logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ploter Anapurna H1650i LED w firmie Kandela Lighting

  PR 20.09.2019, przeczytano 346 razy
ilustracjastrzałka

Od kilku miesięcy w firmie Kandela Lighting ze Szczecina, specjalizującej się w projektowaniu, produkcji oraz instalowaniu różnego rodzaju rozwiązań oświetleniowych, pracuje wielkoformatowy ploter inkjetowy Agfa Anapurna H1650i LED. Jest wykorzystywany do bezpośredniego zadrukowywania elementów lamp, przede wszystkim abażurów, jak również nowych produktów w ofercie przedsiębiorstwa – obrazów i tapet ściennych. Wdrożenie technologii druku cyfrowego pozwoliło firmie nie tylko rozszerzyć portfolio oferowanych produktów, ale też realizować we własnym zakresie część procesów technologicznych dotyczących drukowania.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ploter-anapurna-h1650i-led-w-firmie-kandela-lighting,384026,artykul.html

Niemal 30 lat doświadczeń rynkowych

- Nasza firma istnieje od 1990 roku i jest typowym przedsiębiorstwem rodzinnym – mówi Paweł Stachowski, właściciel Kandela Lighting i jednocześnie główny projektant przedsiębiorstwa. – Zajmujemy się projektowaniem, wytwarzaniem oraz wdrażaniem systemów oświetleń, realizowanych w dużej mierze z myślą o obiektach użyteczności publicznej takich jak hotele, pensjonaty, restauracje czy sale konferencyjne. Specjalizujemy się w ręcznej obróbce materiałów, starając się dopracowywać każdy detal. Szczycimy się tym, że nasze produkty w całości powstają w Polsce, w zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym w Szczecinie, przy zastosowaniu najwyższej jakości materiałów i urządzeń do ich obróbki.

Oferta firmy Kandela Lighting obejmuje m.in. lampy stojące, gabinetowe, nocne, wiszące, jak również plafony, kinkiety i systemy oświetleń łazienkowych. W ramach dedykowanej linii „Kandela Business” produkowane są rozwiązania specjalistyczne, skierowane do partnerów biznesowych firmy, przede wszystkim – właścicieli i zarządców obiektów użyteczności publicznej.

- Wieloletni staż, doświadczenie rynkowe oraz wiedza w obszarze, jakim się zajmujemy to podstawa partnerskich relacji, jakie wypracowaliśmy choćby ze znaczącymi sieciami hotelarskimi – mówi Paweł Stachowski. – Ściśle współpracujemy też z wieloma hurtowniami działającymi na rynku wyposażenia wnętrz. Nasi klienci pochodzą w dużej mierze z Polski, ale mamy też stałych odbiorców krajach takich jak Niemcy, Austria, Finlandia czy Japonia.

Pora na druk

Niedawno park maszynowy Kandela Lighting wzbogacił wielkoformatowy ploter Anapurna H1650i LED z oferty firmy Agfa. Paweł Stachowski przyznaje, że inwestycja we własne rozwiązanie do bezpośredniego zadrukowywania materiałów wykorzystywanych przy produkcji lamp to jego autorski pomysł:

- Nie wynikała ona z jakiegoś specjalnego nacisku czy oczekiwań zgłaszanych przez klientów. W naszej działalności posiłkowaliśmy się procesami poligraficznymi, ale tego typu prace były zlecane na zewnątrz. Przyglądałem się jednak bacznie technologii inkjetowej (zwłaszcza z zastosowaniem promienników UV LED) i z czasem uznałem, że warto tego typu urządzenie mieć u siebie. Stąd pod koniec ubiegłego roku sfinalizowany został zakup plotera Anapurna H1650i LED – oferta firmy Agfa okazała się najlepsza ze wszystkich zgłoszonych do rozpisanego przetargu.

Warto dodać, że ploter UV był jednym z elementów kompleksowego projektu realizowanego przez Kandela Lighting, z myślą o którym firma pozyskała dotację unijną. W jego ramach, poza rozszerzeniem parku sprzętowego, firma wybudowała nową halę produkcyjną (w której pracuje obecnie m.in. ploter Anapurna) i magazynową.

