logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Ploter dla fotografa - wg eksperta Canon

  PR 19.08.2022, przeczytano 647 razy
ilustracjastrzałka

Minęły już czasy romantycznego, ale żmudnego wywoływania zdjęć w ciemni. Dziś fotografie po prostu się drukuje. Ale czy każda drukarka nadaje się do takiego wydruku? W obchodzony 19 sierpnia Światowy Dzień Fotografii o nowoczesnych ploterach do druku zdjęć opowiada ekspert Canon Polska.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ploter-dla-fotografa---wg-eksperta-canon,396942,artykul.html

Ostatnie 20 lat to w dziedzinie fotografii prawdziwa rewolucja. A coraz lepsze cyfrowe technologie dla amatorów i profesjonalistów powodują, że zwiększa się potrzeba wysokojakościowego druku. To, co dawniej robiło się w ciemni, dziś zapewniają wielkoformatowe plotery.

Podstawa: żywe, dobrze odwzorowane kolory

Jak podkreśla Tomasz Miękus, Product Business Developer w Canon Polska, urządzenia tego typu wspierają głównie wykorzystanie fotografii w celach profesjonalnych. - To rozwiązania stworzone z myślą o artystach, agencjach marketingowych, dostawcach usług profesjonalnego druku i przedsiębiorcach, którzy zdjęciami chcą ozdobić lub zareklamować swój biznes. Dobry ploter poradzi sobie zarówno z drukiem artystycznych ujęć, jak i plakatów reklamowych. Jego głównym celem powinno być osiągnięcie najlepszej możliwej jakości druku, zachwycającej każdego odbiorcę – przekonuje ekspert.

Jednak, aby tego typu urządzenie sprawdziło się przy wydruku każdej fotografii, powinno posiadać kilka dodatkowych cech.

  • Po pierwsze: możliwość obsługi odpowiednio dużych formatów. Profesjonalny wydruk zdjęć zazwyczaj dotyczy formatów dużo większych niż pocztówka.
  • Po drugie: odpowiednio szeroka paleta barw. Ploter graficzny musi wykorzystywać jak najwięcej kolorowych atramentów, aby dobrze odwzorować odcienie na dowolnym zdjęciu.
  • Po trzecie: stabilność kolorystyki. Fotograf powinien mieć pewność, że wydruk czterdziestego z kolei zdjęcia nie spowoduje rozkalibrowania ustawień plotera.

– W portfolio Canon mamy kilka maszyn spełniających te oczekiwania. Poleciłbym zwłaszcza rodzinę ploterów imagePROGRAF, a szczególnie modele GP-2000 i GP-4000. To urządzenia wykorzystujące aż 11 kolorowych atramentów, w tym fluorescencyjny różowy, co stanowi absolutną nowość na rynku. Ponadto są to pierwsze na świecie drukarki skalibrowane do wiernego odwzorowania pastelowych i neonowych kolorów z palety PANTONE. Autorzy zdjęć mogą mieć dzięki temu pewność, że ich fotografie wyjdą w druku żywe i przyciągające wzrok odbiorców – wylicza Tomasz Miękus.

Warto zwrócić uwagę także na wysoką wydajność urządzenia oraz możliwość tworzenia wodoodpornych wydruków (co szczególnie istotne w przypadku ekspozycji fotografii na zewnątrz). Jak przekonuje ekspert Canon, niezwykle istotna jest również automatyzacja pracy: – Twórcy powinni skupić się na tworzeniu, a nie na żmudnym drukowaniu jego efektów. Dlatego nowoczesne plotery tworzymy tak, aby to urządzenie wykonywało niemal wszystkie czynności techniczne, ze szczególnym uwzględnieniem ładowania i podawania papieru.

