim zarówno elementy mebli, jak też realizowane we własnym zakresie – np. z myślą o kampaniach reklamowych czy stoiskach targowych – materiały reklamowe takie jak stendy, ekspozytory czy fragmenty konstrukcji wystawienniczych. Po trzecie, często zdarza się, że jednocześnie zadrukowywanych jest tu kilka elementów o różnych kształtach i formatach, w czym swój udział ma sterujące maszyną oprogramowanie Asanti Production 3.0. Oferuje ono m.in. możliwość określania własnych profili kolorystycznych pod nowe kolekcje mebli. Pozwala też zoptymalizować produkcję dzięki odpowiedniemu rozłożeniu elementów na stole. Co więcej, zapewnia zgodność kolorystyczną materiałów drukowanych w ploterze Anapurna z produkcją realizowaną w dotychczas użytkowanej maszynie i zaakceptowanymi wcześniej przez naszych partnerów wzorami kolorystycznymi.

Kompleksowa opieka firmy Agfa

Jak zapewniają przedstawiciele firmy Meblik, „przesiadka” z technologii UV na UV LED odbyła się tu bardzo płynnie i wprowadziła wiele udogodnień, zauważalnych już od pierwszego dnia eksploatacji.

- Ploter Anapurna od początku sprawuje się bezawaryjnie i bezproblemowo – podkreśla Dawid Pruski. – Warto zaznaczyć bardzo duże zaangażowanie pracowników firmy Agfa, zarówno w osobie pana Adriana Życkiego jako naszego opiekuna handlowego, jak też przedstawicieli jej serwisu, którzy pomagali i wciąż pomagają nam w poznawaniu wszechstronności i elastyczności tego rozwiązania.

Lidia Czarnowska dodaje: - Maszyna jest wydajna i drukuje z wysoką jakością, a zastosowana w niej technologia UV LED generuje dodatkowe oszczędności nie tylko ekonomiczne, ale także czasowe. Urządzenie nie wymaga bowiem rozgrzewania ani schładzania, co jest bardzo istotne przy sporej ilości przezbrojeń, jakie wykonujemy podczas każdej zmiany. Cenimy sobie także fakt, że jej konserwacja (np. mycie) jest bardzo prosta i bezproblemowa, co do minimum skraca czas przestoju. Życzylibyśmy sobie, aby każde użytkowane przez nas urządzenie sprawowało się tak dobrze i było dostarczane przez tak profesjonalną firmę jak Agfa.

Ważnym elementem całego rozwiązania są też wbudowane moduły UPS, które zabezpieczają ciągłość produkcji na wypadek problemów z dostawą energii.

Adrian Życki, regionalny szef sprzedaży w polskim dziale inkjetowym Agfa, podsumowuje: - Cieszymy się, że to właśnie Meblik – firma spoza tradycyjnie obsługiwanego przez nas segmentu poligraficzno-reklamowego, stała się pierwszym w Polsce użytkownikiem plotera płaskiego Anapurna FB2540i LED i zaufała nam jako nowemu partnerowi biznesowemu. Z jej dotychczasowych doświadczeń wynika, że maszyna znacząco usprawniła produkcję realizowaną z zastosowaniem technologii UV LED. Jako dostawca plotera dokładamy wszelkich starań, by inwestycja ta – zgodnie z założeniami kierownictwa firmy Meblik – stanowiła niezawodną i bezawaryjną podstawę jej parku maszynowego w części związanej z nanoszeniem koloru na elementy mebli oraz przy produkcji materiałów reklamowych, wykorzystywanych przez nią we własnym zakresie przy różnych okazjach.

Źródło: Agfa NV

www.agfa-polska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Do 2022 roku zapotrzebowanie na pełnokolorowy druk atramentowy wzrośnie pięciokrotnie. Dlatego dostawcy druku potrzebują urządzeń o większej wydajności i elastyczności. W związku ze zmieniającym się rynkiem Xerox zwiększył wydajność Brenva HD Production Press o 40%, poszerzył asortyment wyboru mediów do zadruku i dodał możliwość podawania papieru z roli dla...
Rozwiązania Agfa w drukarni Axel Springer Spandau
Drukarnia Axel Springer w berlińskim Spandau to jeden z pierwszych na świecie użytkowników najnowszych rozwiązań Agfa do produkcji gazetowej: bezchemicznych, niewymagających wstępnego wygrzewania płyt fotopolimerowych Avatar V-ZH oraz dedykowanych im urządzeń czyszcząco-gumujących Attiro ZH. Jak zapewnia jej kierownictwo, wdrożenie –...
Print Partner przejmuje Intromę i zapowiada wznowienie produkcji
Firma Print Partner z Radomia poinformowała, że stała się właścicielem marki Introma – nazwy tej firmy, znaku graficznego i jej logo. Przejęła też produkcję części zamiennych do maszyn tej spółki skarbu państwa, która od dłuższego czasu była w likwidacji. Print Partner zapowiada także wznowienie produkcji zszywarek – kluczowych...
Wielkoformatowa Rapida 145-6+L ALV2 w drukarni Opax
W drukarni Opax z małopolskich Przytkowic rozpoczęła niedawno pracę nowa, sześciokolorowa arkuszowa maszyna offsetowa Rapida 145-6+L ALV2 z wieżą lakierującą. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, zwiększyła ona potencjał drukarni o 30%, pozwalając na pozyskanie nowych klientów i zleceń z Polski oraz innych krajów Europy. Zakup został...
Mark Andy podsumowuje The Power of Hybrid Forum
Prawie 300 klientów z całej Europy, cieszące się dużym zainteresowaniem prezentacje rozwiązań „hybrydowych”, pierwsze pokazy nowej maszyny Digital Series HD, liczne dyskusje i rozmowy biznesowe – to najkrótsze podsumowanie Forum Technologicznego, jakie firma Mark Andy zorganizowała w swoim warszawskim centrum demonstracyjnym w połowie września br. W...
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone