logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ploter Anapurna H1650i LED w firmie Kandela Lighting

  PR 20.09.2019, przeczytano 251 razy
ilustracjastrzałka

Od kilku miesięcy w firmie Kandela Lighting ze Szczecina, specjalizującej się w projektowaniu, produkcji oraz instalowaniu różnego rodzaju rozwiązań oświetleniowych, pracuje wielkoformatowy ploter inkjetowy Agfa Anapurna H1650i LED. Jest wykorzystywany do bezpośredniego zadrukowywania elementów lamp, przede wszystkim abażurów, jak również nowych produktów w ofercie przedsiębiorstwa – obrazów i tapet ściennych. Wdrożenie technologii druku cyfrowego pozwoliło firmie nie tylko rozszerzyć portfolio oferowanych produktów, ale też realizować we własnym zakresie część procesów technologicznych dotyczących drukowania.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ploter-anapurna-h1650i-led-w-firmie-kandela-lighting,384026,artykul.html

Niemal 30 lat doświadczeń rynkowych

- Nasza firma istnieje od 1990 roku i jest typowym przedsiębiorstwem rodzinnym – mówi Paweł Stachowski, właściciel Kandela Lighting i jednocześnie główny projektant przedsiębiorstwa. – Zajmujemy się projektowaniem, wytwarzaniem oraz wdrażaniem systemów oświetleń, realizowanych w dużej mierze z myślą o obiektach użyteczności publicznej takich jak hotele, pensjonaty, restauracje czy sale konferencyjne. Specjalizujemy się w ręcznej obróbce materiałów, starając się dopracowywać każdy detal. Szczycimy się tym, że nasze produkty w całości powstają w Polsce, w zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym w Szczecinie, przy zastosowaniu najwyższej jakości materiałów i urządzeń do ich obróbki.

Oferta firmy Kandela Lighting obejmuje m.in. lampy stojące, gabinetowe, nocne, wiszące, jak również plafony, kinkiety i systemy oświetleń łazienkowych. W ramach dedykowanej linii „Kandela Business” produkowane są rozwiązania specjalistyczne, skierowane do partnerów biznesowych firmy, przede wszystkim – właścicieli i zarządców obiektów użyteczności publicznej.

- Wieloletni staż, doświadczenie rynkowe oraz wiedza w obszarze, jakim się zajmujemy to podstawa partnerskich relacji, jakie wypracowaliśmy choćby ze znaczącymi sieciami hotelarskimi – mówi Paweł Stachowski. – Ściśle współpracujemy też z wieloma hurtowniami działającymi na rynku wyposażenia wnętrz. Nasi klienci pochodzą w dużej mierze z Polski, ale mamy też stałych odbiorców krajach takich jak Niemcy, Austria, Finlandia czy Japonia.

Pora na druk

Niedawno park maszynowy Kandela Lighting wzbogacił wielkoformatowy ploter Anapurna H1650i LED z oferty firmy Agfa. Paweł Stachowski przyznaje, że inwestycja we własne rozwiązanie do bezpośredniego zadrukowywania materiałów wykorzystywanych przy produkcji lamp to jego autorski pomysł:

- Nie wynikała ona z jakiegoś specjalnego nacisku czy oczekiwań zgłaszanych przez klientów. W naszej działalności posiłkowaliśmy się procesami poligraficznymi, ale tego typu prace były zlecane na zewnątrz. Przyglądałem się jednak bacznie technologii inkjetowej (zwłaszcza z zastosowaniem promienników UV LED) i z czasem uznałem, że warto tego typu urządzenie mieć u siebie. Stąd pod koniec ubiegłego roku sfinalizowany został zakup plotera Anapurna H1650i LED – oferta firmy Agfa okazała się najlepsza ze wszystkich zgłoszonych do rozpisanego przetargu.

Warto dodać, że ploter UV był jednym z elementów kompleksowego projektu realizowanego przez Kandela Lighting, z myślą o którym firma pozyskała dotację unijną. W jego ramach, poza rozszerzeniem parku sprzętowego, firma wybudowała nową halę produkcyjną (w której pracuje obecnie m.in. ploter Anapurna) i magazynową.

