logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ploter hybrydowy Agfa Jeti Tauro H3300 UHS z opcją lakierowania na targach C!Print

  PR 16.01.2023, przeczytano 581 razy
ilustracjastrzałka

Niemal równolegle z odbywającymi się w Nadarzynie k. Warszawy targami RemaDays Warsaw 2023, w Lyonie odbywać się będzie impreza wystawiennicza o zbliżonym profilu – C!Print. Agfa, jako jeden z liderów na rynku wielkoformatowego druku cyfrowego, weźmie udział w obu wydarzeniach. Na drugim z nich zaprezentuje – po raz pierwszy – wysokowydajny ploter hybrydowy Jeti Tauro H3300 UHS (najszybszy z całej serii), wyposażony w opcję lakierowania. Będzie on prezentowany w wersji ze stołem podawczym, dedykowanym aplikacjom na mediach sztywnych. Agfa zaprasza wszystkich wybierających się do Lyonu do odwiedzenia jej stoiska nr 1F24. Targi odbywają się w terminie 31 stycznia – 2 lutego br.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ploter-hybrydowy-agfa-jeti-tauro-h3300-uhs-z-opcja-lakierowania-na-targach-c%21print,398658,artykul.html

Seria ploterów hybrydowych Jeti Tauro H3300 UV LED jest odpowiedzią firmy Agfa na oczekiwania dużych drukarń i dostawców usług poligraficznych. Urządzenia te, jak zapewnia producent, oferują wydajność dostosowaną do cykli 24/7, wysoką jakość druku (nagradzaną wieloma wyróżnieniami branżowymi) oraz najniższe zużycie atramentu aplikowanego na szerokim spektrum podłoży sztywnych i giętkich o szerokości do 3,3 m. W wariancie UHS (ultra-high speed) maszyna pracuje z prędkością 905 m2/h.

Nowy model pojawia się w ślad za ubiegłoroczną premierą wersji HS, która również jest oferowana z opcją lakierowania, realizowanego z prędkością do 150 m2/h. Dzięki temu – jak podkreśla Agfa – producenci wysokonakładowych displejów z tektury falistej uzyskują możliwość wzbogacenia wydruków o lakier błyszczący bądź satynowy, aplikowany na całej powierzchni lub wybiórczo. We wszystkich modelach może też znaleźć zastosowanie atrament biały, także w połączeniu z primerem. Wszystkie stosowane w maszynach Jeti atramenty posiadają proekologiczny certyfikat GREENGUARD Gold.

- Cieszymy się niezmiernie z możliwości zaprezentowania naszych najnowszych rozwiązań do druku wielkoformatowego podczas targów C!Print – mówi Koen Steert, kierujący sprzedażą w dziale Sign & Display firmy Agfa na rynku europejskim. – Zapraszamy przedstawicieli drukarń i przedsiębiorstw oferujących kompleksowe usługi poligraficzne do odwiedzenia naszego stoiska. Chętnie przedyskutujemy ich oczekiwania i potrzeby, odpowiemy na wszelkie pytania i postaramy się zgłębić możliwość wdrożenia u nich naszych rozwiązań, uwzględniających maszyny drukujące, atramenty, oprogramowanie oraz usługi szkoleniowe i serwisowe. Mamy nadzieję, że dzięki temu wspólnie zadbamy o ich dalszą ekspansję, realizowaną w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Agfa oczekuje, że podczas targów jednym z głównych tematów dyskusji z jej klientami i partnerami będą automatyzacja i wydajność – dwa parametry, na które producent zwrócił szczególną uwagę tworząc linię Jeti Tauro H3300 UV LED. Wszystkie wchodzące w jej skład maszyny mogą zostać wzbogacone o pół- lub w pełni automatyczne podawanie i odbieranie mediów sztywnych. Można je też wyposażyć w różne warianty drukowania w trybie roll-to-roll. Jeti Tauro H3300 UV LED obsługuje zwoje do (w sumie) 700 kg – w trybie pojedynczym bądź typu dual roll. Za dokładność pasowania przód/tył dba specjalna, wbudowana kamera.