- Sprzęt zakontraktowaliśmy już pod koniec ubiegłego roku, ale do jego wdrożenia byliśmy gotowi dopiero w 1. kwartale br. Stąd propozycja firmy Agfa, by zakupione przez nas urządzenie zaprezentować na jej stoisku podczas targów RemaDays Warsaw, była nam bardzo na rękę – przyznaje Paweł Stachowski.

- Pokazy maszyny, jej możliwości, elastyczność, wszechstronność i jakość spotkały się z dużym zainteresowaniem zwiedzających nasze stoisko – dodaje Adriana Piotrowska-Ineksiak, regionalny szef sprzedaży w dziale druku cyfrowego firmy Agfa. – Równie dużą ciekawość wzbudził fakt, że maszyna prosto z targów trafi nie do firmy o profilu poligraficzno-reklamowym, ale do producenta rozwiązań oświetleniowych, jakim jest Kandela Lighting. Warto w tym miejscu nadmienić, że były to już kolejne targi RemaDays Warsaw, na których prezentowana była maszyna z serii Anapurna zamówiona przez przedsiębiorstwo spoza obszaru Sign & Display.

Dlaczego Agfa?

- Jeszcze przed rozstrzygnięciem przetargu mieliśmy okazję obejrzeć w pracy różne plotery UV, także w warunkach produkcyjnych – kontynuuje Paweł Stachowski. – Agfa od początku była w gronie dostawców, których rozwiązania – bazujące na technologii UV LED – i podejście do klienta bardzo nam odpowiadały. Podczas referencyjnej wizyty u jednego z jej klientów usłyszeliśmy wiele ciepłych słów zarówno pod adresem samego urządzenia, ale przede wszystkim – opieki posprzedażowej i serwisowej zapewnianej przez polski oddział Agfa. Po kilku miesiącach doświadczeń z tą firmą i jej maszyną mogę jedynie tę opinię potwierdzić.

Ploter Anapurna H1650i LED to propozycja firmy Agfa skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw zainteresowanych bezpośrednim zadrukowywaniem różnorodnych podłoży sztywnych i giętkich (o szerokości maksymalnej 1,65 m) w technice inkjet UV LED. Wśród korzyści związanych z jego użytkowaniem, producent wymienia m.in. technologię „Thin Ink Layer”, umożliwiającą uzyskanie oszczędności w zużyciu atramentu oraz zapewniającą właściwe aplikowanie opcjonalnej bieli.

- Zastosowanie promienników UV LED zamiast typowych lamp rtęciowych to jeden z parametrów brzegowych, jaki był konieczny w kontekście naszej inwestycji – mówi Paweł Stachowski. – Charakterystyka stosowanych przez nas materiałów wymaga bowiem utrwalania w relatywnie niskiej temperaturze. Przy zbyt wysokiej media ulegają zmarszczeniu. Również szerokość druku uzyskiwanego w maszynie – przy maksymalnie 1,5-metrowych brytach, jakie stosujemy – była dla nas wystarczająca. W ploterze zadrukowujemy najważniejsze materiały, wykorzystywane przez nas do produkcji abażurów. Jest to przede wszystkim płótno, następnie naklejane na PCV. Ale zadrukowujemy też bezpośrednio PCV, zwłaszcza przy rozwiązaniach, w których grafika widoczna jest dopiero po oświetleniu jej od wewnątrz. W obu przypadkach media nie są w żaden sposób wcześniej przygotowywane – po prostu jest na nie nanoszony nadruk. Jest to bardzo duża zaleta tej maszyny – mówi Paweł Stachowski.

Nowa inwestycja, szersze portfolio

W związku z pojawieniem się plotera Anapurna, a co za tym idzie – nowymi możliwościami technologicznymi, właściciel Kandela Lighting podjął decyzję o rozszerzeniu prortfolio firmy o zupełnie nowe produkty – obrazy i tapety ścienne.

- Pomysł ten narodził się podczas dyskusji ze współpracującymi z nami grafikami i projektantami – mówi Paweł Stachowski. – Uznaliśmy, że skoro ploter pozwala zadrukowywać – także na zamówienie indywidualne – elementy lamp, to te same wzory można wykorzystać w inny sposób, tworząc całe kolekcje. Stąd, poza abażurami, planujemy wprowadzić do oferty także obrazy i tapety, zawierające te same elementy graficzne.