- Sprzęt zakontraktowaliśmy już pod koniec ubiegłego roku, ale do jego wdrożenia byliśmy gotowi dopiero w 1. kwartale br. Stąd propozycja firmy Agfa, by zakupione przez nas urządzenie zaprezentować na jej stoisku podczas targów RemaDays Warsaw, była nam bardzo na rękę – przyznaje Paweł Stachowski.

- Pokazy maszyny, jej możliwości, elastyczność, wszechstronność i jakość spotkały się z dużym zainteresowaniem zwiedzających nasze stoisko – dodaje Adriana Piotrowska-Ineksiak, regionalny szef sprzedaży w dziale druku cyfrowego firmy Agfa. – Równie dużą ciekawość wzbudził fakt, że maszyna prosto z targów trafi nie do firmy o profilu poligraficzno-reklamowym, ale do producenta rozwiązań oświetleniowych, jakim jest Kandela Lighting. Warto w tym miejscu nadmienić, że były to już kolejne targi RemaDays Warsaw, na których prezentowana była maszyna z serii Anapurna zamówiona przez przedsiębiorstwo spoza obszaru Sign & Display.

Dlaczego Agfa?

- Jeszcze przed rozstrzygnięciem przetargu mieliśmy okazję obejrzeć w pracy różne plotery UV, także w warunkach produkcyjnych – kontynuuje Paweł Stachowski. – Agfa od początku była w gronie dostawców, których rozwiązania – bazujące na technologii UV LED – i podejście do klienta bardzo nam odpowiadały. Podczas referencyjnej wizyty u jednego z jej klientów usłyszeliśmy wiele ciepłych słów zarówno pod adresem samego urządzenia, ale przede wszystkim – opieki posprzedażowej i serwisowej zapewnianej przez polski oddział Agfa. Po kilku miesiącach doświadczeń z tą firmą i jej maszyną mogę jedynie tę opinię potwierdzić.

Ploter Anapurna H1650i LED to propozycja firmy Agfa skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw zainteresowanych bezpośrednim zadrukowywaniem różnorodnych podłoży sztywnych i giętkich (o szerokości maksymalnej 1,65 m) w technice inkjet UV LED. Wśród korzyści związanych z jego użytkowaniem, producent wymienia m.in. technologię „Thin Ink Layer”, umożliwiającą uzyskanie oszczędności w zużyciu atramentu oraz zapewniającą właściwe aplikowanie opcjonalnej bieli.

- Zastosowanie promienników UV LED zamiast typowych lamp rtęciowych to jeden z parametrów brzegowych, jaki był konieczny w kontekście naszej inwestycji – mówi Paweł Stachowski. – Charakterystyka stosowanych przez nas materiałów wymaga bowiem utrwalania w relatywnie niskiej temperaturze. Przy zbyt wysokiej media ulegają zmarszczeniu. Również szerokość druku uzyskiwanego w maszynie – przy maksymalnie 1,5-metrowych brytach, jakie stosujemy – była dla nas wystarczająca. W ploterze zadrukowujemy najważniejsze materiały, wykorzystywane przez nas do produkcji abażurów. Jest to przede wszystkim płótno, następnie naklejane na PCV. Ale zadrukowujemy też bezpośrednio PCV, zwłaszcza przy rozwiązaniach, w których grafika widoczna jest dopiero po oświetleniu jej od wewnątrz. W obu przypadkach media nie są w żaden sposób wcześniej przygotowywane – po prostu jest na nie nanoszony nadruk. Jest to bardzo duża zaleta tej maszyny – mówi Paweł Stachowski.

Nowa inwestycja, szersze portfolio

W związku z pojawieniem się plotera Anapurna, a co za tym idzie – nowymi możliwościami technologicznymi, właściciel Kandela Lighting podjął decyzję o rozszerzeniu prortfolio firmy o zupełnie nowe produkty – obrazy i tapety ścienne.

- Pomysł ten narodził się podczas dyskusji ze współpracującymi z nami grafikami i projektantami – mówi Paweł Stachowski. – Uznaliśmy, że skoro ploter pozwala zadrukowywać – także na zamówienie indywidualne – elementy lamp, to te same wzory można wykorzystać w inny sposób, tworząc całe kolekcje. Stąd, poza abażurami, planujemy wprowadzić do oferty także obrazy i tapety, zawierające te same elementy graficzne.