Jak dodaje Agfa, zwiększona automatyzacja procesu produkcyjnego (uwzględniająca minimalną liczbę interwencji ręcznych ze strony operatora, a co za tym idzie – zmniejszenie ryzyka popełnienia błędów, jak też jak najkrótszy czas przestoju maszyny i minimalną ilość odpadów) jest możliwa również dzięki rozwiązaniom software’owym, które będą demonstrowane podczas targów C!Print. Wśród nich prym wiedzie, jak zapewnia Agfa, Asanti – dedykowany zastosowaniom wielkoformatowym kompleksowy hub produkcyjny, usprawniający cały proces drukowania m.in. poprzez automatyczną wstępną weryfikację plików (preflight) oraz liczne zaawansowane funkcje takie jak zagnieżdżanie (nesting) czy dzielenie na bryty (tiling). Bazuje on własnym, wielokrotnie nagradzanym module firmy Agfa, dedykowanym zarządzaniu barwą oraz najnowszej wersji silnika rastrującego Adobe PDF Print Engine. Producent zapewnia, że zastosowany tu intuicyjny interfejs pozwala na efektywne planowanie produkcji i wdrażanie do procesu kolejnych prac.

W ramach stoiska Agfa prezentowana będzie również tzw. strefa aplikacji. Tu zwiedzający będą mieli do dyspozycji liczne próbki wydruków wykonanych zarówno na maszynach z serii Jeti Tauro H3300, jak też na ploterze sublimacyjnym Avinci CX3200. Drugi z wymienionych to nowej generacji rozwiązanie, skierowane na rynek tekstyliów. Umożliwia nadruk bezpośredni oraz z zastosowaniem papierów transferowych, z prędkością maksymalną 270 m2/h. Oba ww. urządzenia obsługują szerokie spektrum podłoży i umożliwiają realizowanie licznych aplikacji, co – jak podkreśla Agfa – pozwala ich użytkownikom spełniać nawet najbardziej wysublimowanie życzenia zleceniodawców, ale też inspirować tych ostatnich i zachęcać ich do poszukiwania nowych dróg rozwoju.

Źródło: Agfa NV

www.agfa-polska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso odnotowje najwyższy zysk operacyjny EBIT od ponad 20 lat
31 stycznia odbyła się konferencja dla inwestorów i mediów, podczas której kierownictwo Stora Enso poinformowało o wynikach finansowych grupy za 4. kwartał oraz cały rok 2022. Jak podkreślała Annica Bresky – CEO koncernu, firma osiągnęła w nim najlepszy roczny rezultat finansowy od 22 lat. Jej przychody ze sprzedaży wyniosły w ub.r. 11,86 mld euro, co – bez uwzględniania...
OKI Europe nawiązuje współpracę z Kernow Coatings i Baker Materials
Firma OKI Europe Limited nawiązała strategiczną współpracę partnerską z firmami Kernow Coatings i Baker Materials w celu dalszego rozwoju i zaspokojenia potrzeb klientów w zakresie specjalistycznych nośników do drukowania wytrzymałych etykiet do różnych zastosowań.
Zaproszenie na Durst Wallpaper VIP Event
LFP Industrial Solutions zaprasza na wydarzenie poświęcone drukowi tapet, które odbędzie w Brixen, siedzibie producenta Durst w dniach 8-9.03.2023. Event, który potrwa dwa dni jest idealną sposobnością dla przedstawicieli drukarń poszukujących innowacyjnych i konkurencyjnych rozwiązań w zakresie druku i konfekcjonowania tapet.
Esto. Tektura w cyfrowym wymiarze
W niełatwych dla całej branży poligraficznej czasach, niezwykle ważne dla każdej drukarni jest nie tylko zachowanie czy też zwiększenie produktywności, lecz także ciągły rozwój, chociażby poprzez rozbudowę swojego parku maszynowego. Niestety obecnie inwestycje w nowe rozwiązania technologiczne mogą okazać się pod względem finansowym prawdziwym wyzwaniem. W tej sytuacji...
Colordynamics inwestuje w dwa hybrydowe plotery drukujące Agfa Jeti H3300 UHS LED z myślą o bardziej wydajnej produkcji materiałów POP/POS
Północnoamerykańska drukarnia wielkoformatowa zwiększyła prędkość realizowanej produkcji o 250% dzięki niedawnej inwestycji w dwa wysokowydajne, hybrydowe plotery inkjetowe firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 UHS LED. Jak zapewnia jej kierownictwo, za sprawą tej inwestycji firma chce pozyskać kolejne zlecenia z rynku POP/POS, oferując swoim obecnym i potencjalnym klientom z...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764