logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Ploter do przemysłowego cięcia liter

   28.12.2004, przeczytano 7992 razy

Chciałbym wycinać przemysłowo litery z folii samoprzylepnej.Od jakiego plotera powinienem zacząć?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ploter-do-przemyslowego-ciecia-liter,2544,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Unikałbym na Pańskim miejscu wszelkich nowości. W Pańskim wypadku najważniejsza jest niezawodność i jak najbardziej bezobsługowa praca. Proszę również zwrócić szczególną uwagę na szerokość plotera. Najszerzej stosowane na rynku są folie firmy ORACAL. W ofercie tej firmy są folie barwne w szerokościach 50, 100 i 120 cm. Jednak standardem światowym jest 61,5 cm, 123 cm i ich pochodne. Folie w tych rozmiarach oferują AVERY i 3M. Wybrany ploter powinien mieć możliwość wycinania folii o szerokości 100 i 123 oraz wszystkich mniejszych szerokości. W ten sposób uniknie Pan strat materiału i kłopotliwego docinania rolek. Ja używam ploterów firmy ROLAND od 12 lat i w mojej opinii są to urządzenia niezawodne. Jednak proszę sprawdzić również ofertę Summasign i innych firm. Unikałabym ploterów chińskich, koreańskich itp., które choć produkowane na licencji i znacznie tańsze, są na rynku nie sprawdzone, a serwis i dostępność części niepewna.


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof WolskiKrzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Jeżeli chodzi o przemysłowe cięcie folii samoprzylepnych, to właściwie mogę polecić z czystym sumieniem tylko plotery SummaSign PRO SL. Jest to profesjonalna seria ploterów belgijskiej firmy SUMMA. Nie są to najtańsze z maszyn, które można spotkać na rynku, natomiast z naszego doświadczenia wynika, że są jedynymi urządzeniami sprawdzającymi się w warunkach ekstremalnych - pracują często po 16 godzin dziennie od 6 lat z serwisem co 2 lata. Gwarancja na urządzenie wynosi 24 miesiące. Więcej informacji znajdzie Pan pod adresem: www.almatrend.com.pl/sumcen.doc , lub pod telefonem 0601 52 44 96.

avatar użytkownika
,

Istnieje specjalny ploter do przemysłowego cięcia posiadający z tyłu rozwijarkę z naciągiem a z przodu zwijarkę z naciągiem. Przesuw mediów jest w pełni automatyzowany i kontrolowany programowo.System automatycznego podawania i odbioru mediów pozwala na pełne wykorzystanie całkowitej długości roli, nawet do kilkuset metrów.Specjalne prowadzenie wyklucza konieczność ponownego zakładania czy wyrównywania folii podczas pracy. Ploter nazywa się Mutoh Marathon serii MC lub MCs i jest w ofercie Atrium z Opola.

avatar użytkownika
,

Czesc, kolega , który szukał plotera na pewno
sobie już poradził. Ale poinformuję innych, którzy chca mieć sprzęt wytrzymały polecam SUMMASIGNA. Przez 15 lat działalnosci miałem 4 plotery, 3 ROLANDY i tego co używam obecnie SUMMASIGNA W WERSJI PRO z aktywnym nożem. Przez ten okres pracy SUMMY u mnie przewineło się już parę pracowników.Każdy z nich pracował wcześniej na innych maszynkach. W porównaniu z innymi obieranie mniejszych liter wyciętym tym sprzęcikiem to "poezja". Jeśli nie żal Wam kasy a cenicie sobie komfort i jakość pracy z czystym sumieniem polecam sprzęt, posłuzy Wam przez lata.

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764