Dużą akcję promocyjną z tym związaną Kandela Lighting planuje na jesień br. kiedy to firma pojawi się z ponad 100-metrowym stoiskiem na targach Warsaw Home w Nadarzynie k. Warszawy.

- Ponad połowę powierzchni wystawienniczej zajmą właśnie rozwiązania wykorzystujące nadruk w technice inkjet UV – mówi Paweł Stachowski. – Z myślą o zwiedzających przygotowujemy około 30 nowych wzorów, które złożą się na kolekcje obejmujące abażury, obrazy i tapety. Mamy nadzieję, że ta nowość w naszej ofercie wzbudzi zainteresowanie zarówno obecnych jak i potencjalnych klientów naszej firmy. Z uwagi na możliwości plotera – poza przedsiębiorstwami związanymi z kluczowym obszarem naszej działalności – są wśród nich od niedawna także przedsiębiorstwa reklamowe czy poligraficzne ze Szczecina i okolic, które podzlecają u nas swoje prace wymagające techniki inkjet UV. Jak zatem widać, idziemy wciąż  do przodu, nieustannie od prawie 30 lat. Zapraszamy na targi Warsaw Home do zapoznania się z naszą ofertą.

Adriana Piotrowska-Ineksiak podsumowuje: - Cieszymy się, że nasze rozwiązania nie tylko wzbogacają park sprzętowy klientów pod względem innowacyjności i wydajności, ale też inspirują do nowych wyzwań biznesowych. Takim z pewnością jest wyjście firmy Kandela Lighting poza tradycyjny dla niej rynek systemów oświetleń. Mamy nadzieję, że możliwości technologiczne plotera Anapurna H1650i LED, przy wsparciu posprzedażowym z naszej strony, przyczynią się do dalszego rozwoju tej szczecińskiej firmy.

Źródło: Agfa NV

www.agfa-polska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dobry sok w dobrym opakowaniu
Sokpol, producent soków, nektarów i napojów, jest pierwszą firmą na polskim rynku, która zdecydowała się wprowadzić do oferty produkt w opakowaniu pochodzenia roślinnego Tetra Pak. Kartony Tetra Pak w ponad 80% składają się z materiałów odnawialnych (pochodzenia stricte roślinnego) i są wyprodukowane z papieru (celulozy) wytworzonej z drewna z certyfikatem FSC. Także...
2-4 mld zł będą musiały przeznaczyć firmy z branży opakowań na dostosowanie się do zmian regulacyjnych związanych z promowaniem gospodarki obiegu zamkniętego, szacują analitycy Santander Bank Polska i SpotData. Wg przygotowanego przez nich raportu, łącznie rozwój branży do 2025 r. będzie wymagał inwestycji na poziomie ok. 20-25 mld zł.
Dzień Dystrybutora w firmie Sun Chemical
14 listopada br. firma Sun Chemical zorganizowała kolejne już spotkanie dla swoich dystrybutorów. Stały się one już tradycją tego producenta farb, a dla jego uczestników są możliwością pozyskania wiedzy na temat nowych produktów w jego ofercie, a także okazją do dobrej zabawy. Tym razem Sun Chemical zaprosił swoich gości na warszawski tor kartingowy, na...
Heidelberg oferuje 12 lat gwarancji na głowice laserowe
Wyjątkowo wysoka wytrzymałość głowic laserowych naświetlarek Suprasetter, ich niezawodność oraz najwyższa jakość obrazowania pozwala zaoferować ich użytkownikom program „Ultimate 12”. Jest to 12-letnia gwarancja na głowice naświetlarek CtP najnowszej generacji, zamówionych wraz z kontraktem na płyty i obsługą serwisową. Dowiedz się więcej. Simply...
25 lat Agfa w Polsce: wspomnienia i prezentacje planów
W tym roku mija 25-lecie polskiego oddziału firmy Agfa. Z tej okazji 28 listopada w warszawskim teatrze Capitol – z udziałem prawie 200 gości z kraju i zagranicy – odbyło się jubileuszowe spotkanie, podczas którego przypomniano najważniejsze wydarzenia w historii Agfa-Gevaert, również w kontekście działalności prowadzonej przez nią w naszym kraju. Nie zabrakło omówienia...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764