Dużą akcję promocyjną z tym związaną Kandela Lighting planuje na jesień br. kiedy to firma pojawi się z ponad 100-metrowym stoiskiem na targach Warsaw Home w Nadarzynie k. Warszawy.

- Ponad połowę powierzchni wystawienniczej zajmą właśnie rozwiązania wykorzystujące nadruk w technice inkjet UV – mówi Paweł Stachowski. – Z myślą o zwiedzających przygotowujemy około 30 nowych wzorów, które złożą się na kolekcje obejmujące abażury, obrazy i tapety. Mamy nadzieję, że ta nowość w naszej ofercie wzbudzi zainteresowanie zarówno obecnych jak i potencjalnych klientów naszej firmy. Z uwagi na możliwości plotera – poza przedsiębiorstwami związanymi z kluczowym obszarem naszej działalności – są wśród nich od niedawna także przedsiębiorstwa reklamowe czy poligraficzne ze Szczecina i okolic, które podzlecają u nas swoje prace wymagające techniki inkjet UV. Jak zatem widać, idziemy wciąż  do przodu, nieustannie od prawie 30 lat. Zapraszamy na targi Warsaw Home do zapoznania się z naszą ofertą.

Adriana Piotrowska-Ineksiak podsumowuje: - Cieszymy się, że nasze rozwiązania nie tylko wzbogacają park sprzętowy klientów pod względem innowacyjności i wydajności, ale też inspirują do nowych wyzwań biznesowych. Takim z pewnością jest wyjście firmy Kandela Lighting poza tradycyjny dla niej rynek systemów oświetleń. Mamy nadzieję, że możliwości technologiczne plotera Anapurna H1650i LED, przy wsparciu posprzedażowym z naszej strony, przyczynią się do dalszego rozwoju tej szczecińskiej firmy.

Źródło: Agfa NV

www.agfa-polska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Polski oddział Sun Chemical po raz kolejny był platynowym sponsorem Forum Fleksograficznego, odbywającego się w tym roku w dniach 14-15 września w Kazimierzu Dolnym, zorganizowanego przez Polską Izbę Fleksografów (PIF). Firma miała tu także dwa wystąpienia, dotyczące zrównoważonego rozwoju, które spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników.    
Heidelberg i Capgemini wspólnie w obszarze usług administracyjno-finansowych
Zarząd Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) odpowiedzialny za funkcje operacyjne i realizowaną transformację Spółki, podjął decyzję dotyczącą dalszej reorganizacji struktur firmy. Dotyczy ona przeniesienia zadań administracyjno-finansowych realizowanych w ramach Centrów Usług Wspólnych (SSC - Shared Service Centers) do podmiotu zewnętrznego. Krok ten ma na celu...
Chroma po raz kolejny z rozwiązaniem Duplo
Tysiące wydruków dziennie – to skala produkcji drukarni Chroma. Usprawniając procesy produkcyjne po raz kolejny firma dokonała zakupu urządzenia z oferty Duplo. Tym razem jest to cyfrowy system 600i Pro z podajnikiem DSF-6000. W codziennej pracy istotne są automatyzacja maszyny oraz jej intuicyjna obsługa. Inwestycja wpłynęła pozytywnie na optymalizację procesu produkcji...
Ekologia zdominowała rynek opakowań
Na rynku pojawia się coraz więcej biodegradowalnych i kompostowalnych opakowań. Producenci w ten sposób chcą nadążyć za modą na ekologię. – Pomimo tego w ciągu najbliższych kilku lat plastik nie zniknie całkowicie z rynku opakowań. Wygoda jego użytkowania przewyższa na razie aspekty ekologiczne – mówi Beata Pyś-Skrońska, zastępca dyrektora w Polskiej Izbie...
Grafmasz poszerza ofertę stołów do oprawy twardej
W 2020 roku Grafmasz uruchomił produkcję kaszerówek oraz stołów do oprawy twardej. Pierwsze urządzenia zostały zaprezentowane podczas targów RemaDays w lutym br. i spotkały się z dużym zainteresowaniem odwiedzających. Pomimo niesprzyjających warunków podczas pandemii firma dostarczyła  kilkanaście  zestawów do polskich drukarń oraz...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764