Cyfryzacja domowego archiwum prosta jak nigdy

A co w przypadku, gdy jesteśmy zainteresowani digitalizacją już wywołanych zdjęć? – Także w tym zakresie rynek ma coraz więcej do zaoferowania. Wielu naszych klientów często pyta o możliwości szybkiego, bezproblemowego zeskanowania ważnych dla nich fotografii. To z myślą o takich zadaniach powstają specjalne skanery fotograficzne, takie jak najnowszy w naszym portfolio model imageFORMULA RS40. Głównym celem takich urządzeń jest uzyskanie dużo wyższej jakości i znacznej oszczędności czasu w porównaniu do tradycyjnego płaskiego skanera, albo nawet telefonu. Bo dziś to właśnie smartfonami często digitalizuje się domowe archiwa – twierdzi Tomasz Miękus.

Skanery, stworzone specjalnie z myślą o digitalizacji zdjęć, formą przypominają klasyczną domową drukarkę. Na górnej tacy podawczej kładzie się zdjęcia (w przypadku modelu wskazanego przez Tomasza Miękusa nawet do 40 fotografii za jednym razem), które następnie przechodzą przez maszynę i wychodzą – w idealnym stanie – na dolną tacę odbiorczą. Dodatkowo oprogramowanie skanera może, na żądanie użytkownika, automatycznie poprawić jakość fotografii, wliczając w to korektę faktury papieru.

– Urządzenia tego typu pozwalają zdigitalizować całe domowe archiwum zdjęciowe, i to naprawdę sprawnie: model RS40 może zeskanować aż 30 fotografii w ciągu minuty. Dlatego takie rozwiązania adresujemy między innymi do przedsiębiorców z branży fotograficznej, którzy dzięki nim mogą swoim klientom oferować wydajną i tanią jak nigdy cyfryzację zdjęć – precyzuje przedstawiciel Canon.

Źródło: Canon

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dbanie o cyfrowe doświadczenia klientów w czasie rzeczywistym
Konsumenci coraz świadomiej łączą życie w realu z aktywnościami w sieci. W wyniku przeniesienia znacznej większości działań do świata wirtualnego podczas pandemii ponad połowa interakcji z klientami przebiegała online, wynika z raportu opracowanego przez McKinsey. Wyniki badań tej samej firmy obrazują, że aż 75% konsumentów przynajmniej raz skorzystało z cyfrowych...
Ekspert Canon wyjaśnia, jak zmieniają się zasady bezpiecznej pracy
Mobilny tryb pracy oraz coraz większe wykorzystanie przestrzeni coworkingowych – to dwa czynniki, które wpływają na stosowane dotychczas zasady cyberbezpieczeństwa. Wraz ze zmianą trybu naszej pracy powinniśmy być przygotowani na modyfikację naszego podejścia do obecności w sieci. Z okazji Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa Canon Polska wyjaśnia, na co należy...
Tysiąc krów Johna Bow, czyli prawdziwa historia o brandingu
Co wspólnego mają cowboy’e z brandingiem? Jak krowy mogą zbudować markę? Dowiesz się tego z filmu przygotowanego przez agencję BRAND SO ON, dawniej BRAVE BRAIN, która właśnie przy okazji swojego rebrandingu przygotowała krótki film o istocie brandu – Opowieść o Johnie Bow.
Zawody triathlonowe IRONMAN co roku przyciągają tysiące zawodników i kibiców z całego świata. Choć starty odbywają się w niedzielę, to już od piątku wszyscy zainteresowani gromadzą się w strefie EXPO, czyli przestrzeni wystawowej, gdzie mają możliwość do rozmów i poznania nowości ze świata zdrowia i sportu. To wyjątkowa okazja dla marek do...
Nie ma nic prostszego niż obniżyć cenę? Nic bardziej mylnego. Oferowanie obniżek to żmudny proces, który powinien być oparty o wcześniejsze zrozumienie potrzeb konsumentów. Są bowiem tacy klienci, którzy na słowo „promocja” odwracają głowę. Sklepy muszą też pamiętać o tym, że jak już przyznają rabat, to muszą ten proces maksymalnie...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764